Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio... > Kūdikis ir pagalvytė
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
1
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-01-01 21:20

Laukiu jūsų mielos mamos patarimu nuo kokio amžiaus rekomenduotumėte mažą vaiką guldyti ant pagalvytės. 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 376
 
2009-01-02 11:24

Iki metuku kudikiui visiskai nereikia pagalveles, nes ji trukdo stuburo, kaklo sveikam ir taisyklingam formavimuisi. Galima nebent pakloti sulankstyta i 4 dalis flanelini vystykla. Patariama sloguojancio kudikio galvyte siek tiek pakelti, bet ne pagalve. Taip pat vezimelyje galima pakelti galvyte, kad ji nebutu zemiau nei kunelis, jeigu butina.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-01-02 11:40

Ačiū už komentarą. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588
 
2009-01-02 12:12

na mano pana nuo gimimo miega ant tos skirtos kudikiui pagalvytes....  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-01-02 12:48

mes tai tik kai valgom pagudau ant pagalvytes, kad geriau nurytų maisteli, o miegam tai bepagalvės, manau dar ankstoka. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 376
 
2009-01-02 17:51

sandriukas 2009 01 02    

na mano pana nuo gimimo miega ant tos skirtos kudikiui pagalvytes.... 

O kokia ta pagalvele pas jus, kaip vystyklas, ar kaip? Juk dar laaabai anksti pagalvelem


 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588
 
2009-01-02 18:33

na kaip du kokie vystyklai... plonyte.  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-01-02 18:42

o aš galvojau kad kokia kitokia nei vystykliukai pagalvėlė 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588
 
2009-01-02 18:44

nu sakau kaip du geri vystyklai. pakelia siek tiek galvyte.  
 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 782
 
2009-01-03 16:48

Mes naudojam,na tokia paralonine su skilutem,is sono i trikampi panasi,ji tokia didele,tai kai miega,tai zemiau paguldau kur plonute ji,o kai maitinu,auksciau paguldau ir gaunasi nevisai gulom. Zodziu nemoku paaiskinti. Vaiku pardese ju yra .
 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 376
 
2009-01-03 17:34

Mamytes, o del ko jus nusprendziat tas pagalvytes naudoti? Jei pavalgius, ar sloguojant, ar siaip jei galvyte zemiau kunelio buna daug prirengus - tai viskas aisku, bet kam visada jas naudoti


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 782
 
2009-01-03 17:42

Na as pvz ta savo pagalvike naudojau,nes Rusne ant sono neguledavo tik ant nugarytes,tai baisu budavo,kad jei atpils nepaspringtu ir pan .
 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 376
 
2009-01-03 17:49

O tai Tamsi, taviskis berniukas dar atpilineja?

Mano bernuzelis tai nuo 6 men jau net neatsirugdavo, tai paspringimas irgi mums negrese. Tai kazkaip ir nenaudojam tu pagalveliu, nes nera tam reikalo, o be to tai nesveika.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 782
 
2009-01-03 17:54

Na pas mane ta pagalve mandra,netokia kaip tos paprastos , Na beveik nebenaudoju su mazium tik kai valgo,nes jis atsigula ant pilvuko atsirugti.
 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-01-03 19:11

O mielos mamos jau šiokios tokios diskusijos užvirė.

Dėkui kad dalijatės patirtimis. 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-01-06 10:12

Mano mergaitė tai be pagalvės iki kokių metų miegojo, kol suprato, kad pas tėvus lovoje labai geras dalykas yra ir ėmė po pagalves pati kuistis. Tada įsigijome sintetinę mažą pailgą pagalvėlę.

O berniukas labai atpylinėdavo mažas :(  Tai aš jį visą ant pagalvės guldydavau: imdavau didelę normalią suaugusiojo pagalvę, padarydavau iš jos kalniuką ir taip guldydavau, kad miegotų stačias.

 

Na o dabar kai vaikai didesni tai dedu aukštesnes pagalves tik tuo atveju, jei dūsta sirgdami ar nosis užgulusi stipriai.


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-06 11:32

aš abi merginas be pagalviu auginu. na dičkė iki metų be jokios pagalvės miegojo, o nuo metų kažkur iki tryjų miegojo ant bauer firmos skirtos vaikams pagalvės. mažiukė irgi be miega. kai kosti tai pakeliu čiužinį pakišdama mažas pagalvėles po apačia. na kaip ir visos.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795
 
2009-01-07 16:40

Mes irgi iki metuku pagalves nanaudojom.


Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423
 
2009-01-07 16:57

mes taip pat iki metuku nenaudojom pagalves tik tokia plona specialiai skirta kudikiams,na cia jau rase kazkuri mama kad ji kaip du kokie vystiklai storioLilypie Pregnancy tickers


 
 
 
 
Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846
 
2009-08-29 12:52

Na ir problema – kokią pagalvę padėti po galva! Taip mano tik tie, kurie neturi mažų vaikų. Dabar, kai dauguma gydytojų pataria išvis nedėti vaikams pagalvių, iškyla daug klausimų.


