Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Dantų dygimas- pasaka...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

7

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2009-03-23 17:14

mamuliux 2009 03 19  

mielos,mamytės,pas mus nuo senų laikų yra susidariusi klaidinga nuomonė,kad pieniniai dantukai iškris ir nieko čia baisaus nėra, kad jie genda,NETIESA.aš tą sakau,nes esu burnos higienistė ir dirbau daug su vaikučiais ir jų mamytėm.visų pirma priekiniai dantukai yra plombuojami, kaip ir krūminiai, nes jei jie ges ir toliau - vaikui skaudėsnes, jei sugedes pieninis dantukas, tai jau bakterijos ir tas sugedes dantukas gadina nuolatinį.jei mes pašalinsim dantuką dar tokiame amžiuje, kai formuojasi žandikaulis,neužteks vietos nuolatiniam dantukui ir be ortodonto isikišimo nebeapseisime.kitas dalykas ,visi saldūs gėrimai,ir saldumynai taip pat kaip ir naktinis maitinimas kenkia mažiukų dantukams,nuo to irgi gali atsirasti buteliuko kariesas.kas dėl antibiotikų,dantukams gali pakenkti tik tetraciklino grupės antibiotikai,bet dabar gydytojai vaikučiams jo nebelabai ir skiria.taigi vienintelis patarimas sustabdyti jau pradėjusius gesti ir dar išsaugoti sveikus dantukus yra higiena,vaikučiams su vaikišku dantų šepetuku ir butinai vaikiška pasta valyti dantukus ryte ir vakare.valyti turi aišku ir patys vaikai, bet iki 7 m.amžiaus vaikams turi po to dar išvalyti ir tėvai.geriausia ta padaryti pasigulgžius vaiką ant kelių,nes kai vaikas guli geriau matosi.

aišku vaiko dantukus lemia ir genai,bet tą galima sustabdyti tik higiena.jei jau yra kariesiukai patariu apsilankyti pas vaikų odontolologą,pabrėžiu,nes suaugusiųjų gydytoja gali išgasdinti vaikučius ir bus sunku ne tik vaikui, bet žinoma ir jums.

dar vienas dalykas,kai vaikui išdygsta visi dantukai,patariama profilaktiškai apsilankyti pas vaikų odontologą.gydytojas apžiūrės dantukus, suteps fluoru,kad tvirtesni būtų ir tikrai pamokys kaip prižiūrėti dantukus.

niu va turim ir mes tą problrmą, pastebejau juoda skilute pas mažiuke :(

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 171

2009-03-24 10:11

kristulka26 2009 03 23    

priekinius dantukus tikrai ne visada taiso, mano berniukaui netaisė, bet visus kitus jei tik skylutė taisomės nuo 3 metukų jei ne anksčiau, dantis aš pati savo prižiūriu, tad ir vaikų yra prižiūrimi, o kad pieninius reikia tvarkyti tai būtinai.Kas pusę metų sąžiningai tapnoja mano dičkis pas stomatologę

sutinku ne visada taiso priekinius dantukus,jei neskauda,kitos gydytojos ten net nelenda,arba jei dantuko tik šaknytės like

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-03-25 20:27

tpu tpu tpu, neteko dar su tom bedom susidurti. nors profilaktiskai musu neprieme, sake nera cia ko vaikscioti. kabineto durys buvo praviros, bet pacientu nebuvo, tai as sunui ir aiskinu, rodau kaip ten viskas atrodo, ka daro, o stomatologe priejo ir duris panosej uzdare. buna ir tokiu. bet mes jau susiradom kita gydytoja, pas ja ir eisim.

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

2009-03-26 18:40

na ir gerai su tokia gydytoja nieko ir nebūtų išėję

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-04-07 22:33

o gal zinote kaip elgtis kai pieninukai pradeda kristi? ar reikia juos israuti jeigu stipriai kliba ar palikti ramybej?

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

2009-04-25 19:50

jei labai kliba vaikas pats gali išsiimti,gali kartais trukdyti dygti nuolatiniams, tai reiktu ištraukt,jei patiems nepavyksta,eikit pas gydytoją ištrauks,nes kai jau labai kliba gali ir maišyt valgyt,ar net skaudėt.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 1

2009-06-18 17:14

Laba diena,

Pirmas mano pasisakymas siame portale. Dar nelabai supratau, kaip cia viskas veikia.
Labai reikalingas patarimas: ar gali buti, kad vaikutis (6 men ir 1 sav) krenkscia lyg noretu ka nors atsikoseti, bet tai nera kosulys, o dantuku dygimo pozymis? Ar kam nors dar taip buvo? Kosuliukas kamuoja jau kokios 3 dienos. Naktimis nekosti.

Is anksto dekoju!

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-06-18 17:19

imbierine 2009 06 18    

Laba diena,

Pirmas mano pasisakymas siame portale. Dar nelabai supratau, kaip cia viskas veikia.
Labai reikalingas patarimas: ar gali buti, kad vaikutis (6 men ir 1 sav) krenkscia lyg noretu ka nors atsikoseti, bet tai nera kosulys, o dantuku dygimo pozymis? Ar kam nors dar taip buvo? Kosuliukas kamuoja jau kokios 3 dienos. Naktimis nekosti.

Is anksto dekoju!

as-asmeniskai-negalvoju-kad-dantuku-dygimo-pozymis,na-bet-niekur-skaityti-neteko.mano-mergyte-mazdaug-nuo-penkiu-menesiuku-taip-kosti,bet-cia-pas-mus-yra-toks-zaidimas.ji-matyt-kazkaip-ismoko.buna-mes-dabar-zaidziam-ji-nusikosti-as-nusikosciu-nusijuokia-ji-ir-megdzioja-mane.labai-smagus-zaidimas.cia-ne-tas-kosuliukas-kai-sergama,cia-kazkoks-matyt-vaikuciu-ismokstamas-dalykas...

