Forumas > Ikimokyklinukas:... > Vaikų mityba > Situacijos: Vaikas...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 14

2009-11-16 01:50

Ši tema dalyvauja Situacijų konkurse.

Labutis, gal taip visi vaikučiai daro, nežinau, bet maniškiui bus 2 metukai ir iki šios dienos net saldžius produktus turiu įgrūsti į burną, kad paragautų. Pasitarkim, ką darote?

Paskutinį kartą redagavo: Giedre (2009-11-16 11:48)

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-11-16 10:24

o ką jis valgo?  O jūs kaip sakote tiesiog įgrūdate, po to įgrūdimo jis jau nori toliau valgyti?

2009-11-16 12:01

Na jei čia jau pateikiate kaip situaciją, tai sunku man kalbėti nes abu vaikai yra begalo valgūs ir neišrankūs, o kodėl neišrankūs todėl, kad aš nepataikauju vaikams, Nevalgo, nenori ir neduodu, praeina val. dvi ir suvalgo tai kas pagaminta, nesuprantu aš tokių nemėstu , kaip gali pasakyti 3-4 ir kitokio amžiaus vaikai, kad nemėgsta , jei jie nei pusės neišragavę maisto  

Žinau ir ne vieną mamą kuri per dieną daro po 5-7 patiekalus, nes vaikas 2 metukų pasako mama noriu košės, ji išverda, suvalgo 2 šaukštelius ir pareikškia , kad nenori, tada pasako, kad nori kukulių ji puola virti ir t.t. Galų gale pasako, kad mano vaikas išrankus , tai kaip jis nebus išrankus jei taip šokinėjama pagal 2 metų vaiko norus

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-11-16 12:32

Kadangi mano maziaus meniu labai ,,platus" tai valgo jis viska ka duodi. Ragauja ir be jokiu problemu, tik pamato ka nors nauja ir i burna. Buna kartais kad nevalgo, nors tikrai buna skanu, tai as ir buna kad igrudziu i burna, kad pajutes skoni suprastu kas cia per maistas, o tada jau valgo ir dar praso, bet tokie atvejai reti.DAzniausiai duodu paciam jei nenori tai ir nereikia ,pasiulau veliau. Is tikro buna kad ir nevalgo, bet del to kad tas maistas buna pabodes, pvz.: mesa, tai tada padariau is bulviu svilpiku kokiu. Stengiuosi pakaitalioti maista, nors del alergijos mums siek tiek yra sunkiau, bet jau pradedame iprasti.

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-11-16 13:10

pas mane lygiai tas pats sunus kol paragauja gali kryziaus kelius nueiti,tik pas mus siek tiek kitokia situacija jam tuoj bus metukai ,o dvieju metu vaikas jau turetu buti daug ka isragaves,mano sunus kol paragauja ta viena sauksteli kad valgyti man didziausias nervu gadinimassaukstelis su kose skrenda per visa kambari arba ant jo,kartais kai uzsiziopsau nutveres ir lekste ismeta,jei su sauksteliu neiseina paragaut ant pirsto pakabinu maisto ir greit prikisu prie burnytes,apsilaizo ir tuomet dasunta i galva kad reikia valgytibet visu geriausia buda atradau valgydint vaika per reklama,mano vaikis i nieka aplinkui nereguoja akys ispustos ir sustinges ziuri kas tv ekrane dedasi,oi kaip tuo metu gerai viskas lendas,tikriausiai uzsimirsta kad ir valgo,kas liecia saldumynus na kam nebutu saldainiai,tik padek tokioj vietoj kur pasiekia,tuos bus saldainis suvartotas,o ka patarti sioje situacija tai net neisivaizduoju,arba vaikas yra ivaldes tokia valgymo technika patinka kai mama praso zyzia nes jau tokio amziaus vaikas pradeda suprast kaip manipuliuot,palaikyk vaika truputi alkana tuomet viska valgys,

2009-11-16 13:13

oi su reklama ir pas mus taip būdavo, ramybės įsikūnijimas ir nepajusdavo kaip pats prasižiodavo, žiūrėk ir lėkštė tuščia

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-11-16 14:55

Atsimenu tokią situaciją, kai vaikas nevalgydavo mėsos. Tai vis tas pats klausimas būdavo "kas sia? kas sia? kas sia?" ir neduokdie pasakysi, kad "mėsytė" :D

Reikėdavo gudrauti, sakydavom "kotletukas", "kepsniukas" ir t.t. Tada valgydavo kaip niekur nieko :)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846

2009-11-16 15:11

Asmeniškai aš dar nesusidūriau su šia situacija, mes esame labai valgios o dar neragauta maistą kai duodu tai 10 kart isideda ir išsiima iš burnytės ji taip apžiūri,skanauja, ką čia mama duoda. Beabejo būna dienų ir nevalgiadienių bet aš tai priimu kaip norma.

