Forumas > Mokyklinukas - auga... > Mokyklinukų psichologija > Kuprinės
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
1
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2010-02-02 08:25

Vakar mokykloje pas sūnų atvyko Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė , svėrė mokynius ir jų kuprinės, lygino svorio santykį, išgirdau iš sūnaus atsakymą, kad perduok tėveliams , tau reikia naujos kuprinės, vaiko kuprinė pirkta atsakingai, ji pagaminta pagal visus keliamus europinius reikalavimus, nugarytė apsaugo dėl iškrypimo stuburo, pakietinta su ortopedinėmis medžiagomis ir t.t.

Klausiu vaiko, o kam dar sakė išvardino galima sakyti visą klasę , iškilo klausimas, kam daro tokius patikrinimus, kad kuprinių daugiau pirktų ? Tikrai nei vienas tėvas nesiruošia pirkti naują kuprinę.
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2010-02-02 10:38

man tai visai juokinga kai jau pradeda aiskinti kokias kuprines pirkti,ir jei tevai zino kad kuprine tikrai gera tai arba jie durni kas tikrina arba jau nzn,dauguma teveliu neistengia  ir tokiu kupriniu nupirkti,dziaugiasi jei vaikas isvis turi kuprine ir nesvarbu kiek jinai kainavo ar labdaroj pirkta ar dar kur,kiek vaiku eina i ,mokyklas su maiseliais o ne su kuprinem,nes nera is kur nupirkt,tai tegul pirma pasirpina kad vaikai butu aprupinti visi kuprinem,o ne tokiais durnais klausymais,kam nebutu lietuva bananu salis


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2010-02-02 11:08

Norėčiau labai pasikalbėti pati su tais vadinamais specialistais, paklausciau pagal juos kokia ji turi buti?

Mane sunervino ne tai, kad pasakė naują pirkti, nes to tikrai nebus, žinau vaikui ką pirkau ir kokia kokybė, mane užsiutino, kad tai vaikams pasakė , vaikas vakar sako mama bet ji man netinka man taip aiškino, kiek reikia pasatngų įdėti, kad vaikui išaiškinti, kad ji puiki , sėdėjo nusimines, bet paskui suprato, teko ilgai kalbėti su juo.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2010-02-02 11:12

per tokius specelistus kiek paskui pridaro seimai problemu,as jau isivaizduoju kaip vaikas jautesi,ir tikiu kad su ta kuprine nebenorejo eiti daugiu i mokykla,tik man idomu kaip kitu kuprines ivertino,


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2010-02-02 11:14

Taip pat kaip ir mūsų, kam per sunki, kam visai prastai ns pakietinimo nėra ir t.t. pradėjo vardinti visai klasei tai tas tai anas blogai.

Nebenorėjo eiti, bet išėjo tikiuosi daugiau tokių patikrinimų nebus, nes vaikams tai tikrai psichologiškai ne į naudą.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2936
 
2010-02-02 17:42

matyt daugelyje sričių taip yra,kaip liepia europos sąjunga-taip reikia elktis.pažiūrėkit į žemės ūkį-pasakė,kad vištųir karvučių negalima kartu laikyti-viskas,taškas,reikia vykdyti.absurdas,ir daugelyje dalykų rastumėte kuriozų


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 239
 
2010-02-02 18:02

pas mus, tai pati mokytoja svėrė kuprines ir buvo sudaryta lentelė, kurių vaikų kuprinės yra per sunkios, bet kad lieptų pirkti kitas tai nežinau, nes vaikai prisideda visokiausių daiktų ir kai juos išsiėmė, visų kuprinės buvo tinkamo svorio


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2010-08-05 22:07

Nu ką gi žengsime į trečią klasę ir kuprinė su mašinomis pasirodo nebetinka vaikinui  sako mama žinok pirksim naują kuprinę, klausiu kodėl ? juk tavo puiki , oiiii neeeee jis man, ji man per vaikiška  vos nenuvirtau gerai, kad sedėjau , didelis mat vyras pirksim naują vadinasi, tiksliau užsiskakėm iš katalogo tėvelis jau nupirko parsiūs jam, pats išsirinko nevaikišką kaip jis išsireiškė, o berniukišką nu vyras jau ir ką jam pasakysi
 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 5
 
2010-08-18 15:41

Tai kokia šį kartą kuprinė, su filmų herojais ar visai "plain"?  :) Dabar visos paauglės tai su vampyru perka ir kuprines ir penalus ir visą kitą "amuniciją" :D Maniškė mergytė tai pirmokėlė bus, tai viskas labai nauja ir daug visko supirkti reikia...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2010-08-19 08:30

mums i darzeli reikia nestis kuprine kai vaikai zigiuoja i zygi aisku nepirkau ten su visais paminkstinimais kad stuburas neiskryptu ir taip toliau nuo gertuves ir sumustiniu dezutes stuburas nesukryps,mano panai eina penktuosius metus tai viskas turi buti su princesem,arba hello kitty,pinigu i  bala nemeciau nupirkau paprasta nebrangia kuprine,vyro sesers sunui pirkome kaip dovanu kuprine ,tai jau pirkom  su visais reikalavimais kad stuburas neiskryptu vienu zodziu patobulinta,buvo labai sunku isrinkti 14 metu bernui tai pirkom vienspalve liko labai patenkintas o mums pasiseke nutaikem ant 50 procentu akcijos bet vistiek nepigiai pakainavo


