Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Kodėl šiais laikais...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 77

2009-04-28 19:00

mielos mamos as vis dazniau galvoju,gyvenam neblogai,vaikai visko turi.parduotuvese pilnaa vaikam maisto prekiu ir t.t.bet pradejau as dometis tuo maistu reklamuojamu vaikam ir ka as ten matau kad kurios prekes net yra uzdraustos kitose salyse nes daug turi E raidziu..??/svarbiausiai kad desreles vaikams ir dar tipo su vitaminais ir su kalciu-o ko ten is tikro prideta.daug maciau mamu perkant,nezinau kaip jusu nuomone,bet as galvoju anais laikais tiek visko nebuvo,vaikai buvo sveiki ir tokiom lygom nesirgo........bijau pagalvoti..bet ar ne nuo maisto esamo musu parduotuvese vaikam lygos visokios atsiranda ir net tokiu yra kur daktarai negali issiaiskinti kas isvis per lyga.gal yra taip galvojanciu parasikite.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-04-29 09:22

Žinoma, kad maistą reikia žiūrėti. Bet jau esame kalbėję apie tai, kad ir pas bobutę turguje neaišku ką nusipirksi.

Kitas klausimas - ką reiškia TAIP serga vaikai? O kada jie nesirgo?  :)

Aš tarkim visą savo vaikystę prasitrankiau po ligonines ir eidavau į darželį kas dvi savaites, mokykloje kasmet susirgdavau bronchitu, tracheitu ir panašiomis ligomis.

Alergija? Na taip, dauguma turi šią problemą, ji dabar tampa vos ne privaloma kiekvienam vaikui. BET mano mamą, draugę ir sesę pavasarį pastoviai gydė nuo slogos, sinusito ir kito velnio, kol neprasidėjo "alergijos revoliucija" ir visos ligos tapo alergijomis :D

Pripažįstu, kad šiuo metu vaikai vis mažiau praleidžia lauke - ir tai yra viena iš problemų: vienos mamos bijo išleisti, nes nesaugu, kitos - nieko blogo nemato, jei vaikas sėdi namuose ir lauke praleidžia vos valandą.

Aš asmeniškai kartais užsimerkiu į pamokų ruošą, kad tik vaikai ilgiau lauke pabūtų.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Mama.lt

Mama.lt

2009-04-29 10:49

Mano nuomonė būtų gal tokia ,kad perdaug nesveikai dabar gyvename ,to mokome ir savo vaikus ,mažai laiko leidžiame gamtoje,nesportuojame,nesveika mityba.Dažnas tėvelis arba mama perka vaikams nekokybiškus maisto produktus ,antai kaip čipsai, batonėliai ir taip toliau vardinti galima būtų daug.Reikėtų grįžti, prie senai atrastos ,ir turbūt ne veltui mitybos piramidės.Man irgi darosi labai baisu ,kai pagalvoji ,kad ir kaip norėtum sveikai gyventi ,kažin ar pavyktų.Juk pačios pagalvokit ,turbūt pats įdealiausias variantas būtų ,patiems užsiauginti kiek įmanoma daržovių,o mieste nelabai tas pavyks ,nebent ,kas turi sodo sklypą.Kaimuose jau retas kuris augina gyvulius ,nes neapsimoka ,per brangu.D abar nusiperki mėsytės ,tai beruošiant iš kvapo sprendi ,kad tu jos nevalgysi,o kepant taškosi per kraštus,pilna vandens prifarširuota.Na tiesa sakant vieną kart buvo pavykę nusipirkt kokybiškos mėsos ,tai kai kepiau vaikai klausė ,mamyte kas čia taip kvepia?Taip būna nedažnai.Tarkim nusiperki iš kokios bobutės karvės pieno ir vėlgi nesi garantuotas ,kad pienas sveikas ir kokybiškas.Dažnas ir dažnai matomas dalykas yra ,kai trešiami laukai ir dirvonai.Karvė ėda chemikalais nupurkštą žolę ,mes girdom tuo pienu savo vaikus.Ši diskusija gali vykti ilgai ,vienu žodžiu uždaras ratas.Sprendimo kaip sveikai auginti vaikus kaip ir nėra,nebent keltis į kaimą it patapti ekologiško ūkio puoselėtoju.

