Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Vaikui įsisiurbė erkė

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-07-10 08:35

Nesenai mano 3 metu dukrai isisiurbe maza erke.Chirurgas istrauke,jokiu paraudimu nera.Tik tiek blogai,kad negalejo mums jos istirti,nes buvo per maza.Bet zinote,kas keisciausia,kad sis gyvis mums ilindo tiesiog vaikstant miesto centre-bulvare.Nereikia nei i miska,nei i parka eiti,kad parsinestum tokia''dovana''.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2009-07-10 11:51

Na taip, labai nemaloni situaciją, bet gerai kad viska sgerai. Gal mieste vaikas per žlyte pavaiksčiojo ir pagavo.. :(

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-07-10 13:43

O kur situ padaru nera, baisu vaika ir ant zoles paleisti, Kaune laisves alejo ju pasigauna.Manau geriausia vaikuti paskiepyti, o paskui grizus is lauko ypac jei buvo ant zolytes vaikuti apziureti.Ruso laikas chemikalu daugiau ant lauku purske tai ir situ gyviu tiek nebuvo  o dabar....

2009-07-10 14:39

Skiepysime,tik dabar negalima,turi praeiti siek tiek laiko po erkes isisiurbimo.jau domejausi tuo

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 50

2009-07-10 14:48

As taip pat norejau savaja paskiepyt nuo erkikiu ikandimo,bet pasirodo kad iki metu vaiku neskiepyja,tai truputi pasisaugom,skengiames nevaikscioti ten kur jos veisiasi,bet kitais metais butinai skiepysimes

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-07-10 14:50

Svarbu stebėti, kad nebūtų paraudimo.

O dėl erkių ištraukimo - tai galite padaryti ir pačios. Svarbu turėti gerą pincetą. Suimti ne per stipriai erkę ir sukti PRIEŠ laikrodžio rodyklę. Turėti kantrybės ir sukti tol, kol pati erkė atkimba. Svarbiausiai netruktelti jos, kad neliktų galva odoje.

Paskui galima tą viedą vandenilio peroksidu arba specialiu tepalu patepti (Fenistil, Psilobalsam).

Nes jei būsite gamtoje keletą dienų, chirurgo tikrai šalia nebus :) Svarbu, į vaistinėlę įsimeskite pincetą ;)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

2009-07-10 22:59

man tai patikimiau,kai medikas ta procedura atlieka.as pasiskambinau i greitaja,pasitikslint kur reikia kreiptis.tai mus nukreipe,bet sake jokiu budu patys niekada netraukite erkes.

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-07-11 08:50

man erke buvo ysisiurbusi praeita vasara, tada lb sunkiai isgyvenau sy nutikima, nes ziauriai jaudinausi, kad mano vaikiukui nepakenktu. mane labiausiai neramino, tas laukimas bus koki simptomai ar nebus. tada ir asaru buvo, kazkaip kaltinau save kad gal nepasisaugojau (tuomet atostogavom kaime prie misko). bet dekui dievui viskas praejo gerai. siaip as asmeniskai anskciau visada pasiskiepydavau. nes neseniai visai vietiniam laikrastyje skaiciau kad siuo metu erkes ypac suaktyveje ir nemazai yra su virusu. dar nesidomejau, bet vaivorykste gal tu zinai, nuo kokio amziaus vaikuciams galima vakcina nuo erkinio encefalito?

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-07-11 09:32

skiepija nuo metų laiko, bet čia nelabai apsisaugosi kaip viduryje miesto jų pilna ir be to labai gaila, kad nuo Laimo ligos fakcinų vis dar neišranda

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 84

2009-07-11 12:10

Man ir dukrai buvo isisiurbusios erkes praeita sekmadieni..  persigandau baisiausiai, greitai i priimamaji vaziavom. Erkutes buvo labai mazos, ir dar tik vos prikibusios prie kuno, daktare sake kad žolinės kazkokios cia erkutes, kuriu mieste pilna, jos nera labai pavojingos, bet vistiek man baisu, ziuriu dar ar neparaudo ta vieta pas dukra, ar nekils temperatura..

Ir saugojames atrodo, apziuriu, perrengiu rubelius jeigu zaidzia ant zolytes dukra...  ir vistiek prikibo..

