Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
9
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2011-01-11 11:41

Natūralios švaros priemonės buičiai
Jau kelios dienos sukasi galvoje mintys, kaip buityje naudojamą chemiją pakeisti natūraliomis, organinėmis medžiagomis. Kiek panaršiusi internete radau neblogų minčių ir patarimų (ačiū supermamoms). Nors turiu pastebėti, kad kai kurie patarimai man žinomi iš vaikystės, kai dar taip nebuvo išsiplėtusi buitinės chemijos pramonė ir mama darydavo "stebuklus" su citrinos rūgštimi, soda, actu…


Dauguma buityje naudojamų cheminių priemonių turi savo natūralias alternatyvas. Tad jei mėgstate eksperimentuoti, tai šis straipsnis būtent Jums :) .

 

Alternatyvūs valikliai

Štai keletas valiklių, galinčių pakeisti įprastus valiklius iš parduotuvių.

Alkoholis: Izopropilo alkoholis, (rubbing alcohol) žudys bakterijas. Jis yra naudojamas dezinfekuoti įpjovimus ir įbrėžimus. Taip pat jis tirpdys riebalus ir gali būti naudojamas kaip dėmių išėmimo priemonė iš kai kurių švelnių audinių (ne iš acetatinio ar dirbtinio šilko). Nenaudokite alkoholinių gėrimų kaip dezinfektantų ar dėmių išėmimo priemonių; jie savo sudėtyje turi cukraus, kuris gali palikti ant audinio dėmių.

Amoniakas: Amonio hidroksidas yra stipri bazė tirpdanti riebalus. Niekad nenaudokite amoniako uždaroje patalpoje, kadangi jo garai nuodingi. Atskiestas vandeniu jis tampa geru valikliu stiklui ar veidrodžiams sumaišytas su skalbimo ar indų plovimo priemonėmis jis pašalina nuo grindų vašką.

Kepimo soda: Natrio bikarbonatas gali būti naudojamas tiesiai iš dėžutės kaip švelni abrazyvinė valymo priemonė, ir gali gerokai mažiau nei pirktiniai valikliai braižyti paviršius. Soda lengvai absorbuoja kvapus ir yra rekomenduojama naudoti šaldytuve.

Citrinų sultys: Citrinos rūgštis naudojama kaip švelnus baliklis vilnos ir celiuliozės pluoštui. Ji gali pašalinti šviežias nestiprias geležies rūdžių dėmes, tačiau yra neefektyvi įsisenėjusių dėmių valymui.

Druska (natrio chloridas): Druska gali būti naudojama kaip abrazyvas valymui, tačiau ji gali subraižyti kai kurios metalus ir plastmasę. Druska nepadeda išlaikyti dažytų audinių spalvos skalbiant.

Actas (5 procentų acto rūgštis): Actas neutralizuoja bazes, turinčias savo sudėtyje šarminių muilų. Actas pašalina ploną riebalų sluoksnį nuo paviršių, tačiau išės marmurinį paviršių. Baltasis actas yra saugus naudoti visiems neblunkantiems audiniams, tačiau ne medvilnei ir linui.

 

Keletas patarimų ką ir kaip valyti

Universalus valiklis

Soda, boro rūgštis, actas, vanduo, arbatmedžio aliejus (dėl kvapo - ir dezinfekuoja).
Universalus valiklis iš muilo riešutų. Įdėkite 12-15 nesmulkintų muilo riešutų lukštų arba lukštų dalelių kiekį, atitinkantį šį skaičių, į 2 litrus vandens, įpiltus į indą su sunkiu dugnu, ir kaitinkite iki užvirimo. Nežiopsokite, nes užvirdamas šis skystis kyla panašiai kaip ir pienas! Uždenkite dangčiu ir nuo 20 iki 30 minučių virinkite ant lengvos ugnies. Palikite pastovėti per naktį. Gautas skystis tinka plauti automobiliams, grindims ir t.t. Kitiems valymo atvejams, kai reikia didesnės koncentracijos, kitą dieną pakartokite tą patį veiksmą: kai užvirs, ant lėtos ugnies virinkite 30 minučių. Skysčio spalva turi būti sodriai auksinė. Ataušusį skystį pilkite į indą, perkošdami per sietą, o paskui išpilstykite į plastikinius butelius, palikdami nuosėdas inde. Nelaikykite butelių su skysčiu saulės šviesoje, nes jos spinduliai produktą veikia neigiamai ir jis greičiau praranda savo eksploatacines savybes. Supilkite į tuščias talpas nuo purškiamų skysčių (tinka buteliai nuo langų valiklių). Skystis vartojamas 4-8 savaites, priklausomai nuo jį veikiančios šviesos ir šilumos kiekio.
Dėmių naikinimas

