Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio žindymas > Žindančios mamos mityba

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 7

2008-11-25 14:10

ka galima valgyti,kad vaikuciui neskaudetu pilvuko? kiek zinau gali pusti pilvuka nuo obuoliu ir kopustu.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2008-11-25 14:25

Žindančios mamos mityba

Gamta pasirūpino, kad mama, žindydama kūdikį, patenkintų jo poreikius, nesvarbu, koks jos kūno sudėjimas ar krūtų dydis. Motinos pienas unikalus - tai geriausias maistas kūdikiui pirmąjį jo gyvenimo pusmetį. Jame yra visos maisto medžiagos, reikalingos vaikeliui augti ir vystytis.  Kūdikio kūno svoris per pirmuosius 4–6 mėnesius padvigubėja. Žindančios motinos organizmas eikvoja per nėštumą sukauptas maisto atsargas, „saugotas“ riebaliniame audinyje, vidaus organų sienelėse, kraujyje, kauluose. Maitinančiai mamai būtina tinkamai maitintis, papildyti išeikvotas maisto atsargas.

Mamos mityba neturi didelės reikšmės pieno sudėčiai. Jame visada bus reikiamas kiekis riebalų, angliavandenių, baltymų, mikroelementų, nors žindyvės rezervai pamažu senka. Ilgesnį laiką maitinant krūtimi, motinos organizme ima trūkti kai kurių mikroelementų, kalcio, folio rūgšties, vitaminų B6, B12, A, D. Mamos maitinimosi įpročiai, dieta gali turėti poveikį piene esančių riebalų rūgščių sudėčiai, ypač ilgų grandinių polinesočiosioms rūgštims, kurios reikalingos kūdikio smegenims ir akių tinklainei vystytis.

Pienas, šviežios daržovės ir saulė
Kalcis ypač reikalingas pieno gamybai. Mama kasdien turėtų išgerti apie litrą pieno, o iki 25 metų amžiaus moterys turėtų išgerti dar daugiau – iki 1,5 litro, nes jų kaulai dar nėra pasiekę maksimalaus tankio. Maitinančiai motinai gali prasidėti osteopenija (kaulų masės išretėjimas), jei kalcio atsargos kauluose pradeda sekti. Jei mama negali gerti pieno, ji turėtų vartoti maisto papildus (apie 1000 mg kalcio per dieną) arba gerti pasukų, sojos pieno, valgyti sūrio (kalcio daugiausiai yra šveicariškuose ir olandiškuose sūriuose).

Vitamino D reikia dvigubai daugiau. Motinos organizme jis gaminamas veikiant ultravioletiniams saulės spinduliams arba vartojant maisto papildus su vitaminu D. Kūdikiams šis vitaminas taip pat skiriamas rachito profilaktikai, kaulų augimui ir vystymuisi skatinti.

Visi vandenyje tirpstantys B grupės vitaminai, vitaminas C lengvai patenka į motinos pieną ir į žindomo kūdikio organizmą. Šių vitaminų šaltinis yra šviežios daržovės ir vaisiai, natūralūs produktai.

Maitinant nėra būtini geležies preparatai. Jų prireikia, jei gimdydama moteris nukraujuoja, jei vystosi mažakraujystė. Geležies yra mėsoje, kiaušinio trynyje, žalialapėse daržovėse, uogose.

Žindyvės paros valgiaraštis
Pieno gamybai būtini baltymai, todėl žindyvė turi valgyti pakankamai mėsos, kiaušinių, žuvies, paukštienos, riešutų, grūdų, pieno produktų. Kai trūksta baltymų, nyksta motinos raumenys, eikvojamos vidaus organų struktūros, audiniai, kraujo baltymai. Tai pavojinga sveikatai. Žindančiai mamai gresia infekcijos, peršalimas, ji greičiau pavargsta.

Žindyvės paros valgiaraštyje turi būti:
1–2 kiaušiniai, 100–200 g varškės ar 50 g sūrio, 100–120 g virtos mėsos, pieno, jogurto, kefyro (organizmas pasipildo 120–130 g baltymų);
apie 25 g aliejaus, 15 g sviesto (pasipildo 35 g grynų riebalų);
daug šviežių vaisių ir daržovių, 3–4 riekės rupių miltų duonos, 100 g kruopų košės, makaronų, 30 g cukraus ar uogienės (gaunama 450–500 g angliavandenių).

