Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Mamytės Danijoje

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

8

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024

2013-04-24 10:33

o sito, zinok, tiksliai atsakyt negaliu. as pas savo vyra kai atvaziavau jau gyventi, tai jis jau gyveno nuomojamame buste is firmos. tai kai nutarem keltis, mums po poros savaiciu laiskai su siulymais pradejo eiti, nes jis buvo klientas tos firmos. jo tevai irgi buvo tos pacios firmos klientais. bet pries metus nutare, kad nori keltis is buto i nama. ir susirado kita firma, uzsirase butent del to rajono namu. ir praejus metams gavo laiska, kad vat mes apsisprendem, kad jus is tu keliu dar norinciu labiausiai tinkat sitam namui (tipo gal pasitiki labiausiai). ir vat rytoj jau kraustosi :) labai didelis laimes reikalas :)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 11

2013-04-25 13:28

O tai kaip reikia pasirinkti ta firma? aisku jau kaip turi geltonas korteles tuomet galima kreiptis, bet reikia Kreiptis kazkur i kommuna ar kaip? 

Ir dar skaiciau cia ankstesniuose pokalbiuose kazkuri Danijos mamyte buvo uzsiminusi apie kazkoki puslapi kuriame galima registruotis del vikaro darbu.. koks tai puslapis gal galima placiau apie ji?

2013-04-27 15:45

firma tai pati renkiesi kokia nori, kuriam rajone gyventi. o del vikaru firmos, tai cia jau koks vikaru biuras tavo mieste yra :)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 35

2013-04-30 00:24

Sveikutes,danijos mamytes.Kaip matau ratas po truputi dideja. Senokau jau cia buvau,Kai paskutini kart pasnekejome apie ligas,ir klausiau informacijos kaip ir kur skambinti, tai nuo tada pas mus taip ir prasidejo nenutrukstamas ratas.Dar vis dabar visi su liuliukais po nosimis vaikstome. Pirma mazoji susirgo kelias savaites,ji lyg pasveiko, tada as pati susirgau nezinau nuo dukters ar siaip kur persalau,bet zodziu persalimas komplikavosi i sinusita, tai teko ryt antibiotika,Veliau neatsilaike ir musu tete.Tai kad mazoji atsilaikytu vedziau i darza,bet nieko ji atkrito dar karta. Sakau uzburtas ratas,nezinau kada mes cia nustosim virusuoti.Nezinau kokiu cia grudinimosi priemoniu imtis. Labai jau stiprus cia vejas,prie tokio mes neprate,galvoju kad pas mus namuose silta kol apsirengiam susylam ir tiesiai i toki veja , tai gal ir perpucia. Reikia pratintis buti danu,issinuoginti,jokiu kepuriu,gal but tada ir nesirgsim.O kaip jus laikotes kaip Imbute tavo mazylis auga......o gal pavasaris kokiu naujienu atnese...............

2013-04-30 11:17

hehe dar jokiu naujienu nera nors buciau visai nieko pries  dvi bendradarbes apsinesciavo, vieno bendradarbio pana irgi laukiasi. produktyvus kolektyvas, pasak musu virsininkes :D  

o mes tfu tfu tfu nesergam. snarglys kaip pastoviai kaba, bet tai mes jau iprate... pienlige lygtais bando lipti, bet ten irgi nesuprasi - viena diena yra, kita jau nebe. pirstai pastoviai burnytej, bet kad nesileidzia paziuret, ar nauju perliuku turesim. o turim jau visus 16 :)

o pas jus tai tikrai uzburtas ratas su tom ligom. net nezinau, ka ir patarti. pas mus kieme irgi pastoviai vejas didziausias, kur kitame kieme beveik nera. gyvenu laukimu, nes brolis kita antradieni atskrenda savaitei, tai laukiu nesulaukiu :)

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 461

2013-05-02 08:18

Sveikute,smagu,kad atsirado daugiau mayciu,as tai kaip ir ne Dk gyvenanti,ale stipriu mazgu surista su ja.Tai va,gyvenam gerai,ziema su visais rakandais jau tikrai pasitrauke,po truputi medziai zaliuoja ir jau lyg i vasara nestpradejo,tik kaip spes pavasaris visus  savo darbus per menesi laiko uzbaigti,kad galetu ateiti vasara.

