Forumas > Ikimokyklinukas:... > 3-6 metai > Mokome skaityti- nuo...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 3

2009-08-07 15:11

mūsiškiam keturi metukai, abecėlę mokam gal nuo trijų. mažylis labai nori mokytis skaityti, manau, kad dar anksti. Ką manote jūs?nuo kada reikia mokyti?

Mama.lt

Mama.lt

2009-08-07 15:32

Mūsiškiui neseniai treji suėjo, abėcėlės dar nemoka, bet kelias raidukes jau kuris laikas pažįsta, moka ir kelis žodelius perskaityt. Irgi baisiai nori mokytis, dažnai paiėmęs lapą ir tušinuką persekioja mus su vyru ir vis prašo"parašyk man raidę", tai ir pasimokinam vis po truputį. Aš manau, kad tokio amžiaus dar versti mokytis tikrai nereikia, bet jeigu pats vaikas prašo, rodo susidomėjimą, tai tegul mokosi.

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-08-07 15:47

Mokytis niekada nėra nei per anksti, nei per vėlai  jei tik vaikas rodo pats inicetyvą tai labai šaunu, pasidžiaukite ir skatinkite mokintis, bet tik nemnumuškite jo noro  

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-08-11 19:35

Vaje,kaip as dziaukciaus jei mano taip anksti moketu raides ir dar nora skaityti rodytu.Mano vaikinas tik nuejes i pirma klase normaliai skaityti ismoko,nors buvo visokiu kalbu,kad bus paskutinis ir pan.,nepasitvirtino.Nuo tevu priklauso kiek ir kaip sedes su vaikais,o ir vaikai vaikams nelygus,gabumai nevienodi.

2009-08-11 20:52

Mano vaikis ėjo į pirmą klase žinodamas visas raides ir mokėdas skaityti skiemenimis,  bet žinokit kurie atėjo nieko nemokyti jie geriau baigė už visus atėjusius kurie mokėjo .

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-08-11 21:17

as atsimenu,kai man buvo 5 metai,jau mokejau visas raides.ir skaitydavau jau vaikiskas knygutes didelem raidem.bet manes niekas is tevu neverte mokintis ju.kazkaip pamenu sakiau as noriu skaityti.aisku mama pradzia dave raidziu pazinimui,bet po as pati.nueidavau i soda po obelim su knygutem ir skaitinedavau.tikiuos,kad ir mano vaikuciai rodys nora ismokti raideles,po to skiekenuoti ir galu gale skaityti,rasyti

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-08-12 10:34

Aha,gerais norais ir pragaras grystas ,mano drauge taip pat kaip tu ,Vaivorykste,skaite,bet abu vaikai tai tikrai ne i mama ,o ji taip nervuojasi ir vis spaudzia juos,o as tai tos nuomones,kad ismoks.Jau sakiau,kad mano ejo pirmon klasne tik zinodamas raides ir tai ne visas,bet gale mokslo metu(kaip Kristulka minejo) skaite labai neblogai.Aisku teko vakarais ir pasedeti su juo,nes nesinorejo,kad butu klaseje paskutinis,rezultatai puikus.Dabar skaito net labai neblogai

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 3

2009-08-13 19:57

tai mums darželyje sako, kad neskubėtume, bet jei vaikas pats rodo nora, tai mes ir neprieštaraujamprieš kokį mėnesiuką pradėjome skiemenėlius delioti na pavyzdžiui k ir o tai bus ko.tai jam labai patinka. netgi pastoviai sako koks žodis iš kokios raidės prasideda, šeip labai nori mokytis, bet kažkaip tai darom žaidimo forma. iš tikrųjų tai labai nustebome kad skaičiuoja labai gerai, pats gal iki 50 suskaičiuoja, o kai teliko kanalus junginėjam tai sako koks skaičius. na šeip manau todėl nori mokytis kad visi jo draugai yra vyresni už jį net grupėje jis jaunesnis tai atsilik nenori

2009-08-14 08:03

Koks šaunuolis sypsenele tavo vaikas, jei tik rodo norą ir pirmyn, man priminė mano draugės dukrytę, ji jau bus ketvirtokė, bet nuo 3 metukų jau daug ką mokėjo, svarbiausiai tai, kad mama jos ir nemokė, net esu girdėjus kaip mažutė buvo klausia mama kokia čia raidė ?- atstok neturiu laiko su raidėmis žaisti .Oi bariau aš ją, bet galiu pasakyti, kad gimsta vaikai su talentu mokintis, ji ir dabar viską mokinasi pati , ieško medžiagos įvairiausios ir t.t. Dalyvauja olimpiadose, diplomų nebesuskaičiuosi, o dar tik bus ketvirtokė, mama jos tik patapšnoja per petį ir tiek žinių, gaila žiūrėti, kad toks gabus vaikas , o jos niekur nerelizuoja kaip asmenybės, nei ji būrelių lanko nieko nieko.

Galvoju ar nenublanks tas noras mokintis metams bėgant.

