Forumas > Laisvalaikis > Kažkur anapus... > Raganavimo pamokos...
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
3
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2009-01-02 15:55

Joooo, faina butu, as asmeniskai labai aromaterapija domiuosi ir tikiu, mano mazasis kai pamato, kad koki buteliuka is vaistu spintutes issiimu, klausia: jau kvepuosim? Kankinu as savo vyrus paskutinem savaitem eteriniu alieju kvepavimo kursais


 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-02 16:12

oi apie aromoterapiją tikrai daug info turiu ir visą enciklopediją. taip kad galėsim pradėti būtent nuo to.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2009-01-02 16:21

oi kaip faina. As dabar darau toki kursa pries gripa, kas vakara kvepuojam levandu eterini alieju ilasinta i karsta vandeni. Plius lasinu i zvake ir vandeni, kuriuo plaunu grindis arbatmedzo eterini alieju namu dezinfekavimui. Gal zinai, koks eterinis aliejus labiausiai tiktu lasint i masazini alieju, kad palengvintu raumenu atsipalaidavima? Turiu beda su nugaros raumenukais, pastoviai sukaustyti, padeda tik masazai..


 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:01

 

 

 

na kristale pagrindinis atsipalaidavimui aliejus tai levanda dar tinka ramunėlių, apelsinas tonizuoja. reik matyt kažkaip įkelti straipsnį apie tai kaip maišyti ir ką su kuo galima. jeigu pavyks. vakar bandžiau nelaeido nieko įkelti.

o dabar bus taip... raganos įrankių sarašiukas. ko gali prireikti pradėjus raganauti...

 

 

 

 

 

Pirmiausia noriu pasakyti, kad įrankiai ir tėra tik įrankiai. Jie sukuria tinkamą aplinką ir nuotaiką, padeda susikaupti ir pasinerti į pakitusią samonės būseną. Kai kas mėgsta naudoti daugybę įrankių lyg teatro dekoracijų ir tai puiku, bet yra ir tokių kurie naudoja tik keletą ar nenaudoja jokių. Vieninteliai dalykai būtini magijai tai jūsų vaizduotė, valia ir tikėjimas. Taigi ką mes naudojam ir kam to reikia.

Altorius: Tai tiesiog staliukas, komoda ar kitas plokščias paviršius ant kurio ritualo metu išdėliojami kiti įrankiai. Taip pat ties juo sukoncentruojamas dėmesys ritualo metu. Yra daug skirtingų nuomonių dėl altoriaus krypties rate. Aš manau, kad reikėtų arba pasirinkti vieną kryptį, kuri pagal jūsų kambarį yra patogiausia, arba statyti altorių toje pusėje, kuri susijusi su jūsų kerais (pvz. vakarai – emocijos). Dešinė altoriaus pusė paprastai paskiriama Dievui. Šioje pusėje uždegama auksinė ar raudona žvakė, pastatoma Dievo statulėlė, smilkyklė, durklas ir druska. Kairė altoriaus pusė paprastai skiriama Deivei. Čia padedama taurė, pentaklis, varpelis, kristalai ir vanduo. Taip pat pastatoma Deivės statulėlė arba uždegama žalia ar sidabrinė žvakė.

Aliejai – Naudojami patepti žvakėms, įrankiams arba įlašinami į aliejinę lempą. Jei naudojama ant kūno keleą lašų pasirinkto aliejaus reikia atskieksti baziniu aliejumi, taip pat galima įlašinti kelis lašus į ritualinę vonią.

Amuletas: Tai tam tikras daiktas pakrautas teigiama energija ir saugantis jo nešiotoją nuo įvairių pavojų.

Apskritimas: Prieš ritualą visada nubrėžiamas apsauginis ratas aplink altorių. Galima jį nubrėžti kreida arba druska, pažymėti virve ar kristalais, arba galima jį tiesiog įsivaizduoti.

Druska: Naudojama apvalyti ir pašventinti įrankiams bei apvalančiai voniai. Geriausia naudoti jūros druską.

Dubenėliai: Druskai, vandeniui ar smulkiems daiktams padėti ant altoriaus.

Durkals Athame: Tai dviašmenis  peilis juoda rankena. Jis sufokusuoja ir nukreipia jūsų energiją. Jis naudojamas nubrėžti ratui, iškviesti, pašventinti, pakrauti ir išvaryti, šačiau niekada nenaudokite jo kraujui pralieti. Jam net nebūtina būti aštriam.

Etiketės: Indeliams su žolelėmis pažymėti.

Gėlės: Naudojamos papuošti altoriui, kaip auka Deivei arba kerams.

Grūdai: Kaip aukos Dievams.

Grūstuvė: Naudojama gaminant žolelių miltelius, ar žolelių druską.

Karoliai: Amuletams, talismanams ir papuošalams gaminti.

Kristalai: Naudojami kaip žemės simboliai arba pagal savo poveikį kerams.

Maišeliai: Kerų meišeliams, amuletams, žolelėms į vonią.

Muzikos įrašai ar diskai: Meditacijai, kaip fonas ritualo metu ar pagalba kaupiant energiją.

Peilis Boline: Tai peilis su balta rankena naudojamas raižyti žvakėms ir pjaustyti žolelėms.

Pentaklis (pentagrama): Tai senovinos apsaugos simbolis. Penki kampai simbolizuoja žemę, vandenį, orą ir ugnį, o viršutinis dvasią. Naudojamas pašventinti įrankius, vandenį, druską ir amuletus, taip pat kaip apsaugos simbolis.

Popierius: Geriausia turėti įvairių spalvų peticijų ir žvakių magijai.

Ritualinė apranga: Ji padeda susikaupti ir atsiriboti nuo kasdienybės, leidžia pasijusti “magiškai”. Pasirinkite modelį su kuriuo jausitės patogiai. Galite pasisiūdinti ką nors paprasto ar ekstravagantiško, primenančio senovinę suknelę, kimono ar apsiaustą. Arba galite įsigyti rūbą, kurį paskirsite tik ritualams. Kai kam magiškai atrodys šilkiniai naktiniai, chalatėlis, o kai kas gal nuspręs vilkėti džinsais. Dažnai naudojama juoda atspindinti arba violetinė ‑ pasąmonės spalva. Jei jums tai neatrodo svarbu galite vilkėti kasdieniais patogiais rūbais, arba atlikti apeigas tradiciškai - nuogi.

Runos: Pranašavimui arba amuletams/talismanams gaminti.

Sapnų žurnalas: Sapnų užrašinėjimas skatina intuiciją ir padeda perprasti savo pasąmonės simbolių kalbą.

Plunksnos: Oro simbolis, dekoracijai.

Sėklos: Kerams ir aukoms.

Smilkyklė: Siejama su oro elementu. Joje deginami smilkalai ar žolelės.

Smilkalai: Orui aromatizuoti ir kaip auka Dievams.

Staltiesė: Naudojama uždengti altoriui pasitiesiama Taro kortoms ar runoms dėlioti. Galima turėti kelias skirtingų spalvų.

Statulėlės: Ant altoriaus dedamos dievų statulėlės. Mažos gyvūnų statulėlės gali būti nešiojamos kišenėje kaip amuletai ar net totemai.

Stikliniai indeliai: Žolelėms ir aromatinei druskai laikyti.

Šešėlių knyga: Tai ne visai įrankis, tačiau labai svarbus kiekvienai raganai. Tai knyga, sąsiuvinys ar net kompiuterinis failas kur ragana užrašo visus savo ritualus, asociacijas ir kitą naudingą informaciją. Šios knygos tradiciškai niekam negalima rodyti.

Šluota: Šluota simboliškai naudojama apvalyti ritualo erdvei nuo blogų vibracijų.

Švytuoklė: Pranašavimui

Taro kortos: Pranašavimui ir meditacijai

Taurė: Paprastai sidabrinės spalvos ji simbolizuoja vandenį, mėnulį ir Deivę. Į ją gali būti ipilamas vynas kaip auka Deivei ir Dievui, o po ritualo jį derėtų išlieti į dirvą.

