Forumas > Sveikata > Moters sveikata ir ligos > Vieni nervai: idealios...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

3

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 111

2009-04-22 13:19

Pritariu viktorijai777,kartais tylejimas ar toks suregstas skaudus sakinukas laaaabai padeda.Mano panelei 6m ir buna visko negirdi manes neklauso,o ka as kaip visada tik rekiu,saukiu ant jos,bet ir kai kelis  kartus nieko nebesakiau tik  susirezgiau ir toki sakinuka"ko tu manes klausi jei as esu kvaila ir nieko nesuprantu",tai tada vaikas pasijaucia vienas ir bejegis kai su ja nebekalbi o vis pakartoji ta pati sakinuka,tai tada pati panele bando mamai aiskinti kodel mama yra ne kvaila ir kodel ji kartais netenka kantrybes,tada nebe mama verkia netekus kantrybe bet dukra nes mama su ja nesikalba.Vat toks samokslas buna panaudotas pries ja pacia.

(mano sesyte)

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-04-22 13:26

Na kadangi kalbam apie idealias mamas Tai sakyčiau Viktorija tikrai radai gerą sprendimo būdą ir nėr ko čia raudonuoti. Kodėl?

Labai paprasta. "Aš esu moteris, o ne skalbimo mašiną" - tai mums sako per reklamą :D Aš esu moteris ir turiu jausmus. Vadinasi, aš pykstu, myliu, nekenčiu ir taikausi. Vaikas turi suvokti dar nuo pat mažų dienų, kad jei jis padaro kažką blogai - vadinasi, mama pyksta. KAIP ji pyksta - kitas klausimas. Mes norime nerėkti ant savo vaikų, vadinasi, ieškome kitų būdų, kuriais nesužeistumėm ir neįžeistumėm savo vaikų.

Aš irgi nekalbu. Sako, kas yra? Sakau, pagalvok, ką blogai padarei? Tada atskrenda popierinis atsiprašymo lėktuvėlis, o už durų kampo žiūri dvi, o kartais keturios akys - stebi, ar atleisiu :)

Jei vaikas mažas, vis tiek jo norų ignoravimas yra šiokia tokia nuoruoda, kad mama pyksta.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-04-22 23:17

As nesu ideali mama, ja ir nenoriu buti, nes taip neidomu, vien del to kad idealios mamos atsibosta. Truputis chaoso namuose, pakeltas tonas ar kaip tik nuleistas balso tonas, pasakytas naujas sirdziai ir sielai grazus zodelis atnesa naujo vejo. Buna ir man tokiu dienu lyg tycia kad istraiskytum visus aplinkui, tenka ir maziukui, kartais net ir uz menknieki. Bet keleta kartu aprekus vaika uz oziukus, nors dabar pagalvoju kad ten ne kiek oziai o noras kad mama pabutu kartu, supratau viena dalyka- lengviau man, kad rekiau, bet ne jam. Todel stengiuosi tvardytis, jei vaikas uzsioziavo pirmiausia priemone- lovyte, idedu i ja issiverkia, o tada kai aprimsta paimu ir abu apsikabinam. Taip pat  dar mums veikia toks dalykas, kad palieku rekianti kambari-pasakau kai issireksi ateik -rekia siunta, bet supranta, kad nieko nepasieks nusiramina. Buve kad oziai ir isterijos pas mus praeina tik panaudojus ekstrines priemones-uzpakaliuko terapija (gerai kad tik kelis kartus), tai budavo kritine riba kada jokios priemones netinka, nes maziuko isivaizdavimu -pasauli valdo JIS, todel mylekit, gerbkit ir sokinekit apie ji. O siaip oziuka vejam kutenimu, rodydami atia atia, bei bandau nukreipti demesi nunesdama prie lango, duodama jam patinkanti zaisliuka.

O kas liecia mano kantrybe- jos neturiu, bet ugdausi. Nes zinau, kad rekimu nieko nepasieksiu, man padeda- issiverkimas, po to jauciuosi naujai gimus. Palieku vaika ir iseinu kelioms minutems is kambario, kad ir kavos issivirti (bet butinai turiu ka daryti, vien tik stoveti ir laukti kol virdulys uzvirs neiseina). O siap is tikruju jei ant vaiko surekiu - ypac tada kai buna piktosios dienos, kaltinu save. Todel kad mano nervai neturi liesti kitu, t.y. labiausiai vaiko.Taip bunu pervargusi pikta ir visokia kitokia-stengiuosi kantriai sulaukti vyro, tik iejus pro duris igrudziu vaika i rankas ir as su suniuku i trasa (kokia 1.5 val.) griztu patenkinta ir rami. Na o jei kitaip neiseina tenka vyrui pakleli mano pykcio banga, blogai, bet ....ka padarysi.Rukymas man nepadedavo-nes rukydama dar visokio velnio prisigalvodavau (gerai kad meciau) ir kita karta pyktis tik paastredavo.

