Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

4
Mama.lt

Mama.lt

2009-06-05 21:25

Esu tipine dvyne pagal zodiaka, o apie jas sakoma, kad jose gyvena 5 skirtingos moterys. Tai pas mane tvarkymasis vyksta "fazem". Viena diena bunu pedante iki kaulu smegenu ir ta diena vargas mano vyram, jei maisosi man po akiu (o dazniausiai tokiom dienom ilgai lauke buna), nes po namus lakstau su sluostem, siurbliu, gramdau, plaunu sveiciu, verciu spintas ir neduokdie kuris palieka kokia raukslele ant lovos. Kita diena nuo ryto iki vakaro galiu vaiksciot pro didziausia kruva neplautu indu be jokios sazines grauzaties, o i saliona sutemptu visu vaiko zaislu net nepastebiu. O kitom dienom bunu normali, apsitvarkau virtuve, issisiurbiu, issiplaunu grindis, zodziu, palaukau optimalia tvarka. Vienos sistemos turet negaleciau...

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 293

2009-06-06 09:40

jei jau apie lėkštes... esam trijų asmenų šeima, o indų krūva-  lyg čia gyventų mažiausiai penki :D  

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2009-06-06 15:14

jo, su indais... aš vaiko niekaip neįpratinu, kad nebūtina imt vis naują šaukštą- kad galima išplauti esantį kriauklėj ir sėkmingai naudoti. tas pats su lėkštėm. tai vis kariauju

kai įsikraustėm į naują butą, kaip išprotėjus ėjau kasdien kampais pasieniais po kelis kartus, visas dulkeles "laižydama". paskui pastebėjau, kad per darbo savaitę tik esminius darbus darau- indus išplaunu, praeinu su šluota. o visa kita jau pasilieku savaitgaliui, kai laiko ir jėgų daugiau

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

Mama.lt

Mama.lt

2009-06-06 18:22

man ir uzeina tokiomis fazemis,bet dazniausia tik nusluostau dulkes,isplaunu grindis ir tiek siai dienai to mano tvarkymosi

2009-06-07 09:38

dėl to, aš nemėgstu svečių - siurprizų :) nes būna dienų, kai negyvenam idealioj švaroj :) ir tikrai nemalonu priiminėti draugus tokiuose namuose. o ir šiaip, man būna dienų, kai nenoriu bendrauti :)

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2009-06-07 10:15

kazkaip netiketu sveciu ir as nemegstu,nors ir atrodo tvarkaisi bet juk kai mazas vaikas namie tai tiek tos tvarkos ir buna jei ryte tvarkeisi tai po pietu tas pats kas netvarkyta,tai man kazkaip maloniau irgi kai zinau kad sveciai atvaziuos ta ir ta diena tai ir apsitvarkai ir pyrago kokio issikepi tai ir paciai maloniau

Lilypie Pregnancy tickers

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 90

2009-06-17 13:17

as irgi nemegstu netiketu sveciu, nes gali but , kad namai nesutvarkyti, o jei dar pati riebaluota galva vaikstai...

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-06-17 13:21

O vat kai turi kokį darbą ar mokslus, ir kai grįžti namo kojas vilkdama - tai nieko nematai: nei dulkių, nei skalbinių krūvos, nei purvinų vaikų :D

Tada sėdi - žiūri į vieną tašką ir nesupranti, ko tie namiškiai nepatenkint burba

Taigi, galim daryti išvadas, kad ne tvarka žmogui svarbu ir ne dėl to mes gyvename :D

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 55

2009-06-17 14:38

Sveikutes,sia tema noreciau pasakyt savo nuomone.Manau cia nuo pacio zmogaus priklauso kaip jam patinka gyvent ar betvarkei ar tvarkoj.Manau jei nori gyvent tvarkingai tai ir suspeji viska.Pati stengiuos kiekviena diena apsitvarkyt,labai megstu svara kai namai blizga ir kvepia tai ir pacios nuotaika geresne,smagu gyvent kai svaru ,nera pasaliniu daiktu kai viskas savo vietoj.

neturi vaiku,neturi nieko...

