Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Mano vaikas alergiškas!

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2005-01-08 23:22

Mano suneliui 8men. ir 20d. Valgo mesyte su darzovemis, vaisiu tyreles, pradejome kosytes, bet pagrindinis maistas lieka mano pienas. Atlikus kraujo tyrima, nustate, kad zemas hemoglobinas, todel pradejome gerti gelezies preparatus (Spartocine). Taip viska drasiai valgiau ir vaikui viska duodavau, kad net nepastebejau, kaip isbere vaiko krutinyte ir nugaryte. Kai valge vaisiu tyreles ir pradejome darzoves, jokiu berimu nebuvo. Be to pati maitinu savo pienu, o valgiau viska, net sokolada, jokiu berimu nebuvo. O kai pradejau mesa, kruopas, be to ir Spartocine gerti net nepastebejau, kaip isbere. Dabar gydau atopini dermatita, isgydziau. Apribojau savo maista ir vaiko, bet ir vel pradejo berti, o nerandu nuo ko. Gal kas susidure su panasia problema, gal pasidalinsites patirtimi...

Mama.lt

Mama.lt

2005-02-15 17:21

Maniskiui taip pat buvo atopinis dermatitas,išsigydėm,bet po 4 mėnesių liga ir vėl atsinaujino.Tepam tepaliukais,bet kol kas dar neišsigydėm.Labai sunku visam laikui atsikratyti šios ligos.Mums taip pat ji atsinaujino nežinia dėl ko,nors jau 4 mėnesius matinu tuo pačiu maistu,nieko naujo nesiūlydama vaikui.Gydomės ir tikimės,kad liga visam laikui išeis.

Mama.lt

Mama.lt

2005-04-17 19:22

Sveikos mamytes, noriu pasiguosti- mus taip pat kamuoja panasios bedos. Mano mazyliui 7,5 men. Kai anksciau vien tik maitinau savo pienu, ji bere: veiduka labiausiai, kiek maziau kojytes, rankas ir nugaryte. Pradejau riboti savo maista, atsisakiau pienisku produktu, kiaulienos, versienos, kruopu- vistiek beria. Dabar jau bandau duoti mazyliui darzoviu, jautienos- ir toliau sekmingai beria. Gulejom ir alergologinej ligoninej, ir privaciai tyremes, taciau... Man rodos, reikia tik laukti kol isaugs, kitos iseities nera. taip kad sekmes, laikykites.
P.S. Girdejau, kad zolininkai kartais alergija sekmingai pagydo savo stebuklingais "antpyleliais". Jei kas su tuo susidurete- pasidalinkite patirtimi.

Mama.lt

Mama.lt

2005-11-17 19:38

sveikutės mano mergytei 1,1 m. ir ją labai pradėjo berti ir nesuprantu nuo ko, nieko naujo nevalgėm. buvom pas gyditoja tai skyrė viena tepaliuka, bet nuo jo dar labiau išbėrė. Dabar skyrė hormoninį tepaliuka nuo jo dar blogiau. Nebežinau ka ir bedaryti. nustatė alergini dermatita ir liepė stebėt. PATARKIT JEI KAM PANAŠIAI NUTIKO. AČIŪ....

Mama.lt

Mama.lt

2005-12-30 21:24

Mano vyresniajai dukrai nuo 2 mėn. pripažino atopinį dermatitą, o pradėjus lankyti mokyklą tyrimai parodė astmą

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-14 19:27

Sveiki! Mano dukrai greit bus trys metukai ir jai butent ziemos metu pradeda raudonuoti oda, atrodo tarsi nudeginta.Visa laika gydytoja tvirtino kad nieko baisaus , kad praeis , bet dabar dar labiau paumejo. Alergologe diagnozavo atopini dermatita ir israse visai nauja krema, kurio dar netgi ne visose vaistinese yra, vadinasi Exomega. Apie ji girdejau tikrai gerus atsiliepimus, kad tai vienintelis dalykas kuris padejo. Dar nezinau ar pades mano dukrelei, siandien patepiau pirma karta, kai turesiu ziniu parasysiu.

