Forumas > Mama.lt klubai > Užjūrio lietuvės > Mamytės Danijoje

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 2

2009-07-17 15:30

sveikos visos kaip gyvuojat svetur?idomu butu pabendrauti. susipazinti .gal kurios matyte vedat vaikucius i mokykla kaip jiem sekasi apdaptuotis?labai idomi bet kokia informacija.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 6

2009-08-24 22:35

laba.as jau treti metai gyvenu danijo,vyriausia dukryte jau antri metai lanko danu darzeli...jaucias jame kaip zuvis vandenyje...rudeni prades lankyt antroji dukryte,ziuresim kaip jai seksis...

http://www.mama.lt/liniuotes/

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1

2011-01-10 14:07

Sveikos mamytes gyvenancios Danijoje,

planuoju su seima "apsistoti" Danijoje, turiu 12-os metu dukra, noriu info, gal kas turite panasaus amziaus vaiku...kaip jiems sekasi mokykloje? 

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024

2011-01-10 16:52

sveikos mamytes, mes taip pat is Danijos :) cia jau visi 4 metai :) gyvenam laimingai, kuriam seima ir dziaugiames kiekviena diena :)

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4

2011-01-13 14:52

Sveikos esamos ir busimos mamytes,as taip pat su seima gyvenu Danijoje,butu malonu paplepeti ir suzinoti kazka daugiau apie cia gyvenancias mamytes is Lietuvos ir kaip joms cia sekasi?

2011-01-13 14:53

ziuriu mamytes is Danijos cia nera labai aktyvios...o gaila

2011-01-13 16:56

na as tai labai aktyviai negaliu reikstis, nes prie kompiuterio musu zirniukas neleidzia ilgai uzsisedet :) bet draugaut tai labai norim :)

2011-01-13 16:56

na as tai labai aktyviai negaliu reikstis, nes prie kompiuterio musu zirniukas neleidzia ilgai uzsisedet :) bet draugaut tai labai norim :)

2011-01-14 12:01

tada labai smagu girdeti,kad yra noro bendrauti. o kokioje Danijos dalyje jus gyvenate ar komunoje,butu idomu suzinoti ir kaip siaip cia sekasi ar patinka buti?. 

2011-01-14 16:55

mes gyvenam paciam Odenses mieste :) siaip is pat pradziu labai patiko sita salis, taciau kuo toliau, tuo kazkaip man cia niuru daros... ypac dabar, kai laukiuos, noriu kazkur kitur, taciau nezinau, kur :D su daug visai trukumu man sita salis, taciau gyventi galima :)

o tu is kurios puses? kaip tau Danija? :)

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023

2011-01-14 17:16

sveikutes. deja as negyvenu danijoj, dabar mano vyras ten dirba. birzelyje turetu pasibaigti jo darbo kontraktas, tai jeigu pasiulytu pratesti, tai jis noretu kad tada ir mes su dukryte atvaziuotume. tai as vis uzsuku paskaityti jusu pasisakymus, gal pravers irnofmacija :) o kokius trukumus pamatei danijoj? as va buvau savaiciukei pas vyra nuvaziavus, jam teko dirbti.. o ir dar tokiam kame gyvena kad net parduotuves nera, reikia 6km vaziuot iki didesnio miestelio :D o pati kaip nevairuojanti tai as tame kaime numirciau :D  

2011-01-14 18:50

man cia labai kvaila, kad tie, kurie gyvena DK mokam 38% mokesciu (didziausius visam pasauly), ir gaunam tik gana geras soc. garantijas. bet jei reikia pas daktarus, tai net i priimamaji i ligonine atveztas pralauksi daugiau nei kelias valandas, kol tave apziures. pvz draugo mama (moteris jau su metais) parkrito, susizeide gana smarkiai, o atvezta i priimamaji, ten pragulejo 5 val, kol daktarai ja apziurejo. mano draugas sugebejo adata i aki isismeigt, tai laukiamajam praleido 3 val ir susinervaves isejo. pakeliui sutiko viena is personalo darbuotoju ir paklause, kas cia vyksta? ko viskas taip letai? sako viskas cia normalu, zmones ir po 8 valandas pralaukia  as pati susirgau pries pora metu labai stipriai (nors daugiau nei 5 metus nieko rimciau nei sloga nesirgau). draugas issigandes skambina gydytojam, jie sako, kad manes ligoninej matyt nenori, nes as juos dar uzkresiu velniai zino kuo... labai daug is tu gydytoju puses galima duoti tokiu pvz, kad plaukai siausias... siaip kainos cia kazkaip jau nesvietiskai dideles, taciau ilgiau pragyvenus prie to priprantama :) pliusas ir tas, kad cia visai saugu (priklauso, kur gyveni) :) vaikui augti yra gana gera salis, tik man nepatinka, kad jie darzelyje, ziema ar tai rudeni, kai lyja kaip is kibiro, salta ar sninga, eina laukan, braido po slapia zole, eina i miskelius pasivaiksciot, o paskui sugrize serga. 

sakau, galiu pasakot ir pasakot pliusus ir minusus :) svarbiausia, tai atsikrauscius cia neisitraukt i joki kluba, jokia grupe, nes tada zinos kiekviena tavo zingsni, kiekviena pirkini. mane bande i tokia itraukt, net skambino numeri is kazkur gave. nezinojau, kas tie tokie, pradejo klausinet asmeniniu dalyku visokiu, supykusi sakau is kur nr gavot, nesako. sakau ir nesivarginkit daugiau skambint, nes is manes nieko negausit ir nenoriu su jumis turet nieko bendro. reikia but labai atidziam :)

oj, kaip as cia jums daug prirasiau :) zodziu, kai gera nuotaika, gyventi cia galima :)