Siandien eisiu i pirmaja savo mamyciu svente sunaus mokykloje,idomu bus pasiklausyt savo pirmoko paruostos programeles.Laukiu vasaros,gal pavyks isvaziuot  i Dk,vis ta kate neduoda ramybes,nes pasiimt su savim tai nezinau ar iseis,nes vyras juk naujas darbuotojas,ten zmones su savom taisyklem,paskiau ziures keistai,o palikt tai gal ir rasciau kam tik nezinau ar kas nores kraiko deze keist,nors as tai pakeisciau jei kas parasytu,o siaip vyras sake,kad labai pasiilgo Lt.liudna jam ten be musu,nes is tikruju buvom priprate visur visi kartu,gal tik pinigai dar vis duoda stimulo judeti i prieki,man irgi vkarais uzeina liudesio bangos,bet ka darysi,jei dirbtu cia,tai vienokios bedos,o ten vel kitokios.

Imba,tu-leliuku manijake,sulauksi savo laiko ir pastosi,tada jau kitos galvos paie leliukus paziureja i tave,jauna esi,visur dar suspesi.

vest,zinik mes gryze cia daugiau sirgom nei Dk,kaip apsiprasi pamatysi,kad ten ir vejuota,ar salciau buna,bet oras svaresnis,isvalys plaucius ir nustosit sirgt

" alt="">[/u[url=

" alt="">rl].gif[/img][/url][

2013-05-02 16:36

trusawka, nezinai, kaip pasikeis gyvenimas rytoj, gal ir visiems iseis isvaziuot i DK ir vel ;) tai vat, laukiu mmm, bus ar ne :)  

Tomukas man nakti vel apsirgo - kaip dejo nuo 12, tai iki pat dienos 12 veme istisai... tik isgeria vandens ir vemia. temperatura sukilo iki 39. daktare sake, kad zarnyno infekcija pasigaves. tikiu pilnai, nes pas ji pirstukai pastoviai burnytej, o kiek ten darzelyje tas rankas plauna irgi nezinai...

2013-05-02 23:59

Aciu trusawka uz optimizmo inesima. Tikiuosi,kad mes apsiprasime su danisku  oru ir viskas bus ok. Nezinau kiek tiesos, bet cia musu kraste taip sako jai vaikas daug serga tai neuzgrudintas. Atvirai pasakius sunku man ja cia aprengti, atrodo silta bet kai pas mus namas ant pliko namo,tai kai tik zengi pro duris atrodo tuoj nunes, ir to siltumo nesijaucia.

Imba,kuo met nustosi laukusi,kada mmm ateis,tada ir gandras pasibels.sveikite.

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 461

2013-05-03 08:24

Na laikom kumscius,kad greiciau pastotai.

Nera uz ka,prisimenu kaip man kartais budavo liudna ir sunku,taip noredavosi spyrio i gera vieta,arba padrasinimo,nes sunku,kad ir kokie pinigeliai butu,vistiek artimuju,draugu ar savos salies,kurioje augai ir gyvenai neatstos.

Zinau kas yra zarnyno infekcija,kazkada dar vaikas pirmas mazas buvo,tai grize i Lt nuvaziavom i miska pastovyklaut su draugais,tai ten kvaisos bobeles,purvinom rankom,gal neplautom po gamtiniu reikalu ,sausainukais vis vaisino,tai ir ka,tik grizom ir prasidejo,tik pakeiciu patalyne ir vel apsivemia,kai toks mazas,tai sunku jiem,patys nezino kas darosi ir reikia kentet,labai gerai avieciu arbata,as danijoje sabakstynuose prisiskindavau saku su lapais ir uogom,o paksia virdavau ar persalus,ar suviduriavus man buvo vaistas nr vienas,nes dezinfikuoja organizma,o man apciai asmeniskai tai smakta padeda,ji ne vien nuo viduriavimo,tinka daug kam,o ir vartot gali visai mazuciukai.

