Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Ispanijos mamyčių...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

2

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 250

2010-01-28 14:50

cia jau 7-eri metai,bet buvom 2000 atvazeve po to vel y lt gryzom,nes ten buvom laikinus gerus darbus su vyru susirade,ir dabar jau apsistojom kolkas cia ,nieko po truputy,adaptavomes,zinoma sunkoka buvo pati pradzia,bet dabar jau viskas tvarkoj,dirbstam ,vargstam ,kaip ir visi turintys darbus,siuo momentu nelabai ir kur bepalakstysi,foko kontraktus turim abu su vyru tai va ir laikomes kolkas bedu nera,vaikas mokinas gerai,ji tik katalunu kalba sau varo,mokykloj zinai mokina ,o mes su vyru tai mazai ykertam kataluniskai,bet esme buna sugaunam,nors keistai skamba katalunijoj gyvenam ...       o tai tavo vyras ispanas,kiek suprantu ?

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 47

2010-01-28 17:00

Aha, maniškis ispanas. No jo, tie katalunai tai visad nori išsiskirti . O tai ten nėra jokios mokyklos kur būtų viskas dėstoma ispanų kalba? Aš tai va, labai pergyvenu kaip mūsų vaikai kalbės : su vyru tarpusavyje kalbamės angliškai/ispaniškai, gyvens Ispanijoj, mano tėvai tai LT... Reiks gal kokį grafiką sudaryti kur ir kada ir su kuo kokia kalba bendrauti turbūt išprotės vaikai

2010-01-29 11:35

mokykloj mokina ir katalunu ir ispanu,bet kaip cia katalunija,tai dauguma bendrauja kataluniskai,nors ji gerai kalba ir ispaniskai,nieko baisaus jug vaikai adaptuojasi greitai,kiek turim pazystamu tai problemu nebuvo nei vienam vaikui. mums lengviau mano mama su vyru,mano brolis yra vedes su mano vyro seserim, tai jie irgi cia gyvena,tik va mano tevas gyvena londone,pas jy dazniau turim skrist y svecius ,bet musu mergina prabuna puse vasaros ten,tai su anglu kalba dideles problemos neturim,na zinoma dar ir mokyloj mokinas,zadejom siemet uzregistruot y privacia anglu mokykla,kad daugiau pramoktu,jau labai laukia vasaros pas seneli isrukt y svecius ,jai ten patinka,senelis ,su savo zmona ja lepina,kaip ji pasako taip ir buna, oiiiiiiii   vienu zodziu , gryzta y namus tai neina atpazint vaiko,reikia vos ne 2 savaiciu perlauzt,atstatyt y savo vezias !!!   seiptai stengiames jau kekvienais metais y lt vaziuot,vaziuojam visalaik ziema,kad sniego pamatyt,bet musiskei lt nepatinka,nuo mazens cia pripratus,vaziuoja,tik tam jog sniego yra , na o seip cia pas mus tai sniego laaaaaabai retai buna ,visalaik vaziuojam y ANDORRA, ten uzsisakom viesbuty,ir atsipalaiduojam ,atsijungiam nuo visko nerealei ...  tai vaiku dar neturit ?  kiek laiko jau kartu esat,ar esat vede ,ar tik seip kartu gyvenat ?

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 20

2010-01-31 00:30

Labu :)

Pasistengsiu ir as dazniau cia uzsukti :) Pasisnekuciuot su jumis. As dar tik po truputi adaptuojuos naujoje vietoje :) Menesius teskaiciuoju .Tikiuos, sunku nebus pritapti :)

2010-01-31 23:35

labukas,AGAVA lauksim ir taves cia,kuo daugiau  musu tuo linksmiau ...

2010-02-02 22:07

Sveikos, merginos :)

Vis noriu Jūsų paklausti Kaip darbdaviai žiūri į kitataučius, mokančius kalba? Ar labai ignoruoja ir sąlygas nebūtas iškelia? Man labai baisu pradėti kokio darbelio ieškotis :) Atrodo, kur beisi - visur bus ragučiai. Visur pasiųs oj kaip toli toli.... 

