Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Gimdymas namuose
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
 
 
2
 
 
Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 93
 
2009-10-13 22:37

Na tik visur ir matau ,reikia pasiruost,ruoskimes visi kartu... o tai kur konkretumas?Buciau pirmakarte nescioji nesuprasciau nieko is tamstos pasisakymo kaip ruostis tam gimdymui!Mamyciu issakyti pasiruosimai netinkami,tai isdestyk savo,kaip dar ypatingiau pagal tave galima pasiruosti gimciai.


 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-10-14 15:34

Roska :) nereikia čia dantį griežti :)

Aš nesiruošiu paskaitas skaityti, KAIP reikia gimdyti. Nes visų pirma tai būtų paskaitos - su gyvais žmonėmis, praktika ir klausimais-atsakymais. Be to, aš nesu ta specialistė, kuri konkrečiai patars, kaip reikėtų pasiruošti gimdymui namuose.

Tik sakau, kad dauguma žmonių gimdymą namuose įsivaizduoja, kaip kokį barbarišką, be jokios atsakomybės žingsnį ir tiek. Mes juk dabar nekalbam apie tuos atvejus, kai nespėjo atvažiuoti greitoji, kai nebuvo šalia gimdyvės specialistų ir pan.

 

Taip jau yra, kad visuomenė žino tik tuos atvejus, kai gimdymai namuose nepasiruošus virsta tragedijomis arba absurdiškomis situacijomis.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593
 
2009-10-14 16:30

bet pamascius tai tikrai giedre teisi, juk apie nesekmes tik isgirstam, o kad kas papasakotu istorija kad namuose sekmingai pasigimde cia jau retenybe. nes gal del to kad nera sencacijos, nera is ko taip nusistebeti...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652
 
2009-10-14 22:56

 Na, aš esu daug girdėjus ir su laimingomis pabaigomis. Bet vistiek sakiau ir sakysiu, kad gimdydamos namuose moterys rizikuoja savo ir savo vaikelio gyvybe ar sveikata. Nesvarbu, su vyru, pribuvėja ar dar kuo.


Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2009-10-15 11:58

As nei uz ka negimdyciau namuose (savo noru). Visko nutinka ir gimdant ligoninese, bet jei kazkas negero nutiktu gimdant namuose, uzsigrauzciau galvodama, o jei buciau ligoninej, gal viskas butu gerai...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-10-15 17:47

Gaila, kad forume nėra gimdžiusių namuose


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 93
 
2009-10-15 21:47

Nu zinai,Giedre,nepyk,bet niekaip nepagaunu kampo.Tik ir matau ruoskimes gimdymui,ruoskimes visi kartu,visos vos neapsileidusios,nesugeba niekaip pasiruosti gimdymui,mamyciu issakytos nuomones niekaip neatitinka tamstos gimdymo pasiruosimo.Tik va konkretumas ,kur?Prasom placiau,issamiau isdestyti ta kazkoki pasiruosima gimdymui,kurio lyg ir ne viena is musu nesugebejo igyvendint.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-10-16 14:48

Čia jau kita tema, tai gal aš apie tai kitoje temoje ;)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 27
 
2010-04-18 13:49

Gimdem namuose dviese su vyru, be akuseres. Galiu daug ka papasakoti apie pasiruosima, nes situo profesionalei uzsiemu.

Tam kad gimdyti namie reikia tiksliai zinoti kodel. Du vaikus gimdziau ligoninej. Trecia - namie. Nieko pries medikus neturiu (ne tai buvo gimdymo namie priezastis), pati esu akusere.

Gimdymas nera NE medicininis ivykis, tai yra naturalus procesas, ne liga. Be to gimdymas yra reguliuojams pasamone, tokiems procesams padeti negalima, galima tik sutrukdyti. Kiekviena moteris zino ir moka pagimdyti vaikeli pati, gamta pasirupino per milijomus metu evoliucijos. Juk niekam i galva neateis mokyti gimdyti kuri nors kita gyvi ?

Yra jau dabar ir mediku kurie tai supranta. Jeigu i gimdymo procesa isikisti tai suardo visa gimdymo procesa.

Gimdymui trukdo BAIME. BAIME TAI SPAZMAS - O SPAZMAS = SKAUSMAS ! O Gasdinanciu dalyku ligonyneje daug, moteris daznai nesupranta ka sneka personalas- tai baugina, svetimos patalpos, ryski sviesa, gimdykloj stovintys visokie irengimai, metalo pavirsiai ir t.t. Visa tai slopina hormono OKSITOCINO issiskyrima, o tas hormonas yra atsakingas uz gimdymo veikla. Todel daznai atvykus i ligonine moteriai susilpneja arba visai dingsta saremiai.

