Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Ar tarėtės iš...
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
1
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-08 16:32

Sveikos mamytes, man labai idomu, kaip yra Lietuvoje, nes siuo metu gyvenu Latvijoje, bet gimdyti, matyt, teks Lietuvoje, nes persikraustom. Ir jau labai greitai... :shock: Cia Latvijoje yra tokia kaip ir "sutarciu" sistema. Gali gimdyti ir visai be sutarties, bet tada 1 gydytojas 10 gimdyviu, bet paprastai - sudarai sutarti su gimdymo namais, ir nusisamdai tik sau, privaciai, akusere arba akusere ir gydytoja. Viskas oficialu, tu darbdavys, nieko po blatu nevyksta, tiesiog pagal darbo sutarti. Man tai atrodo daug patikimiau, nei ankstesne poblatine sistema, kai kaip ir gimdai nemokamai, o is tikruju toli grazu, plius jokiu teisiu kaip ir neturi, tik gali kaip is kunigo susimylejimo laukti...

Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-08 17:38

Saulute, Lietuvoj maždaug tokia sistema: arba gimdai bet kokiuose gimdymo namuose, nieko iš anksto nesitarus ir niekam nemokėdama (jei esi apsidraudusi socialiniu draudimu) bei tikiesi, kad gydytojas pasitaikys geras ir nedirbs atmestinai, arba iš anksto, nors ir neoficialiai, susitari su gydytoju ir pajutusi sąrėmius arba nubėgus vandenims skambini gydytojui ir jis vyksta i ligonine priimineti tavo gimdymo. Tada moki į kišenę, bet išsiklausinejus pažįstamų ir išsirinkus tinkamą gydytoją esi tikra, kad jis "aptarnaus" kokybiškai.
Jokio blato nėra, yra tik pinigai :wink: Arba jų nėra

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-09 23:10

Aciu uz atsakymus! Jei galima pagal sutarti, tai labai gerai, tik idomu, kiek mazdaug tai kainuoja (cia - apie 1500 litu gydytojas+akusere)....o gal neverta, gal Lietuvoj geresne situacija ir netenka tik 1 gydytojas 10ciai gimdyviu?
Corida, as ta ir turejau omeny, "blata" placiaja prasme, apimanti ir sumokejima "i kisene," ta prasme, neoficialiai...man tas variantas nelabai patinka, nes vis del to nelegalus dalykas ir gydytoja zemina, ir mane, ir jokiu pasekmiu, kokiai nors saliai likus nepatenkinta, nezada...

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-11 09:24

Aš abu kartus gimdžiau pas tą patį gydytoją, buvau susitarusi, bet prieš nemokėjau. Pirmą kartą 22 val tą gydytoją iš jo namų paėmė mano tėvas, o 0:35 jau pagimdžiau, tai apie 1 val parvežė atgal. Poto mes jam davėm 400 Lt (1996m. dieve, kaip daug laiko prabėgo, o rodos taip neseniai tai buvo...) O antrą kartą 1999 m., aš į ligoninę atvažiavau apie vidurnaktį jau susiskambinusi su gydytojo žmona ir žinodama, kad gydytojas turėjo sunkia operaciją ir jau turbūt negalės atvažiuoti. Ligoninėje man suleido kažkokių vaistų ("padarysim planinį gimdymą" :? ) O kai prasidėjo stiprūs skausmingi sąrėmiai 7:55, kaip tik į darbą atėjo mano gydytojas ir vėl gi pagimdžiau pas jį. Ir kaip ir nieko nemokėjom, tik po savaitės norėjom asmeniškai jam perduoti 100 deutschmarkių ir labai gražų Metaxos butelį, bet jau buvo uždarytas ligoninėj tas skyrius remontui (dėl stafilokokų), tai mes perdavėm per personalą, nes jos sakė, kad jis tikrai užeina. Tai ir nežinau, ar jį pasiekė, bet tikiuosi... Bet tas gydytojas yra labaaai fainas ir geras ir kaip gydytojas ir kaip žmogus... :wink:
Bet o kaip dabar? Kas cia zino... :?

