Forumas > Mokyklinukas - auga... > Mokyklinukų psichologija > Svetimas suaugusysis...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-05-11 13:46

Temą užvesti paskatino neseniai man pačiai kraują užvirinusi situacija.

Dukra turi draugę, kaimynų mergaitę. Kone kasdien susitinka, dažnai svečiuojasi viena pas kitą. Su kaimynų šeima sutariame puikiai, taigi viskas iki šiol buvo gerai.

Bet štai į kaimynų namus atėjo auklė (turi jie da ir mažesnę dukrą, kuri kol kas neina į darželį). Na, vyresnėlės, kaip ir iki šiol, po pamokų susibėgo. Po valandos grįžta maniškė namo krokodilo ašarom verkdama, sako, ta auklė ją didele kvaile išvadinusi, išvariusi ir liepusi daugiau nesirodyti tame bute, kol ji (t.y. auklė) ten yra.

Situaciją išsiaiškinti kebloka. Kodėl ta auklė taip užpyko mano mergina nežino (arba nesuprato). teisybės dėlei, matyt, turėčiau išsiaiškinti situaciją. Bet kadangi pati su ta aukle esu bendravusi (kieme mažesniuosius vaikus kartu vedžiojam), žinau, kad moteriškė choleriško temperamento ir liežuvį ne visada suvaldo, o vaikus auklėdama vadovaujasi absoliučiu autoritariniu principu "nelipk, neliesk, negalima". Taigi kažkaip nekilo noras nieko aiškintis. Mano galva, šiaip ar taip, ji neteisi bet kuriuo atveju. Kad ir ką ten dičkės būtų iškrėtusios (žinau, kad nieko blogo tikrai nepadarė, didžiausia "nuodėmė" - nebent koks garsesnis parėkavimas žaidžiant), šiaip jau suaugęs žmogus turėtų visų pirma civilizuotai paaiškinti, kas ir kaip, o jei jau ir kyla reikalas išprašyti - padaryti tai neįžeidinėjant, tiesiog mandagiai paprašant eiti namo, jei nesilaikoma tvarkos, ar pan. Bent jau taip elgčiausi aš.

Bet kebliausia buvo šiandien. Aš einu į lauką su savo mažium, o kieme - ir ta auklė. Tiesą sakant, leidau sau su ja nesisveikinti ir nekalbėti. Pamaniau, bent taip morališkai savo vaiką palaikysiu :) Beje, dukra taip pat gavo mano oficialų leidimą nesisveikinti su ta persona, pirmą kartą pažįstamą garbaus amžiaus žmogų leidau dukrai vadinti "bjauria bobše" o įtampai nuimti prisegėme pravardę "Freken Bok"

Bet vis dėlto smalsu nuomonė iš šalies, kaip būtumėte pasielgę jūs?

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-05-11 13:52

As tai buciau nuejusi pas panele aukle ir graziai pasakius, kad nevadovautu ir is svetimu namu, svetimo vaiko nieko blogo nepadariusio nevarinetu.Jei kas netinka ar nepatinka yra tevai ateini ir pasakai, o ne vaika kvailiu vadini. Be to nueiciau pas tos mergaites tevus ir graziai paklausciau ka padare mano dukra, kad ja taip  isvare.Aisku nedraskant akiu, ramiai, nes si karta tavo vaika, kita diena kita vaika isvadins kazkuo, ar dar geriau paemus pakratys. Nemanau kad ir koks temperamentas turi valdytis, arba nedirbk darbo jei nesivaldai.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2009-05-11 13:54

na žinok pasimetus kaip aplamai jinai gali dirbti aukle, o kitas dalykas na tikrai kaip galima ne tik savo vaika bet svetima vaika taip apšaukti, pavadinti ir panašiai, tiesa sakant aš pakalbečiau su ta aukle vadinama nesu toks žmogus kuris pratyletu, o be to irgi nesisveikinčiau. 

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

2009-05-11 14:07

Su tos mergaitės tėvais apie tai kalbėtis nenoriu. Kodėl? Ogi todėl, kad su jais puikiai sutariam, akrtu šventes įvairias švenčiam, va, ir savaitgalį, jau po to incidento, pas mus mūsų sūnaus 2 metukų gimtadienį šventėm :) Jie nieko apie tai nežinojo.