Tušinuko arba klijų dėmes greitai pašalinsite, įtrynę į jas dantų pastos. Po to skalbti kaip įprastai. Taip pat iš drabužių tušinuko dėmes lengvai pašalinsite odekolonu, spiritu ar degtine.
Rašalo dėmę įtrinkite pienu, leiskite išdžiūti ir išskalbkite drungnose pamuilėse.
Suodžių dėmes storai užbarstykite druska, truputį taip palaikykite, po to gerai išvalykite šepečiu. Jokiu būdu nebandykite dėmės panaikinti skalbdami! O nuo baldo druską nusiurbkite dulkių siurbliu.
Rūdžių dėmes galima įveikti glicerino, kreidos miltelių ir vandens košele. Arba sudrėkinti svogūnų sultimis ir palaikyti kelias valandas. Paskui išskalbti.
Šviežias raudonojo vyno dėmes ant kilimo tučtuojau užbarstykite druska. Druska sugers dažančiąsias daleles ir vėliau be problemų kilimą išsiurbsite.
Šviežias kavos dėmes lengvai išskalbsite sūriame vandenyje.
Tepalo ir aliejaus dėmes išvalysite su sviestu.
Jei susitepėt rūbus mėlynėmis, juos išvalysite pienu.
Vašką iš rūbų išvalysite ant rūbo uždėję popierių (bandyti galima popierinį rankšluostį, arba laikraštį ) ir su karštu lygintuvu palyginę.
Skalbimas

Vietoj skalbimo miltelių galima naudoti: muilo riešutus, eko-kamuolius (Interneto svetainėje Sveiki Produktai siūloma įsigyti tokius eko-kamuolius, kurie „skalbia“ be skalbimo miltelių.)
Keliais šaukštais druskos galite sėkmingai pakeisti skalbinių minkštiklį: sūriame vandenyje išskalautų skalbinių spalvos atgis, jie bus minkšti ir purūs.
Su skalbimo milteliais galite įberti ir sodos. Ji ne tik minkština vandenį, bet dar ir balina.
Kad balti skalbiniai būtų kaip nauji, galima skalbiant į skalbimo mašiną įdėti citrinos žievę. Kvepės ir bus išbalinti.
Išskalbtus dažančius skalbinius perskalaukite acto tirpalu (kad vanduo būtų vos rūgštus). Daugiau skalbiniai nedažys.
Virtuvė

Viryklių keramikinį paviršių, plieninius paviršius, melchiorinius dirbinius gerai nuvalo paprastas ūkinis muilas (pabaigoje būtinai nusausint su sausu skudurėliu ar popieriumi ).
Nerūdijančio plieno, matinius paviršius, nuvalius paprastu valikliu ir nudžiovinus galima poliruoti ne brangiu specialiu skysčiu, o paprasčiausiu vaikišku aliejuku, užpylus truputi ant vienkartinio rankšluosčio. Po to ne taip greitai apsičiupinėja ar susitepa.
Puodai blizgės jei juos išplovus išvalysime actuota kempine. Palaikius porą minučių puodus reik išskalauti.
Pridegusius puodus ar skardas išvalysite į juos gausiai pribėrę sodos, įpylę šiek tiek vandens ir pakaitinę. Viskas užputoja ir nuputoja.
Riebalus puikiai skaldo citrinos sultys. Jos ne tik išvalo, bet ir atgaivina paviršių. Arba riebalais išteptus paviršius plaukite sodos tirpalu.
Kad metalinė kriauklė spindėtų, valykite ją baltuoju actu.
Aliuminio puodų nevalykite soda, tam tikslui naudokite boraksą.
Vietoj indų ploviklio naudokite sodą. Riebalus gerai pašalina ir garstyčių milteliai. Arba pasidarykite indų ploviklį iš muilo riešutų (žr. viršuje “universalus valiklis&rdquo ;) .
Orkaitės valymas: sumaišyti 1/4 puodelio amoniako ir 2 puodeliai šilto vandens. Įjungiame 5minutėms orkaitę. Išjungiame. Į kepimo skardą supilame padarytą skystį, įdedame į orkaitę ir paliekame nakčiai. Kitą rytą galima valyti su norimu valikliu (amoniako pagrindu) ar soda ir vandeniu (nešvarumai turėtų būti atšokę). Šitas metodas su amoniaku labai geras ne tik orkaitėms, bet ir ypač prisvilusiems puodams - tik jei kas sergate astma, geriau nebandyti, nes pasekmės gali būti liūdnos.
Į šaldytuvą, kad jame nebūtų pašalinių kvapų, galima įdėti rūtų šakelę arba įpilti į indelį kavos.