Sekmes mamytems tvardant maziuosiu isdykelius ir ugdantis kantrybe, kurios reiks oi kaip reiks

Sukurtos temos: 86   Diskusijose pasisake: 13844

2009-04-23 10:40

mes tai darome taip.kai ilenda oziukai ir asaros liejasi upeliais,nuvedu i kita kambari,paguldau i lova ir palieku apsiraminti.kai apsiramina, ateina pas mus ir oziuku kaip nebuve

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 28

2009-04-23 11:29

toki ilga posta rasiau ir prapuole kazkur, susinervavau zodziu kantrybes mamytes visoms auklejant mazuosius neklauzadasir atminkit, kad vaikai yra vaikai, o ne mazi suauge

2009-04-23 11:40

O vat verkimas man nepadeda - jaučiuosi visa išsekusi. Rodos, rankos žeme tysiasi. Todėl stengiuosi neverkti ir svarbiausiai (!) neprivesti savęs iki tokių isterijų, kad verkčiau su pasikūkčiojimais.

2009-04-23 11:44

o man kartais atrodo, kad specialiai save davedu sukeliu drama, kazkoki spektakli, kad galeciau saves gailetis, ir kitus apkaltint..

o labiausiai lemtinga akimirka susitvardyt man padeda kai nukreipiu energija kitur - imu pavydziui tvarkyti spinta

kartais noreciau turet bokso kriause namie, kad galeciau isliet susikaupusias neigiamas emocijas, kai taip persiuntu ant vyro  ar (ir) vaiku, jog norisi uzmusti.. deja neturiu, tai belieka inirtingas tvarkymasis ir apsiraminu, ir namus sutvarkau, dviguba nauda

Paskutinį kartą redagavo: ieglius (2009-04-23 11:50)

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 8078

2009-04-23 11:50

Labai gera tema,skaičiau susidomėjus.Aš tai ko gero iš tų mamų,kurios priskiriamos prie raganų.Jau kai užsiutina,tada vsio,išsirėkauju,o tik po to viska ramiai apgalvoju.Suprantu , kad šaukimas tai jokiu būdu ne išeitis,tai dabar pamažu jau ,,mokausi" ramiai kalbėt. O tylėjimas susipykus tai mano dukrą veikia,ji klausia-tyla,po kiek laiko vėl klausia-vėl tyla.Va tada pradeda ji pati aiškintis , kas , dėl ko ,kaip. Išsikalbam ir viskas vėl gerai,iki kito karto,o tada vėl capt už vadžių ir vėl iš pradžių.oi kantrybės reikia...

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-04-23 12:07

Na,va vel paskaitinejau ir zinot,supratau,kad visos mamos yra geros ir rekiancios ir tylios.Cia kaip toje reklamoje: yra vienas tobulas vaikas ir kiekviena mama ji turi! Taip ir su mamomis,kiekvienam vaikiukui sava mama pati geriausia,kokia ji bebutu.Kai pas mus namuose buna taika ir ramybe mes su vyresneliu pasikalbame nuosirdziai,viska vienas kitam issakome,rodos abu supratome vienas kita,tik ateina tam tikri etapai kai vel viskas is naujo... Toks jau tas gyvenimas  .  O as negaliu saves visam laikui sutramdyti(del rekimo),nes yra dar ir temperamentas,as esu degtukas,o vaikas visas i mane (siuo bruozu ypatingai),buna dienu kai as bandau tyleti,bet ilgai neistveriu,tik ne kai vaikas mane kalbina.Va vyras tai jau visai kas kita,bet cia ir tema jau kita...

