Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Ispanijos mamyčių...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 23

2009-10-02 14:01

Sveikos mamytes.Gal yra cia besilankanciu Ispanijos lietuviu.Liudna siam kraste kai mazai tautieciu.gal nors cia susibendrausim idomu pakalbet butu,kaip jums sekasi sioje salyje auginti savo atzaleles.mes cia jau 3m ir pries metus susilaukem cia mergytes.kiek ilgai dar uzsibusim siame kraste neaisku

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 2

2009-10-16 11:30

Sveikute,

As gyvenu Ispanijoje (Madride ) tik 3men ,bet ruosiuosi uzsibuti cia ilgai , nes mano vyras ispanas .Pasidalinti vaiku auginimo patirtimi turbut negaleciau ,nes dar tik laukiuosi maziuko (7 men ). Bet su mielu noru pasisemciau patirties :) ). Ir butu smagu pabendrauti.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 23

2009-10-30 11:09

Malonu,kad prisijungiai...mazoka cia musu,nors atrodo ir nemazai lietuviu Ispanijoje... mes gyvename Murcia regione,tolokai nuo jusu.cia jau 3m,nors atvaziavom tik pasisveciuoti...sekmes tau bevaikstant ir laimingo bei lengvo leliuko atejimo

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 10

2009-10-30 12:22

mes gyvenam prancuzijoj, bet mum tik 10km iki ispanijos auginu jau beveik 9men savo kleckiuka. gaila bet is prancuzijos mamyciu nerandu

gerduks

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 14

2009-11-16 01:40

sveikutes mes taip pat gyvename ispanijoje pati jau 6 metai cia su vyru ispanu 3 metai o vaikuciui 2 metukai dabar sueis .Patysgyvename valensijoje o kelis kartelius i metus vaziuojame i murcia nes ten vyras turi giminaiciu,siaip idomu butu paplepeti nes pas mane ta pati problema atrodo kad tu lietuvaiciu yra bet nei vieno nepazistu.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 20

2009-12-02 22:32

Labukas, merginos.

Dziaugiuosi, kad radau toki "ispaniu" kluba . Pati po keltos menesiu isvaziuoju gyventi i Ispanija, todel viskas labai idomu, kyla daugybe klausimu . Butu saunu su Jumis paplepeti.Gal pasidalintumete jau sukaupta gyvenimo Ispanijoje patirtimi. Mano busimas vyras taipogi ispanas.

2010-01-01 20:33

labutis sveika prisijungusi matau cia mamytes nelabai snekuciuojasi.Manau kad jai tavo vyras ispanas tai daug problemu nebus juk ir su tradicijomis turbut apsipratai na siaip klausk jai kas domina ir butu idomu suzinoti i kuri miesta caziuosite gal kartais i valensija :)

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 250

2010-01-01 22:46

sveikos mamytes,ir mes lietuviu seima gyvenanti ispanijoj, ispanuose gyvename jau  7-eri metai,butu malonu susipazinti,auginame beveik 8 metukus turincia dukryte...  

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-04 19:13

Laba diena ispanijos mamytes,

as turiu klausymeli, mes noretume suorganizuoti neiprastas krikstynas, tai gal galite man padeti? man reiktu zinoti ar Ispanijoj katalikiska baznycia ir gal zinot kaip ten vyksta krykstynos, kaip jas galima butu susiorganizuot, ar labai is anksto reikia susitart su kunigu ir t.t

Aciu

2010-01-06 21:47

labukas tati kuriame mieste jus gyvenate idomu butu pabendrauti bet aisku dar maloniau susitikti gal kartais esate valensijoje??

o mamyte kuri nori suorganizuoti neiprastas krikstynas tai manau kadneverta mes suneli krikstijome pries siek tiek daugiau nei metus ir tikrai nieko neiprasto nera o dar turetumete zinoti ispanu kalba bent jau suprasti ka sneka ir ieskotis baznycia kuri jums patiktu nes cia praktiskai visi katalikai r kai kuriose yra labai ilgos eiles o sakau kad neverta nes tai juk tik 30 h mazdaug ir jai dar nieko nesupranti ka sako tai nezinau juk neidomu ir nejauku sakau tai nes vaikelio kriksto mama lietuve ir istikruju jie atvaziavo pirma karta i ispanija ir jokio didelio ispudzio nebuvo..na bet kaip sakoma jus galite rinktis..

2010-01-07 03:54

labux, MIMAMI oi tolokai gyvename vieni nuo kitu,mes randames TARRAGONOJE ...    keista,jog mamytes (gyvenancios ispanijoje) cia jau toooookios nesnekios,buti ju cia manau yra tikrai ...      nu nieko nepadarysi snekuciuosimes mudvi (TATI ir MIMAMI ),    na ir kaip jums cia sekasi,kaip su tuo vyru ispanu einasi ?    

