Forumas > Sveikata > Moters sveikata ir ligos > Vieni nervai: idealios...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-12-02 12:32

Siūlau tokį žaidimuką sužaisti: Mama.lt renka Top10 (o jei reikės ir daugiau padarysim) Patarimų mamai, kaip išlikti ramiai.

Aktyviausiai dovanosime knygą "Šimtas mitų apie vaikų auklėjimą" ;)

Tikriausiai visoms labai gerai pažįstama situacija, kai vaikas rėkia, klykia, užkelia vėją, išlenda ožys, bliauna, pavirsta tikru velniuku . Tuomet norisi vaiką... kažkur padėti į nuošalesnę vietą :)

Ką darote jūs? Kaip elgiatės? Ką patartumėte?

Einate gerti kavos? Išeinate pasivaikščioti su draugėmis? Skambinate į greitąją, kad jums suteiktų pirmąją pagalbą?  :)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 8   Diskusijose pasisake: 381

2008-12-02 12:41

kol rūkiau, eidavau į balkoną. per tas kelias minutes dažniausiai nusiramindavome abi.

dabar, jei tikrai puola ožiai ir gražios kalbos neveikia, padeda skaičiavimas, gilus kvėpavimas ir laikinas apkurtimas naudoti tiek, kiek reikia laiko ramiam tonui sukaupti.

išbandyta tik vieną kartą, bet buvo veiksminga- kampo terapija. vaikas nusiramino, aš pailsėjau. tada beliko ašaros, kurias puikiai išdžiovino apkabinimas. o tada jau galima ramiai pasikalbėti.

faktas, kad rėkimas iššaukia rėkimą. susivaldyti išeina ne visada, bet stengiuos. (bet rašydama pagalvojau, kad mažai pas mane tokių situacijų. dažniau tiesiog bandymas praplėsti galimybių ribas ir lengvas pasiginčijimas).

jei vaikis mažesnis, vis tik geriausia- paimti ant rankų ir palaukti, kol nusiramins. faktas, kad ant vaikų ilgai nepykstam. tad būdami kartu nurimstam abu ir galim gyventi toliau

Kandu kandu. jei bijai- neerzink

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2008-12-02 13:20

mano mazylis dar mazas bet oziuku uzsiaugina dideliu.... buna kad rekia tikrai ne del skausmo o siaip kad demesio reik.... tada raminu paemus ant ranku... bet buna kad nepadeda, raitosi draskosi barasi.... tada padedu ant lovos snekinu graziai,meiliai vadinu, kartais sureaguoja ir juokits pradeda....o jei ir tai nepadeda, palieku viena porai minuciu....pajunta kad vienas ir nurimta pradeda zvalgytis.... o atejus mamai juoktis pradeda.... vat taip mes ir kovojam su oziukais :) kas ateity bus nzn :D   :D  

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

2008-12-02 13:47

Aš pati stengiuosi ramiai kvėpuoti ir tada sau sakau "Aš rami, aš rami, aš rami".

Kai vaikas užmiega (vis tiek kada nors taip atsitinka :D   ;) , tada mąstau, ką galiu padaryti kitaip.

Buvo laikas, kai kaukdavau ant vaiko (na, čia susidėjo daug visokių dalykų mano gyvenime....visi mes žmonės ). Tada atsisėdau, nusiraminau ir rimtai sau pasižadėjau, kad daugiau balso nekelsiu ant vaiko. Nuo rytdienos.

Ir kažkaip įsigręžė man tas pažadas į galvą. Kai tik būdavo kažkokia isterija vis kartodavau sau mintyse: Aš ant vaiko nerėkiu.

Padėjo :)

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 218

2008-12-02 16:32

Kova su ožiu:

1. Rišam jį prie virtuvinio stalo kojos
  2. Vedam greit į lauką pasiganyti
  3. Uždarom kambaryje 2 - 3min, kad geričiau paliktų ramybėje.
  4. Ožiui dar patinka ir siurprizu dėžutė, kur yra prikrautų visokių mažų smulkmenėlių  :)

Kovojam kaip galim... stengiamės, kad kojos ožys nenumintų, juk jau ir Senelis Šaltis aplink langus blaškosi ir ožius visokius skaičiuoja :)

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-12-02 17:01

mes kol buvo mergaite mazesne tai stengdavomes nekreipti demesio,aisku nevisada tai pavykdavo,bet nuvarymas i jos kambari pasibaigdavo isteriniu klykimu,o dabar kai paaugo tai padeda pasakymas kad isvyk oziuka nes mes mylim vaikucius be oziuku ir dar pasakau kaip ji vyt sakau sakyk eik oziuk vaikutis nori but geras,tai ji pradeda juoktis ir bando tada pati ji vyt ir sako viskas oziukas isejo namo ,bet dabar kartais papriestarauja kad nenori vyt oziuka tai griezsciau pasakau kad ramintusi tai ji isizeidusi bega i savo kambari ir po kiek laiko jau atbega ir sako mamyte asarytes nuvalyk ir tada apsikabina ir sako pasiilgau,taip ir baigiasi musu oziukai

