Forumas > Mokyklinukas - auga... > Mokyklinukų psichologija > Aš kvailas!
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
1
 
 
Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 23
 
2009-10-05 10:13

Daugiau apie konkursą

 

Hansui tai buvo sudėtingas periodas. Jis turėjo mokytoją, kuri buvo labai reikli ir kurios jis nemėgo. Kai yra labai nepatenkintas savimi ir nelaimingas (dėl spaudimo mokykloje jis išsilieja ant mūsų namuose), jis vaidina save "kvailu", mano, kad niekas jo nemėgsta dėl to, kad yra kvailas.

Vieną iš tokių vakarų vyras labai susirūpinęs pradėjo su juo pokalbį, tačiau berniukas vis kartojo "Aš esu per kvailas. Aš kvailių kvailys." ir pan. Nenorėjau kištis ir negalėjau ištverti klausydamasi, taigi išėjau iš kambario. Hansas nuėjo miegoti vis kartodamas, kad yra kvailas ir labai nusivylęs.

Aš nuėjau pas jį. Tai buvo siaubinga diena. Jis didžiąją dalį popietės ir visą vakarą mane erzino, ir aš nemaniau, kad sugebėsiu su juo kalbėtis. Bet jis labai nelaimingas gulėjo lovoje ir kartojo, koks yra kvailas ir kaip visi jo nekenčia. Aš net nenutuokiau, ką turiu pasakyti.


Mėgstamiausių pusryčių receptai

 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-10-05 19:37

Visu pirma as vaika pervesciau i kita mokykla, tam kad jis nejaustu diskomforto  klaseje, bendraudamas su klasiokais.Antra pasistengciau parodyti kiek jis sugeba ir koks jis yra protingas. Girciau uz kiekviena padaryta gera darba. Zaidimo forma bandyciau itinikti kad jis toks nera, kuo daugiau stengciausi su juo vukti i ji teigiamai veikinacia aplinka. Sunku kalbeti kai neturi tokiame reikale patirties. Blogiausiu atveju kreipciausi pagalbos pas psichologa, galbut jo pacio is pradziu nevesciu, bet nueiciu klausti pas ji patarimo kaip elgtis kad vaikas atgautu pasitikejima savimi ir kitais. Ir dar- kiekviena minute sakyciau kad ji labai labai karstai myliu ir kad jis man pats protingiausias, graziausias ir nuostabiausias.


Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2009-10-05 19:38)


  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-10-06 10:26

Išties sudėtingas uždavinys. Panašių atvejų žinau keletą ir visuomet yra balansuojama tarp to, ar pervesti į kitą mokyklą, ar ne. Ir pats vaikas nenori - nes kitoje mokykloje jis bus naujokas... Ir neaišku, kas kitoje mokykloje jo laukia...

Manau, reikia skatinti vaiko pasitikėjimą savimi.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2009-10-06 11:15

1 nueičiau į mokyklą, aptarčiau su klaės mokytoja namuose kilusias problemas ir koks vaikas tapo nepasitikintis 2 kalbėčiausi ir su mokyklos vadovybę 3 pasikalbėčiau su vaiku ir pasiūlyčiau pereiti į kitą mokyklą 4 namuose daryčiau su juo įvairius darbus , girčiau jį, stegčiausi jam įteigti ir įrodyti kiek jis turi daug sugebėjimų ir koks jis protingas , o ne kvailas 5 būtų pajungti visi šeimos nariai ir jei reikėtu ir giminė, bei draugų ratas 6 galų gale kreipčiausi pas specialistus (socialinį darbuotają, psichologus
) 7 kiek laiko tik laisvo būtų , jis būtų jam skirtas ir .t.t.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1
 