2010-02-02 23:30

Na, man tikrai nebuvo jokiu kliuciu. As netgi nezinojau puikiai kalbos, labai pergyvenau kaip reikes per pirmus interviu kalbeti, ar suprasiu. Bet po to pamaciau, kad jiems kaip tik gerai, kad moka keleta uzsienio kalbu, o ypac anglu (na, bent jau mano IT srity). Tiesiog jie tiki, kad mano anglu kalba tokia puiki, kad mazai kas isdrista per interviu kalbeti su manim angliskai . Kaip minejau, pacioj pradzioj bijojau, kad galiu apsikvailinti, bet po to pamaciau, kad nieko tokio baisaus nera, kad nekalbi puikiai ispaniskai. As netgi vos ne kas antra klausima prasydavau, kad performuluotu, nes nelabai suprasdavau ko jie noredavo paklausti . Siaip, dirbant ispaniskame kolektyve labai greitai pradejo mano kalbos zinios tobuleti, taip pat lankiau kalbu mokykla.

2010-02-03 11:05

Sveikute AGAVA , na mano patirtis tai buvo tokia, jau vaziuojant y ispanus siek tiek varciau intika,zodynelius,kad bent zinot elementariausius dalykus,zinoma,kaip mokinies pati ir kaip nueini kalbet su zmogumu, tai yra du skirtingi dalykai,bet kaip mes sakydavom (pauksciu kalba) galima susisneketi,mano nuomone jau ispanu kalba nera sunki,kazkaip musu seima greit ykirto viska,apie vaika tai net nebekalbu...  yra juk kursai,gali eiti mokintis nemokamai ispanu ,anglu,kalbos,drauge viena is neturejimo ka veikt lanko maroko kursus,sako neprazus,gal kada prireiks...   skersai neziuri,tik nesibaimink,ir buk stipri, nes yra buve keletam draugu ,kad nueina ieskot darbo  nesupranta ir paluzta,esu ne karta pati  kartu ejus padet ,tu tik galva y prieky ir pirmyn... jokios baimes...    dabar toks laikas bjaurus,kazin kaip cia su tais darbais,baisu,kas diena bedarbiu vis daugeja, nu bet nenulenkim galvos,  ( linkiu kuo didziausios sekmes . ..   )    lauksim ziniu is taves !!!

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 23

2010-02-03 11:43

labukas visoms mamytems labai smagu kad nors kiek jusu prisijunge.labai atsiprasau,kad pati sukurus si puslapi ji truputi apleidau...na tikiuosi tai pasikeis.... matau klausimu ir visokiu nesusipratimu siame kraste nekyla.na man,kaip ir jums visoms buna visko.kalbant apie medikus,man jie nepasirode itin ismanantys savo darba,jie stengiasi i viska ziureti ramiai,tyrimus irgi ne visada skuba daryti,jiems geriau butu kad zmogus atejes pasakytu savo ligos prognoze.kas patinka,kad gydymas cia nemokamas ir nieas neziuri i tave "dovaneles" prasanciom akim.palyginus savo gimdyma Lt ir cia,tai kaip diena ir naktis.cia daktarai daug malonesni,prieziura tikrai geresne,o jau apie maitinima nei nekalbu,kaip namie...LT ligonineje viska kreciau i unitaza...man ispanai patinka savo nuosirdumu,visada pasirenge tave isklausyti ir padeti,nors kartais tik "rytoj" .tik man juokinga ju aptarinejimai visu aplinkiniu,visi viska zino,vieni kitus pazysta...na gal del to kad esame nedideliame miestelyje.bet kaip mane nervina ju bukumas...nemastantys visiskai,viska daro sia diena...ir bandyk su jais pasigincinti,nenori pripazinti uzsienieciu virsaus ir aukstesnio issilavinimo.jie mano kad cia visi atvaziuoja tik is vargo,o kai pradedi pasakoti,kaip gyveni LT,tai atvepsta zaptai.zodziu,visokiu yra,visokiu ir reikia...dar karta sveikinu visas prisijungusias...

2010-02-03 13:27

ruth 2010 02 03    

bet kaip mane nervina ju bukumas...nemastantys visiskai,viska daro sia diena...ir bandyk su jais pasigincinti,nenori pripazinti uzsienieciu virsaus ir aukstesnio issilavinimo.jie mano kad cia visi atvaziuoja tik is vargo,o kai pradedi pasakoti,kaip gyveni LT,tai atvepsta zaptai.zodziu,visokiu yra,visokiu ir reikia...

