Forumas > Mokyklinukas - auga... > Paauglystė > Susimoviau...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 23

2009-10-19 12:02

Daugiau infomacijos apie konkursą.

Ar galima ką nors padaryti, jeigu jau po visko supranti, kad tavo atsakymas nepadėjo vaikui? Vakar mano dukra grįžo iš mokyklos labai nusiminusi. Ji norėjo man papasakoti, kaip keli vaikai kabinėjosi prie jos žaidimų aikštelėje, o aš buvau pavargusi ir susimąsčiusi, taigi atstūmiau ją ir liepiau liautis verkti, tai ne pasaulio pabaiga. Ji atrodė labai nusiminusi ir nuėjo į savo kambarį. Suprantu, kad susimoviau, bet ką dabar galiu padaryti?

Mėgstamiausių pusryčių receptai

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1

2009-10-19 13:37

nueiti pas dukrą, atsiprašyti, pasakyti, kad buvai dėl kažko kito susirūpinusi - gal supras. Ir išklausytią ją.

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-10-19 13:42

Nu žinokit iš savo patirties galiu pasakyti, kad taip sumautai jautiesi, kad nerandi sau vietos ir atsiprašiusi vaiko, buvo man ir ne kartą, kad vaiką šalin nugyniau , paskui aišku ėjau atsiprašyti ir pakalbėti, bet po tokio nugynimo vaikas nebenori pasakoti ką norėjęs , o jei pasakoja tai ne be su tokiu noru kokiu būtų pasokajes.

O tas kaltės jausmas ir savęs graužimas išlieka ilgai, esu net iš pykčio ant saves ir verkusi, kad nesugebėjau nugalėti nuovargio ir pasirinkau lengvesnį kelią .

Bet tikiuosi, kad mano vaikas kaip man sako, kad supranta mane ir nepyksta,tai   taip ir yra.

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-10-19 14:07

Reiktu nueiti pas vaika ir atsiprasyti, pasakyti kad stengsies buti labai gera mama ir drauge, tik kartais ir mamyte buna pavargus ir netycia issprusta zodziai, del kuriu paskui labai gailisi.

Buna ir man kai ateina vaikutis ir glaudziasi o as tiesiog noriu pailseti, nugini salin pas teti o jis verkia, puolu atsiprasineti ir dazniausiai kartu verkiu, prisiekiu sau kad daugiau taip nedarysiu, bet...stengiuosi. Gaila, bet ne visada iseina taip kaip nori, grauziu save del toturbut kaip ir daugelis mamu, bet juk nesame tobuli, mokomes is klaidu stengiames ju nekartoti.Sunku vaikui paaiskinti, kad esi pavargus ar neturi nuotaikos, dazniausia atstumi nieko nesakes o paskui grauziesi.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-10-19 14:19

O ar klausėte kada nors, kaip tuo metu jautėsi vaikas? Aš tiesą pasakius, tik dabar apie tai pagalvojau

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

2009-10-19 14:35

Mano nekalba, bet verkimas, kai pasakau eik pas tete ir tos akytes viska pasako.Tada neiskentus ji paimu ant ranku ir atsiprasineju jis glauziasi kaip suzeistas kaciukas ir verkia kartu-manyciau jam skaudu, kad mama ji atstumia del jam neaiskiu priezasciu. Kartais viskas iseina netycia ir  mane  labiausiai glumina,m tai kad kartojasi nors zinau kad taip daryti negalima kad jis mano vaikas.Jaustis atstumtam, nesuprastam labai sunku, o dar mamos.

Mama.lt

Mama.lt

2009-10-19 14:59

O kuo gi vaikui pasitikėti jei ne mama ir tėčiu, aš manau , kad toks tėvų elgesys , kaip stumdymas vaiko , nuo vieno prie kito nieko neišspręs , o tik dar labiau apsunkins bendravimą su vaiku, o galiausiai nutiks taip , kad vaikas visai nebenorės būti su jumis atviras.Žinoma , kad mes nuvargstame po darbo dienos , mes juk tik žmonės, bet jei jau mes turime atžalų , tai reikia rimtai susimąstyti apie jų auklėjimą ir dar, panaudosiu dabar dažnai naudojamą frazę -"auginkim vaikus atsakingai".Su pagarba linkiu visiems sėkmės :)

2009-10-19 15:06

jurate19 o čia niekas nekalba, kad auklėja neatsakingai ir asmeniškai aš labai didelį dėmesį skiriu auklėjimui, bet jei aš stengiuosi auklėti atsakingai, tai nereiškia, kad nepadarome klaidų dėl kurių paskui tikrai pačiai liūdna, visi klystame ir klysta mamos ir tėčiai, tikrai nemanau, kad yra tokių idealių mamų kurios neklysta, jei ne tokioje situacijoje tai kitokioje, bet klysti  normalu, mes auklėdamos savo vaikus ir iš savo pačių klaidų galime daryti išvadas, ką turėtumėm keisti savo auklėjime

2009-10-19 15:18

Pritariu kristulkos nuomonei, kad klystame kiekvienas Skaudu kad tos klaidos kartais atsiranda ir bendravime su vaiku, bet kaip tobuleti, jei neklysti is to daryti isvadas ir zegti toliau. As tikrai noriu buti idealia mam, bet kaip ja buti kai esi zmogus, stengiesi, darai viska kad tik butu geriau. Juk niekada tevai vaikams nelinki bloga.