Laikykites merginukes,daug buckiu siunciu is apsiniaukusios Lietuveles!

" alt="">[/u[url=

" alt="">rl].gif[/img][/url][

2013-05-20 18:36

Sveikos, seniai bebuvau uzsukusi. Prasides kraustynos tuoj,nes liepos men. varau i LT atostogu o is ten tiesiai i Dk  Tai rugpjuti jau turetume but Danijoj.. Kazkaip ir dziaugiuosi ir nezinau kas ten laukia.. vyras jau ten 4 metus gyvenes zino daugmaz kaip ten kas, o man viskas nauja.. nauja vieta, nauji zmones.. O kur dar is savo kaimo persikelt i miesta  Nu bet kaip nors tikiuosi apsiprasiu.. svarbu yra savu nebus taip tuscia kaip cia ..   :) Kaip jus gyvenate? Papasakokite ka veikiate gyvenime? Visos turbut dirbate arba savo pipiriukus auginate (kaip kad as dabar :D

2013-05-22 10:26

i koki miesta kelsites gyventi? smagu, kai musu daugeja :) jei reikia pagalbos - galim padeti, kiek isgalesi ir galesim ;)

2013-05-26 13:17

Imba 2013 05 22    

i koki miesta kelsites gyventi? smagu, kai musu daugeja :) jei reikia pagalbos - galim padeti, kiek isgalesi ir galesim ;)

Keliames i Kopenhaga :) pradziai aisku ieskosimes kuo greiciau savo kampo kur apsigyventi, nesinores ilgai sedeti zmonems ant sprando, nors ir savi bet savas kampas yra savas kampas.. :) keisim ir auto, nes lietuviska negalima vazineti kiek girdejau tai kam bereikalingu problemu.. aciu uz geranoriskuma, kilos kokiems neaiskumams butinai kreipsiuosi i jus ;)  

2013-05-26 13:17

Imba 2013 05 22    

Keliames i Kopenhaga :) pradziai aisku ieskosimes kuo greiciau savo kampo kur apsigyventi, nesinores ilgai sedeti zmonems ant sprando, nors ir savi bet savas kampas yra savas kampas.. :) keisim ir auto, nes lietuviska negalima vazineti kiek girdejau tai kam bereikalingu problemu.. aciu uz geranoriskuma, kilos kokiems neaiskumams butinai kreipsiuosi i jus ;)  

2013-05-26 19:20

visi tik i sostine keliasi :) galima LT numeriais, bet trumpai. irgi ten niuansu daug... o savas kampas tikrai yra savas. nors pas mus butas tik musu nuomojamas, bet vis tiek su vyru apie savo nuosava pasvajojam, kur kaimynai is virsaus ar sonu netriuksmautu, ant galvu netryptu...

2013-05-28 16:10

Mamytes papasakokite apie darzelius (lopselius/) ar yra tokie? nuo keliu metu priimami  vaikai ten ? kaip ten viskas vyksta gal turit patirties tame? dar klausimas del norvegu kalbos mokyklos.. zadu pradet mokytis kalba tik nuvaziavus.. ar labai sunku? kaip mokslai vyksta dieniniai ir vakariniaii?

2013-06-04 00:08

labukas,labukas.Mielos pleputes.Smagu vel uzsukti i sita puslapi ir paplepeti lietuviskai. va katik pries dvi dienas grizome is lt,buvome po ilgo laiko tarpo,o tai yra po 11 men.aplankyti seneliu.Nezinau man visgi lt yra lt.Smagu buvo sveciuotis pas tevus,laikas leke,nepastebimai ir beabejo kai atejo laikas vykti atgalios cia, nepasakyciau kad jau labai norejau.Po truputi bandom isivaziuoti i ritma,ryt vesiu mazaja i darza,turime pradet eit i nauja grupe,tai vel viskas is naujo kol pripras kol susipazins su aukletojomis,oi tikiuosi bus lengviau nei pirma karta.Kaip jus merguzeles laikotes,kaip imbute tavo reikaliukai.Kaip trusawka tu,tikiuosi nenuobodziauji be vyro,o gal ir tu jau cia danijoje