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-07 15:37

Aciu uz patarimus tai ir pasinaudosiu jais, as tik taip galvoju, jieskau ka  ir kur galima susiorganizuot, renku informacijaTaip kad man labai padejot, Dekui!

2010-01-13 19:39

Sveikutes :) Smagu paskaityti Jusu ispudzius ir patarimus :)

Man keistai is pradziu atrode varpu duziai baznyciose. Netgi velai vakare. Veliau paaiskino, ka reiskia tas greitas ir ilgokas "skambinimas".Sako, tai juk ka tik is baznycios isejo nauja seima :) Na, Lietuvoje nesu maciusi ne vienu jaunavedziu, iseinanciu is baznycios pvz. 11 h vakaro.

O man labai idomu, kaip medicina ir daktarai Ispanijoje. Geresni, blogesni uz Lietuvos medikus? Sunku su jais bendrauti? Gyvenu Andaluzijoje. Cia, sakyciau, tokie idomiai tingus zmones, mano nuomone :) Tai jei ir medikai taip atrodo - baisoka :)

2010-01-14 15:58

sveika AGAVA ,mes gyvename (catalunijoje), apie medikus tai patyliu,na cia rasau apie savo rajono,bet nuomone cia musu tokia pat bent keliu lietuviu seimu,ysivaizduok isaugo didelis puliuojantis auglys (votis) , nueinu pas daktara ,jis ziuri ysiziojas,sako nezinau kas cia toks yra,siuncia y kita miesta pas kita daktara, ten pradejo vartyt interneta,knygas,ant galu galo dave kazkokia mostele,kuri nei velnio nepadeda,tai nuejau pas privatu sumokejau 130 euru  padare tyrimus israse vaistu ir dabar viskas ciki,velavo menesines israse nuo hormonu padaugejimo vaistu,ir jie nepadejo,ir eiliny karta ejau pas privatu,ir jau ne viena karta musu seima lankesi pas privatu daktara,nors ten nera dideliu eiliu,priima su sypsena ir labai malonus daktarai,sumoki pinigus,bet nors zinai,kad tau ieskos ligos,vienu zodziu nusprendem jai turi temperaturos ,gripas,ar dar kas nors lengvesnio tai einam pas daktara,na o jai iskyla rimtesne prolema tai tik pas privatu,nes kitos iseities nera. o kaip vaziuojam  atostogu y lt visa seima daromes tyrimus nuo A iki Z. va taip va...    cia niekas niekur neskuba,zmoniu kruvos,daktarai kavute geria,sergi ,skauda, tai tavo bedos , jie neskuba  niekur  ,  oiiiiiiiiiiiiii  ...... 

2010-01-14 18:14

Labukas,TATI. Dekuj uz atsakyma. KAzkodel, man tokia nuojauta ir buvo. Kad jei jau eiti, tai eiti pas privatu. O ir karta is vietinio girdejau, kad geriau privaciai. Bet pagalvojau, gal siaip pats daktaras tai ale reklama bando daryti. O susirupinau daktarais todel, kad man pastoviai visokios moteriskos problemos kyla....  Tai uzdegimas, tai vel koks velnias Bet gal pasikeitus klimatui ju pamzes

2010-01-15 04:00

mes cia jau 7-eri metai ,tai as su tom moteriskom problemom , esu vaiksciojanti liga...    jai ne viena tai kita liga uzpuola,turim gan nemazai draugu ir nei is vieno neisgirdau gero zodzio apie daktarus, nebutinai is catalunijos, yra draugu gyvenanciu ir tolimesniuose miestuose,tai ten sake lygei tas patc,aisku kerta per kisene,bet nors zinai zmogus jog tavim rupinsis privatus daktarai is tikro,nesiuntines vieni pas kitus,ir nekupcios peciais,ligos ieskodami,mano vyras tai pyksta,sako neverti net sunu gydyt   ispanijos daktarai , nors turim 3 sunis,ir visus  teko vest pas veterinara ,bet pagyde , tai va tikrai patariu nepagailet pakratyt kisenes,bet busi apziureta, pagydyta, ir labai malonei priimta, na o seip sake bent keli draugai,jog mazuose miesteliuose (kaimeliuose),kainos buna mazesne...   tarp kitko yra cia mano  draugiu kurios gimde,tai gimdymo metu - tuo momentu apie  medikus geri atsiliepimai ...    sekmes... 

2010-01-15 22:01

Aciu, TATI . Pasinaudosiu patarimu. Jei reikes (nors geriau nereiketu), eisiu pas privatininka ir susimokesiu, negu tampysiu nervus pas ale valstybinius .