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-10-21 10:51

Manoji pupa dar mazute tai konkreciai tokioje situacijoje dar nebuvau,bet panasiu tikrai yra buve kai pajauti ta kirmino grauzima sirdi ir pagalvoji kad pati "susimovei".Tada griebiu vaika ant savo ranku,atsiprasau,pabuciuoju,patrinam nosytem ir nusisypsome viena kitai,tada suprantu kad viskas gerai ir mes vel geriausios drauges

2009-10-21 13:26

Karstas mamos bucinys, atsiprasymas ir platus kaip vandenynas mamos glebys viskas ko reikia vaikui. Visus ledus pralauzia mamos sypsena.Todel mama turi nueiti pas savo nusivylusia dukryte ja karstai pabuciuoti, apkabinti ir atsiprasyti, paklausti kas ja kankina, o pries miega papsakoti pasaka apie princese, kuri turejo nuostabia mama, kuria galejo pasitiketi lygiai taip pat kaip ir ji gali pasitiketi savo mama, kad ir kas nutiktu.

Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2009-10-21 13:27)

2009-10-21 13:28

jo tokiose situacijose tik glėbį ir laikyti savo atžalas

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 18

2009-10-24 22:46

Mano vaikiukas dar mažas, bet kai paaugs ir atėjęs man pasakys šią fraze ir tuomet aš jį padrąsinsiu savo išgyventomis situacijomis. Papasakosiu, kaip man kartais būna ir kad nerasčiau nei vieno žmogučio, kuris per savo gyvenimą nebūtų nei sykio nesusimovęs. Va, aš pati, kaip šiandien atsimenu, kaip susimoviau.... Skirtinguose portaluose vyko skirtingi konkursai: viename kelionių įspūdžiai, o kitame pasakojimai apie savo pomėgius. Aš netyčia juos supainiojau ir nusiunčiau ne tais adresėliais. Buvo įdėta. Tarp dalyvių kilo diskusijos, kad aš nemoku skaityti taisyklių. Bet aš dėl to nepanikavau, o tik nusiunčiau portalų vadovybėms, kad sukeistų. Pirminius išėmė, o pakartotinai siunčiamus įdėjo. Lyg ir neliko problemos. Taip ir su vaikiukais. Šiandien susimovė, rytoj galės pasitaisyti konkrečioje situacijoje. Svarbiausia, kad pats vaikiukas suprastų, kad susimovė, kad jis galėjo viską puikiau atlikti, nei atliko.Ir šiuo atveju, mano, kaip mamos būtų pareiga jį padrąsinti, palaikyti, suprasti ir paaiškinti ,kad visi mes nesame tobuli ir tai yra žmogiška. Ir jei šiandien pastangos nepateisina lūkesčių, tai dar nėra pasaulio pabaiga. Reikia dirbti, dirbti ir tik per darbą pasieksime to, ko siekiame. Svarbiausia yra siekiai, noras, pastangos. Svarbiausia, kad būtų tarp manęs ir vaiko kontaktas, tuomet tikrai „nuversime kalnus“....

Paskutinį kartą redagavo: leliukiukas (2009-10-25 09:49)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 18

2009-10-25 09:57

Štai ir aš šiek tiek susimoviau, gal teisingesnis būtų šis atsakymas?

Mano vaikiukas dar mažas, dar tokios situacijos išgyventi neteko, bet manau teks... Visi mes pavargstame, klystame ir klaidas taisome. Svarbiausia, kad vaikiukas į mane kreipiasi. Jei man iš karto nepavyks padėti, bandysiu vėliau, „susimautoje“ situacijoje vinguriuoti. Svarbiausia, jau vėliau bandysiu nueiti į jos kambarį ir išklausysiu jos „problemą“, dėl kurios ji šiandien išgyvena. Palaikysiu ją moraliai: apkabinsiu, pabučiuosiu ir pan.... Papasakosiu, kaip man kartais būna ir kad nerasčiau nei vieno žmogučio, kurio gyvenimas nebūtų be problemų. Papasakosiu kaip ir man kartais nesiseka, kaip mane kartais „užsipuola“ ...kad ir šią situaciją
... Skirtinguose portaluose vyko skirtingi konkursai: viename kelionių įspūdžiai, o kitame pasakojimai apie savo pomėgius. Aš netyčia juos supainiojau ir nusiunčiau ne tais adresėliais. Buvo įdėta. Tarp dalyvių kilo diskusijos, kad aš nemoku skaityti taisyklių.Bet aš dėl to nepanikavau, o tik nusiunčiau portalų vadovybėms, kad sukeistų. Pirminius išėmė, o pakartotinai siunčiamus įdėjo. Lyg ir neliko problemos.
Vaikiukui akcentuosiu ,kad mane „užsipuolė“ teisingai, nes aš buvau neteisi ir kartu bus paaiškinimas, kaip šią situaciją reikia spręsti.
Manau, kad mano pačios išgyventos situacijos, atvers vaikiuką išsipasakoti, ar bent iš mano situacijų ji išmoks kaip reikia elgtis ir supras, kad ne visada viskas būna „kaip sviestu patepta“, kad tenka pakovoti ir už vietą „po saule“.
O su vaikais juk būna taip: šiandien su draugais susipyko, ryt jau geriausi draugai. Ir šiuo atveju, mano, kaip mamos būtų pareiga jį padrąsinti, palaikyti, suprasti ir paaiškinti ,kad visi mes nesame tobuli ir tai yra žmogiška. Ir jei šiandien pastangos nepateisina lūkesčių, tai dar nėra pasaulio pabaiga. . Svarbiausia yra siekiai, noras, pastangos. Svarbiausia, kad būtų tarp manęs ir vaiko kontaktas, tuomet tikrai „nuversime kalnus“....
Neslėpsiu, kad ir aš būnu pavargusi, kad aš irgi klystu ir kad ir mano draugai ne visada būna tos pačios minties, kaip ir aš. Bandysiu vaikiukui aiškinti, kad jei su draugais išsiskiria nuomonės, tai gali būti, kad ir aš būnu neteisi, nors kartais atrodo atvirkščiai.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-10-27 20:05

