Forumas > Šeima > Dviese > Nepilnametės mamytės.

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

7

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 9

2010-07-28 10:42

amalis 2010 07 21    

Sveikos visos.

negalėjau čia nepasisakyti.  Pati esu tik 17os, tad dauguma čia galėtų sakyti nieko gyvenime nemačius, tad tokia naivi ir t.t. Galbūt ir naivi, bet savo nuomonę tikrai turiu tvirtą. Negaliu net skaityti, kai čia kitos moterys rašo, kad ''padorios'' mergaitės nekaltybę praranda tik sulaukusios pilnametystės. Kas per nesamonės? Jei turi šalia artimą ir mylimą žmogų, koks skirtumas tau 16 ar 18? taip aišku aš nekalbu apie tas Pirmas meiles kai būna mergaitės 12 ar 13 metų. Taip realybė tokia, kad dabar lytinis gyvenimas didžiajai daliai mergaičių prasideda nuo 15-16 metų. nesakau, kad čia yra labai gerai, bet taip yra. Kiekviena manau protinga panelė saugosis mylintis su vaikinu, bet kaip ir žinom nėra 100procentinių apsisaugojimo priemonių, o ir pastot tikrai nei viena nenorėtų būdama nepilnametė (steriotipai gi tokie), bet jei jau taip atsitiko.. ką daryti? Grieptis lengviausio būdo- aborto? Tikrai taip nemanau. Gerbiu ir palaikau tas paneles, kurios buvo stiprios, nusisuko nuo visų blogų žvilgsnių ir žiūrėjo tik į savo vaiką, ką padaryti, kad jam būtų geriau ir pačiai lengviau. Niekas nesako, kad tai yra lengva, galiu tik įsivaizduoti kaip tai yra beproto sunku. Bet tik tokį matau teisingą sprendimą.

Ne kartą esu mačius, eina gatve jauna panelė su pilvuku, o į ją krūvos apgailėtinų žvilgsnių ar kandžių replikų? kam to reikia? Jiem geriau gal nuo to? Panelei - tikrai ne.

Žodžiu norėjau pasakyt tik tiek, kad nemoralizuokit visos tos kurios galvoja , kad yra viresnės, patirties turi daugiau ir jau čia vat jų žodžiai tai yra teisingi. Nivelnio. Savo moralizavimais nieko nepakeisit, kad va čia nepilnametė tai jau blogai, nepilnametė tinkamai nepasirūpins ir neišauklės. Kaip tik jos yra dar protingesnės už jus, jei ryštasi gimdyti, nes kaip ir mynėjau pačios jos to nenorėjo, bet bent už savo kažkokius poelgius atsako, o ne žudo ne kaltą gyvybę.

kaip bebūtų, vaikutis užaugs. Svarbiausia jo neapleisti ir neapleisti savęs.

visų pirma skirtumas didelis kai tau 16 ir 18 vien jau teisiškai... antra iš jūsų posto tiesiog liejasi nuoskauda toms neprisidirbusioms kai buvo nepilnametės... kodėl? jei esat teisi? ir mano , kad jokio skirtumo kada gimdyt ... sakot net protingesnės nepilnametės... atleiskit, bet paklausiu iš kur... kai gyvenimiškos patirties elementarus nulis? ... juk jei tos patirties būtų... nebūtų ir vaikelio tokiam amžiuje... o gal jis buvo suplanuotas? kaip daugumos tų, pasak jūsų kvailesnių už nepilnametes... 

niekas nesmerkia jūsų nepilnamečių mamų, bet nei viena to nelinki, nes auginam vaikus... jie mūsų džiaugsmas, akių šviesa, bet ir didžiulė kasdieninė atsakomybė, daugelio dalykų atsisakymas arba tiksliau koregavimas pagal vaiko poreikius...

