Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Gimdymas.Ar visada...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-10-01 11:35

Visai neseniai vienoje laidoje buvo rodomas leliuko gimimas, na tiksliau pats laukimo etapas buvo daugiau rodomas, taciau man sukele ydomiu pamastymu ir minciu... Nejaugi pagimdyti vaikely taip jau paprasta? viens du trys, dar ant kamuolio pasedesiu ir jau viskas bus puikiai, greitai, o dar jeigu vyras nugara paglostys isviso saremiu nejausiu? zinote, gal kad padeda tokie dalykai ir patikeciau jeigu nebuciau gimdzius pati. Matyta laida, sukele prisiminimus kuomet mazdaug pries 6 metus mano giminaite gimde savo pirmagimy. Ji norejo gimdyti tik pati, tik naturaliai... Zinote kuo pasibaige tokie jos norai ir gydytoju neklausymas? Sprendesi klausimas: jos gyvybe ar vaikelio? Gydytojai gelbejo mama... Viskas tuom pasakyta... Man kyla klausimas, kodel kai kurios moterys masto kad gimdymas tai toks paprastas dalykas, kad pasedesiu ant kamuolio ir vaikas gims? Ar visada sugebam teisingai yvertinti ir pasverti savo jegas? kiek nuo musu paciu priklauso sekmingas gimdymas?

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 514

2009-10-02 13:04

kadangi gimdziau cezario budu, tai neteko pajausti  tikrojo gimdymo ir saremiu, bet siokia tokia nuomone apie tai turiu. as taip pat nemanau kad pasedejimas ant kamuolio gali kuo padet, tikrai, mano manymu, tai skausmu nepamazins ar gimdymo nepalengvins. isvis manau, kad saremiu metu ten koks pasisukiojimas ant kamuolio paskutinis saus i galva. mano sesuo kai gimde, tai jai labai padejo sumazinti skausmus, na gal ne kiek sumazinti, bet ju nejausti, kazkokiu duju kauke.

Gimdymas.Ar visada įvertiname savo jėgas?

Žingsniuoju iš lėto, bet niekada nežengiu atgal.

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-10-02 13:08

as dukra kai gimdziau tai maniau kad isdurnesiu nuo tokio skausmo,nei man ta duju kauke nepadejo nei karsta vonia,as jau ten klykiau kad man ceari darytu ,o man gydytoja saukia tu neklyk,dar ilgai as sapnavau kosmarus po gimdymo,tada visas jegas atidaviau,o kai sunu gimdziau,paskaudejo bet as ji labai greit pagimdziau nespejau duju kauke uzsideti kad palengvintu saremius kai mano vaikas isbildejo i si pasauli

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-10-02 16:52

Hm :) Na aš jau kitoje temoje šiek tiek pasisakai būtent šiuo klausimu :)

Pasikartosiu, nes čia bus labiau į temą ;)

Moterys dažniausiai laukiasi - laukia leliuko (su džiaugsmu ar su ašaromis), laukia rūpesčių ir džiaugsmų, perka rūbelius, reikalingas priemones. Tačiau jos dažniausiai nesiruošia gimdymui - skaitymas forumuose kas kaip pagimdė, šiurpių istorijų pasakojimai, nuo kurių net man - dukart gimdžiusiai, plaukai šiaušiasi, gydytojų lankymai, ir pastovus svarstyklių brūžinimas - sutikite, nėra tikrasis pasiruošimas gimdymui.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 93

2009-10-03 18:32

O as irgi vel noreciau pasikartot,kad gimdymui,kaip ir organizmo reakcijai i ji (tiek fiziskai,tiek psichologiskai is anksto negali pasiruost)gali tik numanyt.Gamta padaro savo-ruoskis kiek nori!

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-10-03 21:48

Giedre 2009 10 02    

Hm :) Na aš jau kitoje temoje šiek tiek pasisakai būtent šiuo klausimu :)

Pasikartosiu, nes čia bus labiau į temą ;)

Moterys dažniausiai laukiasi - laukia leliuko (su džiaugsmu ar su ašaromis), laukia rūpesčių ir džiaugsmų, perka rūbelius, reikalingas priemones. Tačiau jos dažniausiai nesiruošia gimdymui - skaitymas forumuose kas kaip pagimdė, šiurpių istorijų pasakojimai, nuo kurių net man - dukart gimdžiusiai, plaukai šiaušiasi, gydytojų lankymai, ir pastovus svarstyklių brūžinimas - sutikite, nėra tikrasis pasiruošimas gimdymui.