Ugnis: Šį elementą paprastai atstovauja žvakės, bet galima naudoti ir aliejinę lempą.

Virvelės: Įvairių spalvų virvelės naudojamos mazgų kerams.

Vanduo: Naudojamas apvalyti kristalams ir kitiems įrankiams. Vandens stichiją paprastai simbolizuoja taurė, indelis su vandeniu, kriauklė, gali būti net mėlyna žvakė ar akmenėlis.

Varpelis: Laikoma, kad varpo skambesys apvalo energetiškai. Naudojamas iškviesti gerąsias ir atbaidyti piktas dvasias arba pažymėti svarbius ritualo momentus, kaip pradžią, pabaigą ar kvietimą įženkti į ratą.

Žemė: Meditacijai, kaip žemės elementas

Žolelės: Simbolizuoja žemės elementą. Ritualo metu gali būti deginamos kaip smilkalai ar auka Deivei. Taip pat naudojama kerams, kerų meišeliams ar norų milteliams. Kadanti kiekvienas augalas turi unikalių magiškų savybių, žolelės yra nepamainomas raganos kerų priedas.

Žvakės: Žvakės siejamos su ugnies elementu. Jos naudojamos apšvietimui, kaip Dievo ir Deivės simboliai ar konkretiems kerams. Žvakės naudojimas priklauso nuo jos spalvos.

Žvakidės: Žvakėms laikyti, praktiniais sumetimais geriau rinktis metalines, nes gali sprogti jei jas paliečia liepsna.

 


Paskutinį kartą redagavo: zydroji (2009-01-03 15:03)

 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:04

 

AROMATERAPIJA PATIEMS MAŽIAUSIESIEMS

Aromaterapija kaip gydomoji ir profilaktinė priemonė vis labiau populiarėja. Nieko nuostabaus: eterinių aliejų kvapai gali pakelti nuotaiką, pašalinti sudirgimą, nuraminti ir gydyti kai kurias ligas. Ne tik suaugusiesiems, bet ir kūdikiams

Mažylių uoslė puikiai išvystyta, jie gali užuosti net tuos kvapus, kurių neskiria suaugusieji. Kalifornijos universiteto psichologas M.Rassel nustatė, kad net ir visai maži kūdikiai iš kvapo lengvai atpažįsta savo mamą.

Kaip nustatyti, koks aromatas mieliausias kūdikiui, jei šis dar nemoka kalbėti? Be abejo, lengviausiai tai padarys pats artimiausias žmogus – mama. Tik nepamirškite, kad aromaterapijoje svarbiausia – laikytis principo „nepakenk“!

Iš didelio eterinių aliejų asortimento kūdikiams tinka tik nedaugelis. Todėl rinkitės atsargiai. Naujagimiams saugiais laikomi ramunėlių (Antehemis nobilis, Matricaria recutita), levandų (Lavandula angustifolia), paprastosios kraujažolės (Achillea millefolium) bei paprastojo krapo (Anethum graveolens L.) eteriniai aliejai.

Kai kūdikis sulaukia 2-6 mėnesių, prie šio sąrašo galima pridėti dar ir eukalipto (Eucaliptus fruticetorum), mandarinų (Citrus reticulate var. Mandarin), neroli (Citrus aurantium) aliejus.

Nuo 6 mėnesių galima naudoti ir kalendulos (Calendula officinalis), Australijos arbatmedžio (Melaleuca alternifolia), greipfruto (Citrus paradisi) ir anyžių (Pimpinella anisum) eterinį aliejų.

Augant vaikui palengva plečiasi ir „leidžiamų“ eterinių aliejų sąrašas. Atkreipkite dėmesį į botaninius augalų pavadinimus – jie būtinai turi būti nurodyti ant etiketės. Mat kai kurie eteriniai aliejai gali būti pagaminti iš kitų rūšių augalų. Pavyzdžiui, egzistuoja gana daug skirtingų ramunėlių, levandų, eukaliptų eterinių aliejų. Jie skiriasi ne tik kvapu, bet ir vartojimo spektru. O nuo to priklauso, ar saugiai naudosite šiuos aliejus savo kūdikiui.

Daugybė mamų mano, kad jei jos nėštumo metu naudojosi eteriniais aliejais, tai jų kūdikiai jau bus pripratę prie aromatų. Veikiausiai tai tiesa. Natūralūs aromatai nesukelia priklausomybės, nors jei kalbėsime apie pripratimą prie jų teikiamos naudos ir malonumo, tokia priklausomybė – tik į naudą.

Aromaterapija nėštumo metu – tai seansas ir mamai, ir kūdikiui. Pavyzdžiui, levandos aliejaus aromatas, kurį rekomenduojama naudoti nėštumo pabaigoje ir gimdymo metu, greitai tampa kūdikiui įprastu, pažįstamu, savu. Ir nenuostabu, kad minkštas, gaivus levandos kvapas, prie kurio jau spėta priprasti, puikiai kūdikį nuramins, pašalins emocinius ir nervinius sudirgimus.


Kas geriau?

Kiekvienas eterinių aliejų naudojimo būdas savaip geras ir malonus. Pačiu švelniausiu ir efektyviausiu laikomas patalpų aromatizavimas (geriausia – uždegus aromatinę lempą). Tačiau jei matote, kad mažyliui labai patinka aromatinė vonia, po kurios jis atsipalaiduoja, nurimsta ir geriau miega – kodėl gi neįsiklausius į jo pageidavimus? Svarbiausia – kad tarp jūsų ir kūdikio būtų kuo glaudesnis kontaktas ir tarpusavio supratimas. Beje, įdomus faktas: medžiagų, į žmogaus organizmą patenkančių per kvėpavimo takus, poveikis pasireiškia 20 kartų greičiau ir stipriau, nei pavartotų iš vidaus, kaip antpilas ar nuoviras.

Dauguma naujagimių labai gerai reaguoja į švelnius mamos prisilietimus, todėl minkštas masažas su gydomaisiais aromatais jiems taip pat labai tinka. Toks masažas taps puikia profilaktika nuo daugybės negalavimų.


Svarbu viską atlikti taisyklingai

Prieš pradedant taikyti aromaterapiją kūdikiui, svarbu žinoti keletą taisyklių.

Gryno eterinio aliejaus niekada negalima tepti tiesiai ant odos, jį būtina sumaišyti su neeterinio aliejaus pagrindu, santykiu 1:30, pavyzdžiui, 30 lašų saldžiųjų migdolų arba jojobos aliejaus (pastarieji geriausiai tinka kūdikiams) ir 1 lašas jūsų pasirinkto eterinio aliejaus. Nerekomenduojama kūdikių odelės tepti mineraliniais arba maisto ruošimui skirtais aliejais.

Jei eterinio aliejaus instrukcijoje nurodytas kitoks santykis su pagrindu, visada laikykitės minimalios dozės.

Saugokite, kad aliejaus nepatektų į akis bei ant kūdikio gleivinės – burnos, genitalijų.

Vienas aromaterapijos seansas turėtų trukti 15-30 min., ne ilgiau.

Jei neturite aromatinės lempos, tiks ir paprastas puodelis: įpilkite į jį verdančio vandens, pasemkite iš jo 1 šaukštelį vandens, sumaišykite su 1 lašu eterinio aliejaus ir tik nedidelę dalį šio mišinio supilkite atgal į puodelį. Indą su vandeniu ir aliejumi pastatykite ant žemo stalelio ar grindų, tik pasirūpinkite, kad kūdikis ar kiti vaikai jo nepasiektų.

Jei norite paruošti šiltą vonelę, prieš įlašindama į ją eterinio aliejaus sumaišykite 3 jo lašus su specialiu emulgatoriumi, o tada ištirpinkite 100 ml vandens. Į kūdikio vonelę (50 l vandens) užteks 2 arbatinių šaukštelių tirpalo. Emulgatorių gali atstoti medus, jūros druska, jogurtas ar pienas (3 lašai aliejaus, 1 šaukštas pieno ir 100 ml vandens).