2009-10-07 12:47

 Manau, problema ne tiek mokytoja ar mokykla, kiek vaiko poziuris i save. Gyvenime bus daug nepasisekimu, todel vaika reikia ismokyti nenuvertinti saves, nenuleisti ranku ir ideti daugiau pastangu, jei to reikia. Manau, siuo atveju butu geriausia pripazinti vaiko jausmus ("suprantu, kodel taip galvoji" ar panasiai) ir pasiulyti jam keisti situacija. Padirbeti kartu ties mokytojos duodamomis uzduotimis, paskatinti ji buti geriausiu klaseje. Principas tas pats, kuriuo vaikysteje mama mane ikalbedavo suvalgyti darzoves: pirmiausia suvalgyk tai kas neskanu, skaniausia pasilikdama pabaigai. Taip ir cia - daugiausia darbo reikia ideti dalykui, kurio nemegsti labiausiai. (Dabar suprantu, kodel univere studijavau chemija :) )


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2009-10-07 13:12

Norėčiau paprieštarauti, didžiulė įataką yra mokytojos ir klasės moksleivių, didžiulė, net labiausiai pasitinkintį vaiką, tai palaužia , kad viskas apsiverčia aukštyn kojomis, labai didelė kaltė yra tėvų kurie tiesiog neina spresti problemos.

Esu net girdėjusi ko ten eiti ant mano vaiko dar labiau užsisės, va kur yra problema, bijojimas ar nenoras, ieškoti sprendimų.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051
 
2009-10-07 13:33

Buvo susidure su sia problema i musu seima,tiksliau mano jaunele sesuo,ant jos buvo taip sakant "uzsisedus" lietuviu kalbos mokytoja.Su bendraklasiais sesuo sutardavo gerai,bet va su sia mokytoja niekaip nejo geruoju draugauti,ji apskritai ant visos klases saukdavo : jus debilai,kvailiai nieko neismanantys,paskutiniai durniai ir t.t.(mes spejom kad ji taip elgesi del to jog mokiniai perejo is kitos mokyklos i sia,is taip vadinamos konkuruojancios mokyklos,kam nuo pradziu nelanke ju mokyklos),tai musu seima sprende sia problema taip : tevai abu kartu nuejo pas sia mokytoja pasikalbeti kame problema,mokine kitoje mokykloje mokesi 9-10,dabar staiga pradejo namo nesti 3-tus,(jos atsakymas- kad cia stipresne mokykla ir reikalaujama daugiau,o 10-tukais pas ja nei vienas nesimoko,nes ji pati 10-tui nemokanti),na gerai bet kiti dalykai liko tokiais paciais pazymiais,zodziu po pokalbio su tevais mokytoja dar bande "ikasti" kam cia tevai kvieciami,bet mama seserei pasake,kad tu nueik pas ja,po pamoku susiradusi pasiprasyk kad papildomai duotu uzduociu,pasakyk kad nori egzaminams labiau pasiruosti ir nupirkusi idave sokolada,tai nepatikesit,mokytoja pamalonino ne tai kad mergina pasiprase papildomo kruvio,o tas uz 2-3lt.nunesta sokolado plytele.Beje pazymiai ir bendravimas is mokytojos puses pasitaise i geraja puse.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2009-10-07 17:05

Tikrai,kad sudetinga situacija,dar nera teke konkreciai su tokia susidurti(tikiuosi ir neteks). Na,mano sunus nepasizymi vaizduote,jam net rasineli sukurpti labai sunku,apie kazkokius darbelius rimtesnius be mano pagalbos net kalbos negali buti.Tad tokiais atvejais jis labai kremtasi ir nervuojasi,matau kaip tyliai net verkia (kai liepiu pirmiausia paciam sugalvoti ar apmastyti kas ir kaip turetu buti),bet galiausiai mes kartu susede rasom ar dirbam,nezinau kas jo galveleje dedasi,nepasisako,nes yra uzsispyres vaikinas,jau kai pravirksta ar susinervuoja,net su dirzu neisgausi ka jis galvoja.