2013-06-05 09:38

sveikos mielosios :)

as lyg ir sinusita turejau, bet vakar budintis gydytojas paeme kraujo, sake, kad infekcijos nera, vadinasi nera ir sinusito. israse vaistu nuo sauso kosulio ir jie skausma tuo paciu nuima. atseit, kad man kaktos nebeskaudetu (del sinusito). tai kai paklausiau, ar duos vaistu tuos visus snarglius is kaktos isvalyti, sako ne :D gerai, kad inhaliatoriu turiu - inhaliuosiu siandien, kai maziukas pas senelius isvaziuos. mmm, maziukas... zinokit bijau dziaugtis, bet gali buti, kad mums antras uzkibo  vakar, kai reikejo pas budinti vaziuoti, reikejo testa pasidaryti, kad paskui man negeru vaistu nepaskirtu. aisku, is pradziu neigiamas buvo, bet kokiu 2,5 val antra neryski juostele isryskejo, kuri siandien ryskiau matosi, nei vakar (vakar dar reikejo ta taestuka pareipti, kad juostele matyti, o siandien ir taip matosi)  uz kokiu 4 dienu turi mmm prasidet, tai ziuesim - ateis ar ne :)

eliandrita, yra tu ir integruotu lopseliu darzeliu, ir dagpleje vaikuciams :) dagpleje brangesnis reikalas, nes ten viena moteris savo namuose atsidariusi mini darzeli su vaikais nuo 0 metu iki 3 metu. ir ji dazniausiai buna viena su 3-4 vaikais. nuo 3 metu jau keliamasi ar tai is lopselio, ar tai is dagpleje i darzelio grupe. o vesti gali nuo 6 menesiu i lopseli ar pas dagpleje :) o del kalbos, tai jei pradesi mokintis norvegu, tai zinok paskui atvaziavus i DK bus lengviau danu mokintis, nes pagrindus turesi. norvegu ir danu kalbos panasios :)

geda - pamirsau kitos mamytes varda... atsiprasau labai  jo, is pradziu man budavo taip, kad grizdavau i LT ir po poros dienu noredavau jau atgal i DK. o dabar tai norisi kuo ilgiau pasilikti :) Tevyne saukia... nors ten ir niuru, zmones susirauke, kainos kyla, algos - ne, bet ten vis tiek mano namai... as ir palaidota noriu buti TIK Lietuvoje, nesvarbu, kuriam kraste pasaulio gyvenciau...

2013-06-07 16:19

Imba 2013 06 05    

*mmm, maziukas... zinokit bijau dziaugtis, bet gali buti, kad mums antras uzkibo  vakar, kai reikejo pas budinti vaziuoti, reikejo testa pasidaryti, kad paskui man negeru vaistu nepaskirtu. aisku, is pradziu neigiamas buvo, bet kokiu 2,5 val antra neryski juostele isryskejo, kuri siandien ryskiau matosi, nei vakar (vakar dar reikejo ta taestuka pareipti, kad juostele matyti, o siandien ir taip matosi)  uz kokiu 4 dienu turi mmm prasidet, tai ziuesim - ateis ar ne :)

**eliandrita, yra tu ir integruotu lopseliu darzeliu, ir dagpleje vaikuciams :) dagpleje brangesnis reikalas, nes ten viena moteris savo namuose atsidariusi mini darzeli su vaikais nuo 0 metu iki 3 metu. ir ji dazniausiai buna viena su 3-4 vaikais. nuo 3 metu jau keliamasi ar tai is lopselio, ar tai is dagpleje i darzelio grupe. o vesti gali nuo 6 menesiu i lopseli ar pas dagpleje :) o del kalbos, tai jei pradesi mokintis norvegu, tai zinok paskui atvaziavus i DK bus lengviau danu mokintis, nes pagrindus turesi. norvegu ir danu kalbos panasios :)

***geda - pamirsau kitos mamytes varda... atsiprasau labai  jo, is pradziu man budavo taip, kad grizdavau i LT ir po poros dienu noredavau jau atgal i DK. o dabar tai norisi kuo ilgiau pasilikti :) Tevyne saukia... nors ten ir niuru, zmones susirauke, kainos kyla, algos - ne, bet ten vis tiek mano namai... as ir palaidota noriu buti TIK Lietuvoje, nesvarbu, kuriam kraste pasaulio gyvenciau...

