Forumas > Sveikata > Ligų profilaktika ir... > Imuniteto stiprinimas

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-09-24 22:43

Ateina baisusis ligų sezonas. Kadangi pernai mano mažoji, nors ir reguliariai grūdinama, lankiusi baseiną ir iki tol beveik nesirgusi, staiga pasigavo neįtikėtinai sunkų bronchitą (prisireikė net reanimacijos), šiemet prasidėjus rudeniui sėdžiu kaip ant adatų. Va ir dabar vos kiek užkimo (užvakar lauke labai smarkiai rėkė), iškart girdau vaistais, arbatomis, kaitinu kojas ir t.t, nors anksčiau į tokią smulkmeną ir dėmesio būčiau nekreipusi. Jau nusipirkau Ribomunalio imunitetui pastiprinti, kitą savaitę pradėsime kursą, svarstau, ar nevertėtų paskiepyti ją nuo gripo ir... Na, net neišmanau, ką daugiau galiu padaryti.
O kaip jūs stiprinate savo vaikų imunitetą? Ar tiesiog atsipalaiduojate ir paliekate viską savieigai?
aš pati anksčiau būtent taip ir elgiausi. O dabar labai bijau pavirsti paranojike ir smarkiai perlenkti lazdą - o jei vaistai nuslopins natūralų vaiko imunitetą? :roll: O jei savo baimėmis pati užprogramuoju ligas? :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-25 08:47

Toks rupestis ir mane kankina, Corida :?
Pirmiausia mąstau, kaip čia mums su vyru nesusirgus..aplink bendradarbiai serga ir pan. Mūsų mažylė sirgo tik kelis kartelius ir visą laiką užsikresdavo nuo mūsų..Tai dabar nerimauju ir galvoju, kaip stiprinti mudviejų su vyrų imuniteta ir labai rimtai svarstau apie skiepus..
O kokie preparatai imuniteto stiprinimui galėtų būti tinkami 1 metukų vaikui?

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-25 09:50

mano supratimu tai gan slidus reikalas - gali padaryti viska viska o vaikas ims ir susirgs, bet aisku kai susirgs galvosi, kad kazka galejai padaryt, bet nepadarei. Savo vaikams, bet su gydytojos leidimu, 3 men is eiles karta per pusmeti girdau Broncho munali 3,5. Ir gerai Corida, kad uzvedei tema nes prisiminiau, kad laikas butu pradet gert, o man visai is galveles iskrito. :oops: Nezinau kas tas Ribomunalis bet itariu kad kazkas panasaus turetu but.
Aisku stengiames duot vitaminu, gal kartais sveika butu duot ir imunine sistema stiprinanciu vaistu, bet niekad nebandziau ir nezinau ar tikria veiksminga :?:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-25 10:26

Savo laiku girdžiau Bronchomunalį, bet man atrodo, kad mums nieko nepadėjo, vaikas nenustodavo sirgęs anginomis.
O dabar gal jau išaugo iš tų ligų ir jokių imunitetą stiprinančių vaistų seniai nebegiariame. Geriam svarainių sultis( natūralus vit. c) po šaukštą per dieną, medaus šaukštelį per dieną.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-25 10:33

Mes valgom truputėlį medaus kiekvieną dieną.
Dar gydytoja jau pernai pasiūlė gerti Aflubin gripo ir peršalimo ligų profilaktikai, bet jis neveiksmingas.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-25 10:41

Pernai močiutė buvo padariusi tokių natūralių vitaminų, bet pamečiau receptą. Žinau, kad ten buvo sumaišyta medus, kelių rūšių malti riešutai ir dar kažkas. Reikėdavo kasdien po šaukštelį suvalgyti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-27 15:21

Gal pabandyk paskiepyti "Pneumo 23", - tai vakcina nuo peršalimo ligų, kadangi dukra labai bijo skiepų, tai geriame "Ribomunilį", lyg ir rečiau serga.....tfu, tfu, tfu...