2009-04-29 12:53

as tai perku mesa is ukininku,ir gera mesa,taipat pienuka,grietine ir daug dar ko galima pas ukininkus nusipirkti bet tik rimtus....pati darze daug auginu darzoviu,vaisiu.na bet aiskuir ta soda ne visi turi,tenka apsipirkineti turguje,bet gi ten daugiausiai atveztines is svetur.Giedre,as galiu pasakiti kaip vaikai mes buvome tokiu lygu tikrai nebuvo rimtu vaikam kaip dabar,cia bronhitas ir slogos sakyciau nelabai rimta.bet va kraaujo vezys ir daug dar visokiu.............dabar vaikai mokykloje nevalgo pietu,stovi automatai-perkasi cipsu,kolos ir t.t.kiek zinau uzdraude tuos apratus bet va mano dukros mokykloje stovi ir nieks ten nepaiso.seip ir pati as namie darausi majoneza,jogurta,kepu bandeliu,kepu duona.nors zinau kad vaikai suvalgis ir tikrai sveikai.as is savo draugiu rato paklausineju ar daro ka nors namie pati{kepa ir t.t.]visu ats.kad neapsimoka.tai sako geriau nuvesti i picerijair taip suprask kad pigiau iseina.o apie sveikata net kalbos nera.cia yra mano nuomonenekritikuoju nei vienos nuomones.bet idomu suzinoti ka apie tai pacios mamos galvoja ir teveliai.

2009-04-29 13:06

cia del lauko  tai tikrai,pamoku uzkrauna,sedi ir sedi prie tu knygu.as irgi sunu isleidziu i lauka kad krepsini pazaistu,paiilsetu.grizta ir nuotaika kitokia.bet lakstai ir ziuri kad kas nenutiktu,ar neprimustu.ar kokia masina neauzvaziuotu,mat aikstele labai geroje vietoje padarita prie pat kelioarba ziurek koks pijokas atreplioja ir nera ramybes pazaisti.isvis vaikai pas mus valdzios paskutineje vietoje.kitose salyse vaikam yra atskirai aiksteles padarytos ir aptverta,vaikuciai ramiai sau zaidzia ir mamos gali ramei pasedeti paplepeti.o pas mus padare supynes ir jau ant kitos dienos sulauzytos,smelio dezeje suniukai savo reikalus atlieka.tai kur tiem vaikam detis.kiek kreipemes ir praseme,pazadai.Dukra kaip kada net prasau kad eitu i lauka,sako nenoriuka man ten dariti sako ziureti i pijokus,mat parduotuve netoli tai kur yra vietos pasedeti tai ir uzimtos vietos.isvaziuojam su dviraciais tai net koktu,oras atsilo tai visi kampai pilni pijokeliu-sako kad krize-toli grazu ne..oi cia daug prirasiau bet kad tikrai labai skaudu kad taip tvarkos nera.ir jau nuo temos nukripau.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-04-29 15:00

Na aš visgi esu tos nuomonės, kad daug kas, pagrindų pagrindas priklauso nuo tėvų ir auklėjimo. Tarkim dėl tos pačios mokyklos maisto (kalbu apie čipsus, saldainius ir pan.). Daug apie tai kalbu, be to, ačiū galiu pasakyti ir sveiko maisto darželiui, kuris irgi skiepijo šitus dalykus: vaikai grįžta ir patys pasako, kad šiandien vaišinosi čipsais "bet tik du suvalgiau".

Neperkam jokių gazuotų gėrimų ir kitokių nesąmonių, bet pilnavertiškai aišku, kad nesimaitinam, nes nėra tokių galimybių turėti savo mėsą, vaisius ar daržoves.

