Forumas > Sveikata > Vaikų ligos ir sveikata > Sloga
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 

Sloga

 
 
 
1
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 11:42

sveikos.Mes jau sloguojam dvi savaites ir ji nemazeja.Gal ka galit patarti?kaip valyti?


 


 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588
 
2009-03-02 11:43

o ka lasini i nosyte?  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 310
 
2009-03-02 11:44

praplauti juros vandeniu ir ilasinti vibrociliohttp://www.mama.lt/liniuotes/

http://www.mama.lt/liniuotes/

 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 11:51

valau su HUMER ir lasinu VIBROCIL.


 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 310
 
2009-03-02 11:55

Ynacka 2009 03 02    

valau su HUMER ir lasinu VIBROCIL.

 

tada reiktu konsultuotis su gydytoja, juk vaistuku taip ilgai irgi negalima lasint, su humeriu tai galima daug kartu praplauti per diena . Linkiu kuo greiciau atsikratyti slogyteshttp://www.mama.lt/liniuotes/

http://www.mama.lt/liniuotes/

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 310
 
2009-03-02 11:57

tada as nezinau , mes tik taip issigydome slogytes kazko ypatingo nesam dare. Gal kitos mamaytes galetu tau patartihttp://www.mama.lt/liniuotes/

http://www.mama.lt/liniuotes/

 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 11:58

konsultavomes su daktaru,pasake valyt su humer ir lasint vibrocil bet nepadeda.gal zinot kokiu budu be vaistu?gal garavimas padetu?


 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 12:00

o kiek jum sloga ilgiausiai laikosi?


 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 310
 
2009-03-02 12:03

dar yra toks geriamas vaistukas ACTIFED, jis sustabdo nosies varvejima ir lengvina kvepavima pro nosi. Baisiausia slogute buna kelias dienas na savaite, bet paskui vistiek sumazeja ir pranykstahttp://www.mama.lt/liniuotes/

http://www.mama.lt/liniuotes/

 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 12:10

mum bega ta slogyte,ir kai ciaudo isbega,buvo lyg truputy sumazejus keles dienas bet dabar wel taspats.O tas vaistas tinka ir maziem?mum 11men.dabar.


 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-03-02 12:32

Laba siaip nuo slogos mums geriau EUPHORBIUM compositum, jis taip pat homeopatinis, mums sis padedavo.bet jei nosyte neuzgulta bega kaip vanduo, gali buti ir alergine sloga. Siaip jau turejo pamazeti, neturetu dvi savaites testis.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2009-03-02 12:37

Actifed ir gerai bet del jo pasitark su gydytoja del dozavimo siaip jo negalima maziem vartoti ilgiau nei tris dienas, ji galima nuo 6 men. Imeciau aprasyma pasiskaityk.

ACTIFED" aprašymas

ACTIFED (Aktifedas tabletės ir sirupas)
100 ml
 
SUDĖTIS
Aktifedo tabletės (baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos, su vagele,
įspaustas užrašas "WELLCOME" ir "M2A" ;) . Kiekvienoje tabletėje yra 2,5mg triprolidino (triprolidinum) hidrochlorido ir 60mg pseudoefedrino (pseudoephedrinum) hidrochlorido.
Aktifedo sirupas (skaidrus, auksiškai geltonos spalvos, malonaus kvapo). 5ml sirupo yra 1,25mg triprolidino hidrochlorido ir 30 mg pseudoefedrino hidrochlorido.
 
INDIKACIJOS
Aktifedas vartojamas viršutinių kvėpavimo takų ligų (pvz., alerginio rinito, vazomotorinio rinito, peršalimo, gripo) simptomams mažinti tuo atveju, kai reikia kartu vartoti nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų ir histamininių H1 receptorių antagonistų.
 