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-27 22:34

Dukrai profilaktiškai duodu vitaminų su Zn, kad augimą skatintų. O mažyliui tai bijau duoti, nes jį nuo vitamino B bėrė :roll: . Tai tik vitamino C ir žuvų taukų kartą per savaitę duodu. Jei pradės labai sirgti, reikės kažką daryti, bet gal nereikės :?: :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 12:39

Mes kolkas stiprindavome tik pasivaikščiojimais lauke ir šviežiu maistu (daržovėmis ir vaisiais). Dar kai prisimenam, išgeriam žuvies taukų. Šiaip tai šiandien eisim pas savo pediatrę ir bandysim pasitarti, ko mums griebtis, kad mikrobams atrodytume neskanūs.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 14:23

Mano sesuo neseniai buvo pas gydytoją, ir ta uždraudė gerti žuvų taukus. Nes naujausiais tyrimais įrodyta, kad jie vis dėlto negerai. LABAI JUOKINGA. :mrgreen: Tai pagaliau apsispręs tie medikai, ar ne? :evil:

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 14:26

Va tai tau :!: Jau blogai :!: O mums kardiologė nuolat primena "tik gerkit žuvų taukus". Man atrodo, kad viskas gerai, ko ne per daug. Būtų įdomu išgirsti argumentus, kodėl blogai.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-28 14:32

Man ir būtų įdomu, bet sesuo nelabai ką pasakė. Kiek medikų- tiek nuomonių. Nebesupaisysi.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-29 12:57

Gal kas gali padeti? Mums kaip dantukas taip susergam, blogiausia sloga, kadangi tai jo silpna vieta, jau gerem imunali, hemopatinis "Bifo" uzpila, kas zino kaip mums sustiprinti imuniteta? Mums tik 1,2 metuku o jau sirgom nemazai ir labai ilgai kapstomes
o del kosulio man vaikysteje labai padedavo sis receptas: 10 saustu raudonuju burokeliu sviezios sultys, 10 saukstu istirpinto medaus ir 10 saukstu pertusino. Man pauglysteje duodavo po sausta du kart dienoj, labai padedavo. Nors tai yra ir neskanu, bet nieko.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-30 17:10

Geriausia vartoti ivairiausius vitaminus ir bvalgyti daug vaisiu ir darzoviu. Nors.... As jau spejau ir sloga vaisine pasigauti ,ir uzkimti,ir gerkle persisaldyti ir temperatura uzkelti ;(

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-30 19:02

Nepamirškime gryno oro, nesvarbu ar lyja ar sninga, jo mums labai trūksta.
Kaip aš pavydžiu tiems žmonėms, kurie yra tiek užsigrūdinę, kad maudosi upėse, ežeruose, jūroje ir šaltuoju metų laiku. Na žiemą per šalčius tai kažkaip man tas nepatinka, bet rudenį pavasarį tai tiesiog nuostabu. Vat nmanau tokiems žmonėms nekyla klausimai kaip imunitetą stiprinti.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-01 15:05

aha,jolka,tokie zmones ir serga reciau,o as tai tokia ziemospirge,kad net visa sia vasara sugebejau tik viena karta ezere pabraidyti,kai kiekviena vasara maudausi juroje. Man jeigu salta,tai niekas i vandeni neigrus.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-01 17:39

Taigi, kad šią vasarą ir jūroje nelabai įmanoma buvo pasipliuškenti. Šaltas vanduo nors tu ką, tai mes geriau baseine mirkom.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-02 17:37

O as taigi visa vasara pravaiksciojau raudonu tepalu ala zelionka issitepus,nes dermatologas buvo prisvaiges,kad man grybelis,tai negalejau maudytis isvis,o pasirodo ten tik odos issausejimas buvo!

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-23 13:06

Mane siuo metu taip pat labai domina si tema. Kai namuose pusmetiniai dvyniai ir dar darzelinukas, nezinia kaip ziema pratempsim. Kas bus, kai visi trys susirgs?...
Tai vakar su vyresneliu ejom skiepytis nuo gripo, geriam vitaminus. Mazius stengiames i lauka kasdien isvezti, kad grudintusi. Taip pat per siltai neprirengti.
O del zuvu tauku, tai gydytoja maziams nuo puses metu liepe gert, bet vienam iskart zandai paraudo.

Mama.lt

Mama.lt

2004-10-25 09:07

Na va, mes penktadienį visa šeima draugiškai egzekucijai - skiepams nuo gripo - pasiryžom. Tikiuosi pasielgėme teisingai...
Beje, įspūdingiausia buvo tai, kad su dukra skiepijomės kartu. Jai bakstelėjo pirmajai, aišku, iškart pasipylė ašaros, bet jos tuojau pat liovėsi kaipamatė, kadir man duria, dar pavaidindama susiraukiau, paprašiau, kad ji mane paguostų... Jautėsi tikra didvyrė, kad pagaliau mama labiau bijo, nei jinai

Beje, truputėlį pagąsdinsiu. Mūsų pediatrė sake ką tik buvusi seminare apie gripą. Šiemet prognozuojama ne epidemija, o pandemija (sirgs apie 80 žmonių iš 100)...

1

Šiandien gimtadienius švenčia (181)
Meinardas