Tiesiog situacija subtili. Ta auklė augino jų vyresnėlę. Dabar, kai jiems staigiai prireikė auklės, jie kreipėsi tiesiai į ją, nes jie, kaip tėvai, ta aukle patenkinti, ja pasitiki. Taigi ne mano reikalas kištis. O jei dabar imsiu ir jiems pasiskųsiu - na, ir kas nutiks? Tik juos į keblią padėtį pastatysiu: juk žmogus dėl tokio "nuotykio" patinkančios auklės nekeis. Bet jausis nepatogiai prieš mus, kad nieko nedaro. Bijau, kad tarp mūsų dėl kvailos bobšės išsišokimo nesusidarytų įtampa, taigi tiesiog prikandu liežuvį.

Aiškintis su ja pačia buvo kilusi idėja. Bet taip jau nutiko, kad kaip tik prieš kelias dienas su ta aujkle (tad dar draugiškai) plepėjom apie tai, kaip į tėvų auklėjimą neturėtų kištis seneliai. Ji pati guodėsi, kad nuolat nesusivaldo, kišasi, dėl ko marti su ja dažnai nekalba (oi kaip dabar aš tą marčią suprantu :D ). Ir jau nuspasakojo tokių situacijų, kad pati paskui pasijusdavo kalta, bet jai, matote, išdidumas ir autoritetas neleidžia marčios atsiprašyt, tipo, jei nekalba - tai tegul sau, bet j savo kaltės nepripažins.

Tai va, prisiminus tą pokalbį supratau, kad pasikalbėjusi su ja nieko nepasiekčiau, veikiausiai tik pažertų ant manęs priekaištų laviną, kaip aš vaikų auklėti nemoku, ir tiek. Jei marčios neatsiprašo, tai su manim, visiškai svetima moteriške, veikiausiai juo labiau nesileis į mandagias kalbas.

Išties keista, kad tokia persona su vaikais dirba. Na, bet kita vertus, savo prižiūrimus vaikus, tegul ir draudimais, bet ji saugo kaip liūtė, puldama visus kitus aplinkui. Va kad ir mažas epizodas kieme: vienas berniukas (šiaip ramus, labai gerietis) priėjo prie jos saugomos mergaitės, ar tai paimti žaislą iš jos norėjo, ar tai duoti jai žaislą, o ta jau ir rėke iš anksto: "Berniuk, tu tik nemušk lialios!!!"

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 652

2009-05-11 14:36

reiketu su aukle snekteleti, bet draugiskai, pvz prie kavos puodelio ar panasiai. taip galetum issiaiskinti kas gi ten buvo. tuomet butu aisku, ar dukrai ten geriau isvis neiti, galetu kaimynu mergaite ateiti pas jus, ar ivyko koks nesusipratimas kuri galimetu lengvai isspresti.

Ne visi vyrai kiaulės... Yra ir asilų

2009-05-11 15:00

Gal būtų ir racionalus toks sprendimas - pakalbėti draugiškai.

Bet dabar kai pagalvojau...

1. Netikiu ir tikrai žinau, kad maniškė ten nieko blogo nepadarė. Pažįstu ją, pažįstu tą jos draugę, dažnai abi pas mus būna. didžiausia galima nuodėmė - gal žaisdamos per daug įsidūko (o ta auklė bujo, kad nesusižeistų), gal garsiau parėkavo, ar ką. Bet iš to, kad maniškė grįžusi liejo apmaudą, jog laiku nesugalvojo, ką tai auklei atsikirsti, ir kad nedrįso išvaroma nieko jai pasakyti, galvą guldau, jog konfliktas negalėjo kilti dėl to, kad maniškė ką nor grubaus jai būtų pasakiusi prieš tai ar pan. - dar per mažos jos, tikrai jų didžiausia "nuodėmė" - nebent dūkimas.

2. Kad ir ką "netinkamo" auklės požiūriu ji būtų padariusi, auklė turėjo dar mažiausiai 3 galimybes suktis iš padėties: 1) ateiti pas mane (gyvenu tame pačiame aukšte, tad užtektų tik duris pravert); 2) tiesiog normaliai sutramdyti vaikus, nukreipti jų dėmesį, pasiūlyti kokį ramesnį užsiėmimą, jei netenkino jų veikla, arba paaiškinti, kodėl negalima daryti to ar ano, jei kažką netinkamo jos darė (na, šokinėjo ant lovos ar pan.): abi panelės dar tikrai paklūsta suaugusiųjų paliepimams, ypač svetimų; 3) išprašyti maniškę mandagiai ir civilizuotai: paaiškinti, kad jos jau pažaidė, kad auklė dabar numačiusi kokių savų darbų, taip kad svečiams laikas namo - pati su dukros draugėmis ne kartą šitai naudoju, niekas neįsižeidžia, draugiškai atsisveikiname ir problemų nekyla.