DOZAVIMAS
Suaugusiems žmonėms ir vaikams, vyresniems negu 12 metų , gerti po 1 tabletę ar 10 ml sirupo, 6-12 metų vaikams(po 5 ml sirupo, 2-5 metų vaikams(po 2,5 ml sirupo 3 kartus per dieną. Aktifedo sirupą galima skiesti sirupu santykiu 1:1 (1 dviejose dalyse) arba 1:3 (1 keturiose dalyse). Taip praskiestą preparatą galima laikyti 4 savaites 25( C temperatūroje.
Vyresnio amžiaus žmonės plačiai vartoja triprolidiną ir pseudoefedriną, nors specifinių tyrimų neatlikta. Vis dėlto rekomenduojama stebėti vyresnių žmonių kepenų ir inkstų funkcija: jei jos nepakankamumas didelis, triprolidino ir pseudoefedrino reikia skirti atsargiai.
 
SAVYBĖS
Triprolidinas sumažina simptomus, priklausančius (iš dalies ar visiškai) nuo padidėjusio laisvo histamino kiekio. Tai pirolidinų grupės preparatas, stipriai blokuojantis histamininius H1-receptorius ir pasi˛ymintis silpnu CNS slopinančiu poveikiu (gali sukelti mieguistumą).
Pseudoefedrinas pasižymi tiesioginiu ir netiesioginiu simpatikomimetiniu poveikiu, todėl efektyviai mažina viršutinių kvėpavimo takų gleivinės paburkimą. Jis daug mažiau negu efedrinas didina širdies susitraukimų dažnį ir sistolinį kraujo spaudimą, taip pat silpniau stimuliuoja centrinę nervų sistemą.
 
 
Kontraindikacijos ir atsargumo priemonės
 
KONTRAINDIKACIJOS
Aktifedo negalima skirti asmenims, netoleravusiems šio vaisto, pseudoefedrino arba triprolidino, taip pat ligoniams, gydomiems fermento monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), arba 2 paskutines savaites vartojusiems šių vaistų. Pacientams, vartojantiems kartu pseudoefedrino ir MAOI, gali padidėti kraujospūdis.Aktifedo negalima vartoti  ligoniams, sergantiems sunkia hipertonine liga ar sunkia išemine širdies liga.
Yra žinoma, kad antibakterinis preparatas furazolidonas gali slopinti fermentą monoaminooksidazę (poveikis priklauso nuo dozęs). Nors vartojant furazolidono ir aktifedo hipertenzinės krizės nepasitaikė, šių vaistų kartu vartoti nereikėtų.
 
ATSARGUMO PRIEMONĖS
Kontrolinių tyrimų metu nustatyta, jog aktifedas    sukelia mieguistumą ir sutrikdo budrumą, todėl ligonis, vartojantis šio vaisto, neturėtų vairuoti automobilio ar dirbti darbo, reikalaujančio susikaupimo ir reakcijos (jei vaisto poveikis jam neištirtas).Žmonėms, vartojantiems aktifedo, nereikėtų gerti alkoholio ar raminamųjų vaistų, nors objektyvių duomenų apie šių vaistų sąveiką nėra. Nors žmonėms, kurių kraujospūdis normalus,pseudoefedrinas jo nedidina,tačiau aktifedo reikia atsargiai skirti ligoniams, vartojantiems antihipertenzinių vaistų, triciklių antidepresantų, kitokių simpatikomimetiškai veikiančių preparatų, pavyzdžiui, mažinančių nosies gleivinės paburkimą, slopinančių apetitą bei psichostimuliatorių, veikiančių kaip amfetaminas. Pradedant tokius pacientus gydyti aktifedu pakartotinai, taip pat tuo atveju, jei vaistas bus vartojamas  gydytojui neprižiūrint, pradžioje reikėtų ištirti vienkartinės dozės poveikį kraujospūdžiui.Kaip ir kitų simpatikomimetikų, aktifedo reikia atsargiai skirti ligoniams, sergantiems hipertonine liga, širdies ligomis, cukriniu diabetu, hipertireoze,  ir tiems, kurių akispūdis arba prostata padidėję.
Šį medikamentą turi atsargiai vartoti pacientai, kuriems yra didelis inkstų ar kepenų pažeidimas, nors specialių aktifedo poveikio tyrimų tokiems ligoniams neatlikta.Ar triprolidinas ir pseudoefedrinas pasižymi mutageniniu ar kancerogeniniu poveikiu, galutinai neištirta.
Paskyrus žiurkių patelėms pseudoefedrino dozę 7 kartus, o patinams(35 kartus didesnę už terapinę dienos dozę žmogui, nustatyta, kad ji nepažeidė gyvulių vaisingumo taip pat vaisiaus vystimosi ar išgyvenimo.
Koks triprolidino poveikis vaisingumui, nenustatyta. Ar aktifedas daro poveikį žmogaus vaisingumui, informacijos nėra.
 
