Forumas > Virtuvė > Maisto produktai > Moliūgas

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-09-04 19:53

Skubiai reikia patarimo... Parsivezem vakar is darzo moliuga (tai aciu dievui kad viena). Siandien visa diena as imuosi su juo jau nebezinau ka ir daryti: padariau misraines y kuria vietoj cukinijos dejau moliugo, padariau uogienes su obuoliais, uzsaldziau ziemai - ir dar baisiausias gabalas stovi... Jau sakiau geriau tas moliūgas kokia KARIETA butu pavirtes... nu tikrai jau nebezinau, gal kokiu patarimu turit ka dar galima is jo daryti? O jeigu kubeliais arba juostelem supjauscius su agurkais marinuoti? isdurnesiu... ytariu paimsiu ir ismesiu as jy, bet va suvalkietiskas kraujas neleidzia...

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 167

2009-09-04 21:30

na as tai pagrinde saldau, nes lb skani moliugu sriubyte buna, taip pat lb skanu bulviniai blynai itarkavus moliugo

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588

2009-09-04 21:52

na as moliugu nenaudoju, tai patarimo neturiu.

2009-09-05 06:46

Agnette 2009 09 04    

na as tai pagrinde saldau, nes lb skani moliugu sriubyte buna, taip pat lb skanu bulviniai blynai itarkavus moliugo

nu dar siandien pabandysiu pagooglint ir paziuresiu kas ka siulo... esu girdejusi, kad sriuba lb skani, taciau net ragavusi  nesu. ASgnete parasyk receptuka... O zinai, 41 kg neuzsaldysi :)

2009-09-05 07:04

vaja ziuru kad bisky padidau ta "karieta" - 31kg tai va nu gal parasysite kokiu receptuku? lb aciu, nes ir uzsisaldziau tikrai nemazai, y koses mergaitei bus tikrai jo per daug

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 167

2009-09-05 17:17

na mano receptas paprastas: visko dedu pagal save, pvz.: i kokius 3-4 l vandens kokias sesias dideles morkas, nu paskui kokias 6 bulves, na o moliugo daugiausia dedu, kai daugiau darzoviu, tai tirstesne, kai maziau, skystesne. niekada nieko tikslaus kiekio nededu, visada kaip iseina. viska supjaustau, pirma morkas paverdu, paskui moliuga su bulvem sudedu. kai gerai suverda, sutrinu su mikseriu, tada vel paverdu, sudedu 6 kubelius sultinio, zalumynu, sviestuko ir viskas. paskui dar grietines galima isedet. dbr visiem padazam, salotom, sriubom naudoju tokia zemaitijos jogurtine 10 procentu riebumo grietine. na musu seimai begalo skanu, vyras sako, kad galetu visa puoda suvalgyt sriubos :) o moliugas turi lb daug vertingu medziagu, pati vertingiausia darzove. 

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-09-05 17:39

4 bulvės
2 morkos
1 svogūno galva
1 kg moliūgo
200 g grietinėlės.

Morkas su svogūnu susmulkinti  ir pakepinti  ant alyvuogių aliejaus. Bulves apvirti , paskui sudėti  pjaustytą moliūgą ir kepintas morkas su svogūnais. Svarbu nepadauginti vandens(arba nupilti perteklių) . Kai bulvės minkštutės, imam blenderį ir sutrinam daržoves. įpilam grietinėlės pagal skonį ir pakaitinam iki užvirs.

Žinok internete labai daug įvairių  receptų rasi,

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 608

2009-09-05 21:37

maniskis verda ryzius su moliugais.bet man moliugas nepatinka nei biski,nes saldus

2009-09-06 08:18

dekui merginos butinai pabandysiu, mirkolino, mano vyras nusiteikes pries moliuga, bet butinai siandien isvirsiu sriubos ir paskanausim... aciu uz receptukus. o as vakar dar zinokite padariau taip2 l kubeliais pjaustyto moliugo ir uzvakavau tokiu marinatu kaip agurkams (gal y kokia mirsaine ziema sudesiu) tai kad jau is didelio rasto galima iseiti is krasto... :) taip moliugas saldus, bet gal sakau jis bus taip kaip cukinija - gali ysigerti bet kokiu skoniu ir numus jo ta saldums... daug nevakavau 2 1litro stiklainiukus... bus matyt ziema...