2009-04-23 12:09

rekimas daro is tikruju didele zala vaikui, netgi pavieniai etvejai - as pavyzdziui daznai gerkles nelaidau, ne toks mano charakteris, bet yra buve keletas kartu, kai jau davede iki riksmu. kartais juk uztenka preteksto pratrukt, kai viskas susideda, o tas pretekstas daznai buna vaikai, nes jie arciausiai musu.. tai po to pastebejau, kad ir maze bando issireikalauti to ko nori rekdama. jei ko nors praso, o as supykus tyliu, jinai balsa kelia, saukia "gidi" (suprask, "girdi" ;) . va taip 

o buvo kelis kart kad ir per sikniuka uzplojau, tai paskui ziuriu ji pati sau kad duoda, kad duoda, ir ne is karto, o po kurio laiko, reiskia prisimena ilgai, nors atrodo dar maza..  tai po to susimasciau, kad reikia tramdyt nervus is visu jegu, kaip bebutu, nes vaikai kaip bezdzioniukai viska megdzioja, ir dedasi i galvas. paskui nebesupranta normalios kalbos, tik rekima, ir dar begales visokiu psichologiniu problemu.. taigi mamos mastykim apie pasekmes savo nesitvardymo, nes nesam didziule atsakomybe uz tai, kuo isaugs musu vaikai. nebukim idealios, bet bukim teisingos - bauskim teisingai, bet neissikraukim ant vaiku, nes ju asmenybems  tai nepataisoma zala.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-04-23 12:29

NA ,del vaiku atsakomosios reakcijos tai tikra tiesa,mano berniukas nesaukia,bet va mazoji tai prisiziurejusi kaip kartais ant brolio saukiu,pati pradejo sukauti,dar kalbeti nemoka ,o jau cypauja...Puikiai suprantu,kad reikia valdytis,as ir nerekiu kiauromis dienomis,tik valdausi valdausi ir vistiek pratrukstu,ta ir turejau omeny,kad nieko negaliu su savimi padaryti 

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2009-04-23 12:46

ieglius 2009 04 23    

kartais noreciau turet bokso kriause namie,

va cia tai geras dalykas ir as tokio noreciau.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31

2009-04-23 12:52

Iki kaulu ciulpu pazystama situacija, kai su vaiku kalbi tarsi per stikline siena, jis tave mato, bet nieko negirdi. Va tada ir pratrukstu. Bet supratau, kad tokias situacijas, kada tik sugebu rekti ant vaiko, issaukia mano pacios dvasine busena, neissprestos problemos, nesutarimai su vyru ir kita... Dar vienas negeras dalykas yra tevu tarpusavio nesutarimas vaiku auklejimo klausimais. Maniskis sunus oi kaip moka tuo naudotis ir jam pavyksta. Taigi, manau, kad pirmiausia mes turim daug kalbetis su savim ir savo vyrais, tada vaikams uzteks tik stebeti ir mokytis. Man kol kas tai nepavyksta.

2009-04-23 13:21

Na taip - yra racijos ir netgi daug sakyčiau, kai tėvas ir motina nesutaria, kaip reikia auklėti vaikus.

Mama neleidžia žaisti kompu? Nueisiu pas tėtį ir tas leis.

Būna kartais pas mus irgi tokių prasilenkimų, o kai vaikai vyresni - tas ypatingai jaučiasi, nes jie jau moka efektyviau manipuliuoti. Ir tą daro sklandžiai apgalvoję :)

Sukurtos temos: 7   Diskusijose pasisake: 83

2009-04-23 15:38

esme tame kad reikia atrasti priezasti,kodel vaiko neklausymas,isdykavimas ar pns. privercia mus pratrukt ir rekt.is savo varpines zinau kai neissprendiu savo vidiniu problemu,isgyvenimu,nebesusidedu minciu galvoj normaliai.tai uztenka kam garsiau riktelet ir as pratrukstu tiek bereikia iki pilnos laimes. nes norisi but gera ,idealia,tobula,grazi o is viso to gaunasi psssssss

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 31

2009-04-23 16:12

Kita vertus, vaikai yra vaikai. Tie neklausymai, negirdejimai, priestaravimai, triuksmingi zaidimai..., zodziu, visa kas mus, mamas, kartais taip erzina, kaip ir priklauso vaikams, o jau musu reikalas yra tai priimti ar nepripazinti ir kovoti. Mano vyresnysis sunus yra pakankamai judrus ir visokiais budais reikalaujantis demesio sau. Kai jam buvo kokie 2-3 metai, issiruosem i kaima pas mociute. Autobusu stoty jis visur lindo, zujo, lakste, sukavo, o as vos spejau ji drausminti ar tildyti, kad tik kas nors neprieitu ir nepradetu skustis ir prikaisioti, jog nesu gera mam. Tada viena maloni mociute priejo ir pasake: ''mamyte, turetum dziaugtis, kad turi toki gyva vaika, reiktu susirupinti, jei jis visa laika sedetu ant suoliuko bijodamas pajudeti''. Ir dar dave saldaini. Ateina i galva dar viena mintis apie musu poziuri i savo vaika. Idomu dalyka pastebejau, kad kaip as galvoju apie savo sunu (budama blogos nuotaikos ar kada esu pavargusi, susipykusi su savim, kai visi aplink nervina) taip jis ir elgiasi.