ir jei asmeniškai... būtų vaikelis kai buvau nioliknė... būčiau auginus, ir aišku mylėjus ne mažiau nei dabar... bet esu laiminga, kad jie atėjo laiku, suplanuoti, laukti, kad galiu jiems atiduoti visą save, kad su malonumu tūkstantąjį sykį seku tą pačią pasaką, supu nerimstantį sūnų nes jam vėl skauda dantukai, raminu po eilinio ožio ... ir nesijaučiu nelaiminga nes nebegaliu tiek laiko kiek anksčiau galėdavau skirti sau... o tikrai būčiau taip jautusis... būčiau svajojusi apie klubą, vakarėlius su draugais prie jūros, galų gale miegojimą iki pusiaudienio, nes esu totali pelėda, o mažieji totalūs vyturiukai...  jūs apie tai negalvojat? tada sveikinu... jūs subrendot visu dešimtmečiu anksčiau nei aš ir esat teisi apie save... jūs geresnė mama būdama nepilnametė... aš tokia nebūčiau buvus...  ir jei žiūrėt statistiškai manau didžioji dauguma nepilnamečių taip pat... aš visada sakiau, kad vaikai turi ateit suplanuoti ... bet kažkodėl pas mus dar labai populiaru - kad geriausias variantas - netyčiukas... ir amžius, deja, čia nesvarbus.

Mama.lt

Mama.lt

2010-08-09 08:33

Stiprybes tau!Saunuole,pasirinkai teisinga zingsni,esi jauna mama

O as pastojau 24m,o pagimdziau 25metu

Mama.lt

Mama.lt

2010-08-09 10:54

Sveikos mamytes, na nusprendziua ir pasireiksti

Nepateisinu paneliu kurios lytini gyvenima pradeda 13-16 metu,tikrai dar visai vaikas, dar tik organizmas pradeda moterisketi o cia va tau, bet manau visame tame kalta ziniasklaida, visuomene, taip yra dar protingu mergaiciu kurios supranta kad gyvenime yra ir kitu siekiu ne kaip su kuo padraugaut o dar blogiau atsigult i lova. Pati jau kaip buvau 16-18 , jau tada dauguma mergaiciu siekis buvo berniukai, o kai suzi nodavo kad as mergaite ir juokas jom imdavo, bet as tuom didziavausi, nors tuo metu su mama artimos nebuvom ir tomis temomis nesikalbedavom.

Bet... manau jai taip nutiko kad mergaite pastojo, na nezinau ka pasakyt apie tokias kaip 13metes tai tikrai baisu, bet jau 16 ir virs, na ka jau besmerkti, ka jau bemoralizuoti, as tik paspausciau ranka ir pasakyciau saunuole jai ji ant tiek ryztinga ir stipri ( nes dazniausiai lieka be vyro) nusprende pati gimdyti ir auginti neziurint i nieka. Aisku bus sunku, bet kurios silpnos ir tikrai dar vaikai, tos negimdo, neapsiema tokios atsakomybes ir tai nesmerktina nes jos tam nesubrendusios, geriau jau taip nei paskui kentetu vaikutis.Ne visi juk zmones vienodi.

O dar nesumeskim visos kaltes mergaitem, daznai jos juk svelnios, mylincios, o dazniausiai del trukstancios meiles is tevu pasiduoda vaikinu itaka, vaikinai juk visais budais stengiasi ir isitemt mergaites i lova, graziausi zodziai, pasimatymai, meiles prisipazinimai ir mergaites jau skraido devintam dangui, o jai tai pirma meile, tai jos ir mano kad tai visam gyvenimui.Manau pirmiausia reikia moralizuoti vaikinus, ju tokias apgavystes, neatsakinguma, juk pastojus jie nusiplauna rankas ar dar geriau ju tevai eina ir smeizia mergaite ir tegu ji darosi isvalyma ir t.t slykstu va tokiu tevu nesuprantu, taip mergaite atsigule i lova bet juk nepati ji ta vaikuti pasidare o tokios nepilnametes laaaaaaaaaabai retai kad pacios isitemtu vaikina i lova!Taip kad moralizuoti mano manymu pirmiausia reiktu tokiais atvejais vaikinus- va jie taip pasielge su nepilnamete ( tuo labiau zinant kad ji nepilnamete) yra tikri nieksai!