Vėžys? Vėžys buvo ir bus. Taip, statistiškai jo daugėja, bet ir žmonių daugėja: vis daugiau mažylių išgyvena (kalbu apie natūralią atranką), be to, daug apie tai kalbama. Anksčiau vėžys buvo tabu - niekas apie nieką nešnekėdavo, bet tai nereiškia, kad nesirgdavo.

Tai labai sudėtinga liga, nes niekas nenustato dėl ko ji kyla (išskyrus kelias atmainas, pvz. gimdos kaklelio vėžį, nuo kurio galima pasiskiepyti). Dažniausiai tai streso, greito gyvenimo būdo padarinys.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-04-29 15:44

O aš ne kartą įsitikinau, kad labai daug vaikų ligoms (ir jų eigai) reiškia atmosfera namuose. Rimtai, Ir be jokios mistikos.

Vaikai serga nei daugiau, nei mažiau. Svarbiausia - kaip į tai reaguoja tėvai.

Nekalbu apie atvejus, kai vaiką užpuola plaučių uždegimas arapendicitas. Čia jau kad ir kaip besureaguotum, reikia griebt ir gydyt.

Bet visa kita... Net ir ta pati alergija ar sloga. Atkreipkit dėmesį. Vienos mamos vaikas suslogavo - ta jau guldo jį į lovą, visą dieną bijo net ir orlaidę praverti, o kai kitą dieną sloga praeina, atsargos dėlei dar 3 paras vaiką namuose marinuoja, "kad tik neatkristų".

Kitos vaikui, būna, sloga iki kelių, o ji sėkmingai vedasi į kiemą, išsiruošia senelių kaime aplankyti ir pan.

Pasveiksta ir vienas, ir kitas vaikas. Bet pirmoji mama vėliau pasiguos draugėms, kad jos vaikas vis "serga ir serga, o antroji tik ranka numos - "neserga tas mano vaikas, kartais tik pasloguoja" :)

Sušaržuotai parašiau, bet tikrai yra tiesos.

Pati vaikystėje sirgalė buvau. Kol mama mane kutulodavo šilčiausiais šalikais, vos pakilus temperatūrai supakuodavo į lovą - tol sirgdavau. Pradėjau eiti į mokyklą, mama dirba, nebeliko globos, gimdytojų siaubui niekaip neišmokau normaliai šaliko užsirišti, traukdavau į mokyklą atsilapojusiu paltu, vėliau, po mokyklos, į kiemą lėkdavau, kojas sušlapdavau ir... nustojau sirgt :)

Na, kad maistą stebėt, gryno oro duot - faktas, irgi teisinga. Bet ne mažiau svarbu ir savo energija vaiko nesargdint jam tik vos vos sunegalavus. Ir, žinoma, daugiau dėmesio bei supratimo. Irgi išbandžiau praktiškai: kartais geriausia ligų prevencija - tiesiog leidimas pailsėti. Yra buvę, kad dukros nevedžiau į darželį ar neišleidau į mokyklą vien todėl, kad ji sakė šiek tiek blogai besijaučianti. Lyg ir nieko neskauda, lyg ir nekosėje, bet, būdavo, silpna iš ryto, nuotaikos nėra. Ką gi, prašau, bus išeiginė. Nepiktnaudžiaujam, bet pastebėjau, jog ligų sezono metu tai tikrai veiksminga. Vaikas tą dieną pailsi, jei norisi - lovoj pasivarto, o kitą dieną į mokyklą su naujom jėgom kulniuoja :)

