Forumas > Ikimokyklinukas:... > Po pirmojo gimtadienio.. > Griežimas dantimis

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-10-07 13:54

Pastebejau kad mazyle ima griezti dantukais,esu girdejusi kad cia pozymis jog vaikai turi kirminu,nu nemanau kad manoji turi ju(ir stebejau ir na nekisa bele ko i burnyte kad ju pasigautu)o gal cia dantuku dygimo problema,gal sakandis kaip nors blogai vystosi?Kazi pas odontologa nuvedus 1metu vaika neisvarytu laukan,gal kam taip pat yra ar buvo?

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-10-07 14:19

Čia pirmoje eilėje ne pas odontologą turi eiti ( nors jis ir neišvarytu jei žinoma tik pas vaikų vesi) o pas savo pediatrę, jai pasakyti, o ji jau pasakys ar tyrimus dėl kirminų darys, ar nuramins ir pasakys, kad nieko blogo

2009-10-07 15:20

ji kartas nuo karto tais dantukais sugriezia,tai gal jai cia kaip zaidimas,kazkas naujo ismokta,bet as bijau kad dantukams nepakenktu,kad ju nesuskaldytu

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 30

2009-10-17 12:34

maziukas labai retai sugrezia dantimis ir tai del zaidymo,o vyresnele kai griezia dantimis tai su gerkle kazkas buna arba kirminai

" alt="">

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-10-17 14:12

Mano pagriezdavo nakti dantimis, tai rudeniop sudaviau vaistu nuo kirminu dabar lyg nieko.Taip ir nz ar cia sutapimas ar is tikro turejo kirminu.

Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2009-10-17 14:12)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 30

2009-10-17 20:54

apie kirminus gydytojos klausinejau,tai sake kad buna pas vaika ertme kirminam veistis ir nieko nepadarysi,tai mes profilaktiskai dabar vaistukus isgeriam,ir nemurze ta mano mergaite,vaisius visada nupirktus nuplaunu,bet vistiek karts nuo karto atsirasdavo

" alt="">

Sukurtos temos: 21   Diskusijose pasisake: 3288

2009-11-13 10:28

Sveikutės, turiu tokią kaip ir problemėlę.. Jau trečia savaitė, kaip vyras naktį miegodamas pradeda griežti dantimis. Ką tai galėtų reikšti? Ar verta sunerimti? Gal žinote su kuo tai galėtų būt susiję?

2009-11-15 22:01

Tai, ką mano vyras, kažkoks fenomenas? Nejau, niekas nebuvot susidūrę su tuo?

2009-11-16 12:12

Palandžiojus internete radau štai tokią informaciją, gal kam ateityte prireiks.

Griežimas dantimis

Tai ne liga, o liguistas įprotis. Dažniausiai dantimis griežiama naktį, per miegą, kartais dantimis griežiama ir dieną. Ilgą laiką griežiant dantimis, galima pažeisti dantenas, taip pat galimas žandikaulių pažeidimas.

Griežimas dantimis - tai dažni veido raumenų susitraukimai, lydimi erzinančio, nemalonaus garso. Kartais garsas gali būti toks stiprus, kad pažadina miegančius aplinkinius. Žmogui, kuris griežia dantimis, gali būti pažeisti dantys, juos supančios dantenos bei dantis laikantys kaulai. Dėl šio įpročio gali atsirasti galvos skausmai.

Griežimą dantimis gali sukelti nerimas, nesąmoningas bandymas ištaisyti neteisingą sąkandį (tai yra viršutinių ir apatinių dantų tarpusavio padėtį). Dažniau griežia dantimis tie, kurie nuolat patiria stresų, jaučia nerimą, vartoja alkoholį.

Griežimas dantimis dažniausiai pagydomas per 6 mėnesius. Negydant, dėl griežimo metu atsirandančio spaudimo, pažeidžiami dantys, dantenos ir žandikauliai.

