Forumas > Pakeliui į motinystę > Vardai > Vardo išrinkimui -...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-08-02 13:17

Sveikos, visada dziaugiausi, kad mergytei varda isrinko vyras. Gryzes viena ryta is darbo pasake bus Kamile, kadangi anksti zinojome kas gims (dekui dievui medikai nesuklydo) tai jau nuo kokio 7 menesiuko pilvely kamile ir vadinom. ir man nebuvo nei vieno svarstymo, nei abejones... O gimus mergytei gydytoja sako, tai dabar bus uzduotis jums sunki varda isrinkti... susidairem su vyru ir nesupratom... paskui jai sakau, kad jau seniai musu mergyte turi varda... :)

teke nemazai skaityti kaip kitose seimose renkami vaikams vardais. Nepykite bet didesnio apsurdo nesu girdejusi. Tevai klausia nuomones savo tevu, kitu giminaiciu, didziausi giminej buna aptarimai, svarstymai, pamastymai. O vienoje pazystamu seimoje koks tiesiogine zodzio prasme karas buvo kiles, iki tokiu rimtu susipykimu buvo prieje, kad visis stebejome kuom cia baigsis (vyras norejo kad dukryte buvo Barbora, o mano drauge norejo pavadinti - Ieva). Cia tik vienas is daugelio pavyzdziu... Papasakokite savo istorija, kaip jus isrinkote savo mazyliui varda? Gal vardo ieskojote vardyne, gal su svarbia prasme kad butu ir t.t. Labai smalsu ir ydomu...

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2009-08-02 13:44

na su vardais tikrai sudetinga. aš nežinojau nei pirmą , nei antrą neštumą kas gims ir per daug nesigilinau. pirmąjai vardą išrinkau kaip ir aš vyras nesikišo, o giminaičiams čia nebuvo jokios vietos palikta savo mintims... nepatinka jų reikalas. buvau po kelis berniukų ir mergaičių vardus susiradus iš senovinio lietuvių vardyno, dar aišku skaičiavau pagal numerologiją.

o su antrąja tai abu su vyru suradom po šešis vardus. paskui kiekvienas iš savųjų išbraukėm tuos ,kurie patiems nevisai kaip skambėjo, tuomet susikeitėm ir dar išbraukėm kurie visai nepatinka. taip liko po vieną vardą iš abiejų rastųjų. su jai ėjau į metrikacijos skyrių ,pildžiau anketą ir vis tiek man teko galutinis sprendimas. pasirinkau iš vyro lapelio lietuvošką vardą, o iš savo keltiškąjį palikau. bet jis buvo jai duotas per fėjų dieną, kad būtent jį saugotų ją, nes labai jai tinka tas vardas. dičkei taip pat buvo duotas ir keltiškas vardas. jais mes vadinamies mūsų šeimos knygoje, nes tai fėjų istorijos knyga, tai ir vardai reikalingi visai kiti. tai va tokia štai istorija. aišku nei vienos, nei kitos merginos vardai labai nepatinka mano uošviams. mol labai keistai skamba, nors patys lietuviškiausi. tačiau aš numojau ranka ir tiek... jūsų problemos sakau, ne mano. mums tie vardai labai tinka. taigi mano vyresnėlė yra Skaistė- Adalgė-Galadrielė, o mažoji- Ąžuolė-Elija-Arvena. pirmas vardas gimimo, antras-krikšto, trečias tik sau keltiškasis. o svarbiausia, kad visų tryjų reikšmės vienodos ir pagal numerologiją įdentiški. va kaip parinkau.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

2009-08-02 15:02

pirma karta girdziu tokius originalius vardus r abi mergytes turi po tris, lb ydomu, o svarbiausia su istorija ir ne siaip sau vardai parinkti. Zydroji, o keltiski vardai cia kodel taip nusprendet jus mergaitem parinkti, gal siaip dagiau kokiu asociaciju yra su keltais. lb ydomu man... nenoriu pasirodyti tupa, bet tai cia panasiai kaip pagoniski vardai?