SĄVEIKA
Aktifedo vartojant kartu su kitais preparatais, veikiančiais simpatikomimetiškai, pavyzdžiui, mažinančiais gleivinės paburkimą, slopinančiais apetitą, tricikliniais antidepresantais, psichostimuliatoriais veikiančiais kaip amfetaminas, arba monoaminooksi dazės inhibitoriais, veikiančiais simpatikomimetinių aminų apykaitą, gali padidėti kraujospūdis.
Kadangi aktifedo sudėtyje yra pseudoefedrino, jis gali iškreipti vaistų, veikiančių simpatinę nervų sistemą (pvz., bretilio, betanidino, guanetidino, debrisokino, metildopos bei (i (adrenoblokatorių), hipotenzinį poveikį.
 
NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS
Žmonėms, vartojantiems aktifedo,  gali pasireikšti centrinės nervų sistemos slopinimas arba sujaudinimas, dažniausiai mieguistumas. Gali sutrikti miegas retkarčiais prasidėti haliucinacijos. Retai išberia odą (kartais ir lokaliai dirgina), pasireiškia tachikardija, džiūsta burna, gerklė ir nosis. Vyrams, vartojantiems pseudoefedrino, kartais susilaiko šlapimas (manoma, kad to priežastis gali būti padidėjusi prostata).
 
NĖŠTUMAS IR LAKTACIJA
Žiurkėms ir triušiams triprolidino dienos dozė (pavartota sistemiškai), 75 kartus didesnė nei terapinė dozė žmogui, teratogeninio poveikio nesukėlė.
Jo nesukėlė ir didelės pseudoefedrino dozės (žiurkėms buvo skirta 50 kartų, o triušiams 35 kartus didesnė dienos dozė už terapinę dozę žmogui).
Nors triprolidinas ir pseudoefedrinas buvo plačiai vartojami daug metų be žymesnių komplikacijų, tačiau duomenų apie jų poveikį nėščiai moteriai nėra, todėl vartojant šių vaistų nėštumo metu reikia numatyti, ar teigiamas poveikis motinai bus didesnis už galimą pavojų vaisiui.
Šiek tiek pseudoefedrino ir triprolidino patenka į motinos pieną, tačiau poveikis žindomam kūdikiui nežinomas. Nustatyta, kad motinai, išgėrusiai vienkartinę pseudoefedrino ir triprolidino dozę, 0,4-0,7% pseudoefedrino ir 0,06-0,2% triprolidino su jos pienu išsiskiria per 24 valandas.
 
PERDOZAVIMAS
Ūmiai apsinuodijus aktifedu,  gali pasireikšti mieguistumas, letargija, galvos svaigimas, ataksija, silpnumas, raumenų tonuso sumažėjimas, kvėpavimo sutrikimas, odos ir gleivinių džiūvimas, tachikardija, hipertenzija, hiperpireksija, hiperaktyvumas, dirglumas, traukuliai, šlapinimosi sutrikimas.Atsiradus apsinuodijimo simptomų, būtina palaikyti kvėpavimą ir šalinti traukulius. Skrandį reikėtų  išplauti per 3 valandas po apsinuodijimo, į šlapimo pūslę gali prireikti įkišti kateterį. Pseudoefedrino eliminaciją galima paspartinti rūgštinant šlapimą ar dializuojant pacientą.
 
LAIKYMO SĄLYGOS
Aktifedo tabletes ir sirupą laikyti ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių C temperatūroje ir saugoti nuo šviesos. Tabletes reikia laikyti sausoje vietoje.
 