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 47

2010-01-26 15:32

Sveikos! Aš irgi prisijungsiu prie jūsų. Tiesa, aš dar ne mama, bet tikiuosi, kad greitai būsiu :-)
Ispanijoje as jau daugiau nei 6 metai, taigi, kiek tik galėjau, stengiausi integruotis į šią kultūrą. Juk niekam ne paslaptis, kad mūsiškė kultūra skiriasi kaip diena nuo nakties ;-). Aš irgi prisidedu prie pagalbos, jei ką nors žinosiu, stengsiuoti patarti, papasakoti savo patirtį.

Kalbant apie gydytojus, šiaip yra įvairi nuomonė. Visų pirma, galiu pasakyti, kad čia, Ispanijoje, gydytojai tikrai yra geros kvalifikacijos (žinoma, nesiginčysiu, išimčių yra visur), viešas/valdiškas (vadinkinte kaip norite) gydymas yra prieinamas visiems, t.y. Ispanijojs konstitucijoje yra paminėta, kad bet kuris asmuo turi teisę į nemokamą gydymą, nesvarbu, ar dirbi, ar esi nelegalas, bet kurioje ambulatorijoje/polikninikoje/ligoninėje turi jus priimti, suteikti konsultaciją, gydymą ir t.t.

Kita kalba apie imigrantus ir kaip gydytojai juos priima: pati patyriau savo kailiu, kad nėra lengva eiti pas gydytoją, kai nemoki kalbos, negali pasakyti kas tau yra, kai gydytojai stengiasi kuo greičiau tavimi "atsikratyti" vien dėlto, kad esi užsienietis (nors visi mes esame žmonės ir jų konstitucija garantuoja gydymą ir užsieniečiams...). Bet turiu pripažinti, kad teko sutikti ir visai normalių, malonių gydytojų, kurie tikrai stengėsi padėti, paaiškinti ir t.t.
Visai kas kita, eiti privačiai. Kaip tau gydytojai nesišypsos, maloniai nepriims, jei tu jiems moki pinigus (taigi ir Lietuvoj tas pats...)? Betkur už pinigus gausi gerą konsultaciją, gyd. stengsis atrasti tavo problemą (juk kuo daugiau tau reiks eiti darytis įvairius tyrimus, konsultacijų, tuo daugiau jie gaus pinigų).

Žinoma, nuo tada kai turiu privatų draudimą, visada stengiuosi eiti privačiai pas gydytojus; visų pirma - man nieko nekainuoja jokios konsultacijos nei tyrimai (yra tik mėnesinis mokesti draudimo įmonei) ir antra, viską padaro daug greičiau. Mano vyras tą patį daro: kai reikia greitų rezultatų ir išvadų, eina pas privatų, o tada jau su visais tyrimais (taip pat privataus gyd. receptais) eina pas viešą gyd., kad paskirtų receptus vaistams (jei kas nežinojo, viešojo gyd receptai yra visada kompensuojami ir vaistai būna gan pigiau, kartais net iki 50-70% pigiau).
Taigi, pati lankausi pas privatų ginekologą, bet kai reiks gimdyti - važiuosiu į viešą ligoninę, nes ten turi visko ko reikia, t.y., jei būna kokios komplikacijos, valdiškoje vietoje visada turi daugiau resursų. O jei kas nors nutinka privačioje (komplikacijos ir t.t.) jie iš kart veža i valstybinę ligoninę. Juk net yra tiek daug privačių gydytojų, kurie dirba viešose ligoninėse, kurie siunčia patį pacientą i viešą ligoninę, jei mato, kad reikalas yra rimtas (mano vyro atveju buvo taip; aš net pati nustebau, kaip privačioj konsultacijoj gydytojas sakė, jei prireiks tau operacijos, skambink man i viešą ligoninę ir sakyk, kad atviksti kaip mano pacientas...).
Žinoma, bus tokių, kurie nesutiks su mano nuomone, bet manau, kad negalime teisti visų Ispanijos gyd. vien dėlto, kad mums pasitaikė tokie, kurie tiesiog žiūri nepalankiai į imigrantus...

Sėkmės merginos!!

2010-01-28 12:26

Labukas, AIMAR , matau cia mamytes nelabai kalbios ,o taip rodos noretusi patausket,kas, kaip, kur vyksta,kaip sekasi, gaila niekas nerodo noro...   

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 47

2010-01-28 12:53

Aš dabar stengiuosi užeiti į šią svetainę kasdien (kai tik turiu laiko), skaitinėju forumą, susipažinu su aplinka; net šią temą turiu pasižymėjusi . Po truputį skaitinėju įvairias temas ir kurios man aktualios, bandau pasisakyti .

Jei yra noro, tai visada galima atrasti laiko parašyti, pabendrauti. Svarbiausia turėti noro. Tati, kiek laiko tu jau Ispanijoje? Kaip tau sekasi/sekesi adaptuotis čia?

Jei ką nors žinosiu, stengsiuosi atsakyti į iškilusius klausimus (kartais ko nežinau, pasiklausiu savo vyro).

1

Viršun ^ | Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Ispanijos mamyčių puslapis

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Vakarė