Lilypie Pregnancy tickers

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 155

2008-12-02 18:01

mano dar labai mazute, todel tik isgirdusi verkima{rekima} lekiu ziureti,  kas atsitiko, jei pavalgydinta, pampersiukas pakeistas, guli patogiai, dar pasupu, panesioju  ir jei visvien rekia, tai palieku parekti ne ilgiau 15 min.tuomet ir dazniausiai uzmiega.as pati issiverdu kavos, isijungiu interneta ir ten bandau atsipalaiduoti, dar padeda silta su druskomis vonia...nes jau spejau isitikinti,kad jei as pati susinervinsiu, tai ir mano pienukas bus "piktas" ir leliukas uzvalges pienuko su tokiais "priedais" bus piktas ir taip gausis uzburtas ratas:vaikas nervuotas,kad as nervuota, o as nervuota,kad vaikas nervuotas.dar labai padeda vaikuti isrengti ir vaikutis nuogineja, gugauja...

2008-12-03 10:04

Na taip - gerų patarimų pažarstėte, Kaip išvyti ožį.

Bet kaip JŪS pačios susitvrakote su savo nervukais? 

Kodėl vienos mamos tėškia savo vaikus į sieną? Juos muša, ant jų rėkia? O kitos gali to nedaryti? m?

2008-12-03 10:15

tai va, parašiau- parūkyt, galvą pravėdint. didelis garsus OMMMMM

skaičiuot iki 10 (galima ir iki 100). galima šaltu vandeniu apsipraust.

jei kyla noras trinktelt kam, galima į sieną- kad vaikui nekliūtų

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-12-03 11:15

na taip buna kartai kad tiesiog atrodo nezinia ka padarytum as sukandu dantis ir lekiu nuo vaiko kuo toliau pasedet viena kad neduok dieve nepakelciau rankos kaip is pusiausvyros isveda,bet skaiciau kad labai gerai atpalaiduoti zandikaulius nes kai zmogus susinervina tai sukanda dantis o kai atsipalaiduoja zandikauliai tada greiciau nurimstama tai nulekus ir ziovauju ir visaip kaip darau kad tik greiciau nurimciau

Lilypie Pregnancy tickers

2008-12-03 11:48

Pritariu žemuogei ;)

Pati pastebėjau (ne tik su vaikais): jei kažko nerviniesi ir atlieki kažkokius nervingus veiksmus, vos tik juos atpalaiduoji ir nebeatlieki iš karto nusiima visas streasas ir visi nervai sugula į savo dėžutes.

Jei gniauži kumščius - juos atleisk.

Jei sukryžiuoji rankas dėl piktumo ar nepasitikėjimo - atkryžiuok ir pamatysi, kokia bus tavo kūno psichologinė reakcija.

Na kokios dar rekomendacijos mums, mamytėms :)

2008-12-16 12:24

Savaitgalį buvo toks dalykas: šiek tiek apsižodžiavom su dukra, šiek tiek apsipykome

Ir supratau, kad čia ne tiek ji kalta, kiek aš nebeturiu kantrybės. Vat ir šovė man tokia kvaila mintis į galvą - ar gali būti taip, kad Mama pavargsta būti Mama?

Kokių žodžių, kokių veiksmų, kokių vidinių jėgų galima atrasti ir kokiu būdu, kad tokios kvailos mintys neateitų į galvą?

Ar čia visiška nesąmonė? Gimė vaikas ir tau ant kaktos parašyta, kad tu mama :)

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2008-12-16 13:10

Sveikos mamos

Pirma parasysiu kaip kovojame su Granto oziais nuo mazumes, kaip buvo mazas ir uzsioziuodavo pas mane jokiu apkabinimu tikrai nebudavo ir dabar nera, koks dar gali buti apkabinimas jei jis ka nusikalto, ar uzejo isterijos priepuolis, budavo paimdavau maza uz rankos nuvesdavau ramiai i kita kambari ir pasakydavau praeis ozukai ateik  mamyte taves lauks, cia jam buvo na apie 2,5 metukus, velaiu jis pats taip iprato uzsioziuodavo i kambari ir uzsidaro max 10 min iseina su sypsena,  o dabar pasakau Grantai eik pailsek i kambari ir ateik tada kalbesim, bet zinote su mazu budavo paprasciau, dabar didyn ir pradedu as rekti, pati save pagaunu, kad rekiu be reikalo, ka daryti???atsiprasau vaiko, kad rekiu ir pasakau, nepyk bet mama pervargusi nuo tavo oziu pasistengsiu nerekti, bet tu pasistenk elgtis gerai ir tada pykciu nebus, bet cia kelioms dienoms.Dabar su juo kalbames, kad jis stengsis buti geras, neprisidibti, ir kaip prisidirba sako ir vel reksi, tai kaip isgirstu negera pasidaro, na juk nerekiu as nuo ryto iki vakaro, bet vaikui matyt tas rekimas istringa, tada jau ji apsikabinu ir susede vel kalbames