Kad sukurtumėte būtiną aromato koncentraciją patalpoje, skaičiuokite taip: 1 lašas eterinio aliejaus atitinka 23-24 mg aromatinės medžiagos. Kad kambario oras įgytų gydomąjį poveikį, reikia 1 mg aromatinės medžiagos 1 kubiniam metrui oro suaugusiesiems ir 0,3-0,5 mg vienam kvadratiniam metrui vaikams (priklausomai nuo amžiaus: 0,3 mg – kūdikiams, 0,5 – mokyklinio amžiaus vaikams).


Ligos ir jų gydymas

Ūmių kvėpavimo takų ligų bei gripo gydymui ir profilaktikai rekomenduojamas aromaterapijos kursas su levandų arba eukalipto aliejais – 12-14 seansų.

Ramunėlių ir levandų aliejai pagerins kūdikio miegą.

Saldžiojo migdolo ir jojobos aliejai, sumaišyti lygiomis dalimis, puikiai drėkina ir maitina sausą odelę.

Ramunėlių ir levandų aliejai padeda įveikti iššutimus ir bėrimus. Sumaišykite juos lygiomis proporcijomis, o tada 1 lašą mišinio ištirpinkite 0,5 l šilto virinto vandens. Nepamirškite emulgatoriaus. Nupraususi vaiką įtrinkite jo odelę frotiniu rankšluosčiu, suvilgiusi jį vandeniniame aliejų tirpale, o tada sausai nušluostykite.

Pilvuko diskomfortą nuramins švelnus masažas su tokiu mišiniu: 1 lašas krapų aliejaus sumaišomas su 30 ml saldžiųjų migdolų aliejaus. Paguldykite mažylį ant nugaros, išsitepkite delnus aliejumi ir sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę pamasažuokite pilvuką.

 

 


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:05

 

Apelsinas.
Pritraukia vyrus. Padeda sukaupti energiją. Sėkmė, meilė,  laimė, harmonija, pinigai, psichiniai sugebėjimai, pranašavimas.

Bazilikas.
Meilė, turtai, piktų dvasių išvarymas, koncentracija, žvalumas, ryžtingumas, garbingumas, entuziazmas, proto aiškumas, drąsa, pasitikėjimas savimi ir kitais.

Bergamotė.
Laimė, gerosios dvasios, pinigai, apsauga, džiaugsmas, koncentracija, budrumas, pasitikėjimas savimi, pusiausvyra, jėga, drąsa, motivacija, sėkmė, prakeikmų nuėmimas.

Cinamonas.
Deginamas apsaugai, turtams pritraukti, stiprinti psichinius sugebėjimus ir kaip pagalba gydant, taip pat pakurstys seksualinį gyvenimą. Sukuria ir sustiprina dvasinias vibracijas, bei padeda susikaupti. Patrauklumas aistra, meilė, verslo sėkmė, jėga, apvalymas, gerosios dvasios.

Citrina.
Suteikia energijos kerams, iššaukia apsaugančias dvasias. Gydimas, sveikata, ilgaamžiškumas, meilė draugystė, apsivalimas, aiškeregystės ir vizijos.

Imbieras.
Suteikia jėgos ritualams. Pinigai, sėkmė, valdžia, aistra, meilė, magiški sugebėjimai.

Jazminas.
Meilė, sėkmė, pranašingi sapnai, pinigai, vaizduotė, apvalymas,išmintis,įgudžiai,astralinė projekcija,dvasinė apsauga, taika, gydimas, miegas, meditacija. Stiprina seksualinę čakrą, apvalo aurą, skatina kūribingumą ir originalumą, bei pritraukia dvasinę meilę.

Kedras.
Apvalymas, ypač prieš ritualus, gydimas, apsauga, pinigai, drąsa, pasitikėjimas savimi, prakeikimų nuėmimas. Stimuliuoja ir stiprina psichinius sugebėjimus, pritraukia meilę ir atbaido košmarus.

Lavanda.
Išlaisvina nuo emocinio streso, suteikia vidinę ramybę, padeda nuo galvos skausmo. Meilė, taika, skaistumas, laimė, ramus miegas, apsauga, budrumas, apvalymas, ilgaamžiškumas, gydimas, aiškeregyvtė.

Mėta.
Mėta turi stiprias gydančias ir apsaugines vibracijas. padeda išvaryti piktas dvasias ir prišaukti gerąsias. Stiprina seksualinį troškimą ir pritraukia pinigus.

Muskusas.
Skatina seksualinį patrauklumą, aistrą, meilę. Afrodiziakas, vaisingumas, turtai, vidinė tiesa, drąsa, pasitikėjimas savimi, apvalymas, derlingumas.

Pušis.
Gydimas, apsauga, apvalymas, "įžeminimas", vaisingumas, pinigai, sėkmė, jėga, egzorcizmas.

Rožė.
Deivės iššaukimas, besąlygiška meilė, aistra, grožis, ramybė, vaisingumas, namų palaiminimas, pranašingi sapnai, psichiniai sugebėjimai, pranašavimas, gydimas, harmonija, apsauga.

Santalmedis.
Tinka visiems kerams ir ritualams, nes jis pritraukia dvasias, stiprina magišką energiją ir skatina aiškeregystę. Apsauga, apvalymas, dvasingumas, ramybė, gydimas, egzorcizmas, astralinė projekcija. Galima pakeisti kedru.

Šalavijas.
Apsauga, asmens ir ritualinės erdvės apvalymas, egzorcizmas, pašalina neigiamas energijas, gydimas, išmintis, aiškumas, ilgaamžiškumas, jaunystė, nemirtingumas, Gyvūnai vedliai.

Ylang Ylang.
Aliejus naudojamas meilės ritualuose ir kartais gali veikti aistrinančiai. Dažnai dedamas į vonias, gydanti.

Eteriniai aliejai yra labai koncentruota medžiaga, todėl jokiu būdu nepadauginkite. Kambariui aromatizuoti užtenka įlašinti 5-8 lašeliusį aromatinę lempą. Masažo aliejui pagaminti įlašinkite 10 lašų eterinio aliejaus į 30mlbazinio (persikų, migdolų, vynuogių kauliuku ar alyvuogių) aliejaus. Jei norite pasidaryti vonią, apie 7 lašelius eterinio aliejaus sumaišykite su šaukšteliu medaus, sauja druskos ar puse puodelio pieno. Taip jis susimaišys ir pasklis vandenyje.

Vieninteliai aliejai, kuriuos galima neskiestus naudot nat odos yra arbatmedžio, lavandos ir ramunėlių.

 


Paskutinį kartą redagavo: zydroji (2009-01-03 15:06)

 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:07

 

Jau susipažinome su pavienių eterinių aliejų naudojimu ir jų savybėmis, bet kaip ir gelės mėgstame komponuoti į įvairiai kvepiančias ir atrodančias puokštes taip ir eterinius aliejus galime komponuoti į aromatų "puokštes". Savo aromatinių  mišinių kūrimas gali būti vienu iš maloniausių ir kūrybingiausių aromaterapijos aspektų. Eterinių aliejų mišiniai gali būti kuriami vien dėl malonaus aromato ir skirti kūnui ar aplinkai kvėpintu arba gydomaisiais tikslais, pavyzdžiui nemigai, galvos skausmui ar odos bėrimui gydyti.

Gydomieji mišiniai kuriami pirmiausia atsižvelgiant į norimą poveikį, tačiau pageidautina, kad aromatas būtų taip pat ir malonus. Labai svarbu atsižvelgti į bendrą sveikatos būseną kuriant gydomąjį mišinį, pavyzdžiui nenaudokite eterinių ar bazinių aliejų kuriems mišinį naudosiantis asmuo yra alergiškas arba kurie turėtų priešingą poveikį kitiems poreikiams. Tarkim jei probleminę odą gydantis mišinys sumaišytas su kremu bus naudojamas prieš miegą, nereikėtų jam naudoti žvalinančių kvapų. Vasarą reikėtų atsisakyti citrusinių ir bergamotės aliejų jei mišinys bus naudojamas ant odos, citrusiniai aliejai reaguodami su tiesioginės saulės spinduliais gali paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą.