2009-04-29 19:58

tai as ir pasiziuriu kaip drauges gydo vaikus siaubas,tu sirupu 10 rusiu,ir per viena diena keliu net rusiu duoda gerti.siaubas kazkoks is kur tas vaikas gali buti sveikas.tik sukosejo ir ji jau lekia su sauksteliu sirupo.nei imuniteto pas ta mergaite,isvien ir serga.gal jau tikrai ji pati prigalvoja tu lygu,ir gydo nesuprasi nuo ko.maniskiai galiu pasidziaugti retai kada serga.kaip ir rimtu susirgimu tai ir nebuvo.as tai sakau kad reik vaikus grudinti,maziukai budavo tai prausdavau drugnam vandeni,ziema irgi neprirengdavau kazi kiek,uosve pamatidavo o jezau sakydavo ar nesusals.nieko sakau nenutiks,jie vaikai juk lauke laksto tai net slapi.o svarbiausiai tai kita anuke yra,ta prirengia kad kaip ciut eina mergaite.tai serga ir serga,visa isbalusi,net nemoka lakstiti kaip kiti vaikai-suprask mociute sako nebek tai nugriusi ar dar ten kas nutiks.tas ir yra kaip augini taip ir turi,o ypac jeigu mociute gra papuole tai sakes.as siuo metu palieku pas uosve mazuke,tai kol isaiskinu kad pas ja silta namie ir kad neprirengtu.taip paziuri i mane suprask, jauna mokina sena su patirtim moteri.laukiu kda rugsejis ir dukra leisiu jau i darzeli.

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-04-29 20:37

Išties ir aš pastebėjau tą tendenciją: kuo labiau vaikus saugo (kepurytė nuo vėjuko, neduokdie ausies kraštelis kyštels, šalikas - iki nosies, dar ir dabar, va tokiu oru, būtinai su kokia striukyte) - tai tie vaikai ir serga kaip reikalas.

Aišku, eketėje maudyt ar basus į sniegą paleist - čia jau kraštutinumas. Nors yra ir taip grūdinančių. Man tai nepriimtina. Bet išlaikant sveiką protą tikrai viskas įmanoma. Bent jau vadovautis tuo, kaip pats rengiesi. Rimtai, ne vieną vaiką šiomsi dienomis mačiau: auklė ar mama su marškinėliais trumpomis rankovėmis, o vaikas - su getrais, kelnytėm, marškinėliais, plonu bliuzoniuku ir dar koks švarkelis uždėtas Čia kai lauke 25 Paklausi, ar ne per karšta tam vaikui - atsakys: ne, juk vėjukas pučia

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-05-10 16:55

Taip.Laurencija teisi,nes pradeti reikia nuo saves.Kai as savo mergyte parke paleidau tik su treningeliu,o visi kiti(na didzioji dalis) vaikuciu dar su sezoniniais batukais ir striukem vaiksciojo,jauciau kaip keistai nuzvelgia mane ir mergyte praeinantys,viena lyg ir paklause ar jai nesalta? Taip,tada buvo ir vejelis ir saulute,bet juk ji ne vezime sedejo,o lakste.Zodziu blogai ir prirengti ir pliki vaikai .Ojeigu kalbet apie tema,tai serga tie musu vaikai,vieni daugiau,kiti maziau,o musu pareiga kiek galima originaliau iskiepyti apie sveiko maisto vartojima.Neretai pasitaiko,kad skubedamos mes pacios neturime laiko pagaminti gero kokybisko maisto,taciau as bent pradejau daryti pazanga studijuodama etiketes.Ir aciu draugei uz tokias pamokas,nes net jos 4 metuku sunelis parduotuveje klausia: " ar cia be E ".Zinot,pamaciau,kad yra tokiu prekiu,kuriu geriau nepirkti,o anksciau nesusimastydavau.

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 293

2009-05-10 23:47

alergija? anksciau niekas nesakydavo kad tai alergija. vezys? visais laikais mazi vaikiukai mirdavo, o kas zino nuo ko?

mieste auginti darzoves? as matau kaip mano kaimynai ta daro... jei musu raj vanduo yra negeriamas, nes daugybe nitratu, tai kokia darzove uzauga tokioj dirvoj?

aisku, oras mieste yra blogas, bet nemanau, kad galim siuo klausimu kazka pakeisti. o apie maisto produktus, visada reikia ziureti ka perki. kad piena pirkciau is bobulytes, turiu zinoti kur ji gyvena, gal jos karve ganos salia kelio? cia neissemiama tema.

kaip buvo pasakyta- dar daug kas priklauso kaip mama reaguoja. kuo labiau savo maziuka saugai, tuo didesne tikimybe kad jis sirgs.