  
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 155
 
2009-10-07 19:51

Nesvetimas jausmas. Sia situacija as esu ir pati isgyvenusi.Turejau vidurineje mokykloje tokia mokytoja,kuri iskviesdavo mane prie lentos ir vidury uzdavinio sprendimo pradedavo rekti:"vajezau,jezau marija koks mano likimas mokyti debilus,dirbu su desimtokais o ju protas prastesnis uz pirmoko.Kaip tave sventa zeme nesioja?kas tave mokino taip uzdavinius spresti ir t.t". ...veliau didele pauze... ir jau tokie zodziai:"atsiprasau,gerai...spresk toliau"...zinoma sprendimu jau nebudavo,tik asaros ir ....trejetas {buvo penkiabale vertinimo sistema,,)nes jau tikrai tapau "kvaila" ir nesugebedavau pabaigti.... pasipasakojau mamai, ji reagavo paprastai.Ji mane pagyre,kad nors iki rekimo mokejau uzdavini isspresti,ji pasake,kad mes visi klystame,net ir mokytojai. Pasiule kita syki,kai mokytoja reks neverkti, o sypsotis ir jei gausiu dvejeta nesinervinti,nes as jau isitikinusi,kad ir mokytojai klysta, o  as ir einu i mokykla,kad mokytis ir normalu,kad kazko nemoku ir jei buciau jau viska ismokusi,man nereiktu jau mokytis.....Kita karta as jau prie lentos jauciausi drasiai,nebijojau gauti dvejeta ar trejeta,zinojau,kad mama mane moraliai palaiko,sprendziau su sypsena ir isivaizdavau situacija,kaip mokytoja "klysta".Kai mokytoja pradejo rekti, as sprendziau uzdavini iki galo, isivaizdavau,kad jos nera.Kai manes paklause:"koks durnius mane ismokino sitaip spresti?", as bandziau nereaguoti ir kuo greiciau viska pabaigti...vis bandziau prisiminti mamos fraze:"net ir mokytojai klysta, o mokiniai tam ir eina i mokykla,kad mokytusi".Pabaigiau,sypsojausi....mokytoja daugiau prie lentos manes nekviete,jei kviesdavo,nesizarste jau jokiais komentarais...nebuvau nei "protinga",nei "debile".gaudavau blogiausiu atveju ketvertus....Manau,kad sioje situacijoje buvo svarbiausias mamos ir dukros rysys,ju pasikalbejimas,padrasinimas ir tuo paciu buvo ir problema isspresta.Jei ji butu buvusi nesprendziama,tai galbut as nebuciau tuo, kuo esu.Turbut netureciau pasitikejimo ir tikejimo savimi,savo jegomis.Nebijau dabar pralaimeti,man ramu,nes "net mokytojai klysta"...  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 11
 
2009-10-07 21:14

Negi tas nepasitikėjimas savimi, toks neigiamas savęs vertinimas atsirado tik dėl mokytojos? Gal ir namuose, ar kitoje berniuką supančioje aplinkoje, visai netyčia buvo parodytas nepasitikėjimas juo, neleidžiama kažko savarankiškai atlikti, buvo sakoma, kad jis nesugebės, yra per mažas ar pan.

Tėvai, giminaičiai turi susitelkti, sukaupti kantrybę ir palengva, žingsnelis po žingsnelio, bandyti vaikui įrodyti koks jis yra šaunuolis, koks jis svarbus jų šeimoje, kaip paisoma jo nuomonės. Kaip sakykim mama su tėčiu tariasi įvairiais klausimais, įtraukti ir vaiką į tuos pasitarimus (žinoma atsižvelgiant į tai ar tai tinkama tema su vaiku), klausti vaiko nuomonės vienu ar kitu klausimu, patikėti įvairių užduotėlių. nebijoti pasakoti ir apie savas nesėkmes, apie tai kokius sprendimus darėte ištaisant savo klaidas, juk kaip sakoma iš klaidų mokomės ir iš savų ir iš svetimų. Laisvu metu pažaiskite įvairių stalo žaidimų, pasirinkdami tokių, kuriuos vaikas žaistų geriau už jus, nebijokite jam pralaimėt. Netramdykitr jausmų, džiaugsmo, liūdesio, nusivylimo ir savo elgesiu, tegul vaikas žino, kad gyvenime nėra viskas lengva, viskas lengvai pasiekiama, kartais reikia ir pakentėti, ir atkakliai siekti tikslo, o kartais ir skaudžiai nusivilti nepasiekus to tikslo.