Yra moterų, kurioms labai skauda, yra kurioms nelabai. Patį skausmą kiekvienas priima skirtingai, manau nelabai teisinga teigti, kad tos, kurių gimdymai nelabai gražūs ir skausming, yra neatsakingos ir nesiruošia gimdymui.

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

Sukurtos temos: 21   Diskusijose pasisake: 3288

2009-10-03 22:17

Kiekvienas gimdymas yra skirtingas, ir kokia jo eiga bus, deja, bet nevisada nuo mūsų vienų priklauso..

Kai aš važiavau gimdyt dukrelės, manęs priimamajam paklausė, nuskausminamuosius leisim, sakau nežinau net..kai daktarė apžiūrėjo prasivėrimas buvo 5cm, tai akušerė pasakė, kad puikiai laikausi ir galiu apsieit ir be jų. Ir ką, nepragulėjau ir pusvalandžio, kai gimė mažylė - jei gulėčiau su labai skausmingais sąrėmiais kelias valandas, gal ir būčiau prašius nuskausminamųjų. Bet čia ne apie juos kalba..

Kiekvienai kitaip būna.. O kaip ruoštis tam gimdymui? Kaip žinot kiek tavo jėgos neša? (apskritai, jei tai pirmas gimdymas, kiekvienas pojūtis naujas..)

O kita kalba, yra apie tai, jei daktarai pavyzdžiui pataria daryt cezarį, o mamytė priešinasi ir gimdo pati..

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023

2009-10-04 21:36

as pritariu,kad jei daktaras pataria(ar net liepia) leisti nuskausminamus,ar daryti cezari tai jo ir reikia klausyti.pareigune uzdave klausima kiek priklauso sekmingas gimdymas nuo musu?na nezinau..bent jau as tai nieko apie pati gimdyma nezinojau,tik tai-kad buna tris stadijos-atsiverimo,gimdymo ir placentos isgimdymas..daugiau nieko nezinojau..net lnelabai gerai zinojau ir apie skausmu numalsinima.na dar zinojau apie epidura,bet kategoriskai buvau pries.tiesiog savo akuseres klausiau ka liepe daryti,viska pagal jos nurodymus ir gimdymas sekmingas buvo.bet jeigu butu liepe leistis nuskausminamuosius tai buciau sutikus nors ir labai priesiskai nusiteikus pries juos.

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-10-05 14:22

Nu ką žinau su tais klausymais ir neklausymais. Jeigu būčiau gydytojų aklai klausius, tai sūnų iš pilvelio būtų iškrapštę 35 sav. Nes jis lėtai svorio priauginėjo, šiaip visa kita buvo tvarkoj. Kadangi gulėjau ligoninėj, su modernia aparatūra kruopščiai apžiūrėdavo, tai jeigu dar kas nors būtų buvę blogai, būčiau be kalbų sutikus. Gimė sūnus 41 sav., be jokių ten cezarių, normalaus svorio. Bėda ta, kad gydytojai dažnai mėgsta dėl savo pačių ramybės viską paskubint, palengvint. Taigi geriausia, kai apie nėštumą ir gimdymą sužinai kuo daugiau, kad esant reikalui galėtum priimti geriausią sprendimą sau ir kūdikiui.

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 391

2009-10-06 22:46

Mano nėštumas buvo komplikuotas, todėl ir gimdymas buvo numatyta, kad bus komplikuotas ir gali tekti daryti cezario pjūvį. Aš visada galvojau, kad gimdysiu pati ir manęs nuojauta tikrai neapgavo. Gimdžiau pirmą vaikelį ir gimdymas buvo greitas ir palyginus tikrai lengvas. Mano atveju, aplinkiai neįvertino mano jėgų. Kadangi nėštumo metu buvo skirtas gulimas rėžimas, mažiau judėdavau... tai prognozės buvo, kad neišgimdysiu, prasikankinsiu ilgai,o jei pačiai teks, tai tikrai suplyšiu... o gavosi viskas atvirkšiai. Jei gydytojas būtų pataręs daryti cezario pjūvį, tikrai nebūčiau rizikavusi vaiko gyvybe. Pats gydytojas buvo labai nustebęs, kad po tokio nėštumo viskas taip baigėsi.

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-10-07 07:41

isties lb dziugu skaityti kad visi kiti buvo neteisus, ir mama pasirode daug stipresne ir puikiai tvarkes su tikrai nelengva situacija. o man zinokite kaip paklause ar noresiu nuskausminimo dar kury laika dvejojau, manau del to kad mazai info turejau apie tuos nuskausminimus... pasirinkau epidura, o gale prireike dar ir linkmuju duju ir dar kazkokiu vaistu leidziamu...atrodo stengiausi klausyti mediku ir vyras sale palaike, bet vienu momentu jau panika buvo apemusi. manau kad toks mano pasidavimas apsunkino truputy visa eiga. uztai ir sakau, kad jeigu gimdymas be komplikaciju ir cezario neprireikia tai mamos elgesys ir psichologinis tvirtumas daug turi ytakos sekmingam gimdymui...