2011-01-14 19:15

aciu uz info imba. na del tu mokesciu jau zinau, vyro buhalterija tvarkau :D  del daktaru tai apsalau.. nors airijoj kai buvau tai kai nescia buvau truputi kraujo pasirode, nulekem pas daktarus, tai gal apie 3val laukem kol daktaras ateis apziureti.. o ir airijoj labai nepatiko sistema del kontraceptiku. pora kartu vos nepapuoliau, ale islakscius visa miesta atsirado vienas vaistininkas kuris pardave kk extra atveju, nors ir recepta turejau, bet jau karta buvau pirkusi, tai liepe pas savo daktara eit kad israsytu nauja recepta. o tada tai savaitgalis buvo. o ligoninej paprase 100euru uz recepta.. del vaiku ejimo i lauka kai blogas oras tai girdejau ir svedijoj ne ka geriau.. lyja o vaikus pusnuogius ved po balas taskytis.. cia gal tik lietuvoj kitoks poziuris. pastebejau ir as kad kainos didesnes, taciau jeigu dviese dirbant tai manau nebutu jau taip ir daug :D o kokie ten klubai? gal kazkas panasaus kaip sektantai?o jus danu kalba mokate? labai idomu suzinot kai zmogus ten gyvena, nes kiek siaip info skaitaisi internete tai kartais ir nelabai tiki, o ir nera visko parasyta.. kai gyvena zmogus ten, tai ir daugiau susiduria. manau kiekviena salis turi ir pliusu ir minusu..pranuzijoj sake uz busta(ar ka ten, dabar nebeatgaminu :) ) labai dideli mokesciai..

2011-01-14 19:16

imba, gal planuoji ir gimdyti danijoj?  :)

2011-01-15 13:05

taip, simona, gimdysiu irgi Danijoj :) ten tie tokie "klubai", kad tu buni itrauktas i ju sarasus ir jie nuolatos seka kiekviena tavo zingsni nuo pat tavo istojimo. tarkim gavai leidima cia dirbti, taciau po 5 metu (jei visada dirbai, mokejau mokescius) gali prasyt leidimo cia gyventi nuolatos. tai kai tu ta 5 metu leidima gauni, komuna automatiskai pranesa tai imonei, kuri tais reikalais uzsiima. o jeigu tu i ta "kluba" isirasysi, tai prades tavo saskaitas stebet, tikrint, darba. prarasi darba arba iseisi, sulauksi ju skambucio, kodel nebedirbi? juk dirbti atvaziavai... jie viska labai graziai moka apibudint, kaip kad kokia pirmaja pagalba nemokama, taciau kai zinai, kas ten per imone/"klubas", tai tikrai nesinori but ju dalimi, nes is dalies busi labai suvarzyta. 

2011-01-15 13:06

beje, pamirsau, taip, moku kalba :) nera mano ta kalba jau labai gera, taciau susikalbet eina, ir darbe daniskai sneku. kartais buna sunku man savo klausimus kolegom isaiskinti... ju tas tarimas toks idomus, kartais primena vemianciuju garsus :D

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 11

2012-01-12 15:45

labas mamytes :) esasncios danijoje...gal galit padeti?mano vyras(nesam susituoke) bet vaikeliui jo pavarde daviau,jau antras men dirba danijoje,nelegaliai,bet nori ji forminti jau....esme tame kad negali musu pasiimti nes dirba skolas kad atiduoti,o ten nuoma ir pragyvenimas labai brangus,skolom nieko neliktu jei mes su metuku vaikeliu vaziuotume pas ji...norejau paklausti,jei mano draugas ten dirba oficealei,ir as atvaziuoju su vaikeliu,ar man imanoma susitvarkius gauti kazkokia pasalpa uz vaikeli?lengvatas del nuomos?kad jam skolom liktu tiek kiek esant vienam,o mano pasalpa butu nuomai ir pragyvenimui...prasau parasykit viska kiek trunka susitvarkyti,kiek galiu gauti augindama vaikeli pasalpos,kokias nuolaidas del nuomos ir visa kita...manau suprasit ka noriu suzinoti...prasau viska parasykit.aciu labai 

2012-01-16 21:37

sveika. kaip del pasalpos, tai nezinau, ar gautum ar ne. cia jau tavo vyras turetu eiti dometis, kai isilegalizuos. siaip uz nuoma buto mes jokiu nuolaidu negaunam. is tikruju tai net nezinau, ar toks dalykas egzistuoja  o pasalpa as gaunu uz vaikuti, nes jis DK gimes ir nutarem, kad bus Danijos pilietis (jau net ir pasa turi) :) o uz vaikuti moka pasalpa kas 3 menesius ir tikrai nedidele, palyginus su kainom cia. tai taip, kad tavo planas is pasalpos isgyvent neisdegtu :( tik tiek info butu is mano puses ;)

2012-06-05 23:43

nejau tikrai nera mamyciu Danijoje, kurios noretu bendrauti, susitikti kartas nuo karto? :)

2012-06-13 17:10

Sveikos esamos ir busimos mamytesjungiuosi prie jusu..gal atsirastu busimu mamyciu,kurios gimdys vasaros pabaigoje ir gyvena aplink Kopenhaga.Butu smagu susipazinti ir pasidalinti ispudziais.laukiant mazo stebuklelio :)

1

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Ugnius