Nukalkint skalbyklę

Keletą kartų per metus vietoj skalbimo miltelių įberti citrinos rūgšties (1 valg. šauktą su kaupu) ir tuščią skalbyklę įjungti virinimo režimu. Citrinos rūgšties valymus reikėtų daryti tiek kartų per metus, kiek šeimoje yra žmonių.


Kanalizacija

Kriauklių vamzdžiams atkimšti reikės po lygiai: puodelio geriamosios sodos, puodelio druskos ir puodelio acto. Visų pirma į sausą kriauklę suberkite sodą, paskiau druską ir supilkite actą. Palaukite 15 minučių ir praplaukite verdančiu vandeniu.
Nemalonius kvapus, sklindančius iš vamzdžių galima pašalinti įbėrus šaukštą druskos ir po kelių minučių užpylus labai karštu vandeniu.

Kilimo spalvos

Kilimo spalvos bus daug ryškesnės, jei keletą kartų per metus kilimą valysite šepečiu kilimo šerelių kryptimi, pamirkydami jį acto ir vandens tirpale (santykiu 1:3).
Kad paryškėtų kilimo spalvos, ant jo užbarstykite drėgnos druskos, palikite išdžiūti, po to kilimą išsiurbkite.

Lygintuvas

Lygintuvas geriau slys, jei jo padą perbrauksite žvakės arba bičių vaško gabalėliu, o po to nupoliruosite minkšta skepeta.
Norint nuvalyti pridegusį lygintuvo padą, pirmiausia jį pakaitinkite, tada sušlapinę skudurėlį ir ant jo užbėrę sodos, trinkite padą (aišku labai atsargiai nes šlapias skudurėlis nuo įkaitusio lygintuvo greit įkais.) Po to padą nuplaukite. Arba pridegusio lygintuvo padą išvalysite juo palyginkite rupią druską.
Kalkes nuo lygintuvo pašalinsite acto ir vandens mišiniu.
Mikrobangų krosnelės valymas

Įdėti į ją stiklinę su actu ir įjungti 45 sekundėm.

Kainų etikečių nuėmimas

Kainų etiketes lengvai nuimsite, daiktą pašildę plaukų džiovintuvu. Klijų likučius patrinkite valgomuoju aliejumi, palaikykite, po to nuvalykite indų plovikliu arba degtine.
Sunkiai pašalinamus likučius nuvalysite eukaliptų arba arbatmedžio aliejumi.

Sidabro valymas

Dubuo išklojamas aliuminio folija, įdedamas sidabras. Įpilamas karštas vanduo, įdedama druskos (1 l vandens – 4-6 valgomieji šaukštai druskos). Laikoma keletą minučių. Po to nuplaunama ir nušluostoma.
Sidabras vėl blizgės, jei nakčiai pamerksite į alų, po to nuskalausite ir nušluostysite.
Sidabrinius įrankius galima valyti dantų pasta: užtepti skepeta, patrinti, po to nuskalauti ir nušluostyti.
Pajuodavęs sidabras pašviesės, jei jį perpilsite karštu bulvių nuoviru, po to perskalausite drungnu vandeniu ir nušluostysite sausa skepeta.
Dėmėtas sidabras mirkomas 30 minučių rūgpienyje, po to nuskalaujamas drungnu vandeniu ir nušluostomas.
Sidabras nepajuoduos, jei į įrankių stalčių įdėsite keletą gabalėlių mokyklinės kreidos.
Sidabras nepajuoduos, jei rečiau naudojamus įrankius tiesiog laikysite plastikiniame maišelyje.
Sidabriniai papuošalai valomi amoniako ir kreidos mišiniu.
Pelėsis