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-13 02:39

Saulute, mano žiniomis, dažnai su gydytoju susitariama iš anksto. Jis būsimąją gimdyvę žino, žino preliminarią gimdymo datą ir yra pasiruošęs bet kada atvykti priimti gimdymą. Dėl pinigų - jei gimdysite kitoje ligoninėje, nei dirba Jūsų pasirinktas gydytojas, arba gimdymas vyksta ne jo darbo metu, tačiau jis atvažiuoja priimti Jūsų gimdymo, natūralu, kad už tai jis paims sutartą pinigų sumą, ir to net nelabai galiam laikyti blatu, kyšiu ar net atsidėkojimu. Tai užmokestis už atliktą darbą. Tačiau yra atvejų, kai 'sutartas' gydytojas, priėmęs gimdymą, pinigų nepaima, nes gimdymas vyksta jo tiesioginio darbo metu, ir priimti gimdymą yra jo tiesioginė pareiga...

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-14 11:20

man naujiena, tai ką pasakė Audra, nes dar neteko girdėti, kad gydytoja(-as) nepaimtų pinigų, jeigu buvo susitarta, kad jis priims gimdymą.
O gal ir neblogai sutvarkyta Latvijoj, kad gali oficialiai sudaryti sutartį su pasirinktu gydytoju. Tik kaina gaunasi didesnė, nes tuomet, kaip supratau, ir mokesčiai atskaičiuojami nuo gydytojo gauto užmokesčio :?:
Bet kokiu atveju aš linkus sumokėti gydytojui ir jaustis rami :wink: .

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-06-19 14:07

Vilniaus gimdymo namuose (ju patalpose) yra privati klinika, ten susimoki oficialiai ir gauni gera palata, ir gydytoja koki nori ir priima jis tavo gimdyma kada reikia, taciau tai kainuoja kiek as girdejau apie 2000Lt, sakyciau labai brangu. Nors kita vertus pasiskaicius kaip kaikurie moka po 1000Lt neoficialiai uz gimdyma, ne tiek jau ir daug gaunasi.
As pati mokejau tik akuserei 200Lt jau po visko, kadangi nedaviau jai issimiegoti nakti (skambinejau gal kas kokias 30min) ir galiausiai issitempiau ja i ligonine paryciais nes nusibodo namie zioplinet kol visi miega, ji atvaziavo ne savo pamainos metu, bet gimdyma jau prieme kaip ir per savo pamaina.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-05 20:25

Susitarus gimdyt visada drasiau. As abu kartus tariausi ir likau labai patenkinta, mazai mums tai nekainavo, bet ir ne tiek kiek Latvijos ar toj privacioj klinikoj, cia tiesog per savo gera dusia sitoki darba atlikus labai norejosi atsidekot, taigis taip kliuvo ne tik gydytojui su kuriuo ir buvo tartasi is anksto, bet ir akuserei, bei anesteziologui (na as labna gimdziau su epiduru). Bet kartoju gaila nebuvo tada negaila ir dabar, esu jiems labai dekinga uz smagu gimdyma. Tiesa akusere ir ta pati pasitaike, tai jau visai faina buvo, as ja karta sutikus parduotuvej kad puoliau sveikintis rodyt vaikus, nors puikiai zinojau, kad neprisimins ji manes, bet man buvo labai gera ja sutikti. Mielas siltas geras zmogus.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-07-09 18:08

Aišku, kad drąsiau susitarus su gydytoju. Bet mes pinigėlių tam neturėjom, tai važiavom aklai. Tik prieš išvažiuodama vyrui liepiau, kad jei matys, kad visai blogai, tai tegul iš kur nori, bet išpeša. Bet galiausiai tai mums labai pasisekė- labai miela gydytoja buvo- tokia tvirta, be to, dar įsiprašė kažkokios amerikietės su projektu ir nusprendė pačios priimti, tai buvo pildoma kiekviena mano užgaida. Todėl po visko vyras visoms gydytojoms atsidėkojo. Gaila tik, kad nuotraukų negavau, nes paskui mus fotografavo. Tad, nors ir be išankstinio susitarimo, bet priežiūra buvo gera. Padariau išvadą, kad mus be reikalo gąsdina: nemokėsi- bus prastai