Aromatinių mišinių kūrimas yra menininko polėkio ir vaistininko kruopštumo reikalaujantis darbas. Kuriant aromatinį mišinį svarbiausia yra kvapų dermė. Tai pačiai kategorijai priklausantys kvapai paprastai gerai dera tarpusavyje. Eterinių aliejų kvapai paprastai skirstomi į tokias kategorijas:

 • Gėlių kvapo: lavandų, neroli ir jazmino aliejai;
 • Žemės: vetiverijų ir pačiulės aliejai;
 • Citrusiniai: apelsino, citrinos, bergamotės, laimo, greipfrukto;
 • Medžių: pušies ir kedro aliejai;
 • Žolynų: rozmarino, čiobrelio, baziliko aliejai;
 • Mėtiniai šaldantys: mėtų, pipirmėtės, eukalipto, arbatmedžio aliejai;
 • Rytietiški: imbiero, pačiulės aliejai;
 • Prieskoniniai: cinamono, pipirų ir gvazdikėlio aliejai.

Nors tai ne griežtos taisyklės ir nereikėtų jomis apriboti savo kūrybingumo, tačiau dažniausiai tarpusavyje dera šių kategorijų aliejai:

 • Gėliniai kvapai gerai dera su prieskoniniais, citrusiniais ir medžių aromatais;
 • Medžių kvapai neblogai dera su visų kitų kategorijų aromatais;
 • Prieskonių ir rytietiški aromatai neblogai gera su gėlių, rytietiškais ir citrusiniais aliejais, tik nepadauginkite mišinyje prieskoninių ar rytietiškų aromatų;
 • Mėtiniai aliejai dera su citrusiniais, medžių, žolynų ir žemės aromatais.

Naudodami kvepalus tikriausiai pastebėjote, kad tik pasikvėpinus kvepalai kvepia vienaip, o praėjus kelioms valandoms kitaip. Taip yra todėl, kad skirtingi kvapai garuoja skirtingu greičiu ir intensyvumu. Remiantis muzikos analogija kvapai yra suskirstyti į viršutines, vidurines ir bazines natas. Kurdami savo aromatą galite pasirinkti aromatus iš visų natų, arba specialiai kurti lengvesnį ar sunkesnį aromatą. Tradicinė proporcija yra 30 procentų viršutinės natos, 50 procentų vidurinės natos ir 20 procentų bazinės natos aromato aliejų.

Viršutinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai: anyžius, bazilikas, bergamotė, citronela, eukaliptas, greipfruktas, lavanda, citrina, citrinžolė, apelsinas, pipirmėtė.

Vidurinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai: lauro, ramunėlės, cinamonas, šalavijas, gvazdikėlis, eglių spyglių aliejus, geranium, jazminas, juodasis pipiras, pušis, rožė, rozmarinas, arbatmedis, čiobrelis, tabakas, ylang ylang.

Žemutinei ar bazinei natai priskiriami šie eteriniai aliejai: balzamas, bičių vaškas, kedras, frankincense, imbieras, mira, olibanas, pačiulė, sandalmedis, vanilė, vetiverija.

Gamindami mišinį užsirašykite kiek lašelių ir kokio aliejaus naudojote, kad vėliau galėtumėte atgaminti patikusį aromatą. Nepamirškite užklijuoti etikečių ant mišinių buteliukų, jei nežinote kaip pavadinti savo kūrinį bent suteikite jam numerį pagal kurį savo darbo žurnale galėsite rasti jo sudėtį.

Pradėdami kurti savo aromatus eksperimentuokite su 2-3 skirtingų aliejų deriniais, vėliau kai uoslė įgus galėsite pereiti prie sudėtingesnių derinių. Kai kurie aliejai yra gerokai intensyvesni nei kiti, tad jei nenorite, kad jie dominuotų mišinyje jų naudokite žymiai mažiau.

Kadangi aliejai gan brangūs, iš pradžių gaminkite labai nedidelį bendrą mišinio kiekį. Parinkite norimas mišinio proprcijas, kad bendras lašelių skaičius būtų 5, 10, 15, 20 ar 25. Gamindami mišinį pagal receptą, kuriam reikia sumaišyti 1, 3 ir 5 dalių proporcija, kaip vieną dalį galite naudoti vieną lašelį. Jei kvapas patiks visuomet galėsite visas sudėtines dalis padauginti iš vienodo skaičiaus, kad gautumėte didesnio kiekio receptą.

Pagamintą mišinį laikykite tamsaus stiklo (paprastai gintaro ar mėlynos spalvos) buteliuke. Leiskite jam keletą dienų pastovėti tamsoje prieš galutinai nuspresdami ar sukurtas derinys jums patinka. Per tą laiką skirtingų aliejų cheminės medžiagos spės susimaišyti ir susilietį į vientisą aromatą.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:08

na kolkas matyt užteks perskaitykit ir tada toliau raganausim.

 


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2009-01-03 15:30

Oho kiek idomybiu prirasei, labai aciu, viska issisaugosiu ir skaitysiu


 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-03 15:57

perskaitykit ir paskui parašysiu kaip pačiai susikurti savo kvepalus su šiokiu tokiu burtažodžiu


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-01-05 11:22

Ajetau! Nu ir prirašėte čia

Bet tai pasakykit, brangiosios - turit laiko jūs žaisti tarkim su tais kvėpavimais? aromatais? 

Aš kažkaip vis pamirštu: man netinka nei hemeopatija, nei aromaterapija ar dar kokie panašūs dalykai.... Neturiu nei tiek laiko....


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-05 11:36

na žinai kaip sakoma Giedrute laiko duota visiems riek kiek reikia tik išnaudoti reikia mokėti. o pakviepuoti labai paprsata. turiu ne vieną aromatinę lempą visuose kambariuose pristatyta, įpi;u norimo kvapo ,žvakutę uždegu ir pirmyn. kvapas sklinda. galu gale smilkalai. čia kaip žaidimas gaunasi kartais. o ką veikti su merginom kai jau nebežino ko greiptis einam "burti" ,kad atsirastų tas kažkas veikti...


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-01-05 11:41

o vat aš nerandu tokio kvapo, kuris būtų tiek mielas nosiai, kad pastoviai jį uostyčiau... Kažkaip mane paskui pradeda erzinti tiek kvapai, tiek ir smilkalai

Geriausiai kvepia tai kepta višta juokauju žinoma

O dėl laiko - na taip, sutinku su tavimi. Kiekvienas išsidėlioja savo prioritetus ;)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-05 11:48

jeigu nerandi sau tinkamo tai pabandyk nuo neutralesnių. jeigu smilkalus tai gal kokius jazmino. o aliejai tai normaliausiai priima visi iš citrusinių: apelsino, citrinos arba bergamontės. arba parašyk koks tavo zodiako ženklas tai parašysiu kokie smilkalai tinka, gal atsirinksi kvapą.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-01-05 12:53

neeeeeeee, jazmino nepernešu :)

Aš jautis :)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
Mama.lt
 
 
Mama.lt
 
2009-01-05 13:25

Zinok, Giedrute, visai nesunku surast to laiko kvepavimam, jei kalbant apie aromaterapijos procedura. Mes tai darom visai pries einant gult, dazniausiai jau su pizamom, susedam visi ratuku, ir pasikvepuojam. Gaunasi toks grazus dienos uzbaigimas. O ir to laio visai mazai uzima, procedurai uztenka 3-8 min. Tik va labai svarbu atsirinkt kvapa, kad ta procedura butu maloni, ir dr laikas nuo laiko pamainyt tuos kvapus, kad neisipyktu. Man labai patinka tokie ne labai saldus kvapai, arbatmedzio, pusu, kedro, tokie "dezinfekuojancio" kvapo.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-05 14:23

Taigi Giedrulejaučiui yra patariama smilkyti gaivius, aštrokus smilkalus; labai naudingas levandos aromatas.Tiks smilkalai LEVANDER, MYRRH, OPIUM, ROSE, WILD ORCHIDS. Kūrybingumui ir dėmesio koncentracijai tinka LOTUS, MASTER GOLD, TANGERINE. Šių kvapų rasi bet kuriame prekybos centre. Yra atskiros lentynėlės. Manau tikrai esi kada pastebėjusi.