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-06-18 17:49

Dėl dantukų dygimo kartais susilpnėja imunitetas ir dėl to vaikai suserga.

Bet gali būti ir pareigūnės variantas, kai vaikas kosulį "atrado", kaip bendravimo formą :)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-06-18 18:20

mano sunus taip pat jau ilgai kosti o priezasties gydytojai neranda,pastoviai rytais kosti,na jei nuo kosulio dantukai dygsta tai jau  beveik 7 men budamas turetu tureti pilna burna,o dar nei vieno danties neturime

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 1652

2009-06-18 21:56

nesu girdejus,kad kosulys butu dantuku dygimo pozymis Manau ieskokit kitos priezastiesGal burnytej jai gizena,erzina,gal alergizuoja kas

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-06-18 22:43

Dėl dantukų dygimo, mano mažajam būna sloga ir taip nuo 4 mėn. kaip prasidėjo dantukai, tik kaip dantukai taip ir sloga, tad kosulys irgi gali būti, bet patariu vis tiek pasitarti su pediatru

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509

2009-06-18 23:07

pas mus taip pat kai tik pradeda dygti dantys prasideda sloga o nuo slogos prasideda ir kosuliukas.Seimos gydytoja sako jog nesamone kad nuo dantu vaikas sloguot pradeda bet mes kaune konsultavomes su nosies,gerkles daktaru ir jis pasake kad taip gali buti.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 225

2009-06-25 07:58

sveikutes. konsultuojuos su jumis. mano maziukei 3men ir 3sav. As pati galvoju kad jai jau dantukai prasidejo. jus minejot kad nuo dantuku slogute atsiranda. pas manaja turbut irgi slogute, seip nebeganti o tik girdziu kad su kvepavimu nosyte buna pilna. istraukiu ir vistiek pilna. seiles bega(nors zinau kad gali ne tik nuo dantuku) rankytes beprotiskai kisa ir labai nervuojasi tuos pirstelius makaluodama ten. dantenukes pabrinke... pas gydytoja mums tik liepos 8. tai del to ir pati bandau sprest ar taip gali but ir jusu patarimo klausiu. beje vakar biski viduriavo. per paskutini maitinima, o seip mano mazge tik karta per para padaro didesni reikaliuka. per pietus... temperaturos nera. 

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-06-25 08:03

viktute 2009 06 25    

sveikutes. konsultuojuos su jumis. mano maziukei 3men ir 3sav. As pati galvoju kad jai jau dantukai prasidejo. jus minejot kad nuo dantuku slogute atsiranda. pas manaja turbut irgi slogute, seip nebeganti o tik girdziu kad su

Sveika, požymiai tikrai dantukų dygimo, seilės, kumščiuko kišimas, jei pyktesnė nei visada. Pažiurėk pačias dantenas, ar jos pabrinkusios, patinusios, jei taip tai tikrai dantukai. Na temperetūra nevisada sukyla prie dantukų, duok dieve , kad ji jums ir nekiltu.

2009-06-25 10:58

taip dantenukes pabrinke.

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2009-06-25 11:13

bet tas pabrinkimas ar tikrai jau rodo besikalancius dantukus? o jeigu paraudusios, o jeigu ant dantenukiu matosi aiskus dantuku rezeliai tokie? jeigu ir valgydamas vaikiukas su pirstu burnoj, nuolat atrodo kai kazka kramtytu? kad nebutu taip jog po tokiu speliojimu dantukai isdygs 8 menesiuka. mums taip buvo kai lankemes pas pediatre 5 menesiuku, as pasakiau apir savo ytarimus del dantuku, tai paziurejus pediatre mergytes burnyte tik nusijuoke. oi ne sako dar ne greit... kazkaip pastebiu kad dauguma mamyciu jau nuo 3 menesiu laukia tu dantuku, mielosios vistiek jie isdigs anksciau ar veliau, galite net nepastebeti. atsikele viena ryta pamatysite kad vaikiukas su dantuku...

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-06-25 11:19

zinoma,spes tie dantukai ir isdygti,ir pagesti.viskam savas laikas.mano pirmajai pirmasis isdygo po pirmojo gimtadienio.o visi tik klausinedavo-tai dar neturite dantuku?jau buvo ikyrejes tas klausinejimas.o kad kisa kumstukus ir bega seilytes,tai tikrai dar nereiskia kad butinai sulauksite tuoj dantuku

2009-06-25 14:33

juk as ir rasiau kad seiliojimasis ir pirstuku kisimas dar nieko nereiskia, sita as pati zinau, tik sakau smegenukes pabrinke ir kairej pusej kur turi but dantukas is vidaus ir is isores sutine ir pakiles sutinimas i virsu, del to ir pagalvojau kad gal tai dantuku atejimas. aisku kad jie dar spes...

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051

2009-08-03 11:51

Mes jau turime 8dantukus,laukiame dar bepasirodant,tik va vakar pastebejau toki dalyka,mazyles smegeneles sutinusios,na ties tais dantukais kurie turi pasirodyti ir ties iltinukais smegenelese matosi juoduliukai,kaip kraujo issiliejimai,bet tik toje vietoje,su lig vienu dantuku,gal kam taip yra buve?

7

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Dantų dygimas- pasaka be galo

Šiandien gimtadienius švenčia (138)
Mindaugas