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 09:48

Labai noreciau, kad pasidalintumete savo mintimis ar verta samdyti gydytoja, kad jus priziuretu per gimdyma? Ir ar verta moketi gydytojams. Kas geriau? Kai as gimdziau buvau sisiradusi gydytoja ir del to nesigailiu. Jai sumokejome 600 Lt.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 10:33

Kai as laukiau gimdymo tai irgi norejau gimdyti butent pas savo gydytoja, nors ji jau dirbo tik poliklinikoje ir ligonineje gimdymu nepriiminejo, tik del manes aukojosi taigi ir mokejau jai ir nesigailiu. Manu jei taries su gydytoja tai jau ir turi moket, o jei vaziuoji "na ura" tai cia jau kiekvieno nuomone skiriasi.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 10:54

Jei gydytojas tikrai geras ir patikimas, galbūt ir verta. Tačiau žinau atvejų, kai gydytoja, kuriai buvo sumokėta, gimdyme nepasirodė. Aš pati niekam nemokėjau, bet kaip tik dirbo gydytoja, laikoma geriausia specialiste. Priežiūra po gimdymo nesiskundžiau (man darė operaciją). Išvažiuodama padovanojau gėlių ir tortą. Manau, užtenka ir tiek.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 11:18

As kai laukiausi, jau zinojau pas ka gimdysiu. Problemu del to nebuvo. Uz gimdymo priemima ir prieziura ginekologei sumokejau 350 lt. Ginekologe rinkausi is pazystamu rato, tai buvo gera mamos drauges drauge. LABAI puiki daktare.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-25 11:26

gimdziau du kartus, abu kartus su niekuo is anksto nesitariau, nors mane priziurinti gydytoja ir primygtinai siule. Likau patenkinta bu kartus man pagelbejusiu akuseriu pagalba, nes budejo gydytojos rezidentes, ir gimdyma prieme akuseres. Gimdziau Kauno klinikose, nes turiu rimtu problemu su kraujagyslemis (pastaraji karta net buvo susidare trombai)
Abu kartus vaikams buvo apsivijusios virksteles apie kakliukus ir viskas buvo profesionaliai sutvarkyta, abu auga sveiki jokiu traumu gimdymo metu nepatyre nei jie, nei as, nei gimdyme dalyvaves vyras
Abu kartus akuserems atsidekojome, taciau tik po to kai vaikeliai jau buvo gime. Kai berniukui buvo treji, visai atsitiktinai susutikome ji priemusia akusere, ji pati prie musus priejo ir pasiklause ar sis berniukas kartais ne Klinikose gimes, net po tiek laiko ji atpazino.
mano drauge buvo del visko susitarusi ir susimokejusi is anksto (taip pat Klinikose) taciau i gimdyma gydytojas atvaziavo tiesiai is baliaus ir neviasia blaivas, gerai kad viskas gerai baigesi

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-26 11:04

prisimenu liūdną savo giminaitės atvejį, - ji nesitarė, tai ir gimdė 3 paras, nes gydytojai keisdavosi ir nei vienas nieko nesiėmė, kol pagaliau, kai buvo kritiška situacija, atbėgo skyriaus vedėja su replėmis vaiko traukti..... :twisted:

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-30 14:30

As manau, kad gydytojui reikia mokėti ne prieš gimdymą, o po gimdymo. Nes girdėjau atveju, kai gydytojai nepasirodo. Aš pati su jokia gydytoja nebuvau susitarusi ir puikiai pagimdžiau. Tik vėliau atnešiau didelę pokštę gėlių. Labai buvau dėkinga savo gydytojai.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2004-08-30 19:02