Jo, sutinku ir as su tuo. Gal greiciausiai yra del to, kad mazesniame miestelyje yra maziau aukstojo issilavinimo zmoniu? Man Madride tokiu problemu nekilo. Bet vat, kai nuvaziuojam i kaima (mano uosviai ten turi nama ir leidzia vasaras), tai tikrai labai daznai pastebiu tokius dalykus. Is pradziu, kai nesuprasdavau ispanu kalbos, tai nieko tokio , po to ismokau nekreipti i tai jokio demesio ir "ta reiskini" vadinti - ignorancija

2010-02-03 15:42

sveikutes, tikra tiesa jog aukstam lygi ispanai save laiko,nepasiduoda niekam, viska zinantys viska mokantys,viska suprantantys, kiek teko susidurt su situacijom,eina tiesiai per aplinkui...  esam dalyvave rungtynese (tarp vyru), tai musiskis tetukas ir jo draugas,dare padare ir viskas, o visi ispanai, dare tiesiai per aplinkui, va tada tai buvo mum juoko jog priza nusinese du uzsenieciai o neisminciai ispanai   ....     zinoma buvo draugiskos rungtynes (tarp draugu)...

2010-02-03 19:20

Sveikutes

Kaip laikotės? Aimar, aš taip pat IT'išnikė :) Kaip faina, sutikt užsienyje merginą, dirbančią IT srityje :)

Na, kalbą tai, galima sakyti, kažkiek moku. Mokiausi savarankiškai dar prieš Ispaniją, Ką jie sako- suprantu viską. Lengvai jau manęs nebeaupgaus jie. Bet su atsakymais dar dažnokai būna problemų :) O gal galite išduoti, kaip tas nemokamas mokyklėles rasti? Nieko prieš būtų pasitobulinti kalbos žinias :) Aš mačiau daug anglų kalbos mokyklų... :( kitų kalbų mokyklas, matyt, pražioplinau

Padrąsinot, mane meginos, tai dabar sėsiu rimtai tvarkyti savo ispaniškąjį CV ir bandysiu laimę :)

2010-02-04 10:52

Agava, as nezinau kaip ten yra kur tu gyveni, bet paprastai kiekviename didesniame mieste yra oficialios kalbu mokyklos (escuela oficial de idiomas), kuri yra valstybine. As baigiau tokia Madride ir mano metu buvo truputi kitokia mokymo sistema (tik 5 kursai, man atrodo, kad dabar pridejo dar po viena). Ispanu kalbo vienas kursas buna isdestomas per viena pusmeti (apie 4 men), taigi, per vienus mokslo metus pabaigti galima 2 kursus, nes yra destoma kasdien po 2 val. Ir labai pigus (pries pora metu kainavo apie 75-80 eur vienas pusmetis). As tikrai dziaugiuosi, kad baigiau sia mokykla, tik gaila, dabar noretusi pasiruosti DELE superior egzui ir nera nieko pigaus, vien tik privacios akademijos, kurios plesia po 25-30 € min uz viena valanda .

O del tu nemokamu kursu tai nezinau nieko beveik. Pamenu viena karta ir mano vyras rado tuose "centro civic" tuos nemokamus kursus. O kai nuejau pasiteirauti apie tuos kursus, tai man ir sako moteriske, kad tu gerai kalbi, tie kursai yra imigrantams, kurie beveik nieko nemoka; taigi likau nosi nukabinusi .

O kai pradejau dirbti, tai per metus ziauriai didele pazanga padariau, dar plius kursai; tai is vis gerai

2010-02-08 12:55

Labukas merginos,ko taip nutilot cia ?,kas geresnio,kaip savaitgali praleidot, oras toks fainas buvo ?    mes jau gelytes sy savaitgaly kieme sodinom ...

2010-02-10 10:55

Agava,nzn kaip didesniuose miestuose,pas mus mazame miestelyje tai nueini,uzsirasai i raudonaji kryziu ir kursai kalbos nemokamai...as atvaziavus i Ispanija t.p.daug supratau ir mokejau pasakyti keleta zodziu,nes namie daug ziurejau ispanisku telenoveliu,praverte ...o su kalba,viskas savu laiku,stenkis atsakineti paprastais zodziais,as kai ko nzn,imu jiems per aplink sakyt ir jie supranta apie ka as,pataiso,pamoko-ta jie labai megsta.