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-11-16 18:10

Turiu kriksto dukra "nevalgiuke"tai jai maistas turi buti specialiai ruosiamas,maistas turi buti grazus,zaismingas,idomus,is maisto piesiami veidukai leksteje,sriubyte megstamiausia su makaronais zveriukais,ar skaiciukais.Su dukryte kartais taip pat tenka pakariauti prie pietu stalo,bet mums labai padeda zaidimas"man man man" ;( toksai zaidimas,kai duodi maista dukrytei,o kitas seimos narys tariamai nori pats suvalgyti),bet cia turi dalyvauti dar vienas seimos narys,mums padeda tete,o jei jo nebuna,tada musu augintine papugele.Manau pas dauguma vaikuciu yra toksai mazo pavyduko jausmas,tai jie stengiasi tada patys greiciau isideti kasni i burnike,kad tik kitam nekliutu

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 33

2009-11-16 20:15

Ech, tėveliai kariauja, kad vaikučiai valgytų, o suaugę tie vaikučiai nuolatos kariauja su papildomais kilogramais ir dingusiu sotumo jausmu. Čia šiaip nuokrypis nuo temos.

Man geriausia sekasi nevalgiuką sugundyti drauge gaminant valgį drauge, kaip neparagausi to ką pats matavai, ragavai, skanavai, gardinai. Dažnai būna, kad atėjus į virtuvę sako: „Nevalgysiu“. Tuomet atsakau: „Gerai nevalgyti gali, bet pabūti drauge, kol pagaminsiu maistą, arba padėti gaminti maistą, juk gali? Kol kas tas atvejis limpa. O tada prasideda kulinarinis šou, išreklamuojamas kiekvienas ingredientas, jis dedamas, ragaujamas, uodžiami kvapai, varvinama seilė dėl kvapų ir galiausiai, kol pagaminamas patiekalas, atsiranda noras valgyti, iš puodo ragauti neskubam, pasiserviruojam stalą, išsirenkam gražiausius indus iš turimų vaikiškų. Žinoma, taip daroma išimtinais atvejais, dažniausiai išbandant naują patiekalą. Ne viskas mėgstama, bet paragauta daug kas. Na, dėkingas amžius (darželinukė). Tai nėra universalus dalykas, tenka ir su lėkšte po kambarius lakstyti, ir ant spintos sėdėdama yra valgiusi. Tada sutarėme, kad madam pati išsirinks vietą, kur valgys. Žinoma, tą kartą tikriausiai aš labiau, nei ji, prisimenu, bijojau, kad nenuvirstų.

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 14

2009-11-16 23:44

sveikutes na matau kad nei vienai is jusu nera tokios bedos nes pvz net ir saldaini nezinoma padejusi galiu rasti vakare toje pacioje vietoje kur ji padejau,zeles nenorejo nei ragauti paragavo ir kazkas jam nepatiko cepelnu nei i burna neikisi igrudi sauksta tai isspjauna as nelakstau is jo paskos ir nelekiu gaminti kito patiekalo ji palieku visai dienai bet jis vis tiek jo nevalgo net ir tu paciu varsketuku nenori nezinau..mes gyvename ispanijoje tai cia daugumos produktu kaip lietuvoje nerasi , valgo keleta tradicisku patiekalu tarp ju i paella (paeja)pvz pomidoro nei morkos niekada nenorejo pagriauzti kaip pvz as mazyte pamenu man tik paduok pomidora lazanijos ir tos nevalgo megsta kotletuka kepsnius fri bulvytes ir siaip mesyte virta su darzovemis bet ir ta pradejau vel trinti nes vasara buvome grize i lietuva tai sake kad del klimato pasikeitimo js vis man persaldavo ir taip iki sios dienos nes rudeni pradejome eiti i darzeli ir tai pimi metai tai vargsas i stiebaliuka jau buvo panasus o dar ir kruminiu dantuku pas ji nera tai jis du saukstus suvalgydavo ir viskas tai svoris ejo apacion o ne i virsu taip kad nuleidau rankas ir pietums viska sutrinu ir tada gerai.isbandem mes ir televizoriu valgant ir laksciau is paskos ir  bandziau daryti veidukus bet jis man papuosalus suvalgo kaip pvz zirnelius ir vsio daugiau nei iburna pvz net pyrago nenori nei arbatyciu nieko bet cia nuo pat mazens prisimenu darydavau arbatytes kad nepustu pilvuko tai jis nenoredavo nezinau paneles manau kad ateis vistik ta diena kai atsibos jam tas trinamas maistas ir prades valgyt kazka daugiau (siaip as maza irgi rankiodavau is sriubu svogunus ir darzelyje budavau paskutine valgant gal del to?)dekoju uz pasisakymus  