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-25 13:10

Mano berniukas valgo tik mano pienuka, jam dabar tik du menesiai ir neseniai vaiko krutinele ir veiduka isbere raudonais mazais spuogeliais, gydytoja sake, kad turbut nuo maisto, tai nebezinau ka ir valgyti

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-25 15:47

O ar pastebėjai nuo ko išbėrė? Ką buvai valgiusi?
Mano mažių ir gal dviejų mėn.buvo vieną kart išbėrę, bet aš žinau, kad buvau padauginus apelsinų sulčių.

Mama.lt

Mama.lt

2006-01-29 20:58

Tai va dukrelei jau keleta savaiciu tepu visa kuna EXOMEGA pieneliu ir galiu pasakyti kad visai nieko. Visiskai zinoma nepraejo, bet pagerejimas ryskiai matosi, o pavartojus ilgiau tikiuosi kad ir visai praeis. Bet dar turiu toki patarima- jei jau diagnozavo atopini dermatita tai drasiai pirkit , nes cia yra skirta butent tokiai odai kur jau yra prasidejes niezejimas( nors maniskei odos neniesti).Idomu kaip ten del tu kraujo tyrimu, nes mes kol kas nusprendem nedaryti.

Mama.lt

Mama.lt

2006-03-12 13:07

Sveikos mamytes, mano maziuka irgi labai beria, taigi noreciau paklausti, ka jus savo maziukams pradejote duoti papildomai valgyti??? Nes mums jau greit 6 men., taigi reiks pratinti prie kieto maisto, o man labai baisu kas bus, jei jis bus viskam alergiskas???

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-12 23:21

Sveikos mamytės,

Mes turime atopinį dermatitą nuo 3 mėnesių, dabar mums 1m.ir 8 mėn. Per visą šį laikotarpį esame išbandę labai daug. Patikėkit , reikia labai prižiūrėti vaikutį. Kol jis dar visai mažiukas, tai jis labi didelio diskomforto nejaučia, bet augant jam ši liga sukelia vis daugiau psichologinių problemų. Nuo to kaip vaikelis bus prižiūrėtas, priklausys jo tolimesnis gyvenimas. Klaidinga būtų manyti, kad alerginė liga praeina be pėdsakų.
Ką norėčiau pasakyti dėl papildomo maisto, tai iš mėsos labiausiai tinkanti yra triūšiena, vėliau galima bandyti kiaulieną. Veršiena ir jautiena ir vištieną galima atidėti vėlesniam laikui. Mažiausiai alergizuojančios kruopos yra ryžiai, kukurūzai, avižos. Jei yra alergija pieno produktams, tai vietoj sviesto galima naudoti alyvuogių aliejų. Svarbiausia yra tai, kad papildomas maistas alergiškiems vaikams yra pradedamas nuo košių, o ne nuo daržovių.
Kas dėl tepalų, tai hormoniniais tepalais reikia kuo mažiau tepti.Jei jau vartoti hormoninį tepalą, tai geriausiai hidrokortizoną 1%, nes juo galima tepti ir veduką.Tik prieš tai sumaišyti su kokiu nors kremuku. Dažnai pediatrai išrašo horm. Advantaną. Tačiau jis yra priskiriamas prie stiprių tepalų, todėl jo naudojimą vertėti atidėti kuo ilgesniam laikui.
Elidelis yra skirtas vaikams nuo 2metukų. Bet kartais galima juo tepti ir mažesnius leliukus. Beje šis tepalas dabar yra kompensuojams.
Kiti pagalbinai kremukai būtų: linola fett, exipialis, essex. Labai geras ir nebrangus yra kremukas Basalis, jis gaminamas Kaune, bet galima gauti ir Vilniuje. Geras, bet brangus yra A-Derma exomega, jis yra su avižom ir skirtas butent atopiniam dermatitui.
Tai tiek, ką pati bandžiau tą ir jums patariu. jei kas žinote ką nors tokio stebuklingo prašom rašyti. Ačiū

Mama.lt

Mama.lt

2006-05-30 22:38

laba vakara mamytes,

mano dukrytei 8men. nuo 3 menesiu pradejo mazyle berti, zandukus, po ausytem, kojytes... labai gaila budavo ziureti kaip jai niezti :( bet viena diena, susiemiau i rankas ir paprasiau daktares, kad istirtu, taciau ji pasake, kad praeis... negalejau ilgai laukti, nuejau pas alergologe... ir ji Lukute tik isvydus, paklause ar daug pieno geriau per nestuma... sakiau, kad labai, todel taip ir nutiko... tada ji israse gaminama tepala... nugi mamytes stebejausi kaip gali mano mazyles, brangenybes odele tampa svelni, paraudimai nueina... suzinosiu kaip vadinosi tas tepalas ir duosiu zinia... ryt einam pasirodyti daktarei... ziuresim ka ji pasakys :)
dievuliau, kad musu mazyliam visiem butu gera...