Mamos svoris ir kalorijos...
Žindanti mama per dieną turi gauti didesnį kalorijų kiekį nei iki nėštumo. Per pirmuosius 6 žindymo mėnesius ji turėtų gauti 550 kcal daugiau, o vėliau – 400 kcal daugiau. Mamos, kurios nėštumo metu nepriaugo daug svorio, žindydamos turi gauti 700–1000 kcal daugiau, kad gamintųsi pakankamai pieno. Energija, reikalinga laktacijai, naudojama iš papildomų kalorijų. Nereikia jų baimintis (reikia valgyti ne tiek daug, kiek galėtų atrodyti - papildomai reikalingas energijos kiekis gaunamas suvalgius vieną sumuštinį ar salotų porciją ir išgėrus stiklinę pieno).

Pirmaisiais mėnesiais po gimdymo nesvarbu, ar mama žindo kūdikį, ar ne, ji netenka apie 0,5–1 kg per mėnesį. Tik 20 proc. moterų po gimdymo priauga svorio arba jis nepakinta. Jei mama greitai netenka 2–2,5 kg svorio, gali pablogėti pieno gamyba. Ypač svarbu, kad motina nesistengtų lieknėti pirmosiomis 6 savaitėmis, nes šiuo metu ji yra pažeidžiama, jautri, gali susirgti pogimdymine depresija. Žindyvei galima valgyti bananų, obuolių, kriaušių, pomidorų, morkų, džiovintų vaisių (razinų, abrikosų), sumuštinių su sūriu, žuvimi, spagečių, daržovių troškinių, manų, kuskuso kruopų košių, virtų pupelių salotų tiek, kiek ji nori.

Žindanti vegetarė turi gauti papildomai kalcio, geležies ir vitamino B12, kad nei ji, nei jos kūdikis nesusirgtų mažakraujyste. Papildomų kalorijų ji turėtų gauti iš augalinės kilmės baltyminių produktų: grūdinių kultūrų, riešutų, daržovių, ankštinių, pieno produktų.

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-11-25 14:58

Oho Drugelis visą paskaitą "atskaitė" :D

Žinoma, kad reikia prisižiūrėti mitybą, tačiau nepamiršk, kad kartais jį pučia, nes mažiuko leliuko visi vidaus organai čia šalia ir viskas labai arti vienas kito, todėl pilvuką ir skauda.

Kartais skauda ir pučia iki trijų mėnesių. Todėl kartais šalia sveikos mitybos gerai dar ir lašiukų kokių duoti kūdikiams skirtų nuo pilvo pūtimo.

Aš savo mitybą žiūrėjau: jokio kepto maisto, jokių sulčių ir pan. Bet vis tiek mažiukas iki trijų mėnesių prarėkė.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 1652

2008-11-25 15:15

Juk badu nesimarinsi,reikia po biski visko valgyti.

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2008-11-25 15:33

Dar žinau iš saves jei labai norisi obuoliuko ir bijot jog mažiukui pus pilvuką, tai reiia obuoliuko oda nulupti, tikrai geras dalykas, išbandytas, bet vėl gi mamytės viskas priklauso nuo vaiko. :)

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 315

2008-11-25 16:00

Yra labai įvairių nuomonių dėl to, ar nuo motinos mitybos priklauso pilvo pūtimas. Vieni teigia, kad ne, kiti - priešingai. Aš vis dėlto linkusi į tai žiūrėti individualiai: juk ir suaugusiųjų pilvai skirtingi, vienų jautresni, kitų - ne. Taigi jeigu mažajam labai pučia pilvuką, patariu rašyti detalų dienoraštį (valandų tikslumu): ko ir kada suvalgei, kaip jautėsi mažasis. Patikėk, kol nerašai dienoraščio dalies "pavojingų" produktų net nepastebi...

Kadangi mano dukrytei pilvą skauda iki dabar, dienoraštis labai padėjo. Žinau, kad negaliu valgyti jokių obuolių: nei žalių, nei luptų, nei keptų ir t.t. Žinau, kad iš daržovių ji toleruoja tik virtas morkas ir bulves. Ir t.t.