Bet štai ji pasirinko būdą aprėkti, įžeisti ir tiesiogine prasme išgrūsti pro duris.

Man tai parodo jos nestabilumą ir... aiškinimosi beprasmiškumą. Vargu ar su tokiu žmogum pavyktų civilizuotai pasikalbėti apie tai, kas ne taip. Veikiausiai aš jai tapčiau "piemene". neturinčia teisės į savo nuomonę, o jau aš pati nesusilaikyčiau ir rėžčiau jai porą užgaulių žodžių atgal, deja, taip tik dar labiau sustiprindama jos nuostatą, kad aš - piemenė, nemokanti auklėti savo vaikų :(

Žodžiu turiu pripažinti: pati nematau racionalesnio ir civilizuotesnio sprendimo, kaip tik neturėti su ja reikalų. Nes priešingu atveju tektų nusileisti iki jos turgaus lygio, o to nenoriu :(

P.S. Įtariu, auklės apibūdinimas dabar ne vienai virs siaubo istorija iš serijos "kokių būna auklių" :D

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2009-05-11 15:32

ir taip, ir kitaip skaičiau. kol kas pastebėjau tik tavo didelį nenorą ką nors daryti. dėl tėvų- suprantu. bet auklei vis tik reikėjo pasakyti, kad taip elgtis nedera. ji auklėja kito vaiką, su juo gali elgtis taip, kaip tėvai ribas nubrėžę. bet su kitais vaikais... kaip pati sakai- turėjo bent kelias išeitis. jei taviškė ten lankytųs retai, gal ir galima nutylėti. bet kai jos nuolat kartu žaidžia su kaimynų mergaite, ir viena paskitą į svečius vaikšto, jom dar teks susidurt. tad tikrai reikėjo pasakyti, kad tu nepritari tokiam "auklėjimui".

gaila, bet dabar, manau, jau vėloka to imtis. belieka tikėtis, kad nepasikartos tokia situacija. o jei pasikartos- tikrai įsikišti. nebūtinai jos atsiprašymo laukti, atgailos, bet išsakyti savo poziciją elgesio su TAVO vaiku atžvilgiu

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

2009-05-11 15:57

Taip, Paradize, teisi tu, kad jau vėloka kažką keisti.

Bet maniškė ten nebesilankys.

Išvarydama auklė aiškiai pasakė: neiti pas juos į namus, kol ji ten bus. Taigi aš ir neleisiu. Kad ir kaip "abydna", auklė turi teisę reikalauti, kad svetimi vaikai nesilankytų jų namuose, kol ji ten bus.

Kitas dalykas - kad ta mergaitė dar darželį lanko, tik praeitą savaitę po ligos dar lepinosi namuose. Taigi dukros draugė grįš namo kartu su tėvais, vadinasi, ir žais jos kartu tik tada, kai tos mergaitės tėvai bus.

Na, tiesa, vasara laukia, kai darželi nebelankys, nes jau pradės į mokyklą eiti. Bet galės žaisti kartu lauke arba, jei tą mergaitę auklė leis - pas mus. Teks su tuo susitaikyti...

O mano nenoras ką nors daryti kyla iš ankstesnių pokalbių su aukle: ji iš tos kategorijos žmonių, akd net ir pasijutusi neteisi atkakliai laikysis savo.

Ir jei konfliktas būtų kilęs "neutralioje teritorijoje" - veikiausiai neiškentusi pasidraskyčiau.

Dabar gi kaip besvarstyčiau - ji tuo metu namuose buvo šeimininkė, jai patikėta rūpintis tais namais, taigi, kad ir kaip nemandagu tai būtų, ji teoriškai turėjo teisę išvaryti kažką svetimą, jeigu jai kas nors nepatiko. Na, čia tas pats, kas aš staigga užpykusi ant pas mane viešinčios draugės liepčiau jai nešdintis. Nemandagu, grubu, netgi vaikiška, bet... formaliai tokią teisę turiu.