2008-12-16 13:14

del mamos vaidmens tikrai taip as pavargstu buti mama ir kaip ateina tas laikas kaip jauciuosi pavargusi, nueinu i salona pasigrazinti, i soliariuma uzsuku bet viska viena diena darau, zodziu leidziu sau atsipalaiduoti pabuti ramiai, zinokite griztu naujas zmogus nueinu i kavinuke atsigeriu kavos viena, be draugiu leidziu sau pailseti nuo viskonezinau gal cia man tik taip uzplaukia tokios bangos

2008-12-16 13:21

Aš atsipalaiduoju su draugėmis. Bet kartais nenoriu niekur eiti, su niekuo matytis. O namo tai reikia grįžti  :)

2008-12-16 13:46

su draugemis ir as anksciau atsipalaiduodavau, bet paskutiniu metu pastebejau, kad as nebeaitsipalaiduoju, kadangi klausausi ju problemu ir del vaiku  ir del kokiu darbu ir t.t. tai pagalvojau, kad problemu ir as turiu, tai kam man klausytis geriau tada pasedziu valandele kavinukeje viena paskaitau koki zurnala, pasvajoju, galu gale stebiu kitus atsisedusi, tikrai labiau pailsiu, as kalbu jei pavargstu jau namie buti mama, bet su draugemis taip susitinku kaip gi be draugiu

2008-12-16 13:48

Giedre 2008 12 16    

Vat ir šovė man tokia kvaila mintis į galvą - ar gali būti taip, kad Mama pavargsta būti Mama?

Ar čia visiška nesąmonė? Gimė vaikas ir tau ant kaktos parašyta, kad tu mama :)

o mintis ne tokia ir kvaila ;)

čia kažkieno fantazijos, kad visos moterys- tiesiog gimusios būti mamomis.

na nebūna taip. nebūna, nors tu ką.

tarkim, aš visada prisipažįstu- aš ne tas žmogus, kuris sugebėtų būt tokia mama, kokia norėčiau. vaiką myliu, gerbiu ir t.t. teoriškai žinau, kaip ir ką daryti. o praktiškai neišeina. neturiu kantrybės, neturiu sugebėjimų. nesu pasirengus viską aukot dėl vaiko (draugus, laisvalaikį, pirkinius ir pan.). ir rėkiu, ir pykstu, ir bendraut nenoriu. visko būna. ir galvoju, kad neverta savęs graužt- negali žmogus kardinaliai pasikeisti vien dėl to, kad šalia atsirado mažas žmogus.

manau, svarbiausia parodyt, kad myli. aprėkus, supykus vėliau visada priglaudžiu, apkabinu, atsiprašau, stengiuos paaiškinti, kas ir kaip- kodėl pykstu, kodėl esu nepatenkinta.

nes svarbiau ne amžinas "lyzinimasis", o vaiko žinojimas, kad mama bet kokiu atveju myli. net tada, kai tampa panaši į raganą

2008-12-16 14:25

Čia apie raganas - gerai pasakei :D

Aš savo vaikams sakau: "jūs mane mylit?" Jie sako "taip, mama" (na čia reiktų dar ir intonaciją išgirsti :D   ;)

Betgi, sakau, aš pykstu, rėkiu, kaip ragana būnu.... Na ir kas??? - sako - O mes irgi ne ką geresni Tu papyksti papyksti ir vėl būni gera mama :D

Na gal tikrai vaikams reikia aiškinti, kad visi mes žmonės: būnam pavargę, turim problemų, galų gale - nėra nuotaikos? Ar mama visuomet privalo būti geros nuotaikos?  :)

Mama.lt

Mama.lt

2008-12-18 14:39

Kazkada kazkur skaiciau, kad vaikams visai nereikia idealiu mamu, kurios visada geros nuotaikos, pildo visas ju uzgaidas, niekada nesibara, neverkia ir t.t. Tokia mam vaikui gali isugdyti net nepasitikejima savimi. Nes vaikas supranta, kad jis nera idealus, jis pyksta, rekia, kazka lauzo, zodziu buna ir blogiukas, o jei salia yra mama, kuri viska daro be priekaistu, tai tas vaikas pradeda galvot, kad palyginus su mama jis yra labai blogas... Svarbiausia, manau, moket pyktis ir taikytis su vaiku. Mes su vaiku apsibare visada susitaikom, apsikabinam, pasibuciuojam, ir prisizadam daugiau taip nedaryt. Tape mamom mes vistiek liekam zmones, o ne robotai, kurie uzprogramuoti programa "ideali mama"

Mama.lt

Mama.lt

2008-12-18 14:44

Beje, kai as pajuntu, kad zut but reikia pravedint smegenis, palieku savo vyrus valandziukei kitai namuose, pati sedu i masina ir vaziuoju i kokia kirpykla, kad ir plauku galiuku pasikirpt, ar i parduotuve ko nors sugalvojus. Arba vyrui sakau, kad vaziuojam siandien kur nors, noriu prasiblaskyt. Tada vaika pas mociute, o patys pasidarom pusdienuko atostogas

1

Viršun ^ | Forumas > Sveikata > Moters sveikata ir ligos > Vieni nervai: idealios...

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Koryna