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-08-02 19:24

Pirmam sūnui išrinkau vardą aš dar prisimenu nesilaukiau ir kartą pasakiau , kai susilauksiu vaiko ir jei gims sūnus vadinsiu jį Grantu, praėjus metams taip ir atsistiko, tai ir nekeičiau nieko, o antram sūnui rinkome abu su vyru bet tik mes, nei giminių, nei draugų net nebuvo minties klausti ar patarimo ar nuomonės, čia tikrai ne jų reikalas. Tiesa vieno žmogaus tikrai atsiklausėm ar neprieštarauja ir išklausėm nuomonės, tai buvo sūnus, gavus jo palaiminimą išrinkome ir Aironui vardą.

Turim vardą ir mergytei jei Dievas duos jos susilaukti kada ji bus vardu Elija

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-08-02 20:59

Mano maziui varda isrinko vyras. As is pradziu nepritariau nes man tuo metu buvo labai grazus vardas Dovydas. O bet taciau vyras labai sunaus lauke, beje kaip ir as bet leidai spresti jam taip gavosi Mantas. Nors is tikro bendru sutarimu mums grazus vardas buvo Tomas ar Paulius, bet tokie vardai jau yra gimineje. Tai Pauliu palikom kaip sventa. O giminiu nuomones nieks neklause, na mano tetis bande ten kazka bumbet nesitaret ir pan., bet nekreipiau as demesio, mano vaikas as ir sprendziu. Neziurejom mes jokiu numerologiju, ar reiksmiu, bet kai suzinojau ir vardo reiksme nebloga ir vardas mums grazus.

2009-08-03 07:50

O kaip jums atrodo kuomet nu niekaip nesusitaria tevai del vardo - kompromisas duoti du vardus. mat asmeniskai tai galbut ir tiktu toks variantas, tik jau vardai turetu buti trumpi skambus ir dereti . man visiskai klaivai atrodo, kuomet kai kurie teveliai, kaip sakant "is didelio rasto iseina is krasto". viena pazystama is vyro vardo pagamino dukrytei varda (Nerijus- Nerilė) nu kitiems tai tikrai sunku del vardu, neuztenka 9 menesiu apsispresti... yra ir toks atvejis kuomet kaimyne 2 savaites ( po gimdymo)nesugebejo apsispresti koky varda duoti sunui...

Paskutinį kartą redagavo: pareigune (2009-08-03 07:51)

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-08-03 08:13

kai suzinome,kad laukiuosi,kazkaip vardas is karto jau buvo mintyse.sakiau,jei bus mergaite,pavadinsime-Auguste.o ir vyrui sis vardas patiko.tiesa,buvo 2 variantai- Auguste arba Paulina.bet apsistojome ties pirmuoju,o antrasis liko Paulina.o antrajai tai ir mano sugalvotas.kazkada buvau pasakiusi,jei kada nors susilauksime dar vienos dukrytes,sakiau pavadinsime ja Elinga.kazkur buvau girdejusi toki varda,tai kazkaip ir istrigo i atminti.tiesa,kazkas lyg ir bande sakyti,kad sunkus vardas,kazkoks idomus,geriau kitoki rinkite,bet mes ne nesiklauseme.musu vaikas,mes ir renkame.kitu nuomone mums neidomi.

2009-08-03 08:22

o pries rinkdamos dirstelejote y vardynus, kokios reiksmes ir t.t.? as tai pavyzdziui ne, nes kam Kamile visuomet reiske - Ramunė :) o tik jau gerokai veliau pasiziurejau ta reiksme... kadangi mano pacios varda trumpas visada svajojau vaikui duoti ilga varda is kurio butu galima padaryti trumpiny. kvailoka, bet taip va norejau... dar pas mane buvo mintis dukryte pavadininti Lukrecija (Luka), bet net nespejau vyrui apie tai pasakyti, jis pirmas man pareiske, kad dukryte bus Kamile... tai taip ir liko jis pas mane mintyse. nors dabar kazin ar jy rinkciausi :)

2009-08-03 08:54

as tai neziurejau i jokias vardo kilmes,nei reiksmes.as maziausiai i tai kreipiau ir kreipiu demesi.patiko vardas ir pavadinome.tiesa,kazkada netycia aptikau vardu reiksmes,tai paziurejau,bet net nepamenu ka reiskia.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2009-08-03 08:58

Nieko sudetingo pas mus nebuvo, turėjom tris variantus Viktorija, Valerija arba Sonata, rinkom mes su vyru, juokių gimines susirinkimu, tevai net savo variantus nesiule, o Viktorija pavadinom kai turejau mažiuke pirma sekunde ant ranku supratau ir vidaus samoningai čia jos vardas :)

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

2009-08-03 13:18

pareigune, tie keltiški vardai duoti tik kaip mini šeimos tradicija, jais mes vadinamies tik savo šeimos knygoje. o keltiški tai panašiai kaip ir pagoniški, keltai gyveno dabartinės airijos teritorijoj, anglijos. aš jais duomiuosi, jų tradicijom ,ritualais. šiek tiek ir pati praktikuoju. ypašč dabar ,kai tėčiui su sveikata prastai.