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751
 
2009-01-05 14:28

jetau jetau net netikiu ką parašei :D Man vienas astrologas sakė, kad aš ne tipiškas jautis, daugiau turiu avino savybių - tai va čia ryškiai jos čia atsiskleidžia, nes va būtent šitie kvapai mane ir erzina

BET reikia išbandyti pereiti per visokiausius kvapus kvapelius, gal su amžiumi ir uoslė pasikeitė :)

 

O dieną mes kažkaip užbaigiam knygos skaitymu, tačiau galime į tai įberti šiek tiek ir kvapų ;)

Ačiū, mergytės, reikės sumąstyti ką nors ir atidžiau čia pasiskaitinėti, ką prirašėte :)


Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-05 14:44

Čia šiek tiek apie smilkalus ir horoskopo ženklą

Avinas. Šio ženklo atstovams rekomenduojami rafinuoti, magiški kvapai. Palankiai jų sveikatą veikia aštroki miros, spygliuočių sakų, jazminų, mėtų, muskatų riešuto kvapo smilkalai. Avino ženklo atstovų nervingumą malšina smilkalai, kurių sudėtyje yra gintaro miltelių, eukalipto, sodo levandos kvapiųjų aliejų.

Jautis. Rekomenduojami gaivūs, aštroki smilkalai, ypač tinka levandos, taip pat miros, aguonų žiedlapių, rožių aromatai. Sukoncentruoti dėmesį padės lotoso, daržo lelijos, erškėtrožės, citrinžolės kvapai.

Dvyniai. Dvynių namai turėtų dvelkti švelniais smilkalais: pušų, kedrų sakais. Darbingumo ir entuziazmo suteiks gvazdiko, obuolio, citrinžolės smilkalai.

Vėžys. Suteiks energijos ir atgaivins smilkalai su jazminų komponentais. Kartkartėmis patartina įkvėpti citrinų, magnolijos, miros aromatus. Nuotaiką pagerins smilkalai, kurių sudėtyje yra eukalipto.

Liūtas. Gerą savijautą užtikrins vaisių ir gėlių (magnolijos, rožės) aromatai. Ramina ir atpalaiduoja smilkalai, turintys egzotiškų komponentų, pvz, gintaro miltelių.

Mergelė. Jėgų suteiks kalnų vėsa dvelkiantys aromatai. Tinka gaivūs, švelnūs medžių (spygliuočių), gėlių, citrinos, yalang yalang augalo, pačiulių žiedų, rozmarino aromatai. Nuotaiką gerina cinamono ir vanilės kvapai.

Svarstyklės. Tinka lengvi, aštroki kvapai: rožės, magnolijos, muskato ir mandarino. Patiks ir aguonų žiedų, pačiulių žiedų smilkalai.

Skorpionas. Geriausi – svaigūs smilkalai, su muskato ir vanilės komponentais. Magnolijos, yalang yalang augalo, rožės aromatinės medžiagos padeda atsipalaiduoti. Tinka kokoso riešuto, spygliuočių aromatai. Nervų sistemą harmonizuoja kamparmedžio ir muskuso kvapai.

Šaulys. Geriausiai veikia gamtos - pievų, miškų - kvapai. Tinka smilkalai su medaus, pelynų, erškėtrožių, alijošiaus, gintaro miltelių komponentais. Energijos suteikia lotoso, magnolįjos kvapai. Emocinę būklę pagerins spygliuočių, jazminų, rožių, rozmarinų, aromatinių krūmų chinari smilkalai.

Ožiaragis. Nuotaiką pakels saldūs ir švelnūs kvapai. Geriausi – su kokoso, citrinų, kanapės, pačiulių žiedų, lotoso ir vanilės komponentais.

Vandenis. Tinka viskas, kas vėsu ir gaivu. Tai lotoso, rožės, miros, jazminų, mėtų, citrusinių, gmtaro miltelių, pušų, žolynų aromatinės medžiagos.

Žuvys. Patartini vėsinantys arba mistiški aromatai. Tinka citrinžolė, įvairios gėlės, spygliuočiai, alijošius, jazminas. Sukoncentruoti dėmesį padės muskato riešuto aromatas.

.

 


Paskutinį kartą redagavo: zydroji (2009-01-05 14:46)

 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 
 
 
Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191
 
2009-01-05 14:50

Na o čia šiek tiek apie smilkalų sudetį. pagal tai galėsit atsirinkti kas tinka ar patinka

ALOE VERA

Kvapnioji smilkalo dalis: sodo alijošiaus lapų minkštimo ir stiebo žievės kvapiosios medžiagos.
Kvapas: saldus, gaivus, lengvas.
Poveikis: teigiamai veikia kvėpavimo takus, gerklas, bronchus. Teikia gaivumo, džiaugsmo pojūti, šalina dienos įtampą, švelniai ramina. Viena geriausių priemonių, padedanti pašalinti susierzinimą, dirglumą.
Mitai: kinų imperatoriai alijošių vadino Gyvybės motina. Jis kaip ir ženšenis buvo laikomas vaistu nuo 1000 ligų, tinkamu tiek vaikams, tiek pagyvenusiems. Iki šiol kinų šeimose stengiamasi puoselėti alijošiaus krūmą, - manoma, kad jis neša sveikatą ir sėkmę namams.AMBER

Kvapnioji smilkalo dalis: gintaro milteliai.
Kvapas: saldokas, gaivus, šiltas.
Poveikis: stiprina geranoriškumą, žmonių tarpusavio supratimą. Padeda šalinti nervinę įtampą, irzlumą, harmonizuoja endokrininę sistemą, širdies ritmą. Teikia optimizmo.
Mitai: gintarą gerbia daugelis tautų. Senovės Europos šalyse manyta, kad gintaras apsaugo nuo blogio, ilgina gyvenimą ir gydo. Senovės Indijoje gintaras laikytas išminčių talismanu.CAMPHOR

Kvapnioji smilkalo dalis: kvapiosios kamparmedžio žievės ir lapų medžiagos.
Kvapas skvarbus, aštrokas, aitrus.
Poveikis: kamparo aromatas – oro gaivintojas, tonizuoja, padeda susitelkti. Labai naudingas dirbantiems protinį darbą, nes ir ramina protą, ir padeda sukoncentruoti mintis. Kamparas plačiai vartojamas medicinoje kaip antiseptinė, tonizuojanti, nervų spazmus malšinanti priemonė. Teikia energijos ir gyvenimo džiaugsmo.
Mitai: gydomoji ir blaivinanti kamparo galia aprašyta dar papirusuose, senovės Egipto medicinos traktatuose. Egipte kamparo aromatu gydė žemą kraujo spaudimą, vartojo išblaivinimui, gaivinimui ar prasidėjus epidemijoms. ”Visi bus ramūs ir džiaugsis gyvenimu tuose namuose, šalia kurių auga kamparo medelis”,-nurodo senovės medicinos traktatas.CANNABIS

Kvapnioji smilkalo dalis: daržinės kanapės stiebo ir lapų aliejus.
Kvapas sodrus, skvarbus, egzotiškas.
Poveikis: ramina, atpalaiduoja, džiugina, padeda įveikti uždarumo jausmą, negatyvizmą. Skatina kūrybingumą, fantaziją.
Mitai: kanapių aliejus medicinoje vertinamos kaip antidepresantas, uždegimus bei pūlinius malšinanti priemonė. Viduramžių musulmonai tikėjo, kad kanapės teikia vyriškumo, drąsos, padeda suvokti
transcendentinius pasaulius, todėl kanapių sėklų ekstraktu
apdovanodavo narsius karius. Arabijoje kanapės ilgai laikytos karių augalu.CEDAR