Todel vienas is BUTINU pasiruosimo momentu yra BAIMIU "pradirbimas".

Be abejo reikia zinoti gimdymo mechanizma ir kaip elgtis gimdymo metu.

(Vaikas verkia, pabaigsiu veliau....)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 27
 
2010-04-18 15:39

Atsiprasau nusirasiau....  "Gimdymas nera NE medicininis ivykis " Turejo buti - Gimdymas nera medicininis ivykis. 

Dabar kas del dazniausiai uzduodamo klausimo - KAS BUS ATSAKINGAS JEIGU KAS NORS ATSITIKS ?

Rizikuodama susilaukti audringos reakcijos, visgi parasysiu kaip yra istikruju. Senas, kaip sis pasaulis noras, rasti kaltus ir atsakingus aplinkui tik ne savyje. Atrodo visiskas absurdas, bet... uz persileidimus, nepastojimus (kai visi reprodukciniai organai yra vietoj) ir vaiko zuti gimdymo metu atsakome MES PATYS. Nes siuos ivykius programuojame savo pasamoneje, kuri siuos procesus ir "paleidzia".

Todel jeigu vaziuojat i ligonine tik todel kad ten kas nors uz visa tai bus atsakingas - busit dydziai nusivylusi, gal viena karta is simto jums pavyks apkaltinti medika, visais kitais jums tiesiog graziai paaskins kodel taip atsitiko ir kad jie padare viska ka galejo.

Ir pabaigai siek tiek siurpios statistikos is konferencijos Gimdymo mokslas ir menas :

95 % naujagimiu patiria gimdymo trauma ! is ju 45 % - sunkia, 55 % - vidutinio sunkumo. Ir 5 % , neziurint visu mediku pastangu gimsta nepatyre traumos gimdymo metu.

Gimimas yra pats svarbiausiai zmogaus gyvenime procesas. Nuo to kaip zmogus gime priklausys kaip jis priims gyvenima ir aplinkinius, ar sugebes buti laimingas, ar sugebes myleti, ar visa savo gyvenima suvoks kaip kancia.

Galima dar daug rasyti sia tema, bet manau siam kartui pakaks.

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2010-09-28 10:01

Užmesta tema :) šiek tiek iškelsiu į viršų.

Kaip ir pritariu akušerei dėl savo baimių ir aplinkos, kuri išties kartais gąsdina. Tačiau yra juk tokių atveju, kur net ir prof namų akušerės neleidžia gimdyti namuose. Žinau tokį atvejį, kur vaikai būdavo didesni nei mama juos galėdavo išgimdyti, be to, ir kaklelis neatsidarė reikiamo dydžio - to pasekoje, trys cezariai ir trys šaunūs vaikučiai.

Priešingu atveju, kalbant apie natūralumą senaisiais laikais, kai močiutės gimdydavo šieno kupetoje, būtų dvejos laidotuvės...

 

Tačiau vis tiek džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie suvokia gimdymą kaip džiaugsmą ir savaiminį procesą, o ne baimių krūvą


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4
 
2012-05-22 12:53

Gimdyti namuose ar ne, kiekvienos būsimos mamos pasirinkimas. Lietuvoje informacijos labai trūksta, jos galima gauti tinklapyje www.gimimas.lt. Tinklapyje pateikta mokslinė informacija, paneigiami mitai apie gimdymą namuose. Rekomenduoju užsukti.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2012-07-26 11:53

Paskutinem dienom labai aštri tėmelė tai kokia jūsų nuomonė? man atrodo, kad dar mūsų visuomenei labai nepasiruošus šitam reikaliukui, apturėjau du gimdymus ir džiaugiuosi kad jie buvo ligoninėje... 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-07-26 12:23

Aš nesu nei už, nei prieš įstatymą, kuris leistų moterims gimdyt namuose, bet pati rinkčiaus tik ligoninę. Kiekvienos moters pasirinkimas, ar stumt savo vaiką į pavojų ar ne. Niekas neapsaugotas ir nuo komplikacijų ligoninėje, niekas nesako, kad vaikas butinai mirs namuose, gal ten viskas tikrai vyks sklandžiau, bet...

Bet jei moteris tvirtai žino, ir yra įsitikinus, kad jos vaikui saugu gimt artimų keturių sienų, savo namuose, kam jai reikia tos gydytojų komandos? Lai gimdo visos natūralistės, lai nešūkaują ir nesidrąsko jei būna komplikacijų. 100 % jei atsitiktų, kažkas neplanuoto, būtų kalti ,medikai, nes savęs nekaltinsi, už kvailą spręndimą.