PAKUOTĖ
100 ml sirupo buteliukas


  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 509
 
2009-03-02 12:43

labai jum aciu,meginsim issigydyt


 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020
 
2009-03-02 12:49

GERIAUSI NOSYTES PAGALBININKAI

homeopatiniai(pvz,sinupret,gelomyretol) vaistai vartojami tik kvepavimui palengvinti.jie skatina nosies plaukeliu judejima,mazina gleivines paburkima,skystina gleives,taciau iskrypusios nosies pertvaros neislygina

persalus ,sloguojant rekomenduotini nosies gleivines paburkima mazinantys vaistai Vibrocil,kurie maziausiai veikia nosies gleivines funkcija,be to juos galima vartoti ilgiau nei kitus gleivine sutraukiancius vaistus.iki savaites laiko galima lasinti ir stipriau veikiancius preparatus.XYMELIN O.5proc, ir OLYNTH o,5 proc.nevartoti 0.1 proc,koncentracijos .nes jis skirtas suaugusiems,tad gali stipriai veikti jautria mazylio nosies gleivine.

teveliai daznai issigasta ,jei gydytojas paskiria hormoninius vaistus,NASONEX ar FLIXONASE,skirtus alerginei ar ilgai besitesinciai slogai gydyti.ir visai be reikalo.sie vaistai veikia tik nosies gleivine,visiskai nepatenka i krauja ,todel yra saugus.

be abejo ,viena garbingiausiu vietu namu vaistineleje turetu uzimti preparatai su juros vandeniu,pvz. STERIMAR,juos vartojant nosies gleivine nedziuva,gerai pasalinamas gleiviu perteklius ir visi susikaupe nesvarumai nosyje

 

informacija is mazylio zurnalas

gal ne i tema bet pravercia ka kalba specelistai


 
 
 
 
Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 4051
 
2009-03-02 13:04

o as siulyciau jei neturi tai nusipirk aspiratoriu,labai lengvai,gerai ir greitai istrauktum tuos negerumus is vaikucio nosytes,priestai praplauk su juros vandeneliu ir palauk kol nusiciaudes mazylis tavo,o po visko ilasink savo pienelio i nosyte,jei neturi tada vibrocilio.Sekmes isgyti


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 37
 
2009-03-02 13:07

nepatariu jokio juros vandens daznai naudoti.. tik euphorbium, kuris nepakeicia nosies gleivines 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 485
 
2009-03-02 13:16

per daug vibrocilio sulasinus gali vaikas apsivemti,mums tarkim jis netinka,pradzioj nesupratau ko veme,buvau pradejus panikuoti,kad kas rimciau nebutu,bet va paskui isiaiskinau kad i nosi ilasindavau daugiau nei viena lasiuka ir vaikas apsivemdavo...apie vaistus ''sinupretas'' vaistinej isgirdau neigiamu atsiliepimu tai ir siulau gerai pagalvoti pries naudojant mes ir jei sloguojam tai dazniausiai trunka dvi savaites sloga,ir pastebejau kad pabaigoj kuo maziau lendi prie nosytes,kuo maziau trauki tuo greiciau praeina viskas,tik aisku baisu kad iki plauciuku nedaeitu
 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-03-02 13:55

pakvepuoikit biški eukalipto eterinio aliejaus per inchaliatorių galima ir į lpvytę ant patalų užlašinti lengviau bus kvepuoti ir reikia gerai vedinti kambarį bei drekinti orą.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2127
 
2009-03-02 14:00

kaip buvo mums sloga tai gyd.israse SINUPRET lasu geriamu.mums padejo,bet mano panele jau buvo virs 1m.neatsimenu nuo kokio amziaus galima


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 113
 
2009-03-02 15:26

mums jau visas menuo sloga, plaunam juros vandeniu lasinom vibrocil bet nieko gero, db lasinam Euphorbium vistiek dar nepraejo :(http://zivile1984.blogas.lt/ 


 

 
 

1
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
ARS
faustas ivoska