Pelėsių dėmes iš visų audinių galima išvalyti terpentinu ir 5% amoniako tirpalu. Dėmėtą vietą patrinkite, paskui plaukite muiluotu vandeniu ir išskalaukite.
Sumaišykite 60 ml amoniako su 30 ml skysto indų ploviklio (be chloro!!!!!), ištirpinkite šį mišinį 4 litruose vandens. Tirpale pamirkyta kempinėle gerai patrinkite dėmę, tada nuplaukite vandeniu ir visiškai išdžiovinkite gryname ore. Jei tai nepadėjo, pakartokite procedūrą su chloro tirpalu (150 g 4 litrams vandens). Tiesa, prieš tai vertėtų įsitikinti, ar toks tirpalas neišgrauš medžiagos spalvos – pabandykite jo užlašinti kokioje nepastebimoje vietoje. Beje, vertėtų nepamiršti, jog chloro jokiu būdu negalima maišyti su amoniaku, nes tada atsiras nuodingų garų. Taigi jei prireiks antros procedūros, prieš ją darydama gerai išplaukite indą, kuriame buvo indų ploviklio ir amoniako. (Iš mama.lt portalo)
Pelėsio valiklis namas valyti. Sumaišykite 3 proc. vandenilio peroksidą su 2 dalimis vandens, supilkite į butelį su purkštuku ir papurškite vietose, kur kaupiasi pelėsis. Palaukite mažiausiai 1 valandą ir nuplaukite dušo srove. Jei pelėsis pažeidė kitą namų vietą, galite jį panaikinti grynu neskiestu actu arba citrinų sultimis – suvilgykite jomis kempinę, užtepkite ant pelėsio, palaukite 1 valandą ir nuvalykite šlapiu skudurėliu.

Vonios plytelių valymas

Valyti actu, o baltus tarpelius tarp plytelių valyti balta dantų pasta. Jei norite, kad plytelių tarpeliai išlaikytų savo spalvą, pirmiausia, tik paklojus plyteles tarpus reikėtų impregnuoti specialiu skysčiu.


Medinių paviršių valymui
2-3 šaukštai citrinų sulčių,
keli lašai linų sėmenų (arba jojobos) aliejaus.
Supilkite viską į dubenėlį ir pamirkykite skepetaitę dulkėms valyti.

 

Pjaustymo lentelės valiklis

Paprasčiausias būdas dezinfekuoti pjaustymo lentelę - ją švariai nuplauti po tekančiu vandeniu, įtrinti citrinos skiltele ir dar kartą nuskalauti. Jei ant lentelės liko dėmių, tiesiai ant jų išspauskite citrinos sulčių, palikite 10 minučių, tada nuvalykite. Arba pjaustymo lenteles valykite sodos tirpalu, jis pašalins dėmes ir kvapus.


Plastikinių indų valymas
Švariai išplauti plastikiniai indai retai kada tampa bakterijų pilna terpe, tačiau kartkartėmis prisigeria nemalonių kvapų. Tokius indus išvalyti ir dezinfekuoti padės žiupsnelis sodos; užmerkite nakčiai šiltame vandenyje, kuriame ištirpinta sauja sodos, o ryte švariai nuskalaukite.


Trąšos
Obuolio gabalėlius lengvai įspauskite į žemę gėlių vazonuose – nereikės pirkti trąšų.


Lietsargio valymas
Lietsargio spalva ilgainiui tampa nebe tokia ryški, jis pasidaro pilkas ir niūrus. Išskleiskite lietsargį ir patrinkite spiritu suvilgyta skepetaite.

Versta oda

Ją atšviežinsime su smulkiu šveitimo popieriumi, braukdami prieš "plauką".


Batų kvapas

Į batus įberkite kelis šaukštus druskos - per kelias valandas išnyks nemalonus prakaito kvapas.


Tabletės nuo priplėkusio kvapo

Seni grafinai dažnai dvelkia pelėsiu. Į indą pripilkite vandens, ištirpinkite jame anglies tabletę ir palikite keletą dienų pastovėti.


Nuo kandžių

Į drobinį maišelį sudėkite keletą džiovintų citrinos skiltelių ir pakabinkite spintoje. Išsikvėpusias citrinas kas 4-6 savaitės pakeiskite naujomis.
Kandys bijo levandos, gvazdikėlių, apelsino žievelių, kadagių kvapo.
Oro gaiviklis

2 puodukus šilto vandens, 2 arbat.š. sodos, 2 arbat.š. tikrų citrinos ar laimo sulčių, supilti i stiprų purkštuvą, gerai suplakti kad soda ištirptų.

Vandens nuosėdos
Vandens nuosėdas nuo paviršių, kuriems netinka įprastos priemonės, galima valyti citrinos sultimis arba actu. Tai - dažyti vonios baldai, plastikinės dušo kabinos.