Psihologas gerai, bet kartais tai dar labiau gali pažeisti vaiko ir taip jautrią vaiko asmenybę. mokyklos pakeitimas irgi nėra pati geriausia išeitis, o jei jis nepritaps, ar vėl keisti, o paskui ir vėl, taip galima galutinai sužlugdyti vaiko pasitikėjimą savimi.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-10-09 10:51

Is tikro jei vaikui kazkas istisai kartoja kad jis kvailas jis tokiu ir pradeda jaustis ir tuo atveju manau reikia pirmiausia naikinti neigiamu emociju saltini(pvz.jei  draugai pravesti pokalbi su jais, jei mokytoja issiaiskinti jos elgesio priezastis), o jei apskritai jo atzvilgiu nusiteike dauguma, geriausia pakeisti aplinka, nes kuo toliau tuo bus blogiau. Beje galiu is patirties papasakoti.,tik dabar prisiminiau.

Kai mokiausi mokykloje buvau stora(na ir dabar ne manekene), bet visada mane uzgauliodavo, vadindavo stora, kiaule. Vienu metu buvo pradeje mane terorizuoti tikslaii nepamenu bet kokiais trim metais vyresnes merginos. Budavo eina stumia, visokiais zodziais vadina, kabinedavosi, vengdavau mokykloj iseiti net i koridoriu. Iskentejau ko gero 2 metus, po to prasidejo klasej kai kuriu musu merginu (turinciu pinigu, gera figura) kabinejimaisi, viskas vyko iki tol kol truko man kantrybe-buvo isresta jom tiesiai i akis, ir pasakyta dar kart ir pamatysit ka as galiu.Nepatikesit ,,grazuoles" pasimete, kaip as galejau joms pasipriesinti.Nuo to laiko viskas baigesi. As ir tapau kitokia, ismokau uz save pastoveti ir nieks nebando man ka nors pasakyti, kad as kvaila, stora ar kazkokia. Kritika priimu tik ne pazeminimus. Taip kad manau ir sioje situacijoje jei vaikas atsikirstu kad ne kvaylis ir tiems kuri ji zemina parodytu ju vieta galvut poziuris i vaika pasikeistu., bet tai ir priklauso nuo vaiko charakterio.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 11
 
2009-10-09 15:33

Doriuks 2009 10 09    

Taip kad manau ir sioje situacijoje jei vaikas atsikirstu kad ne kvaylis ir tiems kuri ji zemina parodytu ju vieta galvut poziuris i vaika pasikeistu., bet tai ir priklauso nuo vaiko charakterio. 

Pritariu. Ir manau reikia mokyti vaikus eiti iškelta galva, kad ir kaip sunku būtų. Kaip bebūtų gaila, kad ir kaip mes norėtume apsaugoti vaikus nuo jų laukiančių išbandymų, sunkumų, jų vis tiek vienokių ar kitokių pasitaikys ateityje. Nugalėjus vieną kliūtį, jau ir kitos nebebūtų tokios baisios.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2009-10-10 08:21

O kaip jis atskirs be tėvų pagalbos??? Tėvai yra vaiko pamatas, jei jie už galvos susiėmę kaip šioje situacijoje,sėdės ir tik dejuos, tai liūdna pabaiga .
 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-10-10 09:29