O mamytem jaunom kuriom jau tai nutiko, kurios jau nusprende gimdyti ir auginti reiktu tik palaikymo, jos ir taip supranta , jom ir taip skaudu, ir taip daug viduje isgyvena o dar einant gatve zmones zvilgsnius meto.Jas kaip tik reikia drasinti, palaikyti.

Na o cia kaip mamyte pasakius kad vaikas turi buti suplanuotas, na as galiu pasakyt jai vaikus visi palnuotu tai lietuvoje gimstamumas nukristu dar perpus.Bent man kaip buvo norisi vaikucio bet galvoji ai dar ne, ai dar to reikia, ai dar ano, o va staiga netyciukas ir valio! jau nieko nebereikia ir augini ir dziaugiesi, o kiek zinau kad taip planavo planavo, na dzniausiai antra ir paskui atsibudo - oi lyg ir pervelu jau.O ir gyvenimas toks kad nevisada paplanuosi, kaip sakant tu gali planuoti o dievas jau padarys vuisvien kaip turi buti

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 25

2010-09-20 23:20

Xe,na as irgi susilaukiau vaikelio nepilnamete ir ka dabar?Nuo to as blogesne mama ar ka? Maziau myliu savo vaikus?Ar maziau jais rupinuosi?NESAMONE!

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1

2010-10-28 16:24

sveikutes mamytes jaunos :) ar priimsite dar viena jauna mamyte i savo bureli? :) as susilaukiau savo sunelio budama beveik 17metu tiktais taip jau isejo ,isvalymo daryti nenorejau ir net negalvojau .man buvo kai gime sunus be 20dienu 17metu :)  ir galvojau ai kaip bus taip jai jau susilaukiau vaikiuko vadinasi gyvenimas taip norejo ir man buvo paruoses :) aisku mamai teciui sokas buvo pirmom d kaip suzinojo bet poto susitaike ,na kas keisciausia mano vyras yra uz mane net 9metais vyresnisbet jis jaunai atrodo radome bendru interesu na zodziu sutapome ta karta :) dabar mano sunyciui jau metai ir 3menesiai man paciai dar tik 18meteliu,mokslu nemeciau nei akimirkai dabar baigineju 12kl ruosiuosi stoti mokintis po 12kl toliau kaskur, beeet vede su vyru vasario 7d bus 2metai o kartu isviso mes jau gruodzio 3bus 3metai ,irrrr nezinau ar i tema bet noreciau pakalbeti apie gyvenima seimoje su vyru apie visas depresijas nesutarimus ir panasiai gal galima su kuo nors apie tai pasipasakoti ?nes pas mane seis metais kaskas negerai seimoje

Mama.lt

Mama.lt

2010-10-31 17:26

monikyte 2010 10 28    

sveikutes mamytes jaunos :) ar priimsite dar viena jauna mamyte i savo bureli? :) as susilaukiau savo sunelio budama beveik 17metu tiktais taip jau isejo ,isvalymo daryti nenorejau ir net negalvojau .man buvo kai gime sunus be 20dienu 17metu :)  ir galvojau ai kaip bus taip jai jau susilaukiau vaikiuko vadinasi gyvenimas taip norejo ir man buvo paruoses :) aisku mamai teciui sokas buvo pirmom d kaip suzinojo bet poto susitaike ,na kas keisciausia mano vyras yra uz mane net 9metais vyresnisbet jis jaunai atrodo radome bendru interesu na zodziu sutapome ta karta :) dabar mano sunyciui jau metai ir 3menesiai man paciai dar tik 18meteliu,mokslu nemeciau nei akimirkai dabar baigineju 12kl ruosiuosi stoti mokintis po 12kl toliau kaskur, beeet vede su vyru vasario 7d bus 2metai o kartu isviso mes jau gruodzio 3bus 3metai ,irrrr nezinau ar i tema bet noreciau pakalbeti apie gyvenima seimoje su vyru apie visas depresijas nesutarimus ir panasiai gal galima su kuo nors apie tai pasipasakoti ?nes pas mane seis metais kaskas negerai seimoje

zinoma pasakok,musu mamytes patars,ir gerai ir blogai.pas visu seimoje buna krizes