2009-07-12 07:44

pareigune 2009 07 11

man erke buvo ysisiurbusi praeita vasara, tada lb sunkiai isgyvenau sy nutikima, nes ziauriai jaudinausi, kad mano vaikiukui nepakenktu. mane labiausiai neramino, tas laukimas bus koki simptomai ar nebus. tada ir asaru buvo, kazkaip kaltinau save kad gal nepasisaugojau (tuomet atostogavom kaime prie misko). bet dekui dievui viskas praejo gerai. siaip as asmeniskai anskciau visada pasiskiepydavau. nes neseniai visai vietiniam laikrastyje skaiciau kad siuo metu erkes ypac suaktyveje ir nemazai yra su virusu. dar nesidomejau, bet vaivorykste gal tu zinai, nuo kokio amziaus vaikuciams galima vakcina nuo erkinio encefalito?

kas liecia tikslu amziu,nuo kurio galima skiepyti vaikus nuo siu ligu,tai negaliu pasakyti.vieni sako ,kad nuo metu,o kiti sako,kad nuo 2 metu.tik zinau,kad skiepai vyksta 3 etapais.pasiskiepyji,tarkim,siandien,antras skiepas-po men,o treciasis-po metu.o vienos vakcinos kaina beveik 100lt[bent siauliuose].

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-07-12 11:54

Paskiepinau dukrą nuo erkių,tai vienas skiepas kainavo 85 lt.,o mažiukus tai tik nuo metų skiepija,bent seselė taip sakė.

2009-07-12 22:20

vover 2009 07 12

Paskiepinau dukrą nuo erkių,tai vienas skiepas kainavo 85 lt.,o mažiukus tai tik nuo metų skiepija,bent seselė taip sakė.

o kur skiepijai?ir kada?as tada iskart nuejau i ENDEMIK[berods taip parasiau],tai viena vakcina kainuoja,nu tiksliai nepasakysiu,bet 90 lt su trupuciu.

2009-07-12 22:45

Mes ir kai skiepinom maziu skiepas kainavo 85 Lt., daba laukia antras.Tik kadangi vaikas alergiskas tai kaip sureagavo, nes sitie skiepai yra kiausinio berods baltymo pagrindu. Tai jei vaikas linkes i alergija reikia pasakyti apie tai sesutei, nes mums pries antra skiepa 4 dienas reiks gerti nuo alergijos vaistukus.

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-07-13 10:26

vaivorykste 2009 07 12

o kur skiepijai?ir kada?as tada iskart nuejau i ENDEMIK[berods taip parasiau],tai viena vakcina kainuoja,nu tiksliai nepasakysiu,bet 90 lt su trupuciu.

Žinok Endemike brangiau,aš internete pažiūrėjau kainas.Buvau nusprendus kad irgi ten vesiu skiepyt,bet poliklinikoj užklausiau visai netyčia apie skiepus,tai vat ir pasakė,kad čia skiepas pigiau,tai pasiskiepijom poliklinikoj.

2009-07-13 10:33

supratau tada.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-07-13 13:40

Na... nežinau dėl tų skiepų. Iš principo, aš esu už skiepus. Bet šiuo atveju - čia gana ginčytinas klausimas.

Visų pirma - erkės vis tiek kabinsis, ar jūs būsite pasiskiepiję ar ne.

Visų antra - skiepo nuo Laimo ligos nėra.

O dėl pinceto ir specialių tepaliukų sakau dėl to, kad nevisada po ranka gydytojai būna ir pirmąją pagalbą turite suteikti jūs patys - negi lauksite, kol erkė išpamps??? Tarkim, mūsų sodyba yra viduryje miško, vaikus su diedukais išvežame savaitei, o kartais ir dviem. Tikrai 50 km dėl erkės niekas nevež vaiko atgal. O jei išvyksite su palapinėmis 2-3 dienom. Kas tada? Negi iš tikro lėktumėt namo?

Dėl to ir sakau, ką daryti tokiu atveju, kai gydytojas ne šalia.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

2009-07-13 14:39

nu tiesa pasakius,tai turbut ir 100km parlekciau kad tik vaikui butu tinkamai suteikta pagalba.ta erke istraukti nieko nera,bet sunkiausia ,kad betraukiant ta jos galvute gali nutrukti.tai apsidraudziant,geriau lekciau pas medikus

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-08-11 19:56

Na,Giedre cia pazere argumentu uz ir pries,bet gal kai buni pasiskiepines,tos isisiurbusios erkes netokios baisios pasidaro i rtikimybe uzsikresti encifalitu mazesne.Juk sako ,kad pasiskiepijus nuo gripo liga maziau komplikuota gali buti,tai cia gal taip pat.As labai noriu savo vaikus skiepyti,nes dabar tai baisu eiti bet kur,visur tu erkiu pilna.TFU NET NIEZTETI PRADEJO KAI APIE TAI PAGALVOJAU...

2009-08-11 19:59

Kad erkiu pilna tai jau tiesa, siandien buvom zooligijos sode ten net lenteles pakabinta kad atsargiai erkes, tai taip ir norisi mauti lauk kad tik ju kelyje nesutiktum. O kas su erkes istraukimu as ir dumciau pas gydytojus ar bent jau patikeciau zmonems kurie ta yra dare, nes pati nemoku jos istraukti.

1

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Vaikui įsisiurbė erkė

Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Lukas