Jei vaikas stiprus charakteriu, jis pats viena diena parodys kas as esu.Bet jei vaikas silpnas ir jam reikalinga pagalba jis to nepadarys ir be tevu pagalbos jis niekaip neissisuks is padeties, siuo atveju ir turi tevai kelti pasitikejimas vaikui, rodyti koks jis protingas, aiskinti kad niekas negali jo vadinti nei kvailiu nei kazkuo kitu. Be to jei tevai nenori kistis padarys paprasciausia sperendima ir vaika perves kitur mokintis. Manyciau sioj situacijoj greiciausiai tevai nezino ir neturi noro vaikui padeti, nes vaiksto uz galvos susieme, bet kuriuo atveju kad ir kaip bebutu vistiek stengsies atstumia tave vaikas ar ne jam padeti.Pagalba gali suteikti tiesiog vaikui nezinant tam tikrose vietose, paprasant kitu zmoniu (na kad ir parduotuveje paprasyti kad pardaveej jam kazka nupirkus pagirtu koks jis protingas kad be tevu apsiperka ir t.t.) nebutina jam zinoti kad tevai isikise buna.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 16
 
2009-10-12 23:36

o kokio amžiaus vaikas? kiek ilgai tai tesiasi? gal vaikas tiesiog papildomo dėmesio taip siekia? aš kvailas -- niekas manęs nemyli -- tuoj tėveliai puola jo raminti, netgi galbūt puls ir sudoros tą zarazą mokytoją. gal tokiu atveju labiau padėtų "šaltas dušas"? -- patinka būti kvailam? ar šiaip.
 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-10-13 08:16

Yra daug galimybių: ir kad šeimoje blogai, ir kad dėmesio vaikui trūksta, ir kad mokytojui kaip pedagogui trūksta kompetencijos.

Tačiau yra tikrai tokių vaikų ir tokių situacijų, kad normalioje šeimoje vaikas ima trankyti galvą į sieną ir sakyti, kad Aš - kvailas! Jei tai būtų tokia šeima, kurioje vaikas yra kvailinamas, niekas nereaguotų ir nedarytų iš to problemos. Bet čia ir iškyla problema, ką daryti, kad šeimos neskatinamas vaikas ima ir nusprendžia, jog jis kvailys.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-10-13 11:58

Tai ir yra tevu problema kad vaiko neskatina.Bent jau as visada stengiuiosi uz gera darba, uz grazu poelgi vaika paskatinti, ne zaislais bet giriu koks jis saunuolis koks protingas.Manau kad teveliai gal mano kad vaikui viskas labai paprasta, naturaliai gaunasi ir jie paprasciausiai neskaito, kad vaikiukas deda pastangas ir uz tai ji reikia pagirti ir vertinti.Demesio stoka vaika vercia jaustis nepilnaverciu, vertinti save kaip kvaila. Bent jau as taip manau.


Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2009-10-13 20:56)


  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4
 
2009-10-14 17:45

hm....


 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 155
 
2009-10-14 20:24

Tuomet,tokioj konkrecioj situacijoje,kuria patikslino Giedre,manau,kad problemu reikia ieskoti tik seimoje.Jei auklejime nebuvo spragu,tai tikrai, vaikui net nekils minties,kad jis kvailas.Jei tevai ji bet kuriuo atveju skatina,pagiria uz bet kokia pastanga,tikrai vaikiukui nekils minties,kad jis kvailas. Vel pateiksiu pavyzdi is savo mamos: i darzeli ji mane nesdavo,o prie duru pastatydavo ir sakydavo,kad as didele mergaite ir eiti turiu pati,jei mama mane nes ir aukletoja pamatys,kad nesa,pamanys,kad as maza. Arba jei eidavom uogauti,tai duodavo maza maza krepseli ir man nematant dar iberdavo uogyciu,kad greiciau man pavyktu pririnkti ir i jos dideli krepsi ispilti.ir vis mane girdavo,kad as esu sauni,kokia as protinga.. ir man kiek budavo dziaugsmo! Kitaip tariant,mane visur skatino,duodavo viska man paciai daryti ir girdavo,girdavo...o kas netikdavo,perdarydavo,nors tik dabar suvokiau,kad jai butu buve viskas paprasciau paciai padaryti,nei mano daryta,man nematant perdaryti. Tai pabaigai galiu pasakyti,kad vaika reikia skatinti,motyvuoti,jei pas ji atsiranda ir ne visai protingu ideju,mes tevai,tas idejas turetume  pavirsti teigiama linkme.Svarbiausia,kad vaikas butu uzimtas, o kazka veikdamas jis mokosi,tobuleja ir jam nera laiko galvoti,kad jis kvailas.O jei jis suklydo,tai normalu,mes,tevai,taip pat klystame ir del to mes net nebandome sau sakyti,kad esame kvaili. O jei tevas vaiko akivaizdoje pasakys,kad mama kvaila...tai kas tuomet lieka manyti vaikui? Zodziu,seimoje PRIVALO buti santarve,tolerancija,pakantumas,mandagumas,pagarba... 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593
 