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 391

2009-10-07 10:26

Pareigune, pritariu visu šimtu procentu Labai didelę įtaką turi ir mamos psichologinis nusiteikimas. Kai laukiausi girdėjau labai daug istorijų apie gimdymą ir daugelis pasakojo kaip viskas baisu, kaip skauda, kokios komplikacijos ir t.t. Mano sesuo kai laukėsi pirmojo vaikiuko, puseserė pripasakojo tokių dalykų, kad vargšė paskutinį mėnesį naktim nemiegojo... O aš visada tiesiai šviesiai pasakydavau: "Pirmas kartas, nieko nežinau, nieko nebijau... taip, kad galit man ir nepasakoti, nėra ko man čia stresuoti anksčiau laiko". Man psichologiškai labai padėjo gydytojas, kalbėjom ilgai... nuo... iki... Visiškai pasitikėjau gydytoju ir jo kompetencija. Kas dėl epidiuro... tai aš irgi prašiau, bet anesteziologas nesutiko suleisti, kadangi "gimdymas natūralus dalykas"... O kai per dvi valandas atsidarė kaklelis nuo 2 cm iki 10 cm, tai kažin ar būtų suveikę...Paskutiniai du cm, tai per 15 min atsidarė.

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 1416

2009-10-07 11:06

Na as pirmaja pagimdziau pati. Labai lengvai tiesa paskius, be epiduro, per dvi val. Ir tas skausmas nebuvo jau toks didelis kaip kad isivaizdavau, gal labai padejo akkuseres zodziai kai paprasiau vaistu, nes galvojau kad labai skaudes, ir ji man atsake, kad as per 2val pagimdysiu ir man vaistai nespes suveikti. O gal padejo tai, kad labai klausiausi gydytojos nurodymu ka ir kaip daryti, kada stumti kada palaukti. Seip gal paciam gimdymui labai ir nesiruosiau, bet viskas vyko sklandziai ir be komplikaciju. :) O kalbant apie ta kamuoli, tai kai akusere pasake, akd as dabar turesiu ant jo pasokineti, tai tikrai pagalvojau kad jai su galva negerai, nes as norejau kuo greiciau atsigulti, mat man tuo metu jau buvo 8cm ir tikrai ne sokinejimas buvo galvoje, bet tiesa pasakius jis padejo. :) ziuresime kaip su antru leliuku bus, tikiuosi viskas taip pat sklandziai kaip ir su dukriuku. :)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 119

2009-10-07 17:42

Na kiekvienas gimdymas yra skirtingas.Per televizoriu taip graziai parode.As gimdziau pati,be jokiu nuskausminamuju.O ne ant kamuoliuko sokinejau,o pritupimus dariau.Prasiau nuskausminamuju,bet ju negavau.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 272

2009-10-08 18:08

Na taip, cia yra labai skirtingu varijantu siuom klausimu.As kaip laukiausi pirmojo vaikelio, visa nestuma jauciausi puikiai, daug skaiciau, domejausi tiek nestumu, tiek gimdymu, tiek leliukais.Visa nestuma buvau nusiteikusi gimdyti pati, net minties nebuvo apie planini gimdyma, jei atvirai as apie net nelabai ka zinojau, nes visa laika isivaizdavau, kad gimdysiu pati, taip pat be nuskausminamu.Netgi buvau isitikinusi.Taip pat tikejau, kad ir maitinsiu pati, cia be kalbu.Na ir atejo tas menuo...atejo ta sav., o as dar nejauciu joki paruosiamuju saremiu, terminas jau arteja, o lelius visai nenori lyst lauk.Pagulde, leido skatinamuosius, tikrino saremius, nu nieko, jokio atsiverimo nieko apskritai,,,lelius sedejo...Ir viskas, mano isitikinimas GIMDYTI PACIAI kaip ir zluges, nes pasake, jog bus cezaris.Aisku sutikau, kaip kitaip, juk sedima padetis vaiko ir t.t. ir pan. Dare puiau nejautra,sunus gimes sveikas...Kai praejo vaistu veikimas, maniau mirsiu is skausmo, kaip skaudejo, ne tas zodis.Sunkiai atsigavau po cezario.O tas skausmas pasirodo, kaip teko dometis, toks kaip saremiu pobudzio...Tai va, aisku ne visoms vienodai, bet skauda ir tuo budu ir kitu budu...Dabar laukiuosi antro ir nezinau kaip bus si syki...