2009-08-03 14:12

kaip ydomu... as supratau kad mergyciu jais nevadinate, bet vistiek smagu tureti ir tokius vardus... manau kad anksciau gyvenusios tautos - na ta prasme is ju yra ko pasimokyti. o kiba ju kazkokie gydymo metodai yra geri? kad domiesi butent sia tauta?

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846

2009-08-03 22:16

Kai sužinojome kad turėsime atžalėlę aš iškart sakiau duosim vardą trumpą , nes pavardė pakankamai ilga. Nes asmeniškai aš turėjau  ilgą vardą ir pavardę dar ilgesnę.Kai pradėjau eiti į mokyklą turėjau daug vargo. Tad vyras leido man rinkti vardą tai teturėjau tik du vardus Neda ir Nedas, nes tik gimdymo metu sužinojome kad turime mergaitę. O giminė asmeniškai man nieko nėra sakę dėl vardo, o kad ir ką sakytų man jų nuomonė šiuo klausimu beviltiškas reikalas.

2009-08-04 13:32

pareigune 2009 08 03    

kaip ydomu... as supratau kad mergyciu jais nevadinate, bet vistiek smagu tureti ir tokius vardus... manau kad anksciau gyvenusios tautos - na ta prasme is ju yra ko pasimokyti. o kiba ju kazkokie gydymo metodai yra geri? kad domiesi butent sia tauta?

na metodai gana įdomus... jums jie bus panašūs į magiją, užkalbėjimus ir pan. na biški praktikuoju baltąją magiją... man tai yra sava ir artima... žvakės, spalvos, žolės, aliejai , užkalbėjimai ir pan...

2009-08-04 13:35

o tu praktikuoju ta magija tik del saves ir artimuju,ar ir kitiems zmonems?

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-08-04 18:03

Vardus rinkau aš,tik žinoma su vyru tariausi.Kaip sakant turėjau praeiti cenzūrą.

O giminė tai čia...nu man būtų kažkokia nesąmonė tartis su gimine.prie ko čia jie

2009-08-04 19:17

vover 2009 08 04    

Vardus rinkau aš,tik žinoma su vyru tariausi.Kaip sakant turėjau praeiti cenzūrą.

O giminė tai čia...nu man būtų kažkokia nesąmonė tartis su gimine.prie ko čia jie

gal but pavadindama taip tema labiau apskirtai turejau mintyje ar jums svarbus kitu patarimai, pasiulymai, pamastymai. ar zmones isgrysta pasakyti pasiulyti jiems graziausius variantus? kartais nereikia ir gimines vyras su zmona kaip reikiant pasipesa del tu vardu...

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-08-04 23:54

mano nuomone kad kiti cia visai ne prie ko,tartis turetu tik tevai busimo vaikucio,kai mes issirinkom varda tai visokiu atsiliepimu girdejom,pvz: kad grazus,kodel toks,o ne kitoks,ar ji ryza kad toki uzdejot,bus karstakose ir t.t,bet mums giliai dzin buvo,jei mums patinka,tai vadinasi ir tinka,juk kiekvieni tevai renka savo maziukams vardus pagal save,o ne i kitu nuomone atsizvelgdami

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2127

2009-08-05 00:19

vardo rinkimas vaikiukui tai tik tėvų reikalas,galima paklausyti kitų nuomonės,bet nusprendžia tik tėvai.aš ir tariausi tik su vyru,nu aišku dėl mažosios vardo klausėm ir broliukų nuomonės.

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-08-05 14:32

Tai taip,mes irgi dukros klausėm nuomonės,ar jai patinka planuojamas brolio vardas.Jei nebūtų tikęs,tai net nežinau kaip būt buvę

1

Viršun ^ | Forumas > Pakeliui į motinystę > Vardai > Vardo išrinkimui -...

Šiandien gimtadienius švenčia (147)
Goda