Kvapnioji smilkalo dalis: kedro sėklų aliejaus veikliosios ir gydomosios medžiagos.
Kvapas smalingas, sunkus, turtingas.
Poveikis: šalina nemalonius pojūčius galvos, smegenų, nugaros srityje. Teikia sotumo, pasaulio harmonijos, tikrumo pojūtį. Šis aromatas labai naudingas, kai kankina psichologinio diskomforto, vienatvės jausmas, nes jis padeda pajusti gerą ryšį su Žeme, aplinka, žmonėmis.
Mitai: kedrai – Himalajų medžiai, kai kuriuose raštuose vadinami “kalnų sargybiniais”. Manyta, kad jie saugo žmogaus protą nuo tamsos jėgų. Senovės Indijoje išminčiai ir asketai eidavo medituoti į kalnus po kedro medžiais, kurie jiems teikdavo ir maisto, ir šilumos, ir apsaugą.CINNAMON

Kvapnioji smilkalo dalis: cinamono medžio žievės aromatinės medžiagos.
Kvapas egzotiškas, svaigus, slopus.
Poveikis: tonizuoja, stimuliuoja, stiprina meilės ir užuojautos jausmus. Numalšina irzlumą ir smulkmeniškumą. Padeda žmonėms suprasti vienas kitą, pajusti bendrumą.
Mitai: anot Šri Lankos legendos, salą globojanti Dievybė padovanojo žmonėms cinamono medį tam, kad savo kvapu jis primintų jiems dvasinius pasaulius ir gintų nuo ligų.CLOVE

Kvapnioji smilkalo dalis: gvazdiko sėklyčių eteriniai aliejai.
Kvapas aštrus, egzotiškas, skvarbus.
Poveikis: tonizuoja ir stimuliuoja, dezinfekuoja orą ir aplinką, valo biolauką, saugo nuo užkrato. Afrodiziakas – stiprina patrauklumo ir žavesio aurą. Teikia kūrybinį įkvėpimą ir stiprina dvasinį ryžtą.
Mitai: gvazdikas – vyriškumo, jėgos ir sėkmės gėlė. Artimuosiuose Rytuose tikima, kad gvazdikų lysvė prie namų saugo nuo ligų, atneša sėkmę ir suteikia galių siekti savo tikslo.COCONUT

Kvapnioji smilkalo dalis: kokoso riešuto minkštimo kvapnieji aliejai.
Kvapas švelnus, aliejingas, svaigus, sotus.
Poveikis: teikia ramybės, pusiausvyros pojūtį. Sudaro romantišką ir švelnią aplinką. Atpalaiduoja ir šalina įtampą.
Mitai: kokosas Afrikos kraštuose, Indijoje ir Malaizijoje laikomas dievų dovanotu vaisiumi. Kai kurių Afrikos kraštų gyventojai tiki, kad kokoso palmėje slypi geranoriškos protėvių dvasios, padedančios išgyventi.DARSHAN

Jo sudėtyje – 50% svarbaus komponento – baziliko, arba tulasi
Kvapnioji smilkalo dalis: baziliko, arba tulasi, lapai ir žievė.
Kvapas elegantiškas, gaivus, skvarbus, švelnus.
Poveikis: švarina aplinką ir biolauką, teikia komforto pojūtį, stimuliuoja, gaivina, teikia įkvėpimą, šildo širdies čakrą. Tonizuoja nervų sistemą, šalina įtampą, nuovargį. Vienas labiausiai dvasinį intelektą stiprinančių aromatų. Tulasi aromatas leidžia mums pajusti Kūrinijos šventumą ir darną.
Mitai: Indijoje bazilikas (tulasi) laikomas Šri Krišnos, arba Višnu, medeliu. Pasakojama, kad Višnu žmona, sėkmės deivė Šri Lakšmi, pasiverčia šventuoju tulasi medeliu.EUCALYPTUS

Kvapnioji smilkalo dalis: eteriniai eukalipto lapų aliejų komponentai.
Kvapas aštrokas, gaivus, skvarbus.
Poveikis: tonizuoja, valo žmogaus biolauką, ramina sudirgintą protą, padeda sutelkti mintis, kryptingai siekti tikslo. Medicinos tyrimų duomenimis, eukalipto aliejaus aromatas naikina oro mikroorganizmus, palankus epidemijų metu. Eukaliptas tinka kūrybinei veiklai, intelektualinei meditacijai, bendradarbiavimui.
Mitai: eukalipto lapai ir sėklos į Europą buvo atgabenti iš Australijos. Šio kontinento čiabuviai tiki, kad eukaliptų giraitėje mėgsta pailsėti Saulės dievo dvasia ir beveik visas eukalipto madžio dalis laiko panacėja nuo sunkių ligų, nužiūrėjimo ir burtų.FLOWERS

Kvapnioji smilkalo dalis: saulučių žiedų, lapų ir šaknų kvapiosios medžiagos.
Kvapas svaigus, skvarbus, saldus.
Poveikis: veikia tonizuojančiai, gerina nuotaiką. Padeda pakeisti apatišką būseną į džiugesnę ir optimistiškesnę. Šalina nemalonius peršalimo, slogos pojūčius.
Mitai: senovės Graikijoje darželio saulučių nuoviru gydydavo galvos skausmus, migreną, neuralgiją. Miško ir upių nimfos romėnų freskose dažnai vaizduojamos su saulučių vainikais. Manyta, kad saulutės teikia lengvumo, patrauklumo, šalina įtampą.FOREST

Kvapnioji smilkalo dalis: škotiškos pušies šakų aliejus.
Kvapas gaivus, aštrokas, sakingas.
Poveikis: apvalo, atgaivina, stiprina, tonizuoja. Padeda gydyti plaučių ir kvėpavimo takų ligas . Stiprina imunitetą, šalina nuovargį, apatiją, pesimizmą, teikia gyvenimo džiaugsmo. Padeda įvertinti save patį, teikia išmintingos ištvermės.
Mitai: pušies aliejus vadinamas “saugančiu”, kadangi dezinfekuoja ir stiprina. Pušis – atsparumo ir gyvenimo tvirtybės simbolis.FRAGRANCE

Kvapnioji smilkalo dalis: sandalmedžio, cinamono, rožės lapų aromatinės medžiagos ir eteriniai aliejai.
Kvapas sodrus, turtingas, saldokas, skvarbus.
Poveikis: nuteikia ramiai, tvirtai ir kiek iškilmingai. Tai puikus aromatas šeimos šventėms, pokalbiui, iškilmėms, ramiam vakarui. Sandalmedžio, rožės ir cinamono kvapų derinys šalina įtampą, gerina širdies veiklą, leidžia pajusti būties vienovę ir darną, dieviškumą. Padeda sutelkti mintis ir dėmesį, skatina draugiškumo ir gilesnio savitarpio supratimo jausmus, pagarbą.
Mitai: sandalmedžio ir cinamono lapų mišinį Senovės Egipto žyniai atnašavo Pasaulio Motinos - deivės Izidės statulai. Anot legendos, deivė Izidė, ieškodama mirusiųjų karalystės tamsoje savo vyro dievo Ozirio, jį aptiko sekdama jo palikto sandalmedžio ir cinamono aromato pėdsakais. Tai laikoma dievišku kvapu. Senovės egiptiečiai šiuo aromato mišiniu smilkydavo namus ir šventyklas artėjant žiemai, kai dievas Oziris išeina į mirusiųjų karalystę iki pavasario, per didžiąsias žiemos ir šeimos šventes.FRANK INCENSE

Kvapnioji smilkalo dalis: įvairių spygliuočių sakai, pievų žiedų kvapnieji aliejai.
Kvapas aštrus, skvarbus, aliejingas.
Poveikis: tonizuoja, aštrina jusles – klausą, regėjimą. Stiprina žmogaus biolauką, padeda suprasti save. Skatina pasitikėjimą, veiklumą. Šalina irzlumą ir nepasitenkinimą kitais.
Mitai: žr. pagal aprašytų kvapniųjų augalų komponentus.GREEN APPLE