Mama.lt

Mama.lt

2006-06-02 13:47

sveikos mamytes,
as irgi nebezinau kas daryti su tais berimais, gal galite ka nors patarti klaipedos daktaru, ty alergplogu. niekas nebepadeda,mano maziui 8 men.viska tepu kas tik imanoma nepadeda, buvom pas alergploga nustate alergini dermatita.ar galima tokiam maziui daryt tyrimus

Mama.lt

Mama.lt

2006-06-02 14:20

Klaipėdoje nieko negaliu pasiūlyti. Tokiems leliukams tyrimus daro. Vilniuje alegologijos resp.centre Antakalnyje daro tyrimus nemokamai, tik reikia gultis su leliuku. Ten parenka dietą, kartais taip būna, kad vaikams ir to pakanką, kad bėrimas pradėtų trauktis. Norint ten patekti reikia pediatrės siuntimo.

Mama.lt

Mama.lt

2006-12-13 20:03

Berti gali ne tik nuo alergijos tokio amžiaus, gali būti ir, kad liečiasi prie sintetikos, paprasta prakaitinė ar netinkami skalbimo milteliai.
Jei tikrai beria nuo maisto, tai peržiūrėk ką valgei, gal pačius alergiškiausius produktus pakaks išmesti ir tiek.

Mama.lt

Mama.lt

2006-12-13 20:36

QUOTE(gabbana @ Dec 13 2006, 05:45 PM)
sveikos mamos.mano problema ta kad pati maitinu ir kudiki beria.patarkit ka valgyti kad isvengti berimo
[right][snapback]404511[/snapback][/right]

Iš savi karčios patirties galiu pasakyt, kad ne taip jau paprasta stebint nustatyt kam vaikas alergiškas-kai maniškė buvo mažytė, siaubingai bėrė, visa laimė, kad jos neniežėjo, būtų užsidraskiusi...Tai va, pediatrės patirta, stebėjau maistą, iš pradžių apsiribojau keliais "Nekaltais" produktais ir kas savaitę įvedinėjau vis kitus. O vaikas vistiek buvo baisus. Tada sužinojau apie alerg.tyrimus iš kraujo, pasidarėm, vaikas tradiciškai alergiškas-pienui, žuviai, kiašiniams. Tada pirkom hidrolizuotus pieno mišinukus(maitinau tik iki 7 mėn), ir, pradėjo viską normaliai valgyt...
Na, o kol maitini, stenkis maitinti kuo ilgiau, stenkis mažiau valgyti šviežio pieno(geriau raugintas), egzotinių vaisių, šokolado. Ir apskritai-maistas kuo paprasesnis, kiek įmanoma "be priedų". Sėkmės

Mama.lt

Mama.lt

2007-01-18 13:35

Sveiko mamytes,
pas mus tas pats atop.dermatitas,mazylei9men vargstam jau beveik3men,ivariais kremai,lasiukai,kiek geriau,oda sausa.buvo keleta kartus pas gyd sake ziureti maista kas reciau alergizuoja,tai yra is mesos:kiauliena,jautiena,triusiena,kalakutiena.
Sriubos:kruopu,darzodziu,mesiskos.
Aliejus:alyvuogiu,saulegrazu.
Darzoves:bulves,brokoliai,kalafiorai,sv,agurkai.
Kruopos:mieziai,perlines,avizu,kukuruzai,rugiu:ryziai.
Pieniski prod :( tik atsargiai)varskes,kefyro,rugpienio,natur.jogurtas.
Vaisiai :O buoliai-virti,kepti,sviezi.kriauses,slyvos,bananai.
Uogos: melynes,bruknes,spanguoles,raud ir gelt serbentai.
Arbata:zalioji,juodoji.