Labai plati ir amzina tema.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 14

2009-04-24 14:35

mes tai ir kovojam su oziuku,nes jau labai didelis oziukas,nors mums tik 1,8men.,bet su oziais nugali viska,kartais tai net puola ant zemes,o as reagiuoju paprastai tiesiog iseinu is kambario,palieku viena ir tada pamato kad niekas nekreipia demiasio ir apsiramina

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 66

2009-04-24 18:11

Nzn ar pas LT rodo tokia laida "Supernanny US" as tai ja ziuriu issiziojusi bet koki ozi isveja sita aukle ir dazniausias metodas kuri ji taiko,tai kalbejimas ir dar karta kalbejimas su vaiku ramiu tonu ziurint jam i akis,nesvarbu kokio amziaus jis bebutu...jei vaikas neklauso,pastatomas i kampa keliom minutem ir jam isaiskinama kodel jis pastatytas,jei jis pabega is kampo vel nunesamas atgal ir taip kartojasi daugybe kartu,kol vaikas pavarksta,nusileidzia,galiausiai supranta ir atsipraso tevu,paaiskina us ka atispraso ir kad taip nesielgs...

va dar siandien ryte ziurejau,rode kur abu tevai nesusitvarke su dviem berniukais,tai jie ant ju rekdavo pastoviai,o jie agresyvus budavo,net tevams "uzvozdavo" tai ji taike ta kampo metoda-padejo,o va del tevu rekimo tai geras buvo-dave veidrodi ir sako dabar rek taip kaip ant vaiku ir pasiziurek i save   juokingai atode,kai rekia ant saves,tai mokino ramiu,bet grieztu tonu pasakyti...zinokit padejo

bet to vaiko nerviukus reikia nukreiptijis taip elgesi nes nori demesio,jam nera ka veikti,tai ir isterikuoja,nuobodulis daro daug ka

mes mamos per daug apsikrauname!!! kartais per daug norime padaryti,plesomes,nervuojames be reikalo,kai tuo tarpu teciai "bamba varto"duokim ir jiems uzsiemima,mes ir taip daug privargom gimdymas,bemieges naktys...vajetau,kai pagalvoji,kokios mes stiprios mamos,visoms po medali

pirmas kaciukas

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 22

2009-04-26 15:09

Jei kalbame apie nusiraminimą, tuomet man tikriausiai labiausiai padeda mėgstama muzika. Nors savo lialiu turiu tik mėnuo, tačiau jau ir dabar jis mane nervina kartais. Ypač kai nesupranti, ko tas mažas žmogeliukas nori. tai dienomis gerai - griebiu vaika, pasileidžiam geras dainas (kurias klausėme abu ir kai buvau nėščia) ir pašokam arba šiaip mama padainuoja, o mažylis pasiklauso. Dažniausiai ir jį sudominu, ir pati pralinksmėju. Kiek sunkaiu būna naktį (nepasileisi gi muzikos, kaip kokia lunatikė). Svarbiausia atsirinkti optimistiškas, nuotaikingas, neįkyrias dainas. Kol kas tiek. Kai atrasiu daugiau receptų - būtinai parašysiu.

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-04-26 17:06

Mano nuomonė ideali mama yra ta kuri išlieka visokiuose situacijose pati savimi. Reikia ir balsą pakelti, kartais ir beržinės košės vaikui paragauti ir kampe pastovėti, aš tikrai už pokalbius, aiškinimus, bet yra viskam ribom, jei vaikas pradeda tėvams balsą kelti, o ne tėvai, tai jau kalbos apie apkabinimus manau negali būi nei kalbos. Ideali mama yra kuri negalvoja, ką svetimi žmonės pamanys jei aš vaiką barsiu, o tokių yra ir nemažai, ideali mama kuri kartais moka užmerkti akis, ir manau, kad visos mamos idealios

3

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Moters sveikata ir ligos > Vieni nervai: idealios...

Šiandien gimtadienius švenčia (179)
Lukas