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-11-17 09:47

Tai tada tokiu jau atveju gal vaikui kokiu vitaminu duoti,kad skatintu apetita,su tuo grudimu per prievarta nemanau kad cia iseitis,vaikas visai gali sustresuoti ir nebenoreti valgyti,jei jau vaikas moka issakyti savo nuomone,gal geriau lai valgo ka papraso,nei visai nieko nevalges liktu,zinoma su protu viskas turi buti daroma

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 537

2009-11-17 16:23

mums tp problema buna su valgymu, be reklamos nevalgo, tai buna: vaikas ant keliu, pultas vienoj rankoj, kt saukstas ir tik spek, jei reklama baigiasi tuoj reik ieskot kt kanalo, kur ja rodytu, blogiausiai buna po miego pietu, buna, kad tik puse porcijos suvalgo ir iki miego nieko neikisi, kad ir kaip noretum. Jogurta pamato tai jau is tolo pradeda cypt, rekt, kad nenori, tai jau mazdaug puse metu kai nevalgo jogurtu varskyciu :(

Jei nežinai ką atsakyti, sakyk NE, nes Ne visada lengviau pakeisti į Taip, nei Taip į Ne... Kinu liaudies ismintis

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 18

2009-11-20 12:57

iki metukų tokių problemų su nežinomu maistu neturėjome, nors teko išbandyti įvairiausių naujovių. Gal padėjo būdas maišyti žinomą maistą su nežinomu, nes dažniausiai tekdavo valgyti patiekalus iš kelių produktų, pvz. mėsytė visada maišau su daržovėmis, o jei dar įdėdi saldų pomidorą, tai porcija visada būna suvalgyta pasigardžiuojant. Sulaukus metukų apetitas sumažėjo ir atsirado išrankumas, nepriklausomai ar maistas  nežinomas, todėl tėveliams tenka rengti ''vaidinimus'' ar naujais daiktais sudominti nepaklusnų valgytoją. Dar labai mus gelbėja valgymas sėdint ant palangės, nes pakeista vieta pakelia apetitą, TV žiūrėjimas taip pat nuramina, bet to nepraktikuojame. Dar galiu patarti, kad nevalgus vaikas pieš pagrindinį patiekalą nekramsnotų įvairių sausainukų, saldainukų ir mažiau gertų gėrimų, nes tai labai numuša apetitą. Bus smagu sulaukti ir daugiau pasiūlymų šiai aktualiai temai.

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 155

2009-11-22 17:20

Jei vaikiukas neragauna nezinomo maistelio , as vertinu kaip privaluma. Nes pamenu,kai mums buvo gal 9, gal 10 menesiuku ir mes suvalgeme visa indeli melyniu tyreles...kaip siauba prisimenu, kokiu fontanu atpyle ir gal puse nakties verke. Nuo to laiko pasimokiau,kad kiekviena naujiena reikia pratinti mazais kiekiais, pradzioje maisant su kazkokiu labai megiamu komponentu pvz. bananu. na, zinoma, tenka ziureti,kad maisto produktai "nesusipjautu". Dabar, kai manoji visur vaiksto ir lanksto, tikrai man nepatiktu, jei man nematant kazkokios naujienos prisivalgytu. As dziaugiuosi,kad ji per daug nesidomi naujienomis, o jei isdrista paragauti,tai labai mazais kiekiais,pradzioje palaizydama. Tuomet man ramu, zinau,kad pilvuko neskaudes,kad nesuviduriuos ir pan. negalavimai atsirastu. Jei nevalgo, as per daug nepergyvenu,nes man atrodo,kad vaikiukas valgo tiek,kiek jo organizmui reikia. Tik va vandenuko atsigerti duodavau nuolatos.Dabar manoji pati pasiima,nes jai jau virs 15 menesiuku.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 2936