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2010-08-28 14:11

Šį kartą kuprinė be jokių herojų,  va štai kokią išsirinko su pinigine  Nu faina , lengvutė labai, nugara pakietinta, patenkintas mano sūnus , o tai svarbiausia

Kuprinės

 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-01 15:19

kokias kuprines perkat savo vaikam, mano eis i pirma klase tai labai norečiau patarimuVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-08-01 15:29

Šiaip geriausiai vaikučiui tokia kuprinė, kuri turi kietą  atramėlę nugaroje, tada stuburiukui gerai, ir jos būna lengvesnės. Tik aišku nelabai pigios, bet kita vertus, ne vieniems metams.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-01 15:43

mes na ir dukra labai norim tokios

Kuprinės

 

bet galvoju ar gera ar nebus pinigu išmetimas nes kaina tai labai geraVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-08-01 17:11

Na visos tos pakietintos labai brangios, pamenu kai mama broliui pirko, tai irgi kosminę sumą mokėjo, bet tikrai gera buvo. Be to jūs pabandykit pažiūrėt UK puslapius, nes ten daug pigiau galima gaut ir kokybė geresnė. Aš apsižiūrinėju reikalingus daiktus paskiau arba perki pavedimu, arba jei kas iš ten važiuoją gali atvešt. Ir kuprinės gamintoją labai reik žiūrėt.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-01 17:25

tai taip, :) bet numanau šita turėtu būti gera, sese prašiau pas jau pažiurėti /anglijoj gal ras  bet sake kainos panašios.. o norisi kad būtų gera ir praktiška kuprineVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-08-01 18:12

Na galima save paguost tik tuo, kad jei kokybiška, tai tarnaus ilgai, tikrai ne vieniems metams,o sekantiems jei nusibosta vaikui, tai galima, visokiais personažais padabint ir vėl naują vaizdą turi :) mažiems norisi dažnai pasikeist. Mano brolis buvo voro žmogaus fanas, tai pirko su juo kuprinę, vėliau sugalvojo, kad jam patinka betmanas, tai sekantiems metams, mama nunešė pas siūvėją ir prisiuvo ant zmogaus voro, betmano aplikacijų ir jam buvo labai smagu :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-02 12:08

nusibos tai nusibosta, bet nemanau kad kuprine reikia keisti pagal vaiko nora arba kas met pirkti nauja, be to jei teveliai ruošias išleisti i mokykla pirmoka perka normalia reikalinga kuprine tai tikrai nekeisčiau ja kitais arba trrčiais metais nebent kažkas atsitiktu, o dėl ir pakeisti savaip na ta kuri mes norim nupirkti kuprine tai nelabai ka ten pakeisi.. be to vaiaks žino kad kuprine čia kaip ir darbinis daiktas kuris tarnaus jai, reikalinga ne tik kaip puošmena graži o pirmiausiai kad nešioti knygas, ir panašiai..Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-08-02 14:02

pamenu, dar kai vaikas buvau, tai eidama iš mokyklos matydavau, kaip berniukai ant kuprinių nuo kalnų čiuožinėją žiemą :) taip norėdavos ir man, bet kažkaip saugodavau savo kuprinę :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2012-08-02 16:24

jo buvo tokie laikai... :) berniukai turbut vistiek labiau linke taip važineti :) buvo mada ir odiniam ir džinsiniam kuprinem, anksčiau turbut buvo pora pvz ir vaiksčiojo visi net negalvojo geri ar nelabai :) o dabar pasirinkimas labai didelis :)

Kuo geresnės kokybės kuprinė, tuo mažesnė rizika pakenkti mokyklinuko sveikatai. Kuprinės svoris neturėtų sudaryti daugiau nei 10-15 proc. vaiko kūno svorio.

Keletą patarimų:

Apkrova nugarai: netinkamai sudėti daiktai kuprinėje, per didelis jos svoris gali pakenkti vaiko sveikatai, o ypač stuburui. PATARIMAS: Jūs turite prižiūrėti, kad vaikas tinkamai susidėtų daiktus kuprinėje.

Kuprinių nešiojimas: Kuprinė yra suskirstyta tam tikrais itin talpiais skyriais, kad joje talpinami daiktai pasiskirstytu tolygiai, svorio atžvilgiu. Tėveliams svarbu patikrinti, ar vaikas teisingai susidėjo knygas, ar kuprinėje yra tik būtiniausi daiktai, jokių tai dienai nereikalingų daiktų kuprinėje neturėtų būtų. Knygos, taip pat A4 formato dėklai turėtų būti dedami kišenėje, esančioje arčiausiai vaiko nugaros. Vidurinis skyrius skirtas susidėti sąsiuviniams, užrašų knygutei. Smulkūs daiktai, piniginė, gertuvė talpinami priekinėje arba šoninėse kišenėse.

 

Pradžių pradžia mokykloje, labai didelis įvykis vaikams ir tėvams. Tikriausiai svarbiausias pirkinys yra kuprinė.
Visų tėvelių tikslas - rūpintis pirmokėlio sveikata. Tinkamai parinkta kuprinė - vienas iš svarbių elementų, turėsiančių įtakos ne tik vaiko laikysenai, bet ir visai fizinei sveikatai.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 

1
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (159)
Aleksander