Ar tiesa, kad kūdikiams visai nereikia pagalvės? Jei taip – iki kokio amžiaus jos nereikia ir kodėl?
Kūdikiams vietoje pagalvės reikia dėti 4 sluoksnių sulankstytą medvilninį vystyklą. Dabar gaminamos plonytės pagalvės kūdikiams. Iš jų geriausia tokia, kurios plotis atitinka lovelės ar vežimėlio plotį (lovelei skiriama viena pagalvytė, vežimėliui – kita). Nedidelė pagalvėlė tampa reikalinga kūdikiui, kai jis ima stovėti, vaikščioti - pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje, antrųjų pradžioje. Tai susiję su vaiko stuburo linkių formavimusi. Kol kūdikis tik guli, jo nugarytė ir galva yra vienoje plokštumoje ir pagalvėlės nereikia. Kai kūdikis atsisėda bei atsistoja, susiformuoja natūralūs stuburo linkiai. Tuomet jau reikalinga nedidelė 2-3 cm storio pagalvėlė. Kūdikio pagalvės turi būti plonos, jų medžiaga tanki, gerai sugerianti prakaitą, lengvai skalbiama. Kūdikio, paguldyto ant pūkinės arba plunksnų pagalvės, galva prakaituoja. Pūkais, plunksnomis kimštose pagalvėse greitai prisiveisia namų dulkių erkučių, įvairių mikroorganizmų. Tai gali būti ne tik kūdikio, bet ir bet kurio amžiaus vaikų alergijos priežastis. Mažiausiai pavojingos žąsų plunksnų pagalvės. Jei vis dėlto nusipirkote plunksnų pagalvę, apvilkite jį dvigubu užvalkalu, kad vaikučio veido nesubraižytų išlindę plunksnų galiukai. Sintetinės pagalvės patogesnės ir higieniškesnės. Pačios pigiausios pagalvės, kimštos vata, geros, kol naujos, bet greitai susidėvi. Perkant kūdikiui bei bet kurio amžiaus vaikui pagalvę kuo mažiau dera žiūrėti į jos kainą – svarbu yra įsigyti gerą, higienišką daiktą.


Kokiais atvejais dar reikalinga pagalvė?
Dažniausiai pagalvė yra skirta pasidėti galvai, kai miegama. Pirmųjų pagalvių atvaizdai mus pasiekė iš Senovės Egipto. Pagalvė - tai šilumos, jaukumo ir ramybės simbolis. Net į kitą pasaulį iškeliaujame su pagalve… Seniau iš pagalvių, sukrautų stirtomis ant lovų, kiekio būdavo sprendžiama apie namų šeimininko turtingumą. Turtingose šeimose miegamajame pagalvių būdavo tiek daug, kad tekdavo šalia lovos pastatyti joms skirtą suolą, ant kurio prieš miegą sukraudavo pagalvių perteklių. Kai kasdienėje buityje įsivyravo kietos sofos bei kušetės, atsirado joms skirtos pagalvėlės. Dabar pagalvių pagaminama pačios įvairiausios paskirties, tik reikia turėti nuovokos ir pinigėlių jas renkantis. Kai namuose gausybė pagalvių, jos gali būti naudojamos pasidėti po ranka, ant kelių ar net po kojomis - žindant mažylį. Yra specialių pagalvių padedančių nėščiajai sėdėti, gulėti.


Ką galite pasakyti apie grikių lukštų pagalves?
Grikių lukštų pagalvės tinka sveikiems ir besiskundžiantiems kaklo, sprando, nugaros skausmais, kankinamiems nemigos ir knarkiantiems žmonėms. Grikių lukštų pagalvė individualiai prisitaiko prie galvos formos, apsaugodama nuo kaklo ir pečių skausmų, atsiradusių dėl netaisyklingos kūno padėties miego metu. Grikiuose nesiveisia patalynės erkės. Tai natūrali alternatyva vaikams ir suaugusiesiems, kurie alergiški plunksnoms, pūkams ir porolonui. Grikių pagalvės silpnai kvepia grikiais, vartantis ir sukiojant galvą gali girgždėti, yra kietokos. Grikių lukštų pagalvės neskalbiamos.


Ar tinka vaikams pūkų, plunksnų pagalvės?
Būtina, kad jos turėtų 2 tankios medvilninės medžiagos užvalkalus. Viršutinį iš jų turi būti galima išskalbti. Pūkų ir plunksnų pagalvės visiškai netinka sergantiems alergija, pvz., alergine odos liga (atopiniu dermatitu – egzema), alergine sloga (rinitu), astma. Dideles pūkų, plunksnų pagalvės dera vertinti nebent kaip senelių palikimą.


Kaip patikrinti, ar pagalvė ne per kieta?
Standartinė pagalvė yra 40x40 cm dydžio. Kiekvienas vartotojas renkasi pagalvės kietumą pagal savo norą. Kol kas nėra pagalvės kietumo standarto, mato vienetų... Bet kokioje pagalvėje neturi būti sukietėjimų. Jei mėgstate miegoti ant šono, geriau rinkitės kietą pagalvę, kuri bus atrama ir galvai, ir kaklui. Jei dažniausiai miegate ant nugaros, patogesnė bus vidutinio minkštumo pagalvė. Jeigu esate įpratę miegoti ant pilvo, rinkitės minkštą pagalvę, kad nepertemptumėte kaklo raumenų.


Kiek metų gali tarnauti viena pagalvė, kol tampa nebesanitariška? O gal skalbiamos pagalvės – amžinos?
„Amžinų“ pagalvių nėra. Pūkinės pagalvės skalbiant gali „sušokti“ į gumulus. Pagalvės iš porolono ar latekso paprastai būna tvirtos, jas sunku iškedenti, tačiau jos niekada nepraras formos. Jeigu norite, kad miegas būtų kietas ir lengvas, pirkite kokybiškas pagalves ir keiskite jas kas 2–3 metus.
Konsultavo docentas Algimantas Vingras
,,Mamos žurnalas”, 2006 m., Nr.3

  
 
 

1
 


Viršun ^ | Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio... > Kūdikis ir pagalvytė

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
Slavunecka.