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 5

2009-10-13 15:20

pasisakysiu ir as.

nors pries gimdyma prisiskaiciau visokiu basiu istoriju,gimdymo skausmo nebijojau.bijojau kad galiu plysti,ar gali tekt kirpt.nebuvau 100% apsisprendus,ar gimdysiu su nuskausminimu,nes nezinojau koks tas skausmas yra.bijojau praziopsotsaremiu,bet jau gimdziusios drauges sake,kad skausmas bus toks kurio tikrai nepraziopsosi.taigi,kai 1 val nakties prasidejo reguliarus saremiai(kas 7-10min)tikrai nebuvo nieko baisaus ir i ligonine neskubejau.nusiprausiau,isgeriau arbatos.9val ryte pazadinau saviski ir pasakia,kad jau vaziuojam.atvaziavus daktare klausia,ar skauda?sakau,maudzia.tai ji ir neskubejo,o kai patikrino,buvo jau 5cm atsidarimas.sako,na va,jau puse gimdymo,o tau tik maudzia?bet baime del plisimo-kirpimo niekur nedingo,todel apie 11val paprasiau epiduro,nors skaudejo tiekpat kaip ir atvaziavus.paziurejo,sako,jau 8 cm,velu epidurui.pagimdysi ir taip.o po tos apziuros skausmas vis didejo.taigi valanda prabuvau karstam duse sededama ant didziulio kamolio.ir skausmas apmazejo.bet kai jau isejau is duso,tai ir prasidejo pats smagumas.jau link galo,maniau kad nebeiskesiu.paciu tu baisiuju buvo kokios 2val.bet iskenciau.ir iskart po gimdymo sakiau,kad jei bus antras,apie epidura net negalvosiu. labai jau issipleciau,sorry.

2009-10-13 16:21

Na gerai - grįžtam prie jėgų ir pasiruošimo. Viena iš čia esančių mamų sakė, kad darė pritūpimus: jei nesiruošite tokiam "žygiui" fiziškai - ar tikrai juos padarysite? Jei nebūsite fiziškai stipri, ar tikrai galėsite gimdyti atsitūpus (nes kartais organizmas ima ir iškrečia pokštą, kai atsigulti negali, nes kvapą užgniaužia).

Ar galėsite vaikščioti po palatą, nes kitaip kaklelis jums neatsidarinėja?

Aš kalbu apie štai tokį paprastą fizinį pasiruošimą. Ir kai sakiau, kad dauguma tik laukia vaiko, bet nesiruošia gimdymui, iš dalies ir tai turėjau omeny.

P.S. Pati gimdžiau beveik po 12 valandų + kokios 8 valandos netikrų sąrėmių - tai sakau tik dėl to, kad negalvotumėt, jog mėtausi moksline literatūra ar kažkokiom aukštom frazėm.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 5

2009-10-14 11:15

cia aisku tik mano nuomone,bet nemanau,kad fizinis pasiruosimas padeda pagimdyt.taip,reikalinga istverme,bet kazin ar tie pritupimai padeda.nors jei kamnors padejo,tai smagu.bet,mano pazystama visa gyvenima sportavo,kelis metus profesionaliai,soko.raumenukai,pilvo presas,visada pavydedavau,kol nepapasakojo,kad per tuos raumenukus klubai nesiskyre,2 paras prasikankino saremiuose ir galiausiai padare cezari,nes pati negalejo pagimdyt.as manau kad apsisprendus gimdyt naturaliai,svarbiausia yra nusiteikimas ir psichologine busena.dar padejo taisiklingas kvepavimas.as visa laika stengiaus sypsotis,galvot tik apie gerus dalykus ir vis sau kartojau:jeigu visos pasigimdo,pagimdysiu ir as.

2009-10-14 15:29

Na, manau, kad tai irgi yra didelis pliusas - galvoti tik apie gerus dalykus, taisyklingai kvėpuoti ir tikėti savimi  :)

Sukurtos temos: 21   Diskusijose pasisake: 3288

2009-10-15 18:21

Vadinasi, aš laukiau vaikelio, o gimdymui fiziškai nesiruošiau Žinau, kad yra kažkokios mankštos nėsčioms, jogos pratimai.. Bet nieko nedariau

1

Viršun ^ | Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymas > Gimdymas.Ar visada...

Šiandien gimtadienius švenčia (150)
JORIS