Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Gimdymas namuose

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-10-01 11:44

Labai ydomu butu jeigu atsirastu mamyciu butent su tokia gimdymo patirtimi, t.y. gimdymu namuose. Man asmeniskai lb ydomu koke veiksniai lemia toky mamos pasirinkima? kaip pasiruosti tokiam dalykui? mastau ir bandau ysivaizduoti savo gydytojos reakcija, jeigu buciau pasakius kad gimdysiu namuose ir kad ji pavyzdziui butu sale. Ji turbut dar mane pas psichiatra butu nusiuntus :)

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-10-01 13:04

Na, tos, kurios renkasi tokį gimdymą, kaip tik kreivai žiūri į tas, kurios gimdo ligoninėj. Skaičiau, kad tai vadinama sąmoningu gimdymu. Atseit niekas nevadovauja, neskatina, elgiesi taip, kaip pačiai atrodo geriau. Aš gimdymo namuose niekada nesirinkčiau, vien dėl to, kad kilus komplikacijoms (o jų gali kilti net ir labai sąmoningai gimdančioms)būtų kam mane su mažyliu gelbėt.

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 102

2009-10-01 14:23

Sveikos as tai pries gymdyma namie,abu vaikus gimdziau ligoninej.mano klasioke gymde namie  gulejo lovoj net ir nesuptato kad gimdo ir poto jaute kad kaskas isejo.pagimde sveika mergaite viskas gerai pasibaige atvaziavo greitaja ir isveze i ligonine.bet pasake kad kita vaika gimdys ligoninej

2009-10-01 14:33

as tai manau kad cia stebuklui psilyginti galima tokius atvejus. o kai metu pradzioje buvo pranesimas per Tv kad gimde moteris namuose, sugyventinis ten bande jai kazka padeti ir nutrauke vaikeliui rankyte? baisu man as sakau gimdyti tai ne ant kamuolio pasedeti... ir jeigu namuose moteris ryztasi gimdyti tai ir namiskius reikia kazkaip paruosti, nu man tai butu sudetinga... kol kal matau daugiau minusu negu teigiamu sito dalyko pusiu

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-10-01 16:27

Oj oj - neiškreipkite viso šito!!! Tai, ką pasakojate ir rašote yra visiškas neišmanymas, ką žmonės daro iš tikrųjų.

Pirmas dalykas - visuomet turi būti profesionali pribuvėja. Aš pažįstu tokias, kurios turi medicininį išsilavinimą ir lygiai taip pat priima gimdymus klinikose. Kalbant apie pribuvėjas, jei ji bus tikrai profesionali, ji net neleis gimdyti namuose, jei matys rizikos faktorius.

Antras dalykas - gimdymui namuose ruošiamasi jau nuo pirmų nėštumo požymių: čia ne tik fizinis pasirengimas (mankštos, kvėpavimai), bet ir psichologinis, kai tu kasdien žingsnis po žingsnio ruošiesi TAI dienai.

Čia sudėtingas procesas. Čia reikia gyventi tokioje aplinkoje, su tokiais žmonėmis. Reikia aplinkinių palaikymo.

O kai susigalvoja paskutinę mėnesį, kad  - va aš būsiu, superherojus ir gimdysiu namuose. Tai yra visiškas atsakomybės nebuvimas. Ir profesionalios pribuvėjos su tokiomis net nebendraus.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

2009-10-01 17:46

tikrai Giedre, nesiginciju tai gal ir neismanymas mano apie sita dalyka... as tai norejau klausti kokios priezastys mamoms daro ytaka, kad jos ryztasi gimdyti namuose? bet tai ir tam tikru salygu reikia, ne tik noro didelio ar pasiruosimo? nezinau, uztai bandau klausti... :)

2009-10-01 17:50

O mano manymu, nė geriausia akušerė nėra aiskeriagė ir negali 100% garantuoti, kad neprireiks skubios pagalbos. Nes juk būna ir taip. Tokiu atveju akušerė turėtu su savimi ir visą reanimacijos aparatūra atsivežt, kad užtikrintu reikiamą pagalbą. Neduok dieve kuriai toks gimdymas pasibaigtų tragiškai, gyvenime sau neatleistų, kad padarė ne viską, ką galėjo...

2009-10-02 09:06

Pareigune, viskas gerai. Normalu, kad tokie klausimai kyla ;)

Jei yra profesionali pribuvėja, niekas nelaukia iki reanimacijos.