Vaikai turi be galo geras sirdeles,jie viska atleidzia tevams,bet tai nereiskai,kad jie pamirsta...Esu susimovusi ne viena karta,daugiausiai taip nutinka su vyresneliu berniuku.Kiekviena karta ,kai tik jis ruosia namu darbus ,as sau prisiekiu,kad busiu rami,stengsiuos nesaukti ir pan. Bet kazkodel kas antra ar trecia karta musu pamoku ruosimai baigiasi pykciais ir barniais.Kelis kartus susipykom taip,kad berniukas net verke.Tai viskas man kaip mamai,nes suvokiau,kad labai perlenkiau lazda.Nieko kito nebelieka kaip nuraminti,priglausti,pasakyti,kad as buvau labai neteisi,kad jis tokiomis situacijomis turi pilna teise man priestarauti,nes jo zinios ir mano tai ne tas pats,kad gal kartais jis teisus,o ne as. Atrodo lyg ir susitaikem,lyg ir issiaiskinom,bet matau,kad mano klaidos jei ne siandien ,tai rytoj gali tureti neigiamu pasekmiu tolimesniame musu bendravime.Kaip sakant:ka pasesi,ta ir pjausi.Jau susimovei ,odar ne karta,ruoskis  atpildui

2009-10-28 12:29

Taip sirdeles vaiku geros, bet is patirties galiu pasakyti skaudus zodis, atstumimas visada palieka randus,nes taip atsitiko man.Kiek buve visokiu ivykiu, kurie mane iskaudino, nesuprato manes tevai ar kita karta per rupescius ir laiko neturejo, as ir dabar juos atsimenu ir skaudu, bet ir pati patyrusi ir zinodamakaip tai yra negera kartas nuokarto pakartoju savo tevu klaidas.O kodel ko gero del to kad mes zmones ir visi klystame, nors ko gero tai ir nera geriausias pasiteisinimas.

2009-10-28 17:42

Butent,tai ne pasiteisinimas,bet as kitaip nemoku,galiu savaite save labai labai kontroliuoti,bet jau po to jausmai uraganu verziasi(nebutinai su vaikais bendraujant,su suaugusiais taip pat),nieko negaliu padaryti,esu degtukas,todel ir vaiku auklejime viskas atsispindi,jei geriau pamastyti,gal cia ir yra tevu auklejimo padariniai,kas cia supaisys.Gal mano vaikai taip pat bus tokie kaip as,nes mato mano temperamenta jau nuo mazens?

2009-10-28 17:59

Butent mamba as taip pat karstakose, nekantruole-man ir labai sunku, as is tu zmoniu kurie arba issako arba isrekia viska is karto, o su vaiku mokausi kantrybes, trokstu ismokti neissilieti ant vaikiuko, ismokti isklausyti, laiku patarima duoti, del kiekvienos smulkmenos nebarti -tvardausi, paverkiu kai nemato kad negaliu sutramdyti saves, bet tas ko gero neateina per diena ar dvi, reikia laiko.

Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2009-10-28 17:59)

2009-10-28 18:20

Juokingiausia,kad as jau 9-ti metai vis mokausi.Buvo vienas tarpsnis kai tikrai buvau nurimusi,net drauges tai pastebejo,bet dabar matyt vel reikes laukti,nes jau matau,akd kartojasi sena istorija:kuo mergyte didyn,judryn,tuo as nekantresne...

2009-11-01 18:00

Na ne visi gali buti kantrus,. reikia visokiu mamu ir teciu.Gali buti nekantri vaiko isdaigoms, kartas nuo karto rekti nors ir nera reikalo, bet manyciau savam vaikui sava mama geriausia kad ir kokia ji bebutu.

1

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
rimantukas 10men.