Mama.lt

Mama.lt

2008-11-25 16:47

As ir labai prisiziurejau maista, kai maitinau. Daktares vis klausinedavau, sita galiu valgyt, o sita galima.... Tai jai, matyt, viena diena neatlaike nervai ir sako: valgyk tu viska, ka pati gali, nes ta pilvuka jam vistiek pus, tik neprisivalgyk kokiu kriausiu ar svogunu. Tai paskui pradejau visko po truputuka, aisku kokiu astrybiu neprisivalgydavau. O lasiukai tai tikrai geras dalykas, na bent jau mums tai padedavo, o ir siaip jis pas mus ne reksniukas buvo

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-11-25 16:49

Oho! Dulke tau reiktų medalį duoti už kantrybę

Nors tiesą sakant pati žinau, kad kai krenti į neviltį dėl kokios sveikatos problemos, tuomet tikrai susiimi  ir darai ką reikia: kai mergaitei per kelerius metus negalėjo diagnozuoti normaliai ligos, tai pati sėdėdavau ir rašydavau, kada kokie snargliai bėgo, kada spalva pasikeitė, kokius vaistus duodu, ką valgo ir pan.

Tikrai padeda dienoraščiai.

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

2008-11-25 17:08

kristale 2008 11 25    

Daktares vis klausinedavau, sita galiu valgyt, o sita galima.... Tai jai, matyt, viena diena neatlaike nervai ir sako: valgyk tu viska, ka pati gali, nes ta pilvuka jam vistiek pus, tik neprisivalgyk kokiu kriausiu ar svogunu.

Mano nuomone, ne daktarų reikia klausinėti, ką valgyti, o žiūrėti į savo vaiką  Kaip rašiau, viskas labai individualu.. Daktaras tau pasakys bendrus principus "negalima to, to ir ano". O gal tavo vaikas netoleruoja ir dar kai ko... Juk dienoraščio rašymas nieko nekainuoja ir neužima daug laiko.

Ir tas pasakymas "vis tiek pūs"... Nesutinku. Galima bent jau sumažinti vargus savo vaikui.

2008-11-25 17:15

Giedre 2008 11 25    

Oho! Dulke tau reiktų medalį duoti už kantrybę

Savo laimei, sutikau žmogų, kuris į vaiką žvelgia visiškai kitaip ir mane išmokė pažiūrėti kitaip  Todėl mūsų namuose nebeliko "vis tiek niekas nepasikeis". Pasikeis, jei labai stengsiesi ir surasi priežastį.

Dulkelei pučia pilvą ir po šiai dienai. Bet namuose jau gyventi galima, nes vaikas nebeklykia ištisom dienom. O kol nerašiau dienoraščio ir nevalgiau tik to, ko daktarai nerekomenduoja, tol nieko gero nebuvo.

Mama.lt

Mama.lt

2008-11-25 17:56

Tai taip, cia tikrai labai individualu, visi vaikuciai labai skirtingi. Musiskiui kai nebuvo ypatingu pilvuko skausmeliu, tai mums ir tiko tie standartiniai patarimai. Nes tiek man valgant vien virta balta mesa jam tik vakarais pilvuka papusdavo, tiek pat ir man pradejus daugiau vaisiu ir darzoviu valgyt. O dienorasti ir as kuri laika vedziau, nes man atrode, kad buvo pradejes labai daug valgyt ir koookius zandukus turejo ,tai kasnius skaiciavau

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2008-11-25 18:55

mano mazyliui pilvuka pute gal kokius 4 kartus stipriai, reke kiek gerkle nese, o siaip jis muistosi ir zirzia kai tik pavalgo, bet pora kartu atsiraugeja ir viskas gerai gaunas..... siaip maista saugojaus pacioj pradzioj ir lasiukus duodavau, bet pastebejau kad nuo tu lasiuku jis tik atpildavo daugiau.... na o dabar visai viskas gerai, maisto beveik nebesisaugau... valgau su protu beveik viska ir maziukas puikiai valgo ir gerai jaucias... tfu tfu tfu

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2008-11-26 09:45

ąš maitinau pati tikrai neilgai ,bet kaip čia pasakius lakiausi šiokios tokios dietos. negalima jokių rūkytų gaminių, keptų. reikia valgyti virta, troškinta. ir net nuo šviežių vaisių vaikui pilvuką pučia. man daktarė buvo pasakius jeigu labai jau norisi vaisių tai nusipirk tas vaikiškas tyreles ir valgyk. taip kad nežinau kas teisus ,o kas ne. vis dėl to kiekvienam asmeniškai matyt.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 92