Kvapnioji smilkalo dalis: obuolio minkštimo, žievės ir sėklyčių kvapiosios medžiagos.
Kvapas gaivus, vėsinantis, saldžiarūgštis.
Poveikis: harmonizuoja kūno ir proto veiklą, slopina pyktį, neapykantą, neigiamas emocijas. Suteikia pasitikėjimo rytdiena, gyvenimo džiaugsmo. Skatina paprastą ir aiškų požiūrį.
Mitai: obuolys daugelyje pasaulio religijų – materialios Kūrinijos galios, tobulumo ir išminties simbolis. Senovės judėjai jį laikė pasaulio paslaptingumo ir galios simboliu, persai – išminties ir geranoriškumo vaisiumi. Pagoniškoje Lietuvoje obelis simbolizavo globą, amžinumą, Visatos darną.HEM CHAMPA

Kvapnioji smilkalo dalis: tulasi ( baziliko ), sandalmedžio ir citrinų eterinių aliejų mišinys.
Kvapas minkštas, saldokas, drėgnas.
Poveikis: suteikia energijos, padeda susikoncentruoti, šalina nervinę įtampą ir nuovargį. Teigiamai veikia virškinamąjį traktą. Padeda atsipalaiduoti tiek kūnui, tiek dvasiai. Sudaro kartu ir gyvenimo žavesio, ir ramybės atmosferą.
Mitai: žr. pagal aprašytųjų kvapniųjų augalų komponentus.YALANG YALANG

Kvapnioji smilkalo dalis: yalang yalang augalo stiebų, šaknų eteriniai aliejai.
Kvapas skvarbus, sunkokas, labai egzotiškas kvapas.
Poveikis: antidepresantas, sukelia pasitikėjimą savimi. Šalina nervinį tiką, galvos skausmus. Padeda susikoncentruoti, teikia ryžto. Didina vyrišką potenciją.
Mitai: yalang yalang augalas Taityje laikomas namų, būsto ir šeimos globėju bei saugotoju. Manoma, kad ten, kur jis klesti, susidaro kūrybinga, vaisinga ir apsauganti aura.JASMINE

Kvapnioji smilkalo dalis: jazmino žiedų ir lapų aliejus.
Kvapas stiprus, gaivus, skvarbus.
Poveikis: afrodiziakas, antidepresantas, ramina nervų sistemą. Jazminas nuo seno laikomas augalu, stiprinančiu simpatijos jausmą. Žadina stiprius, kilnius jausmus. Stiprina norą būti patraukliu, žaviu. Ugdo pozityvius jausmus, kūrybingumą, optimizmą. Padeda suvokti savo troškimus.
Mitai: arabų ir Kašmiro poetai jazminą laikė meilės ir poezijos simboliu. Senovės Egipte jis laikytas deivės Izidės gėle, padedančia išsaugoti magiškas ir mistines galias. Manyta, kad jis padeda išsaugoti santuokinę meilę.LAVENDER

Kvapnioji smilkalo dalis: kvapiosios sodo levandos, žiedų ir lapų aliejus.
Kvapas gaivus, minkštas ir tonizuojantis.
Poveikis: antidepresantas, harmonizuoja kūno ir psichikos veiklą, ramina, švarina, atpalaiduoja. Tinka kiekvienos lyties ir amžiaus žmonėms. Numalšina tokias ilgalaikes arba aštrias emocijas kaip frustracija, liūdesys, gydo nemigą. Tvarko širdies ritmą, švarina kraujagysles. Levandos aromatas – puikus Jūsų fizinės sveikatos ir dvasinio gyvenimo palydovas.
Mitai: levanda siejama su dvasine meile, užuojauta ir atlaidumu. Menininkai tikėjo, kad ji padeda sužadinti kūrybines galias ir suteikia Mūzų malonę.LEMON

Kvapnioji smilkalo dalis: citrusinių žievės ir sėklyčių eteriniai aliejai.
Kvapas švelnus, gaivus, rūgštokas.
Poveikis: normalizuoja kraujospūdį, stiprina draugiškumo ir bendradarbiavimo jausmus. Kelia darbingumą, skatina naujų minčių, idėjų gimimą. Labai tinka ten, kur yra daug aparatūros (radijo, televizijos, kompiuterių, pramonės įrangos ir pan.), nes kiek susilpnina elektromagnetinių bangų poveikį. Namuose sukuria džiugią, darbingą atmosferą.
Mitai: senovės Graikijos satrapas vienam išminčiui, pasigyrusiam, kad moka badauti, pasiūlė mėnesį gyventi, vartojant tik vieną maisto rūšį. Išminčius pasirinko citrinas. Misdamas citrinomis jis ne tik nemirė badu, bet ir pasveiko nuo įsisenėjusios kepenų ligos. Be to, sukūrė savą matematikos mokyklą... Tas išminčius buvo Pitagoras.LEMONGRASS

Kvapnioji smilkalo dalis: citrinžolės eteriniai aliejai.
Kvapas gaivus, persmelkiantis, švelnus, tonizuojantis.
Poveikis: puikus antivirusinis preparatas, apvalantis tiek orą, tiek kūną. Stiprina imuninę sistemą, padeda gydyti slogą, peršalimą. Teikia darbingumo ir kūrybingumo, pasitikėjimo savo jėgomis, ryžto. Skatina pasitikėti žmonėmis, bendrauti.
Mitai: citrinžolę senovės graikai laikė gydymo dievo Eskulapo augalu ir vaistu nuo visų ligų. Persai tikėjo, kad citrinžolės preparatai stiprina norą gyventi harmoningai ir sveikai.LILLY

Kvapnioji smilkalo dalis: kvapiosios daržinės lelijos žiedlapių, pumpurų ir stiebų medžiagos.
Kvapas saldokas, švelnus, rafinuotas.
Poveikis: ramina, aplinkai teikia žavesio, paslaptingumo. Malšina migreninius galvos skausmus, šalina liūdnas, negatyvias mintis. Lelijų aromatas patartinas jaučiant nepaaiškinamą liūdesį, nerimą. Suteikia aiškumo, pusiausvyros, harmonijos, vidinio apsivalymo pojūtį.
Mitai: Šiaurės Europos kraštuose lelija laikoma beveik tokiu pat mistiniu, tyru augalu kaip Indijoje ar Kinijoje – lotosas. Krikščionims lelija simbolizuoja šv. Marijos moteriškumo tyrumą ir žavesį, poetams lelija - grožio, grakštumo, nekaltybės simbolis. Rytuose lelija nors ir laikoma “žemesnio rango” gėle nei dieviškasis lotosas, tačiau labai vertinama už jos trapumą, aromatą ir grožį.LOTUS

Kvapnioji smilkalo dalis: lotoso šaknų, stiebų ir vidinės žiedo dalies kvapnusis aliejus.
Kvapas lengvas, šviežias, saldokas.
Poveikis: padeda suvokti savo prigimtį, troškimus. Gaivina kūną ir jausmus, stiprina intuiciją ir mąstymą. Indijoje tikima, kad lotosas gydo plaučių ir kvėpavimo sistemos ligas, stiprina kraują ir imunitetą. Svarbiausia – teikia dvasinės švaros.
Mitai: daugelyje Rytų kraštų lotosas laikomas švelnumo, dieviškumo, tyrumo simboliu.
Kinijoje jis – dieviško grožio, Indijoje – tyrumo ir išminties gėlė, svarbus kiekvienos transcendentinės Dievybės atributas.MAGNOLIA

Kvapnioji smilkalo dalis: magnolijos žiedų, stiebo ir šaknų kvapiosios medžiagos.
Kvapas saldokas, svaigus, sodrus.
Poveikis: padeda atsiplėšti nuo sausų kasdienybės problemų, nuteikia romantiškai, poetiškai. Teigiamai veikia širdį, kraujospūdį, šalina pervargimą ir stresą. Sukuria draugišką ir pakilią atmosferą.
Mitai: antikinės legendos skelbia, kad nenuolankią nimfą griausmavaldis Dzeusas pavertė svaigiai žydinčia magnolija. Graikijoje magnolijų giraitės laikomos įsimylėjėlių buveine, o Kaukaze magnolijų žiedais puošiami jaunikis ir nuotaka.MASTER GOLD