Gydymas efektyvus tada, kai pacientas pats pripažįsta problemą ir nori ją įveikti. Gydymui gali būti naudojamas išimamas protezas. Protezas sudarytas iš judančių įtvarų, kurie nakčiai uždedami ant dantų paviršiaus, taip išvengiama neteisingo spaudimo poveikio. Protezas parenkamas individualiai. Pacientui gali reikėti psichologinės pagalbos, jis gali būti išmokytas relaksacinių pratimų, padedančių išvengti nereikalingų stresų. Gydymo metu reikėtų vengti alkoholio. Medikamentai gydymui dažniausiai nenaudojami. Kai kuriais atvejais gali padėti trumpalaikis raminančiųjų vaistų paskyrimas. Jokių dietos ir režimo apribojimų netaikoma.

Jeigu jūs griežiate dantimis kreipkitės į gydytoją ar stomatologą. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei pajutote galvos svaigimą, spengimą ausyse, skausmus aplink ausis ar apatiniame žandikaulyje, nes tai gali būti susiję su naktiniu griežimu dantimis.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 113

2010-06-03 19:23

Sveiki, mano sūneliui pusantrų metukų ir nesuprantu, kodėl jis nuolatos griežia dantimis..... Ar tai gali būti kažkokia problema rimta, gal kokių vitaminų trūksta... Girdėjau, jog griežimas būna dėl atsiradusių kirminų... Ar kam nors taip buvo? jei taip, tai kaip elgėtės?....

http://zivile1984.blogas.lt/

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2010-06-03 20:19

sita ir as esu girdejusi,bet buna kad kartais vaikai specialiai griezia dantimis

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 113

2010-06-03 20:28

Aš abejoju ar manasis griežia specialiai..... Nes jei jis ką nors daro specialiai žiūri į akis man kaip reaguosiu ir juokiasi, o čia pastoviai... Prieš savaitę mes atsikratėm čiupltuko, gal čia gali būti tame priežastis? Nes būdavo kad jis tą čiulptuką būdavo suspaudęs dantimis ir kramtydavo...

http://zivile1984.blogas.lt/

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2010-06-03 21:54

Dėl kirminų turėtų griežti naktį ar per pietų miega, retai kada grežia ne ramybės būsenoje, pasikonsultuokite su gydytoju, padarys tyrimus jums ir bus ramu

Mama.lt

Mama.lt

2010-06-03 22:15

griezia ir mano vaikas,bet jam yra gale du dantys istraukti tai gal del to kad blogas sakandis yra,kol buvo gale dantys negriezdavo,o mazoji kuri turi dar tik 4 dantukus irgi juos trina 

2010-06-03 23:36

Griezdavo ir mano pana,bet jau praejo.Ir buvau prisimislijus kad kirminu turi ir dar visokiu velniu,bet ismatose ju nesimatydavo,tai po kurio laiko ir praejo sitie griezimai dantukais.As manau cia kai dantukai pasirodo,viena karta gal isejo netyciom sugriezti,o paskui jau idomumas vaikui,ti ir griezia,kol nepabostaBet jus visada galit nueiti ir pasikonsultuoti su savo pediatru.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 758

2010-06-04 03:17

Sveikutes, maniskis irgi taip daro. Skaiciau kad gali ir del ausu skausmo taip daryti.
Maniskis tik per miegus dantimis griezia. Nusprendziau kad gal prie naujai islindusiu dantuku neprates, uztai taip daro.

Tikiuosi nieko rimta nereiskia...

vyras yra seimos galva, o moteris - kaklas, kuris ta galva sukioja...

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 4903

2010-06-04 09:00

O ar ilgai jau griezia dantimis?

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2010-06-04 10:26

na siaip kaip mano dukryte grieze nakti dantimis tai pasitvirtino kad kirminu turejo

Lilypie Pregnancy tickers

Mama.lt

Mama.lt

2010-06-04 11:39

o as manau kad variantu daug, man gydytoja sake kad vaikai taip daro nervu pagrindu reikia pasikonsultuoti pas neurologa. taip kad nueikit pas pediatra tai ir isaiskin priezasti, ar tai kirminai, ar nervinis, ar sakandis blogas. O beje  ismatose kirminukai nebutinai matosi, tam yra daromas tyrimas.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 169

2010-06-04 14:12

mano suneliui dabar 10 men,turim 8 dantukus tai irgi griezia dantukais,bet as manau kad jam kai isdygo dantukai netycia gavosi o dabar vis pakartoja

1

Šiandien gimtadienius švenčia (136)
Austeja