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4

2010-12-01 11:52

O Dieve, kaipgi vaikutis gali būti našta, aš negalėčiau tikrai atsikratyti maža gyvybe, tai džiaugsmas begalinis, man 14 laukiu nesulaukiu kada galesiu pagimdyti. Kai bus 18, reikes kuonors imtis, vaiksioti naktim po misku ar ka, kad tik vaikuti ureciau. Betka. :)

Sukurtos temos: 21   Diskusijose pasisake: 3288

2010-12-01 21:41

Rebekka 2010 12 01    

O Dieve, kaipgi vaikutis gali būti našta, aš negalėčiau tikrai atsikratyti maža gyvybe, tai džiaugsmas begalinis, man 14 laukiu nesulaukiu kada galesiu pagimdyti. Kai bus 18, reikes kuonors imtis, vaiksioti naktim po misku ar ka, kad tik vaikuti ureciau. Betka. :)

Kaip suprast "Vaikščioti naktim po miškus"? :)   Gerai, kad myli vaikus

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023

2010-12-01 21:54

bet ka ir nuo bet ko tai tikrai nereikia..

Sukurtos temos: 21   Diskusijose pasisake: 3288

2010-12-01 22:05

bet mane ta frazė ištikrųjų prajuokino

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2010-12-01 23:30

Nu frazė nerimta.....arba mes čia ne taip kažką supratom...

Sukurtos temos: 65   Diskusijose pasisake: 3593

2010-12-02 12:55

Rebekka 2010 12 01    

vaikas ne nasta - o didele atsakomybe, kuri reikalauja subrendusiu, savarankisku, apsirupinusiu tevu... o jei juokaujant tai kam tau tos 18 m laukti? gimdyk kad ir dabar ir galesim po to padiskutuoti, koks tai dziaugsmas begalinis...

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 129

2010-12-03 16:28

Rebekka 2010 12 01    

Jo ma jo,mergyte su tokiu mąstymu,tai toli nenueisi...

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2010-12-03 17:45

man toks jausmas kad cia visiskai parase vaikas dar nesubrendes i prota

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2010-12-03 18:42

ateja 2010 12 03    

man toks jausmas kad cia visiskai parase vaikas dar nesubrendes i prota

tai :) tai gi paraše kad 14 metu, o pratos ateina su laiku.

Tik siūlyčiau po miškus nevaiksčioti , gyvenimas pats susitvarkis viska po eiliui ir taip kaip turi būti ;)

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 4

2010-12-30 11:53

zinoma, kad juokauju :) ir po miskus tikrai nezadu vaiksciot :)

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 372

2010-12-30 17:40

as skaiciau ir taip galvoju rasyt nerasyti bet parasysiu.pati dukros susilaukiau 19metu tikrai neplanuotai su savo gyvenimo draugu mes dar tik ruosemes  vestuves kelti tuo metu ir se tau pokst lelius nepakeite jis nieko mums tik daug dziaugsmo ir svaju.tad tikrai nesigailiu kad oi tcia balius sokei pokei o as su pilvuku kol dar maziukas pilvelis buvo su vyru ir y koncetra ir y kluba nulekdavome.po to buvo tarpsnis iki metuku teko namucuose patupeti bet vistiek savaidgaly suplanuodavome koke kelione tryse.dar veliau mociute pasimdavo anuke ir sakydavo vaikai bekit nuo kasdienybes pasibukite dviese tai mudu daug kur dalyvaudavome ir tikrai neliudejome ussidare namuose.tad kai sako kad vaikai yra, jau vos nemire teveliai ne taip nera tik reikia noro ir bus nuotykiu.na db eina 25 metai man jau nenoriu ne tu klubu ne tu sokiu pokiu uztenka mum su vyru kokioj kavinukej pasedeti ar y kina nulekti.ir su abiem vaikuceis pakeliauti labai smagu.tad mamytes kurios dar nesulaukusios niolikos neliudekit bukit optimistes as tikrai jusu nesmerkiu dievas toky likima jum parinko ir tokiu einat kaip ir kekvienas zmogus nuo likimo nepabega.....vaikas dievo dovana ir neparinks visada tik pilnamcio zmogaus

dukra-DANGE 7m.