Langų valiklis

Vandenį ir actą 1:1 supilkite į purkštuvą.
Arba pasidarykite valiklį iš muilo riešutų (žr. viršuje “universalus valiklis&rdquo ;) .

Gartraukio valymas

Gartraukį išvalysite pasidaryta "košele": sutarkuokite mažą gabalėlį ūkiško muilo, įpilkite šiek tiek šilto vandens ir šlakelį acto. Galima dar įdėti sodos.


Košelė sienoms plauti

Sienas galite valyti pasidarę košelę iš sodos ir vandens.


Vazos valymas

Į vazą pridėkite bulvių lupenų ir pripilkite vandens. Palikite per naktį. Tokia priemonė yra švelnesnė už cheminius baliklius.

Štai dar keletas alternatyvų buityje naudojamoms cheminėms priemonėms :

Vietoje šių medžiagų

 

naudokite šias

Valikliai su amoniaku Soda ir vanduo
Šlifuojantys valikliai Pusė citrinos su boru
Grindų/baldų vaškas 1 dalis citrinos, 2 dalys alyvuogių aliejaus
Sidabrinis valiklis Verdantis vanduo, soda, druska ir gabaliukas aliuminio
Tualeto valiklis Soda ir tualeto šepetys
Dezinfekavimo priemonės ½ puodelio boro ir 4,54 l vandens
Kilimų ir baldų apmušalų valikliai Sausas kukurūzų krakmolas
Aliejiniai dažai Latekso ar dažai vandens pagrindu
Naminių augalų insekticidai Pamazgos ar gabalėlis muilo ir vanduo
 

  
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 36
 
2011-02-17 18:30

Man keista as nesu turejusi drauge, kuri sakytu,kad neturi nei noro nei valios tvarkyti namus. Man butu geda tai pasakyti .Ir dar kokia nors sistema isradienti ,zonomis kambari tvarkytis, cia panasiai kaip liga,kuria turi iveikti, po biski. Jei ta dena plaunu grindis tai butinai ir dulkes nuvalau, o jei kitai dienai atideciau tai man uzkliutu grindys, vistiek plauciau jas.. nu man suderinamas dalykas, jei tvarkai tai viska ir ta pacia diena, zinoma spintu kraustyti nereikia, ar virtuves spinteles valyti, tokius dalykus atidelioju kitam kartui, o grindu plovimas ir dulkiu valymas, man kasdieniniai darbai ir malonumas. Megstu svara, ir kvapnius namus, nekianciu priskretusiu grindu virtuveje. Atsikeliu ryte ir matau svarias grindis virtuveje, gera diena nuo rytinio puodelio, o pirmiausia ir einame i virtuve. Dabar stengiuosi pilnai apsitvarkyti penktadieniais, nes mano brangusis savaitgali kad matytu tikra svara namuose, jis kritiskas,nors nera pasakes,kad nesvaru namuose.   Kaip ir visi daiktai buna savo vietose.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588
 
2011-02-17 18:53

o as i sav k generaline na viska apeinu.. o siaip kasdien sen bei ten, kkur reikpatvrakau. bet esu uzsibrezusi i sav k. kas sesias dienas kokias.. man taip gaunas tai vat.  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2011-02-22 11:01

 O mane ima juokas!!!!!!!!!!! Kai sededavau namie ,o dar ir vaiku nebuvo... tada viskas kitaip atrode.Dabar gali tvarkyti netvarkes,viena gala tvarkai,kitas jau apsiktas...Bet vistiek saziningai ropodavau ,kol sedejau namie. Dabar neturiu tam nei laiko,o kartais nei noro.Darbas suryja daugiausiai mano laiko,tad uzsimerkiu ir stengiuosi nematyti ne vietoje sudetu daigtu,pirsciukais apciupinetu stalu ir spinteliu. I savaite karta  susiimu ir susitvarkau,vyras daug man padeda,tad ir aciu Dievui ir vyrui ,zinoma!  Taip grindis visada iki darbo arba po jo praeinu su skuduru,nes dulkes vistiek nervina,bet ant stalu ir teliku dabar ir piesti kartais galima,bet... kaip jau minejau-uzsimerkiu,nes neturiu jegu...

Siaip as esu prie pedanciu,tai manau jau isivaizduojate kas darosi kai as atsimerkiu!!!!!!!!!!  