mes valgydavom vistiena daugiau,kada kiausinio,kokiu vaisiu pvz kaip mandarinai,to neduodam kiek maziau beria,beto kosytes Miluna 7grudu davem,Nestlle 5javu kose,o geriau kad butu jau avizu,as mieziu kose ne visos is karto.kas is tyreliu vaisiniu irgi ziuret kaip suvalgo ar neberia??gyd pataria namie daryti tyreles,kosytes.t.t.beja yra Nestle koses su ryziais ir bananais.
mesa verdan pirmaji vandeni uzvirus pakeisti.beto Vit yra su kvapai,mieziais,gali irgi alergizuoti.
Kas is kremu dazniau galima naudoti Vitella Zn,be priedu.O HIdrokortizona 1%,naudot 2kartus per d.
Ziuresim mes dar kraujo tyrimus darysim,ka pasakys idomu tyrimai?gal nuo pieno alergiskos?
ka sekmes mamytems,vaikuciams sveikti.

Mama.lt

Mama.lt

2007-01-24 20:37

Alergija maistui yra viena iš nepageidaujamų (nefiziologinių) žmogaus organizmo reakcijų į maistą. Realus alergijos maistui paplitimas nėra žinomas. Manoma, kad alergija maistui dažniau pasireiškia mažiems vaikams (~8 proc.) nei suaugusiesiems (~2 proc.). Dauguma vaikų netoleruoja vieno dviejų maisto produktų (ir į juos panašių), rečiau - daugiau produktų.

Alergija karvės pienui yra dažniausia (2,2-5,2 proc.) kūdikių ir mažų vaikų alergijos maistui rūšis. Tarp sergančiųjų atopiniu dermatitu alergiškų karvės pienui yra 33-54 proc. Šios alergijos rizikos veiksniai yra genetinis (įgimtas) polinkis, neišnešiotumas, cistinė fibrozė, celiakija (gliuteninė enteropatija), žarnų uždegimai kūdikystėje, neracionali mityba.

Pirmąjį gyvenimo mėnesį alergijos simptomų atsiranda 30 proc., o iki 3 mėn. - 60 proc. alergiškų karvės pienui kūdikių. Iš jų 7-15 proc. simptomai išryškėja pirmą kartą pamaitinus karvės pienu.

Alergiją gali sukelti daugelis maisto produktų, vieni dažniau, kiti rečiau.

Rečiau reakciją gali sukelti bulvės, bananai, ryžiai, salierai, šokoladas, pomidorai, citrusiniai vaisiai, kukurūzai, maisto priedai (dažai, konservantai).

Būdinga:

- dažniausiai pastebimi odos, virškinimo ir kvėpavimo organų pažeidimo požymiai.

- Rečiau - lūpų, liežuvio pabrinkimas ir niežėjimas, gomurio niežėjimas, akių paraudimas - konjunktyvitas (junginės uždegimas), lėtinė dilgėlinė, lėtinis ar užsitęsęs viduriavimas, augimo sulėtėjimas;

Dažniausi alerginės reakcijos sukėlėjai

Kūdikiams

Karvės pieno baltymai

Kiaušiniai

Kviečiai

Žuvis

Soja

Vyresniems vaikams

Karvės pieno baltymai

Kiaušiniai

Kviečiai

Žuvis

Soja

Žemės riešutai

Lazdyno riešutai

Alergijos maistui požymiai

Virškinamojo trakto

Lūpų, liežuvio, ryklės pabrinkimas

Pykinimas

Pasikartojantis vėmimas

Pilvo skausmai

Pilvo pūtimas

Viduriavimas

Odos

Angioedema (patinimas)

Dilgėlinė

Atopinis dermatitas/egzema

Niežulys

Odos uždegimas

Kvėpavimo organų

Alerginė sloga

Čiaudulys

Astma

Pasikartojantis kosulys

Švokštimas

Gerklų patinimas

- Pats grėsmingiausias alerginės reakcijos (imunoglobulino E tarpininkaujamos) pasireiškimas yra anafilaksija.