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-11-22 22:46

Gaila kad jau būsiu pavėlavusi su patarimu. Na, bet gal kitiems metams pravers :)

Kadangi su visokiais marinavimais nelabai draugauju, nesigauna man tokie "rankdarbiai", tai viską, ką įmanoma, stengiuosi šaldyti.

Bet kadangi mano šeimyna nėra moliūgų sriubos gerbėjai, troškiniais, salotomis iš šios daržovės irgi nesižavi, tenka suktis gudriau.

Moliūgą supjaustau, vidutinio dydžio gabalėliais, dedu į kepimo indą, kuriame yra šiek tiek vandens, moliūgas - žieve į viršų. Pašaunu į org\kaitę, Priklausomai nuo gabalėlių dydžio, orkaitėje jis pasikaitina (170 laipsnių temp.) kokią 1-1,5 val. Tada ištraukiu, palaukiu, kol atvės ir nulupu žievę (nusilupa visai plonučiu sluoksniu, labai lengvai.

Minkštimą sutrinu į tyrę, štai tą tyrę ir užšaldau sukrėtusi į šaldymo maišelį (tada gaunasi vienas toks luitas), arba po truputį sukrėtusi į silikonines keksiukų formeles. Antrasis variantas - neįtikėtinai patogus: užšąla tokie nedideli apvalūs diskeliai, juos, jau sustingusius) sukraunu į šaldymo maišelį - tai nesulimpa. Prireikus išsitraukiu reikiamą kiekį tos masės, dažniausiai naudoju po vieną.

Tokie moliūgų diskeliai, atšilę, labai praverčia darant įvairius kepinius, netgi kepant blynus: įdėjai atšilusią masę į tešlą, tešlos skonis praktiškai nepakinta nuo tokio kiekio, o spalva tampa dailiai geltona ar oranžinė (priklausomai nuo moliūgo atspalvio) :)

Šiemet pabandžiau tos masės ir į miltinius "tinginukus" dėt - irgi puikiausias rezultatas.

Taip pat tuos eddelius kiekius galima naudoti padažams, sriuboms, troškiniams... kam tik norit, net veido kaukėms ;)

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2010-09-06 14:26

Turiu ir as sia darzove siais metais,tik ale nezinau ka su ja daryti,esu girdejusi,kad labai skanus pyragas gaunasi,gal kuri yra kepusi,gal pasidalinsit receptuku?

Beje ka su seklom darot,dziovinat ar metat laukan?Sakau gal isdziovinus jos gaunasi kaip is krautuves pirktos,jos ir labai naudingos mano ziniomis

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2010-09-06 20:39

vakar as didziuli didziuli sudorojau moliuga, tai pridariau kompoto su geltonais slyvukaisir moliugu,  ir is to pacio dar  saldzio dzemo, ir siandien viriau sriuba bei daug idejau i saldikli.....  zadejau ieskot pyrago recepto bet dar nebuvo kada irgi noriu kepti, tai jei Laurike rasi anksciau receptuka ir tu  parasyk :)

o sekalas, as ragavau zalias tai man jos skanios bet kazkaip  nebuvo kada man ju isrankioti ir dziovinti, bet moliugas dar ne paskutinsi reiks dziovinti :) o jos naudingos ypac vyrams :D  tad reik dziovint iir juos maitinti :)

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

2010-09-07 13:12

sveikos moliugu megejos :) nu dekui dievui siemet pas mane jau tokiu gigantu kaip pernai neuzderejo. jie kur kas mazesni ale visi 7, tai vel galvos skausmas. as taip pat y saldikly daug sukisau, spaudziau sultis siemet jas maiciau su rugsciu obuoliu bei morku sulciu. truputy dejau cukraus uzkaitinai ir y stiklinius butelius. siaip vieno moliugo sulciu skonis kaip runkelio, bet pamaisius su kuom nors kitu labai skanu. as siaip del mergaites savo dariau tuos sulciu misinius, ziema lb gera doze savu naturaliu vitaminu... istiesu sudomino mintis apie pyraga nesu tokio kepusi, reikes internete paieskot ideju.