  
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-10-05 12:09

Dabar jau dažniau namus tvarko vyras nes turim maža vaikiuka ir vyras labai man padėda o tvarkom tada kai matom jog reikia, būtina.Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023
 
2011-10-05 12:25

pasinaudosiu brazdes patarimais :) siandien kaip tik valysiu langus,tai su actu pabandysiu :) (jeigu jo yra namie :D   ) . drugelis,saunu kad vyras padeda namu tvarkyme :)


  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2011-10-05 12:27

aš pati džiaugiuos :)

 

o dėl acto tikrai geras dalykas, pabandykVaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 206
 
2011-10-05 18:29

kartas nespeju tvarkyti savo mazylo isverstu daiktu , tai dazniasiai namus twarkau kai jis mega :) seip man patinkai kai namuose swara :) kai vyras buvo isvykes namus buvau ipratusi tvarkyti naktimis kai miega sunus yra buve kad pradejau twarkyti kaskur 22h. o baigiau 2 nakties , atrodo viskas tvarkoj bet vistiek atrandu ka pertvarkyt :D


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 3
 
2012-08-11 17:52

O gal buvot su kandimis susidūrusi kuri nors? Kaip kovojot? Aš čia radau kiek patarimų, gal kam dar pravers http://zinom.lt/is-kur-atsiranda-kandziai/


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1
 
2015-01-01 20:41

Norėjau paklausti ar yra svarbu ar švaros prekės yra ekologiškos ar tos tradicinės? Noriu žmonai atnaujint virtuvę, svarstau ar ekologiškumas čia bumas ar tikrai ženkliai geresnis dalykas? 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 55
 
2015-01-07 11:51

Man tai visada sunkiausias darbas, kurį reikia daryti kasdien yra indų plovimas. Nežinau kodėl, bet pas mus šeimoj niekas nenori plauti indų. Todėl dabar vis dažniau pagalvojame, kad mūsų šeimai reikia indaplovės . O šiaip generalinę namų tvarką tai darome kartą per savaitę. O kasdien tik prasiplaunam grindis, nusivalome dulkes :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 121
 
2015-03-30 21:27

As galvoju nusipirkt pabandymui Biotos valiklius, kur darbar reklamuoja. Esat, gal bandzius kuri? Butu idomu atsiliepimu isgirst, Ar gal kokiu kitu probiotiniu turejot?


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 131
 
2015-04-24 14:41

As jau kuri laika naudoju Biotos valiklius. Man patinka, kad jie neturi tokio bjauraus chemikalu kvapo, kaip dauguma valikliu ir odai jie svelnus, rankos vel atgavo normalu vaizda. 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 121
 
2015-05-27 23:16

O kokius tu Biotos esi isbandzius? Man idomiausia butu apie grindu valikli isgirst - gerai valo, nepalieka zymiu? 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 131
 
2015-06-25 20:53

Asturiu visa rinkini, tarp ju ir grindu valikli. Jokiu zymiu tikrai nepalieka, grindys lieka svarios, blizgancios. Tualeto valiklis labai geras ju irgi ir dar universalus valiklis pavirsiam labai patinka. Dabar net ir indu ploviklis Biotos pas mane, tai irgi galiu pasakyt ne ka prasciau uz visus fairy ir pan...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 121
 
2015-06-26 23:13

O Biotos tualeto valiklis toks a la gelinis ar skystas visai? Nes kiek man teko susidurt su visokiais "ekologiskais" ir pan. tai vandeniukas vienas ir mane tai nervuoja su tokiais valyt ...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 131
 
2015-06-30 22:37

Biotos tualeto valiklis tirštas, na toks normalus gelis, kaip ir koks domestos, tik kvepia maloniau :) Gerai pasilaiko ant sienelių ir išvalo viską tikrai gražiai, labai ir stengtis nereikia brūžint.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 92
 
2015-07-22 22:24

O Biotos vonios valiklis kaip? Nepalieka zymiu ant duso stiklu pvz. kranu pavirsiu? Galvoju ir as rinkini iskart pirkt gal ...


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 131
 
2015-07-30 23:57

Vionios valiklis Biotos irgi geras, man tai nelieka jokiu zymiu. Gali pirma viena pabandymui nusipirkt, nors as tai patenkinta visu rinkiniu :)  


 
 
 
 
Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 92
 
2015-08-28 16:49

Nusipirkau vonios valikli Biotos, kaip rekomendavai, bet dabar gailiuos, kad viso rinkinio iskar nepirkau. Vonia puikiai valo, tai jauciu vis tiek pasiimsiu ir kitus.


 
 

9
 


Viršun ^ | Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Lukytis