* Tai dar truputi nesveikinsim, bet pas mus panasi situacija buvo, tik kiek neplanuota aisku bet man neatejo mm tai bebaikaujant su drauge, nusipirkau testuka (buvau isitikinusi kad tai ir liks baikomis) tik kad antra bruksneli vaiduokliuka man iskarto parode. Dar buvo ankstyvas nestumas (ko tuomet nezinojau) tai dar ir ginius mano suabejojo gal tai tik tiesiog bruksnelis, siek tiek veliau pakartojus testa jau bruksnelis buvo kaip reikiant ne vaiduokliukas  Na ir ka vaiduokliuke mano neuzilgo sves pirmaji gimtadieni  Tad linkiu ir jums, kad tas vaiduokliukas, neliktu vaiduokliuku.. :)  

** Del darzeliu kaip ir viskas aisku, tik sakykit kokios kainos svyruoja lopseliu? daug maz kad suvokimas butu :) O del kalbos tai as mokinausi norvegu kalba, bet po pradedanciuju kurso nebetesiau, nes cia kainos dideles kursu, o ir negalejau suderinti savo laiko su kursu laiku kada mazaja auginu, nes vakarinius kursus cia panaikino.. ir cia bebunant tas suvokimas pats padidejo tai tikiuosi kad su danu kalba bus kiek lengviau, kai jau kazkiek norvegiskai "kalbu" :D

*** Oi tevyne ir mus saukia.. nezinau kodel bet tokia nostalgija.. taip man truksta tu savu zmoniu..ech 

2013-06-10 19:20

bandziau antra testa darytis, vos vos isryskejo, toks tikrai vos iziurimas. paskui dar du dariausi (vos kas ne kasdien po viena :D ), tai nieko neberode... mmm antra diena veluoja. siandien pykina visa diena. nezinau, noriu valgyt ar ne. atrodo, noriu to ir ano, pasiimu - slykstu, nenoriu. bet nera jokiu jautriu speneliu, kaip kad buvo pirmasis pozymis pirmojo nestumo... laukimas toks ilgai ir letai zudantis :D

mes uz lopseli savo mokam su nuolaida, nes as nesu pilnu etatu dirbanti. mes mokam 1907, berods, i menesi. Zinau, kad galima susitvarkyti ir taip, kad tik kelioms valandoms vaika atvesi, tarkim nuo 9 ryto iki 12 val. gali atvesti pavelavusi, bet pasiimti jau reikia laiku, nes kitaip aukletojos pyksta. tuomet ir mokesi tik uz tas 3 val i diena. o tokios kainos nezinau, nes pas mus pilna diena :)

2013-06-14 14:50

Imba linkiu sulaukti to ko taipstipriai laukiat ir apie ka svajojat  viskas bus gerai 

As kraustausi po truputi, arteja kelione i lietuva iki to laiko turiu viska paruosti isvykimui nes jau cia nebegrysim tiek dar visokiu rupesteliu aplink ne viskas klostosi kaip planavom bet isgyvensim kaip nors..praneseme jau namo seimininkams kad issikraustysime, galvojau kad bus sunkiau, bet geri suratingi zmones viska suprato, tikisi kad busim laimingi, nes mato dabartine situacija, ir tikisi kad ir toliau palaikysim rysius ir aplankysim vieni kitus bent tiek gerai kad nebuvo taip sunku... 

Cia vieni rupesteliai, ten nuvykus bus kiti viskas nauja pradzia zinoma nebus lengva na bet Maskva irgi per para neasistate, svarbu zengiam i geresnia ateiti, nes cia jau nebepakeliama viskas...

8

Šiandien gimtadienius švenčia (137)
Dukryte