2010-09-07 13:33

Va,viena pasiule draugike,tai dalinuosi ir su jumis,gal patis ir lauksiu atsiliepimu ;)

Moliūgų pyragas

500g moliūgo (puikiai tinka ir cukinija)
2 kiaušiniai
stiklinė cukraus (geriau rudas, bet tiks ir įprastas)
pusė stiklinės aliejaus (kad gražesnis pyragas būtų, dedu su karotinu aliejų)
3 stiklinės miltų,
kepimo miltelių,
200g džiovintų vaisių (razinų,abrikosų)
riešutų papuošimui

Moliūgą sutarkuoti ne per smulkiausią tarką, pilti cukrų, aliejų, mušti kiaušinius ir išmaišyti. Įberti miltus, kepimo mieltelius, vėl išmaišyti. tada jau kas liko: džiovinti vaisiai. Tešla gaunasi tirštoka. Pilti ją į formą ir papuošti . Aš apibarsytau kokoso drožlėmis, prismaigstau lazdyno riešutukų ir į orkaitą. Kepti 200 laipsnių karštyje apie 40-50 min: kol paruduos gražiai.

Skanaus!

2010-09-07 13:36

Dar viena labai skanaus moliugo apkepuko receptuka pasiule,tai ir dalinuosi,tikiuosi patiks ;)

MOLIŪGŲ APKEPAS SU VARŠKE

500g moliūgų
250g varškės
1 stikl. manų kruopų
1 stikl pieno
2 kiaušiniai
100g razinų
2 šaukštai cukraus
2 šaukštai sviesto
3 šaukštai grietines

Moliugus supjaustytus nedideliais kubeliais kepti svieste. Iskeptus moliugus, varske, manu kruopas, piena, kiausinius, nuplautas razinas, cukru, gerai ismaisyti, deti i riebalais istepta bleka ir 15-20min kepti orkaiteje.
Gaunasi toks ploniukas, bet pabandymui uzteks ir tokio.

2010-09-07 14:01

laurike, didelis dekui  :) puikus receptas su varske tas. jau siandien tuoj pat ir ismeginsiu, mazoji po darzelio miega tai eisiu uzsimaisysiu viska

2010-09-14 13:39

Sveikutes,

Pareigune ar kepei apkepa su varske ir moliugu? ar skanus? broliene kepe sake nelabai patiko,

as vakar kepiau pyraga su moliugu, bet kazkaip negerai man jis gavosi, skonis neblogas bet kad neiskilo toks kaip suklekes gavosi,  manau kad per sunki tesla gaunasi nuo moliugo ir ji neiskyla, reiks kada kitoki recepta bandyt, o dabar bandziau pagal sita: (susimedziojau internete)

Sudėtis:
500g moliūgo
2 kiaušiniai
1 stikl. cukraus
3 stikl. miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
Pusė stiklinės aliejaus
Migdolų riešutų
Paruošimas:
Sutarkuoti moliūgą. Pilti cukrų, aliejų , įmušti kiaušinius ir viską gerai išmaišyti. Įberti miltus, kepimo miltelius ir išmaišyti. Tešla gaunasi tiršta. Pilti ją į formą, ant viršaus pabarstyti susmulkintus riešutus. Kepti 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40-50 min. kol gražiai paruduos.
Skanaus!

2010-09-14 13:42

As ta su varske kepiau,tai labai skaniai gavosi man,o to kito dar nebandziau,tai komentuoti negaliu

2010-09-14 13:44

oi neatkreipau demesio bet laurike ta pati recepta idejusi :)

2010-09-15 09:16

Gviduti kepiau, bet kazkas nesigavo... is akies dejau produktus, gal sakau per daug moliugo ydejau? nu reikes ismeginti ir kitus receptus

1

Šiandien gimtadienius švenčia (159)
Tomas