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2009-06-17 14:46

na as taip pat megstu kai namie yra tvarka,tik kad pas mane kai du mazi vaikai tai tvarka pasidziaugiu vos 10 minuciu,siandien dariau generaline tavrka namie,nusivaliau langus isveiciau visus pasalius,kol vaikai miega dziaugiuosi tvarkingais namais,o vakare laukia vel tas pats burdakas,o siaip kiekviena diena prasiurbliuoju kambarius,issiplaunu grindis,dulkes nusivalau,bet buna ir tokiu dienu kai nieko netvarkau bet cia jau retas dalykas pas mane

2009-06-17 16:59

Na aš irgi mėgstu tvarką, bet buvo toks laikotarpis, kai išeidavau prieš 8 val. ir grįždavau po 20 val...  Ir dar po 23 val vėl prie kompo sėsdavau. Patikėkite - tikrai ne kambariai ir ne tvarka pirmoje vietoje buvo...

O vos nežliumbdavai atsigulus, kokia minkšta tavo pagalvė...

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 6

2009-06-18 15:51

Giedre 2009 06 17    

Na aš irgi mėgstu tvarką, bet buvo toks laikotarpis, kai išeidavau prieš 8 val. ir grįždavau po 20 val...  Ir dar po 23 val vėl prie kompo sėsdavau. Patikėkite - tikrai ne kambariai ir ne tvarka pirmoje vietoje buvo...

O vos nežliumbdavai atsigulus, kokia minkšta tavo pagalvė...

Labai panasiai gyvenu ir as... Tai savaitgaliais tenka papluseti gerai, taip ir visa savaite prabega, net nepastebi. Negerai taip, oi negerai, bet pries veja nepapusi.

2009-06-19 14:52

Manau, kad moterys turi įvairių laikotarpių: esu sėdėjusi namie ir tuomet namai buvo tvarkingi, esu dirbusi ir mokiusis iki išnaktų - ir tuomet nelikdavo laiko namų ruošai.

Dabar sakyčiau - per vidurį. Bet vis tiek, manau, kad svarbiau yra pasirūpinti savimi, o ne dulkėmis. Jei aš nebepavelku kojų ir skauda galvą, tai krentu į sofą prie teliko ir su vaikais žiūrime filmą apkuistame kambaryje ir dzin dzilin man

2009-06-20 21:07

iš savo gyvenimo pas tėvus prisimenu, tarkim - sekmadienio vakaras, grįžom iš sodo... pavargę visi. su tėčiu ištiesiam kojas, o mama... vis tvarkos ir tvarkos... ir aš visada mamą prisimenu, kaip visada kąnors veikiančią. nemanau, kad tai l. gerai. su tėčiu bandėm ją perauklėti, kad leistų sau pagulėt, tv pažiūrėt ir pan.  aš tokia nenoriu būti - nuvargus, suirzus, ir jaustis neįvertinta. juk medalio už idealią švarą niekas nekabina . . .

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 25

2009-06-21 17:31

Skaij 2009 06 06    

jei jau apie lėkštes... esam trijų asmenų šeima, o indų krūva-  lyg čia gyventų mažiausiai penki :D  

Pažįstama situacija :D  Ir kaip jų tiek prisikaupia. Tik gerai, kad pas mus indaplovė juos plauna dabar.

2009-06-21 17:36

indaplovė - gėėėėėėris

2009-06-22 15:35

O mums taip gavosi, kad vietoj indaplovės teko skalbimo mašiną statyti.. Taip kad... likau be gėrio. Gerai, kad vyras mėgsta indus plauti

O tiesa, kad reikia labai daug indų turėti, jei norint ekonomiškai išlaikyti indaplovę?

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-06-22 16:03

Ką gi, žodis apie indaplovę.

Beje, indų plauti nekenčiu. Labiau už šitą darbą tikriausiai nekenčiu tik grindų plovimo.

Tačiau pagyrų indaplovei daug nepasakysiu

Kol neturėjau skalbimo mašinos, tol nesupratau, ką reiškia mamos skepticizmas, esą skalbimo mašina - tik švariems skalbiniams.