Gimdžiau jau prieš penkis metus. Gal dabar viskas vyksta kiek kitaip. Pinigų vokelį turėjau, bet prieš gimdymą ne tas buvo galvoje, o po gimdymo taip ir neprisitaikiau paduoti, kuo paskui tik džiaugiausi, nes tie pinigėliai labai pravertė man ir mažyliui. Nemanau, kad kas nors būtų buvę kitaip jeigu būčiau padavusi tuos pinigus. Kad aplink mane tupinėtų(apsimesdama ir dar priklausomai nuo pinigų kiekio) visiškai nenorėjau. Tegul dirba savo darbą ir tiek. Po gimdymo už gerą priežiūrą atsidėkojau gėlėmis ir vaišėmis.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-02-28 09:31

Atkasiau seną temą,nes paskaičius vieną temukę apie gimdymus susidarė įspūdis,kad vos ne kas antra tariasi su gydytoju ir už gimdymą susimoka.Kodėl?Ar dėl baimės gimdyti,ar draudžiatės nuo galimos nelaimės,bet gal tuomet vertėtų draudimo kompanijoj draustis?O kaip pasielgtumėt ,jei susimokėtumėt iš anksto ir gydytojas padarytų klaidą?Aš abu kartus irgi sprendžiau dilemą mokėti ar ne.Pirmą kartą nemokėjau iš anksto,nes nepažinojau gydytojų ir nežinojau,kam geriau duoti.Važiuodama gimdyt pasiruošiau mokėt,bet kai gydytoja akivaizdžiai pareikalavo pinigų,iš principo nedaviau.tiesa labai rizikavau,nes dvi svaites mane išlaikė ligoninėj ir nieko nedarė,nors kas dien užeidavo sąrėmiai.Jei nebūtų įsikišęs gydytojas iš Kauno ,galėjo ir blogai baigtis,nes gimdymas buvo komplikuotas,o vaikelis pernešiotas.Antrą kart buvau nusprendus,jei vėl neprasidės naturali gimdymo eiga, tai mokėsiu pinigus,tačiau nereikėjo,nors ir situacija kartojosi gydytoja nusprendė iškart skatinti gimdymo veiklą ir viskas praėjo šauniai.Tikrai nebuvo gaila susimokėti po gimdymo kaip padėką.
O pamenat ,nudegintus dvynukus iš Marijampolės?Nelaimė įvyko tuomet kai laukiau savojo gimdymo.Niekur nebuvo skelbta,kad jie už gimdymą buvo susimokėję iš anksto,be to akušerė pažystama,ir ta nelaimė įvyko dėl to,kad norėjo padaryt kaip geriau,o gavosi...
Tad ar reikia mokėti ir tartis išanksto su gydytojais?

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-03-02 22:06

Mano sesuo, gimdžiusi 2 kartus, patarė man nešvaistytis pinigais ir susitarti su gera akušere. Nes, pasak jos, jei gimdymas eina sklandžiai, gydytojai dažnai net nebūna šalia ir viską sutvarko akušerės.

Taip aš ir padariau- tik pas mane sklandžiai nesigavo :shock: - neplanuotas Cezaris galu gale. Tai tada labai pravertė, kad ta mano akušerė, kuri nei minutei manęs nepaliko, greitai susiorientavo, kad natūraliai nepagimdysiu ir iškvietė gydytoją ( o jie ten tikrai žino kuo galima pasitikėt) , kuris ir atliko operaciją. Be abejo, atidėkojau abiem po visko - nes be galo buvau dėkinga už profesionalumą ir operatyvumą.

Tai va taip, jeigu pavyks, netgi galima sutaupyti ( jei mokėtum tik akušerei- geriausia, jau patikrintai)- nors niekada negali būti tikras dėl nenumatytų faktorių.

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2005-03-02 23:21

As irgi is anksto pasirinkau gydytoja ir su ja susitariau.Is pradziu norejau gimdyt Londone,bet po vieno apsilankymo ligonineja iskart persigalvojau. Labai dziaugiuos savo sprendimu, gimdant buvo komplikaciju, bet tokios prieziuros ir profesionalumo net uz pinigus nesitikejau.

 
 

1
 


Viršun ^ | Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Ar tarėtės iš anksto su...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (160)
Auguste