Kaip išvengti:

iš nėščiosios ar žindančios motinos dietos pašalinti maisto produktus, kurių netoleruoja artimiausi giminaičiai. Nėščioji ir žindanti motina privalo atsisakyti nežinomos sudėties patiekalų, pvz., įsigytų parduotuvėse, restorane, svečiuose ir pan. Žindanti motina turi vengti alergiją keliančių produktų, pvz., karvės pieno. Tuomet dera valgyti daugiau produktų, kuriuos toleruoja, pvz., liesą avieną ar paukštieną (jeigu nėra duomenų apie kiaušinio baltymų netoleravimą, nes galima kryžminė reakcija) arba augalinių baltymų, pvz., daugiau valgyti pupelių, pupų, žirnių;

nėštumo metu atsiradus bet kokiems alergijos maistui simptomams, nedelsiant kreiptis į gydytoją;

kuo ilgiau žindyti (iki 26 savaičių - būtinai), o jei žindyti neįmanoma, papildomai maitinti ar maitinti dalinai hidrolizuotų baltymų mišiniais, pvz., "Aptamil HA" ir kitais alergijos profilaktikai skirtais pieno mišiniais;

papildomi maisto produktai įtraukiami į kūdikio davinį po vieną ir stebima reakcija;

nežindomiems alergiškiems kūdikiams duodama tik tų hidrolizuotų mišinių, kurių paskiria gydytojas;

neduodama įvairiai technologiškai apdorotų maisto produktų, nes pastebėta, kad naujos maisto perdirbimo technologijos gali taip paveikti pradinį produktą, kad jam nejautrūs asmenys tampa alergiški jau apdorotam produktui;

Atminkite, kad:

Tik besąlyginė dieta yra veiksminga.

Kenkia ir nedideli, retai duodami „kaltojo" produkto kiekiai.

Privaloma skaityti informaciją apie perkamą produktą (vartojimo terminus, sudedamąsias dalis, pvz., kazeinas/išrūgos/pasukos = pienas; glazūra = kiaušiniai; arachis = žemės riešutai ir pan.). Jeigu abejojate, nežinote - geriau nepirkite to produkto, atsisakykite!

Reikia vartoti aiškios sudėties namuose pagamintą maistą.

Privalu išspręsti valgymo ne namuose (ypač vaikų švenčių metu) problemą.

Nėra stebuklingų vaistų!

Būtina glaudžiai ir nuolat bendradarbiauti su gydytoju.

Vienintelis efektyvus kelias išvengti ankstyvo alergijos karvės pienui ir kitiems maisto produktams susiformavimo esant paveldėtam (genetiniam) polinkiui yra visiškas šių produktų atsisakymas.

17-81 proc. vaikų, alergiškų karvės pienui pirmaisiais metais, jau antraisiais trečiaisiais gyvenimo metais ir vėliau pradeda toleruoti ribotus jo kiekius. Tačiau reikia atminti, kad visiškas raguočių pieno ir jo produktų atsisakymas ilgą laiką (3-5 metus) ne tik padeda išnykti alergijai karvės pienui, bet ir sumažina alergijos kitiems maisto produktams atsiradimo tikimybę. Ilgą laiką atsisakyti karvės pieno yra ypač aktualu, jei pasitaikė tokių gyvybei pavojingų būklių, kaip anafilaksinis šokas ar ūminė kvėpavimo takų reakcija (dusulys, švokštimas, kvėpavimo nepakankamumas).

Vaikui augant dažnai išnyksta alergija pienui ir jo produktams, kiaušiniams (prieš brendimą), mėsai, daugumai vaisių, daržovių, kviečių, grūdinių kultūrų, bet neišnyksta riešutams, sėkloms, žuvims, vėžiagyviams.

Mama.lt

Mama.lt

2007-01-25 07:31

GAlėčiau patarti kremą IWOSTIN, specialiai alergiškai odai. Tikrai labai geras, nuima niežėjimą, nors ir brangus.

Mama.lt

Mama.lt

2007-05-02 13:21

Tai smagu girdeti,kad kam padeda kokie kremai ir issigydo jais. naudojom soju piena,dabar pabandem "Dobilas" ekologiskas pienas,tai lyg viskas ok nieko.bus matyt.na sojos pieno irgi nesinori visada duoti...

1

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Mano vaikas alergiškas!

Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Emilijus