sunus-JAUNIUS 3m.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 36

2011-02-15 12:09

Apie nepilnametes mamytes as nieko blogo nepasakysiu, is salies pasiklausau ir pagalvoju jei tik pàsiruosusi tada VALIO. Bet asmeniskai jei kada turesiu durka, na dabar man sunus yra ir jei jis sakys ,kad tapsiu teciu nesulaukus pilnametystes, to as nenoreciau... nepykti. Zinoma gailetis gal paskui nesigailes,dziaugsis, bet nenoreciau ,kad mano vaikas per naksti turetu atsakomybes jausma. Is vienos puses gal greiciau subres, ansciau ims galvoti apie gyvenima ir stipru pamata po kojomis... I tokia situacija ziuriu ne kaip moteris,kaip mama

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 2024

2011-02-15 12:40

man 23, gimdysiu budama 24 ir te mano teciui buvo sokas, kai pasakiau, kad busi ir vel senelis (vyresnis brolis turi seima). Jam gal kokio menesio reikejo apsiprast su ta zinia, nors ir pats klausinejo, kada gandrai aplankys. O kad nepilnametes gimdosi, as nieko pries neturiu, aisku, jei joms ne 15-16 metu. Ir kartais kai pasiskaitau, atrodo, subrendusiu moteru komentarus, plaukai siausiasi... As pati subrendau labai anksti, kai netekau mamos, budama 14, tai i gyvenima pradejau ziuret visiskai kitaip. Ir man tie visi klubai, tusai ir baliai niekada labai nerupejo. O kad dabar yra labai daug nepilnameciu/beveik pilnameciu mastanciu taip pat, kaip ir suauge, tai cia yra labai normalus dalykas. Ir nera tos butinybes visada kisti ta "gyvenimiska patirti"... Tos, kurios gimdosi vaikus 17 metu, patiria nauja etapa lygiai taip pat, kaip tos, kurios gimdosi budamos 25. 

Sitam komentare tik issakiau savo nuomone, nieko asmenisko pries nei viena mamyte neturiu :)

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 36

2011-02-15 15:40

Nelabai sutinku su tavim, kad 17-mete lygiai taip pat isgyvena etapa kaip 25-iu metu moteris pagimdziusi vaika. Nebent ji tyli, rami, augina vaika atiduoda viska ka turi, kantrybe, meile.Kad nerupi draugais,isejimai ir t.t Sakykite ka norite, bet skubeti nera kur, na jei sex labai svarbus 14- kos metu tai reikia pagalvoti ir apie apsauga. Tokiu metu man dar nebuvo galvoja intymus dalykai. O dabar dauguma mergaiciu pasisako,kad "pirmas kartas" buvo oralinis seksas, nes ir metai dar nelabai leido pradeti intymu gyvenima, tik veliau tam pasiruose. Zinot ir tai man slykstu... kalbant apie gimdyma nepilnameciu visada musu tauta ziures i tai skersai, nes be sex ir vaiku 17 -metei tikrai yra ka veikti, kiek visko nepatirta ir neatrasta. As visada uz ,kad viskas ateina savo laiku, o sako,kad vaika patys pasirenka laika kada ateiti... Subrendusi moteris niekada nebus 14-kos metu ... as nesmerkiu tokias, man tik gaila, nes patys graziausi metai, kaip "vejas laukuose". Na nzn... nzn.. Sekmes jums.

7

Viršun ^ | Forumas > Šeima > Dviese > Nepilnametės mamytės.

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
dovydas