Vėliau pati įsitikinau, jog taip yra. Ji puikiai išskalbia prakaituotus rūbus, patalynę. Bet elementarias riebalų dėmes vis dėlto nori nenori tenka pašiūruoti rankomis ir ūkišku muilu, jei nenori mašinos užfarširuoti cheminiais balikliais ir dėmių valikliais. O aš to nenoriu - vis dėlto oda tai nevaldiška, nesinori, kad paskui į ją trintųsi nepakankamai išskalautų chemikalų mišiniai. Todėl šias priemones naudoju tik minimaliai, kai tikrai būtina, o ne kaskart skalbdama.

Tai val lygiai tą pačią savo mamos frazę galiu pritaikyti ir indaplovei: ne toks jau ji stebuklas, ir apskritai skirta tik švariems indams. T.y. riebaluotas lėkštes, gėrimo taures išties išplauna nepriekaištingai. Bet, pvz., puodą, ypač jei prie jo bent kiek prikibo virtas turinys, ji tik apiplauna, o paskui tenka dar viską perplauti rankomis. Emaliuoto puodo neiššveičia, net po paprasčiausios sriubos išplautas indaplovėje jis lieka su apnašomis, tenka su soda pazulinti, akd spalvą atgautų.

Dėl jos ekonomiškumo - nežinau, kaip čia su tuo indų kiekiu. Jei indaplovėje plausite tik indus, iš kurių buvo valgyta, tada pageidautina jų turėti daugiau, įmanoma netgi juos plauti kas kelias dienas. Bet jei 4 asmenų šeima namuose maistą ne tik valgo, bet ir gamina, t.y. prisikaupia ir puodų, didesnių dubenėliu ir pan. - tai kartais tenka net ir keliskart per dieną ją paleisti. Vandens sunaudoja gal ir mažiau, šilto nenaudoja, bet paskaičiavus išlaidas toms tabletėms, druskai, blizgikliui, tai kažin kaip ten su tuo ekonomiškumu.

Žodžiu, buitį palengvina, laiko sutaupo, o visa kita - tas ant to išeina, nelabai ką bepritaupysi...

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-06-22 16:55

kas liečia indaplovę, noro pas mane dar nebuvo turėti, manau, kad indaplovės gerai didelėms šeimoms, na pvz.10 žmonių ir daugiau, o 4 asmenų šeimai, na nežianau, bent aš galvoju kad neverta, tai kiek indų turi turėti, gal ir klystu, nes neturiu

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-06-22 23:20

Tikrai netiesa dėl tų 10 žmonių ;) Tiktų nebent tam atvejui, jei plautum tik tuos indus, iš kurių valgyta ir gerta. Tada išties, po baliuko, kuriame buvo 8-10 žmonių, indaplovė užsipildo visa, galima plauti indus.

Tačiau šiaip šeimos dažniausiai ją jungia kartą per dieną. Taigi indaplovėje susirenka pusryčių, pietų ir vakarienės indai. Be to, indai, kuriuose maistas gamintas - puodas, keptuvė, dar koks dubuo. Patikėk, mums, 4 asmenų šeimai, per dieną surinkus visus indus netgi pritrūksta ploto standartinėje indaplovėje, kai ką tenka plauti rankomis.

Dėl to indų kiekio, tai kai įpranti, kiek jų naudoti - viskas OK, nereikia papildomos indų spintos pirkt tikrai.

Tik pirmuosius mėnesius įsigijus indaplovę teko apsiprasti, kad prieš gaminant ar imant indą verta apgalvoti, ar dar šiandien jį naudosi, ar jau gali dėt į indaplovę.Nes traukt jau įdėtą daiktą kažkaip nesinori.

Bet dabar jau viskas savaime gaunasi, nusistovėjus tvarka, kada kokius indus imu. Taigi su tuo tikrai problemos nėra, 4 žmonėm indaplovė - pats tas. Jei būtų 10 žmonių, su atitinkamai didesniais puodais gaminimui - tektų indaplovę paleist kaskart visiems pavalgius.

4

Viršun ^ | Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Ugnius