ir dar del ligu. juk jos genais perduodamos. kiek zmoniu dirbo cernobilio katastrofos vietoj? - N. gal ju vaikam neperesidave, bet anukam ir proonukiam pilnai gali.

as pati kai ejau i darzeli sirgdavau labai daznai. o db, kaikurios gydytojos draudzia vaika ten vesti, kad nesirgtu. eis vaikas i mokykla - irgi sirgs, tai ir i mokykla nebeleis eit? :)

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2009-05-11 16:02

pritariu Laurencijai dėl tėvų požiūrio.

tarkim, pas mus dažnai būdavo pamirštamas rankų plovimas. plaunam, bet ne 20 kartų per dieną. ir mane žudo, kai uošviai vis tai primena. 25 kartus per dieną gaila, kad nesuvokia, jog taip naikinamas natūralus imunitetas bakterijoms. gal ir paklausyčiau jų, bet... tokie sveikuoliai, ale iš ligų neišlipa. aiškina apie sportą, higieną, grūdinimą,  serga dažniau už man vaiką. ir snarglys iki kelių man iki šiol ne rodiklis uždaryt namie. tiesa, kadangi nosis jautresnė, stengius, kad lašiukų gautų, kad pasisaugotų, bet jokiu būdu ne lovoj gulėtų.

kitas to sergamumo aspektas- kiek dabartinių dvimetinukų kaip vandenį pliaupia kolą ir ryja čipsus paskui verkia, kad vaikai normalaus maisto nevalgo, alergijos prasideda...

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 14

2009-05-12 18:19

kalbejau su pediatre, sake, kad kuo toliau, tuo nesveikesni ir jautresni ligoms vaikai gimsta. kaltas oras ir maistas, kuri valgome

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-05-13 13:02

ADDA,tai cia daugelis ta ir nori pasakyti,kad mes turim susirupinti savo vaikais,bes jie tai dar nesupranta.Net ir tie ,kurie mokyklas lanko,daznai pyksta ir nesupranta,kodel tie teveliai neleidzia valgyti cipsu,gerti kolos ar taip ilgai studijuoja etiketes parduotuvese.Dar vienas veiksnys ka mes labai pamegom siais laikais,tai visokie maisto papildai,ko mes vaikysteje tikrai tiek negerdavome.Dabar daugelis mamu reikia nereikia kisa vaikams visokius papildus,vitaminus,nes" blogiau tai tikrai nebus".As nenusistaciusi pries visa tai,ir pati kartais perku ir geriu,savo seimai taip pat rekomenduoju,bet tai darau labai saikingai ir velgi- labai ziuriu ko ir kiek yra tose piliulese.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 122

2011-09-13 19:21

Giedre 2009 04 29    

Žinoma, kad maistą reikia žiūrėti. Bet jau esame kalbėję apie tai, kad ir pas bobutę turguje neaišku ką nusipirksi.

Kitas klausimas - ką reiškia TAIP serga vaikai? O kada jie nesirgo?  :)

Aš tarkim visą savo vaikystę prasitrankiau po ligonines ir eidavau į darželį kas dvi savaites, mokykloje kasmet susirgdavau bronchitu, Tracheitas ir panašiomis ligomis.

Alergija? Na taip, dauguma turi šią problemą, ji dabar tampa vos ne privaloma kiekvienam vaikui. BET mano mamą, draugę ir sesę pavasarį pastoviai gydė nuo slogos, sinusito ir kito velnio, kol neprasidėjo "alergijos revoliucija" ir visos ligos tapo alergijomis :D

Pripažįstu, kad šiuo metu vaikai vis mažiau praleidžia lauke - ir tai yra viena iš problemų: vienos mamos bijo išleisti, nes nesaugu, kitos - nieko blogo nemato, jei vaikas sėdi namuose ir lauke praleidžia vos valandą.

Aš asmeniškai kartais užsimerkiu į pamokų ruošą, kad tik vaikai ilgiau lauke pabūtų.

Na, bet reikia ir prie pamoku pasedet :)

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Kodėl šiais laikais taip...

Šiandien gimtadienius švenčia (138)
EMA