Jei kaklelis neatsidarinėja, jei vaikelis apsisuka ir t.t., ir daugybė kitų priežasčių - varoma iš karto į gimdymo namus. Apie ką aš ir kalbu.

Visi kažkodėl įsivaizduoja, kad gimdymas namuose - tai necivilizuota priežiūra ir pan.

Kartoju - čia yra gyvenimo būdas toks. Dažniausiai ekologija besidomintys žmonės, gyvenantys su kitomis nuostatomis žmonės ir pan. gimdo namuose, nes tai išplaukia iš jų gyvenimo būdo, jiems gimdyti namuose taip pat natūralu, kaip ir mums valgyti duoną. Bet rizikuoti savo ir savo vaikelio gyvybę - čia jau neatsakingumas

Ir tikrai žinau natūralistų, kurie gimdė gimdymo namuose, nes jiems buvo tam tikri rizikos faktoriai.

Žinau atvejų, kai pribuvėja pastebėjo, kad kaklelis neatsidarinėja taip kaip reikia ir teko susirinkti visus daikčiukus ir važiuoti į gimdymo namus.

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 93

2009-10-02 13:13

Pirmiausia noriu pasakyti,kad esu medike.Del gimdymo namuose esu pries,teko man tokia''laime'',pagimdziau greitosios masinoj,vos isejus is namu.O kaip cia sako,kad reikia ilgai ir samoningai ruostis gimdymui namuose ,sukele sypsena.Jei man kas nors irodys,kad yra 100procentu tikras,kad viskas baigsis sekmingai,tada ,valio.Turetu buti labai drasus tas zmogus,kuris sakytu,kad viskas bus tvarkoj ir uz tai atsakytu.Gamta padarys taip ,kaip jai reikia ir ne visada taip ,kaip tau noresis.

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-10-02 13:21

as kai laukiaus sunaus,buvo transliuojama per tv laidos apie gimdymo namus,rode kelis atvejus kai moteris pasirinko gimdyma namuose,na as tai niekad to nedaryciau,viena gimde pripuciame baseine kita lovoje,as buvau sokiruota ne paciu gimdymu,bet kad visa gimdyma stebejo vaikai vyras ir artimi seimos nariai,na man tas kazkaip nesirisa ar vaikui reikia matyti tai,gimdyme dalivavo pribuveja,ir buvo susiruose extra atveju jei bus komplikacijos vaziuot i ligonine,as vien saugos atveju negimdyciau namie,na o siaip kiekvienos moters reikalas rinktis kur nori gimdyti,kas vonioje kas namuose o kas dar kur

2009-10-02 16:17

Ar namuose, ar ne namuose - gimdymui vis tiek reikia ruoštis žymiai atsakingiau, nei kad ruošiamasi dabar: atbarbenamos keturios paskaitėlės tuomet, kai tau jau vos ne vandenys turi nubėgti.

Aš turiu kitą nuomonę. Aš labai dėkinga tiems natūralistams, nors pati gimdžiau ir ne namuose, ir tokios minties net neturėjau.

Moterys dažniausiai laukiasi - laukia leliuko (su džiaugsmu ar su ašaromis), laukia rūpesčių ir džiaugsmų, perka rūbelius, reikalingas priemones. Tačiau jos dažniausiai nesiruošia gimdymui - skaitymas forumuose kas kaip pagimdė, šiurpių istorijų pasakojimai, nuo kurių net man - dukart gimdžiusiai, plaukai šiaušiasi, gydytojų lankymai, ir pastovus svarstyklių brūžinimas - sutikite, nėra tikrasis pasiruošimas gimdymui.

Todėl ir sakau - kad visuomenėje yra iškreipta gimdymo namuose samprata.

2009-10-02 22:45

O tai tada  paaiskinkit ar apibudinkit,kas yra tas samoningas ,is anksto apgalvotas ruosimasis gimdymui?

2009-10-03 11:53

Manau tai pasiruošimas gimdymui ir gimčiai ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai; visa tai, ko paprastai negauni pas gydytojus.