2009-01-12 04:07

Be jokios abejonės, kiekvienas mažylis individualus, kaip ir kiekviena mama. aš, kol dar maitinau, tai nevalgydavau jokių pupelių ar žirnių, kopūstų , obuolių vengdavau. Bet vis tiek pūsdavo. tai darydavau visokius masažiukus, espumisan lašiukus duodavau.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 29

2009-01-12 18:15

pradžioj laikiausi - nevalgiau keptų, rūkytų, vaisių, daržovių - tik pomidorą. svarbiausiai, kaip man gydytoja sakė - vynuogių ir agurkų bet kokiam pavidale vengiau. Beja, keptą orkaitėj obuoliuką valgiau. dabar beveik viską valgau - išskyrus riešutus, vynuoges ir kopūstus (nuo jų pučia mažiui pilvelį). Negeriu sulčių iš pakelių

Paskutinį kartą redagavo: Almina (2009-01-12 18:17)

Lengviau gauti nuodėmių atleidimą, nei leidimą...

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 92

2009-01-14 22:15

o kodėl sulčių iš pakelių negeriat? Nes konservantai? Nes man kaip tik atrodo, kad nuo tikrų sulčių labiau turėtų pūsti pilvą. bet šiaip nežinau ;)

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 29

2009-01-15 13:15

didzeje 2009 01 14    

o kodėl sulčių iš pakelių negeriat? Nes konservantai? Nes man kaip tik atrodo, kad nuo tikrų sulčių labiau turėtų pūsti pilvą. bet šiaip nežinau ;)

1. dėl to, kad ten išties sulčių nerasi - juk iš koncentratų padarytos visos pakeliuose esančios, o stikliniuose induose daug ko pridėta... aišku, dabar jau po truputį pradedu gert ir jas (tiesa, pomidorų tik), juk niekur nepabėgsi nuo realybės, kurioje pats mažius turės gyventi.

2. namuosines sultis galima gi praskiest, jei nuo jų mažiukui pučia. man,  asmeniškai atrodo, kad geriau papučia pilvuką nuo natur produkto, nei konservantai nuo visai mažų dienelių ;)

Lengviau gauti nuodėmių atleidimą, nei leidimą...

Sukurtos temos: 15   Diskusijose pasisake: 2703

2009-01-15 13:45

o man su sultim va koks nutikimas buvo :)

is pakeliu negeriu, nu gal tik dabar kartais, bet labai labai po nedaug,

tai va buvom mes pas babyte kaime, kazko mane labai troskino, nu ir nieko nepagalvojus as obuoliu sultis namines geriau, na isgeriau tikrai nemazai, daugiau nei litra...

mazyliui pilvo neskaudejo, tfu tfu kad ir neskaudetu, bet jis pradejo ta diena skystai kakot, taip mintyse pagalvojau nugi kodel cia taip..... net neitariau kad nuo obuoliu sulciu, tik kita diena prisiminiua kas galejo itakot jo viduriuku pralaisvejoima :)

http://muzospalyteta.edicypages.com/lt  myliu rankdarbius

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 6

2009-01-15 16:31

as tai maitinu jau beveik 10 menesiu, bet valgau viska ir rukita ir keptair kopustus, bet vaikui nepute pilvuko, tik nuo 2men iki 3 men buvo pastovus pilvo diegliukai. bet turiu kita uz tai problema,vaikas miega su manim ir nakti keliasi 3-5 kartus prasidamas krutine(nors turetu ismieguoti visa nakti, juk jau tuoj 10 men.).o taip svajoju nors viena nakti ismieguoti nuo vakaro iki ryto ir dar dienos metu be krutines vaikas neuzmiega, nebent laukia vezimelyje arba seneliai ant ranku uzliuliuoja.gal kam nors taip buvo?

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2009-01-15 16:37

taip buvo, bet tema cia ne ta atsakysiu tik trumpai kad kol maitinsi krutimi tol taip ir bus,nes man taip buvo bet mano dukryte neimdavo soskutes tai irgi keldavausi per naktis n.... kartu ir kartais valgydavo o kartais tik truputi paciulpia kruties ir vel uzmiega,taip kad nieko nebus kol maitini pati.

Lilypie Pregnancy tickers

1

Viršun ^ | Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio žindymas > Žindančios mamos mityba

Šiandien gimtadienius švenčia (144)
KORNELIJA