Blemba, negaliu, vis tiek kažkaip and širdies guli man tas nesusipratimas ir gana. Gaila, kad ta dukros draugė tokia labai baugšti, nedrąsi, prie suaugusiųjų išvis žodžio neprataria beveik - paklausinėčiau jos, kaip ten viskas buvo. (tiesa, dabar, kai žinau, akd ta mergaitė augo su ta pačia aukle, jau net imu įtarti, kodėl jinai tokia baugšti ir nedrąsi )

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2009-05-11 16:05

va dėl to ir sakiau, kad reikėjo bent išsakyt savo poziciją- net jei auklė nenusileis ir putosis, bent prieš save ramiai jaustumeis ;)

na bet dabar yra kiaip yra. tiesa, nepritariu nuomonei, kad ana ten gali tvarkytis kaip nori- įdomu, ar mergaitės tėvai sutiktų su tokiu "neisi čia, kol aš esu". man jau kvepia teritorijos užėmimu/susireikšminimu. man, kaip auklės darbdavei (tarkim) nepatiktų, jei su mano draugų vaiku taip elgtųsi. ribos vis tik turi būti

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

2009-05-11 16:26

Tėvų klausimas opus.

Kuo toliau mąstau - tuo didesnis galvosūkis gaunasi.

Aš irgi toki oauklės elgesio nepakęsčiau.

Dar labiau nepakęsčiau jos viso autoritarinio būdo. Nemačiau, kad ji normaliai užsiimtų su vaiku, nebent vitoj vieno žaislo pasiūlo kitą. Bet vis tiek pagrinde vadovauja komandomis: neik, nedaryk, neliesk.

Bet bijau kaimynei pasakyti. Nes pamėginu save jos (kaimynės) vietoje įsivaizduoti. Papasakoja man kas nors apie tokį konfliktą - ir nors nusišauk. Nesinori auklės užsiutinti, ir nesnori jos mesti bei keliems mėnesiams ar pusmečiui iki darželio likus kitos ieškotis. Gaunasi, kad nuo savęs naštą numets jai užkraučiau. Visai to nenoriu.

Apie tai, kad su vaiku ji - tik griežta boba, irgi dabar nėra kaip pasakyti: iš pradžių maniau, kad gal adaptuosis ta auklė ir viskas sušvelnės. O dabar, po to konflikto, jei leptelčiau - panašiau į skundimą būtų.

Na, teks dabar luktelt, gal viena ar kita forma kažkaip viskas susitvarkys, t.y. kaip nors su pačia aukle gal pasikartos tokia situacija, kad gausiu progą operatyviai įsikišti... Nes bet kuriuo atveju jei jau aiškintis - tai tik su ja.

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-05-11 17:13

Vis delto pasakyciau as ir tos megaites tevams. Nereikia bartis, bet pasakyti, kad buvo tokia situacija ir kad taip gavosi. Manau toks aukles elgesys traumuoja ir tavo vaika.Antra kazin ar butu tyleje tavo graugau jei tavo vaiko aukle butu nezinia uz ka isvarius ju vaika.

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-05-11 18:54

as pritariu doriuks nuomonei

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-05-11 19:13

na pas mane gan panasi tokia situacija,buvo,tik gaila kad per velai viska suzinojau o buciau as nuejusi ir jai akis iskabinusi,nes tuo metu buvau tokia pikta kad vajei,o buvo taip mes su dukra gryzome is uzsienio mergaitej buvo gal metukai ir menuo,tai jinai yra musu kaimyne siaip gerai sueinu su jos dukra,na vat o jinai pamaciusi per langa nuziurejo kad mano dukra dar pati nevaiksto tik uz rankuciu paemus ir prilaikius vaiksto,tai jinai nusprende kad mano vaikas nesveikas ir serga mazakraujyste,o sita visa reikala atsigirdau kai isvaziavau is lt,turiu labai gera drauge kuri pazysta ta boba ,o tos bobos marti yra mano geriausias drauges sogerka,tai man ta drauge skambina ir sako,airida ar tavo vaikas mazakraujyste serga,o as jai sakau is kur tu tokias nesamones istraukei,tai jinai man ir papasakojo kaip viskas buvo,sekanti karta gryzusi i lt kaip tik ja susitikau tai net sveikintis nenorejau bet jinai issisiepusi labas sako,o man toks pyktis viduje paeme,galvoju dieve dieve pati turi anuke kam svetima vaika taip apkalbi kai pati niekados gyvenime nezinosi kas tavo pacios anukei gali nutikti

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 293

2009-05-11 22:08

as ir tevam pasakyciau... jei artimai bendraujat jie tave irgi turetu suprasti ir tai auklei proto ikresciau. nemanau kad ji turi teise isvaryti tavo dukra, juk ne ji namu seimininke ir ne jai aiskinti kas ir kada turi lankytis pas mergyte.

Šiandien gimtadienius švenčia (142)
Elzė