2010-02-10 10:58

TATI 2010 02 08    

Labukas merginos,ko taip nutilot cia ?,kas geresnio,kaip savaitgali praleidot, oras toks fainas buvo ?    mes jau gelytes sy savaitgaly kieme sodinom ...

oi kaip as tau pavydziu,kaip man truksta salia kokio kiemelio,kur galeciau gelyte pasisodint,po pieva pasivaiksciot.nemegstu gyventi bute,dustu cia,o pripratus vaiksciot LT po savo kiema...

2010-02-12 11:33

mes tai net neysivaizduojam gyvenimo bute,nesam gyvene niekada,musiske dukra 8-eriu labai nori bute gyvent,lt turim nuosava namuka ten irgi yra kiemelis,na o cia ispanuose tai kiemas kaip reikiant,pernai pagal uzsakyma pastate  8 metru baseina, atvaziave vyrai dirbti sako ar negaila del baseino sitiek daug gelyno isardyt ,bet va dabar turim kieme dar viena pramoga,,... draugai atvaziuoja atsipalaiduot,o mes su vyru vis juokiames,kaip gi galima pavargti nuo gyvenimo bute ,kita vertus vel gi pamastai ,keturios sienos ir tiek o cia ir iseit yra kur ,na kol nepagyvensim tol nesuprasim ...    belieka tik laukt suzydejusiu gelynu ...

2010-02-13 19:08

Labukas merginos :)

Grizau is namu namuciu Lietuvoje :) Ten labai salta ir daug sniego. Ziema, kaip senais laikais.

Prisipirkau ir as visokiu gelyciu seklu, svoguneliu. Pasiruosusi sodinti :) Tik kad pas mus lyja lyja, i zeme neimanoma nieko sodinti. Viskas plaukia. O dar lagamina latviai sugebejo ne Ispanijon nusiusti, o Maskvon. Laukiu nesulaukiu, kol atskris :)

Visoms linkiu grazios, silto ir mielos Valentino dienos. Bukit mylimos ir laimingos

2010-02-14 14:11

Sesė išlekia į kina:
-Šiandien Šventas Valentinas!
Nevalia sėdėti vienai-
Reikia švęsti meilės dieną.

Klausiu mamą, klausiu tėtį:
-Ką gi man šiandien mylėti?
Galvą tik mama pakraipė,
O sesutė nusišaipė:

-Dar maža visai esi
Ir berniuko neturi!
Ir suprast ne tavo nosiai,
Kam širdelę dovanoti!

Kas paiškins man,mažytei,
Ką gi man dabar daryti,
Ką gi šiandien man mylėti,
Gal paaiškinsi man,tėti?

Štai kas viską puikiai žino,
Ir ant kelių pasodinus
Man papasakos močiutė,
Kokia meilė gali būti.

-Tu gali mylėti gėlę,
MĖlynakį debesėlį,
Tėtį,mamą ir broliuką,
Ir paklydusį šuniuką.

Sesę,draugę ir kaimynę,
Gerą tetą iš laiptinės,-
Meilės tavoje širdelėj
Oi kiek daug sutilpti gali.

Dovanok visiems kas dieną
Nors po mažą šypsenėlę,
Nors po vieną gerą žodį,-
Leisk širdelei suliepsnoti.

Ir turėsi sau kiekvieną
Kuo puikiausią meilės dieną.
Pamatysi-net saulelė
Tau skaisčiau šypsotis gali.

Taip pasaulis jau sukurtas-
Stebuklingas meilės burtas:
Tiek,kiek jos išdalijai-
Grįžta meilė tau pačiai.                    su VALENTINUKU sveikinu jus mamukai...

2010-02-14 14:21

velniava su tais darbininkais,uztat mum ir nepatinka skraidyt,,jau stengiames visalaik su masina vaziuot visur,musu ne vienas draugas yra ir prarade lagaminus,irgi taip pat kaip tau visai ne y tema isskraidine,ir vos netuscius lagaminus yra grazine,isvagia patys daiktus ir atiduoda tuscia. uiiiiiiii  nekenciu......   nu ka belieka tau laukt ir tiketis,jog sugrys,tavo daiktai ir gelyciu seklos ,  seip tai y namus atsiradusy lagamina turi atvest,kur begyventum,o jai ne tai tik kaltinimus pareikst ...    Nenusimink, tikiuosi jog viskas bus ciki ... 

2

Viršun ^ | Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Ispanijos mamyčių puslapis

Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Ugnė