2009-10-17 08:50

Ilgai dvejojau ar pasisakyti sitoj temoj... Sukele man nemazai prisiminimu ir nelabai maloniu. Mokykloje turejau ir as panasiu problemu - nepasitikejimas savimi - tikrai sukuria eile kitu problemu... Jeigu galvojate,kad pokalbiais pavyks greitai ispresti problema - klystate. Seimoje pas mus puikus santykiai,o stai mokykloje budavo visko... As ilgai kovojau kaip sakant pati su savimi (ir vienos pedagoges deka) kol pamaciau kad galiu save isreiksti kitose veiklose ir pasiekti nemazai laimejimu...

O dabar apie pateikta situacija:

 Nemanau kad cia yra auklejimo seimoje spragos.Hansui, didziausia problema kyla mokykloje ir butent del reiklios (jo nemegstamos) mokytojos. Pokalbis gali buti naudingas tik su mokytoja. Pries darant kazkokias isvadas ir imantis veiksmu butina isklausyti ir kita sios istorijos puse. Pokalbiai su vaiku nemanau kad duos daug naudos,paprastai jau reikia imtis "is peties"o ne kalbeti... Tevai suprate kur slypi beda, gali:

1. Daugiau demesio skirti vaiko mokslams ir butent tam dalykui kury desto ta mokytoja;

2. Siekiant ugdyti vaiko pasitikejima savimi rasti jam uzklasine veikla,kuri teiktu daug dziaugsmo ir paty vaika motyvuotu siekti rezultatu;

3. Galima psichologo konsultacija, tik paprastai vaikai sako, - as neisiu pas psichologa, as ne durnas,as ne kvailas. Stai cia galima pagudrauti :)

4. Susidurus su pasitikejimo savimi problema drysciau sakyti kad draugu yvertinimai ir pagyros daug svarbesni nei tevu. Gal popamokineje veikloje Hansas gali buti yvertintas kitu;

5. Namuose vaikui galima patiketi tokias uzduotis, kuriu paprastai jis nedaro ir jam atlikus pagirti. Svarbus tevo vaidmuo, kad jis su sunumi daugiau laiko praleistu, kad tetis vaika ytrauktu y savo laisvalaikio veikla. Cia jau sunui reikia buti ne prie mamos ir puodu, o su kitais berniukais ir vyrais. Pazaisti futbola galu gale - yvartis y priesininko vartus lb uzveda ir prideda nemazai dziaugsmo savimi :)

6. Taip pat galima taip vadinama "soko terapija" parodytike vaikui realiai ka reiskia kvailas zmogus ir kaip jis atrodo. Gal but zody kvailas galima susieti su zmoniu veiksmais elgesiu...ir kalbeti jog jis taip nesielgia todel jis nera kvailas;

7. Mokyklos pakeitimas yra begimas nuo problemos o ne sprendimas, o jei kitoje mokykloje bus du reiklus mokytojai? tai taip ir keliauti per miesto mokyklas?


Paskutinį kartą redagavo: pareigune (2009-10-17 08:52)

 
 

1
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Andželika