Aš su sūnum savo tai daug dirbu, reikia jam spaudimo ir darbo, kad išmoktu, bet dėl to tikrai nepergyvenu, na vaikis iš vidutinių mokslams, žinoma rankų nenuleidžiu , bet ir nedarau iš jo pirmūno

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 29

2009-08-14 08:17

Paskaičiau Jūsų žinutes ir prieš akis iškilo vaizdas kaip mano seesutė skaitė mokytojai

Jinai jau 4 m. skaitė puikiausiai knygutes. O mama norėdama pasididžiuoti pasikvietė šalia gyvenusią pradinių klasių mokytoją, kad jinai jau paklausytų. Atsinešė pirmos klasės knygutę, įdavė į rankas sako paskaityk . Tai ta kaip ožkutė prasėdėjo suraukusi lūpas ir nė vieno skiemens neperskaitė. Kai mokytoja išėjo mama klausia: "Kodėl mažute nieko neskaitei?" O jinai sako: "tai kad aš tą knygutę jau gal 10 kartų skaičiau. Būtų atsinešusi kitokią bučiau paskaičiusi.". 

Tai net šiai dienai, jau po daug metų, kai mama pasakoja šį nuotykį, visada būna juoko, kaip mūsų sesutė skaitė.

Turiu dvi atžalėles ir labai noriu trečios.

2009-08-14 10:14

gera situacija, įdomu kokios mintys sukosi galvoje , mokytojos  

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-08-14 20:08

cia gal ne labai y tema, bet vienas is pirmuju itin gabaus vaiko pozymiu yra ankstyvas skaitymas... manau kad vaikiukus butina lavinti ir ne butina laukti mokyklos, dabar jau vaikai ateina y pirma klase mokedami pazinti raides jas sujungti ir gal koky viena kita zodely perskaityti. as taip savo sesute pamenu mokiau. pries pirma klause, tai tikrai ji jau mokejo daug ka ir paskui buvo lengviau... pacius maziausiu galima taip pat supazindinti, juk yra visokiu sspalvotu kilimeliu, su raidelem yra knygeliu  nu tik reikia mamoms noro ir laiko tam reikalui skirti

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2009-08-15 11:49

tai, kad vaikas moka skaityt, apie didžiulius gabumus dar nieko nesako. VISKAS priklauso nuo žmonių, esančių šalia.

pati skaityti mokėjau jau 4-5 metų. skaitydavau viską- savo knygutes, laikraščius- kad tik skaityčiau :) jo, visi sakė, kad esu gabi, turiu gerą galvą, bet... niekam nebuvo laiko su manimi dorai užsiimti, taip tie mano gabumai perėjo kažkam kitam

taip kad jei vaikas rodo norą skaityti- mokykit, užsiimkit. ir neužmeskit lavinimo ir toliau. iš patirties sakau- tokiem vaikam labai dažnai reikia didelio palaikymo, tinkamo pastūmėjimo ir paskatinimo, kad neužmestų mokymosi. nes gabumai dar nieko neduoda...

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-08-15 14:59

O manisksi aisku dar tokiems dalykams per mazas bet pastebejau kad megsta vartyti knygutes, stebeti paveiksliukus, zurnalus vartyti, vis paklausineju kur lialia (ta prasme vaikas), kur mamyte, kur suniukas, megts rodyti, aisku jei pastebesiu ir toliau auganti jo nora butinai stengsiuosi jam aiskinti, mokinti. Butina vaikucius skatinti, nes nezinia kas gali atsitikti kai jie nueis i mokykla, na kad ir pasikeisti norai. Gal mokykloje bus idomiau draugai, o pamatai vistiek bus padeti, gal bus siek tiek lengviau.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 29

2009-08-17 07:58

Na mano vaikinas bus pirmokas šiais metais. niekada pati neverčiau skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Bet jei tik parodo iniciatyva tai žaidimo forma vis ką parašom, paskaitom. Buna paprašau, kad man padėtų užrašyti ką reikia nupirkti ( čia mėgstamiausias užsiėmimas). Skaičiuoti jis pats mėgėjas vis savo sutaupytus centus skaičiuoja ir skaičiuoja .

O va mažasis, nė už ką tu nepriversi jo užsiimti kuo ramesniu ,sėslesniu. Kaip gyvsidabris. Nenulaikysi.

Turiu dvi atžalėles ir labai noriu trečios.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2011-09-24 08:32

keliam temuke i viršu yra labai aktualu nes asam paruošiamukai, skaityti dar nemokam raidės pa-ystam bet ne visas..

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

2011-09-24 12:43

Oi drugeli jei jau paruosemukuose, tai gale metu skaitysite, gal ne kaip zirnius bels, bet bent skiemenimis tikrai :-)

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2011-09-24 13:01

:) na taip kaip ir turi skaityti bet galvoju gal yra kurie skaito iki paruošamosios :)

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 618

2011-11-21 20:08

dukrai jau penki su bpuse beveik, pazysta seniai ir raides ir skaicius, moka savo ir brolio vardus rasyt, po truputi skaicius, bandem pries penktji gimtadieni jungti raideles, bet matau kad jai jokio noro nera tai ir palikom dar ateiciai, manau kaip ir viskam ateina laikas ateis jis ir skaitymui, pirmiausia aisku juti raideles tarpusavy, paskui skiemenukus ir po truputi atsiras zodeliai ir sakinuku deriniai  :)

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 22

2012-08-16 16:40

Mano sūnui 5,5metų - jau laisvai skaito, pradeda pats rašyti. Pradėjome mokuti raideles jungti 4,5 metų, nuo lengviausių MA, PA, AM ir pan praėjo gal apie 2-3mėn, kai pradėjo drąsiai skaityti. 

1

Viršun ^ | Forumas > Ikimokyklinukas: kasdien... > 3-6 metai > Mokome skaityti- nuo kada?

Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Gabrielius