2009-10-03 13:46

Tai tada iseina taip,kad visus 9 menesius,galvojama viskas  isskyrus tai,kad esi nescia ir bet kokiu atveju reikes gimdyti.Manau,kad 9 men. pakanka,kad suprastum ka darai ir kas taves laukia,Na nebent cia butu toks tradicinis atvejis ,kaip gruodzio menesi netiketai kelininkus uzklumpa ziema ir jie visai tam nepasiruose,nes nezinojo,kad ziema jau senei atejus.Taip,kad jei jau uznestejai ir tau tas kudikelis rupi automatiskai-mamiskai apie viska pradedi galvot.O  nepasiruosus gali buti nebent paaugle

2009-10-03 13:53

beje gimdant pirma karta,manau neimanoma visiskai pasiruosti gimdymui ,nei fiziskai nei moraliskain ,nes tu dar to nezinai,o turint patirties gali tik numanyti,kas ir kokie jausmai tave uzklups.Kiekvienas kartas vienintelis ir nepakartojamas

2009-10-03 14:04

Na, čia jų tokia teorija, kiek teko domėtis, ten viskas labai gražu, bet vat man irgi tas kliūna- gali būti pasiruošus kuo puikiausiai, vistiek būna ir to, ko nesi numatęs. O tokiu atveju gali ir nebesuspėt iki ligononės nuvažiuot...

2009-10-04 07:28

zinokite as pavyzdziui atvykusi y kauno klinikas gimdyti, visu pirma dar apejau gimdymo palata. labai nustebino kiek visokiu aparatu ... su vyru kalbejom, kad gal ir geriau jog mane vietiniai gydytojai y kauna siuncia. ir as matydama kaip paruostos palatos, kad atrodo numatytas menkiausias galimas nesklandumas ir tam pasiruosta is anksto... as jauciausi gerai matydama tuos visus dalykus ir galvojau ,jeigu kas tai moderni yranga sale, profesionalus gydytojai sale, viskas vietoj. nuo tokios minties jauciausi gerai... o atrodo kartais kelias iki ligonines gali pasidaryti lb tolimas, jeigu tektu vykti is namu. bet velgi gal medikai kurie imasi tokio dalyko kaip padeti moterims gimdyti namuose nelaukia tos jau kritines akimirkos?

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023

2009-10-04 21:47

as pries gimdyma namuose.manau kad cia jau busimu mamyciu ismandrejimas..jau nesugalvoja daugiau nieko,kaip padaryti savo gimdyma dar labiau isimintinesni.

2009-10-05 10:45

Pritariu,kad mamyte turi jausti atsakomybe uz save ir vaikeki,net uz artimuju isgyvenimus.Net gimdant super medicininej aplinkoj nutinka visko nenumatyto,o ka jau kalbeti apie namus.Kai mano vaikelis gime masinoj veliau buvo suleista vakcina nuo stabliges,nejau gimdant namie esat tikros ,kad to paties nera jusu namuose ir vos paros leliukui gerai iskarto gauti visokiu dalykeliu.?Aisku sakysit moterys 100 metu gimdo vaikus namuose ir nieko,bet mes jau ne tu laiku moterys ir reikia tai pripazinti .O svarbiausias dalykas yra gamta,pries ja nepakovosi,kaip susvies taip ir bus.

2009-10-13 11:45

Matai, kaip yra roska :) aš visuomet pasisakau už skiepus. Aš visuomet pasisakau už gimdymą gimdymo namuose. Toks paaiškinimas, kad o kaip anksčiau gyvendavo ir gimdydavo - man netinka, nes anksčiau mirdavo žymiai daugiau žmonių, o ypač vaikų.

Jei gimdymas nulemtas praeiti sklandžiai, tai tu pagimdysi ir mašinoje, ir rugių lauke ir dar bala žino kur ir viskas bus gerai.

Bet grįžtant prie natūralistų, kai sakiau, kad šiuolaikinės moterys nesiruošia gimčiai - aš buvau teisi. Sakai, negalima pasiruošti? Galima, tik reikia kad aplinkiniai žmonės ruoštųsi su tavimi kartu ir padėtų tau tuomet susiimti ir daryti taip, kaip reikia daryti.

Aš suprantu, kai pirmąkart gimdyvės laukia nežinomybėje, bet kai gimdo antrą ir trečią kartą darydamos tas pačias klaidas ir rėkdamos, plėšydamos viską aplink - va šito juk tikrai galima išvengti, jei tu ruošiesi tinkamai. Ir nesvarbu, ar klinikoje, ar namuose.

1

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
rimantukas 10men.