2009-11-25 19:38

sveikutės maniškiui aštuoni mėnesiai us, sūnaus apetitas labai prastas juoauju, kad į beždžionę pavirs, nes geriausia valgo bananą ir tai po pusę per dieną o šaukštą pamatęs iš toli suiaupia lūpas arba, bega. nebevalgo nei košių nei tyrelių. ir tik kartais valgo tai, ką gali rankohj laikyt, be gi atkanda ir spjauna, nes neprarija. pradėjau pirkt duoniukus, baronkas ir t.t. kad nors šiek tiek vaikas u-valgytų. o mamos pieną valgo su malonumu

gal kuri patarst ką daryt?

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 155

2009-11-25 23:12

Jei 8 menesiu vaikiukas valgo tik banana, nematau problemos. Jei mamyte maitina ir vaikiukui uztenka mamytes pienelio. uzteks pienelio ir bananu. Galit i ta banana bandyti deti kosytes,pradzioj labai,labai nedaug kosytes, o veliau jau nedaug to banano. As savo merginai net ir dabar pagardinu maisteli bananu. Nes manoji labiau valgytu pirktines tyreles, nei ta ,ka as paruosiu. Bet as ja tiesiog apgaunu. Pagardinu mazu kiekiu pirktines tyreles, kuria ji dievina.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 26

2009-11-27 21:39

Na nieko cia gero kad 8men vaikas tik tiek tevalgo,paskui bus kokie kraujo nusilpimai ar dar kokie velniai,tokio amziaus mazylis jau turi valgyti koses su mesyte,zuvyte.Geriau jau po truputi paivairinkit dienos meniu,o paskui dar daugiau bedu turesit 

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31

2009-11-28 21:22

kiekvienas vaikelis individualus ir nieko blogo kad 8 men ar 9 atsisako tai kas jam siuloma, o tikrai valgis viska kai isalks, tik nereik pataikaut ,o svarbiausia sau galvos nesukt... nebus jokiu ligu tikrai... as ir turejau panasiu bedu ,bet stebiu savo mazyle ,tariausi su daktarais del jos nevalgumo ,o nieko nepakeisi jei nevalgus vaikas ,tik reik zinoti jog tokiu maziuku yra o neiskart diagnoze jog isivytys ligos -tai tikra nesamone

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 9

2009-12-01 19:36

O jus nemanot, kad gal su mumis- mamytemis- kazkas negerai. Taip paskaicius atrodo, kad mazdaug 95% Lietuvos vaiku yra visiskai nevalgantys.

Maniskis labai megsta sokoladus ir saldainius. Namuose ju visuomet buna. Is pat pradziu sakiau, kad visa tai bus normuota. Bet mano mama man liepe pasiziuret i save. As pati be sokoladu neisgyvenu nei dienos. Tai pas mus atsirado taisykles patobulinimas (kurios nesilaikoma kai mamytes nera namuose)- sokoladai ir saldainiai tik po pusryciu. Ir tenka stebetis, kaip ir vel vaikas nugali. Suvalgo pora kasniu bandeles ir praso saldumynu. Juk pusrycius jau valge...

Taigi, brangiosios mamytes, ar ne jus pacios negalit isgyventi nepabandziusios kokios naujos zurnale rastos dietos? O jei ne, paskaiciuokit, kiek vaikas gauna per diena kaloriju ir kiek jam reikia. Kartais pati stebiuosi, nes buna, kad vaikas suvalgo lygiai tiek ar net daugiau nei as pati.

Viršun ^ | Forumas > Ikimokyklinukas: kasdien... > Vaikų mityba > Situacijos: Vaikas nenori...

Šiandien gimtadienius švenčia (160)
sarunas