Jei jau nesinori taip baisiai tos ligoninės, tai nuvažiuok, pagimdyk, pabūk 2val ir savo noru išsirašyk, grįši į namus ir laimingai jausies, ir žinosi, kad viską padarei, kad užtikrintum, vaikui saugų atėjimą į šį pasaulį.

Niekada taip nerizikuočiau savo vaiko sveikata ir gyvybe. Pačiai darė CP nes vaikas sėdėjo, ir buvo labai nepatogioj pozicijos, taigi važiavau iš Alytaus į Kauną gimdyt, kad tik užtikrinčiau jai geriausią pagalbą, nelaimės atveju ir pasiruošusius specialistus, mums padėt.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2012-07-26 17:32

Labai teisingai pastebėta - labai dažnai moterys permeta atsakomybę ant gydytojų.

Paskaitinėkite, pilna forumuose nusiskundimų, kad gydytojai tokie anokie, akušeriai netinkami. Nesiginčiju, galbūt ir taip.

Bet tada gal reiktų žiūrėti taip: jei važiuoji į ligoninę, žinok, kur važiuoji - išsiaiškink personalą, vietą, apžiūrėk palatas. Kad visa tai tavęs negąsdintų ir nešokiruotų.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023
 
2012-07-29 13:41

as bijociau gimdyti namuose. o jeigu kas atsitiktu, kaip as pasirupinciau savimi ir kudykeliu? ai, trumpai tai per daug baimiu tuo klausimu pas mane. ramiau jauciuosi ,kai zinau kad butent kazkam nutikus , kad manimi gales pasirupinti profesionalai.


  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024
 
2012-07-29 16:12

 kai laukiausi, lankiau paruosiamuosius gimdymo kursus. ten ir papasakojo apie visokius gimdymo budus, pozas... sake, kad galima ir namie gimdyti, akusere i namus issikviesti tik reikia, pasiruosti silto vandens ir svariu ranksliuosciu. sake labai mazai nutinka komplikaciju. jei nestumas buvo geras, vaikas vystesi ir augo gerai ir guli galvyte zemyn, nera jokiu problemu, jei nori namie gimdyti. tik reikia is anksto perspeti savo akusere. sake vis daugiau moteru renkasi gimdyma namie, nes ir savo lovoj gimdo (aisku pasitiesus neperslampamas paklodes), ir savos sienos supa. as nei uz, nei pries gimdyma namuose. daryti reikia taip, kaip paciai norisi, kaip ir kur jauciamasi geriausia ir patogiausiai. as gimdziau ligoninej, bandem vonioj, bet neisejo, nes per saremius norejau tik stoveti. gimdziau ant sono, bet veliau pagulde ant nugaros, nes sunkiai sekesi stumti. siaip manau, kad ir kitus vaikucius, kiek turesim, gimdysiu ligonineje :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 93
 
2012-07-29 18:16

Gerai tarkim tavo nėštumas geras, gimdymas pavyksta puikiai, pagimdai ir nesustabdo kraujavimo tau, ką tada daryt, kol nuveš, kol paims profesonalai, bus amen. Vaikas jau tik kapus lankys. Gal taip namų sienos ramina, bet ne apie ramybę ir meditacijas šnekam. Būkim sąžiningo, nepažystu nei vienos, kuriai neskaudėjo, kuri neturėjo sarėmiu ar pan. Visoms būna beveik taip pat ir gimdymas, kad ir koks jis stebuklingas, ar nepaprastas, bet moteriai jis nėra labai jau malonus jausmas, skauda visur, ir tą akimirka kai stumi, nemanau kad galvoji, kaip būtų faina gulėt butų savo lovoj ir žiūrėt į savas lubas. Nesąmonė, reik apie vaika galvot, o ne apie savo ramybę.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024
 
2012-07-29 19:00

 siaip cia diskutuojam ir issakom savo nuomones, o ne bandom savo ipirsti ar kritikuoti kitas, kurios nemasto taip pat. tai jei as dabar nuspresciau namie gimdyti, buciau isvadinta durna, kad namie gimdau? visokiu situaciju buna, ne viena moteris namie pagimde ir nenumire, ir nenukraujavo.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2012-07-30 10:13

Gimdant namuose turi būti profesionali akušerė: tokia profesionali, kad netemptų iki paskutinės akimirkos - tik matytų, kad gresia komplikacijos, ir iškart kviestų greitąją, kad gimdyvę patektų į saugias rankas.

Pažįstu ne vieną akušerę, kuri priiminėja gimdymus ir namuose, ir ligoninėse. Kai mato, kokie galimi būdai ligoninėse, t.y. kas yra neplanuotos komplikacijos, neleidžia gimdyvei rizikuoti.

Akušere turi pasitikėti daugiau nei savo vyru ar mama :)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 

2
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Kalista