Kvapnioji smilkalo dalis: erškėtrožės, citrinžolės ir tulasi žiedų bei lapų eteriniai aliejai.
Kvapas aštrokas, turtingas, gaivus.
Poveikis: teigiamai veikia nervų sistemą, skatina intelektualinę veiklą. Gerina nuotaiką, sutvirtina draugiškumo jausmą, tikėjimą ir optimizmą. Labai palankiai veikia bendraujant ar siekiant rimtų tikslų. Aromatų žinovų nuomone, tulasi ir citrinžolės derinys veikia dvejopai – padeda koncentruoti dėmesį, kartu – ir šalina protinę įtampą.
Mitai: Vokietijoje erškėtrožė nuo senovės laikoma į šventuosius žygius išjojančių riterių gėle. Toje šalyje kariai už jų pergales iki šiol puošiami erškėtrožių žiedais. Kristus irgi dažnai vaizduojamas apvainikuotas erškėtrožių vainiku. Tai karių, šventųjų ir asketų augalas, turintis, beje, daugybę gydomųjų, stiprinančių ir gaivinančių savybių.MYRRH

Kvapnioji smilkalo dalis: myros lapų, šaknų aliejus.
Kvapas stiprus, gaivus, skvarbus, turtingas.
Poveikis: stimuliuojantis, šildantis, gaivinantis. Vienas plačiausiai senovėje naudotų aliejų gydymui bei kosmetikai. Šalina apatiją, nuovargį. Teikia šilumos pojūtį, šalina kraujagyslių spazmus. Padeda kontroliuoti emocijas, rasti išeitį iš sunkių aplinkybių.
Mitai: myrą trys karaliai dovanojo kūdikėliui Jėzui kaip šventumo ir švarumo simbolį. Senovės egiptiečiai myros aliejų ir smilkalus aukojo Saulės dievui Ra.MOON

Kvapnioji smilkalo dalis: spygliuočių sakų , jazminų, rožės pačiulių, mėtų ir kt. kvapnieji aliejai.
Kvapas vėsus, egzotiškas, paslaptingas.
Poveikis: padeda susitelkti, pajusti pasaulio žavesį ir paslaptį. Atpalaiduoja protą po sunkaus darbo, teikia kūrybinio įkvėpimo.Suteikia gaivumo, nuramina mintis, harmonizuojančiai veikia viso organizmo funkcijas. Leidžia pajusti Kūrinijos išmintį.
Mitai: žr. pagal aprašytų kvapniųjų augalų komponentus.
MUSK

Kvapnioji smilkalo dalis: įvairių augalų eterinių aliejų mišinys.
Kvapas sunkus, šiltas, saldus.
Poveikis: saugo aurą nuo blogo poveikio bendraujant, stiprina organizmo energetiką, tinka medituojant. Šalina stresą ir įtampą. Valo kraują nuo toksinų, suteikia gyvenimo paslaptingumo ir žavesio pojūtį.
Mitai: muskusas buvo laikomas karalių, valdovų ir imperatorių aromatu. Artimuosiuose Rytuose jį naudojo sprendžiant svarbius reikalus ( karo, santuokos ir pan.) Arabai tiki, kad muskusas išblaivina protą ir leidžia teisingai spręsti.
NIGHT QUEEN

Kvapnioji smilkalo dalis: atogrąžų gėlės “nakties karalienė” šaknų ir stiebų kvapnieji aliejai.
Kvapas subtilus, gaivus, mistiškas.
Poveikis: didina jautrumą, padeda geriau suprasti žmones, ugdo taikingumą. Gerina širdies darbą, kartu – ir charakterį, stiprina subtilumą ir taktiškumą.
Mitai: Tailando gyventojai ,pražydus “nakties karalienei”, eina prie jos medituoti. Tikima, kad jos žiedai stiprina visuotinės meilės jausmus.NUTMEG

Kvapnioji smilkalo dalis: muskato riešuto eteriniai aliejai.
Kvapas aštrus, egzotiškas, skvarbus.
Poveikis: padeda sutelkti mintis, atskirti, kas gyvenime svarbiausia. Teikia energijos. Stiprina
imunitetą, atmintį. Šis aromatas tinka pasiruošus dideliems darbams, artėjant pokyčiams, nes stiprina ryžtą.
Mitai: etiopai nešioja karolėlius iš muskato, nes tiki, kad taip apsisaugos nuo blogio ir ligų. Muskatas Rytų kraštuose laikomas vienu mėgstamiausiu dangaus gyventojų prieskoniu.OPIUM

Kvapnioji smilkalo dalis: aguonų žiedlapių eteriniai aliejai.
Kvapas šaltas, smalingas, kartokas .
Poveikis: stiprina asmenybės patrauklumą, naikina pavydą. Tonizuoja, leidžia susitelkti. Padeda geriau suprasti kitus.
Mitai: senovės Graikijoje aguonos laikytos miego ir nakties dievaičio Morfėjaus gėle. Rytų kraštuose ir Europoje aguona – grožio simbolis.

PATCHOULI

Kvapnioji smilkalo dalis: pačiulio žiedų aliejus.
Kvapas stiprus, slopus, egzotiškas.
Poveikis: afrodiziakas, gerai veikia nervų sistemą, ramina. Harmonizuoja emocijas, teikia pasitikėjimo ateitimi. Šalina nemigos sindromą. Teigiamai veikia fizinę, astralinę ir mentalinę kūno struktūras.
Mitai: pirmieji apie pačiulį sužinojo anglai, atsivežę jo žiedus 1820 m. iš Indijos. Nuo tada pačiulis Europoje vadinamas “ galinguoju žiedu” ir vertinamas tiek medikų, tiek kosmetologų.PINE

Kvapnioji smilkalo dalis: pušies žievės kvapiosios medžiagos ir veikliosios pušų spyglių bei ūglių medžiagos – fitoncidai.
Kvapas skvarbus, smalingas, gaivus.
Poveikis: gaivina, šalina psichinę įtampą, nuovargį. Valo biolauką, gerina žmogaus auros struktūrą. Pušų aromatai itin rekomenduojami patyrusiems stresą, po sunkios darbo dienos arba ruošiantis ilgesniam, daug jėgų reikalaujančiam darbui. Padeda norint atsipalaiduoti ir atgauti jėgas.
Mitai: senovės keltų žyniai – druidai apatiškus, išsekusius žmones apgyvendindavo ir gydydavo pušų giraitėse. Tikėta, kad pušų sakų aromatas padeda apsispręsti, išvengti klaidingų sprendimų, be to, gydo plaučių ligas. Kai kuriose Suomijos srityse iki šiol išlikęs toks paprotys: prieš tuoktuves nuotaka ir jaunikis atskirai turi praleisti naktį pušyne, kad iš ryto blaivia galva nutartų, ar tikrai jiems verta tuoktis.ROSE (GULA B)

Kvapnioji smilkalo dalis: rožių žiedlapių aliejus.
Kvapas gaivus, tonizuojantis, skvarbus, saldus.
Poveikis: antidepresantas, ramina ir balansuoja nervų sistemą, afrodiziakas. Rožė, gėlių karalienė, laikoma meilės ir užuojautos simboliu. Elegantiškas rožės aromatas teikia širdingumo, moko įsiklausyti į kitą žmogų, sukuria pasitikėjimo ir dvasinės švaros atmosferą. Šalina melancholiją, liūdesį. Skatina klausyti intuicijos ir sielos balso.
Mitai: Turkijoje laikoma, kad rožė gimė iš deivės Veneros kraujo, musulmonai tiki, kad ji išaugo iš pranašo Mahometo prakaito lašų. Damaskai rožę laiko šventa, Indijoje ji – Dieviškumo simbolis. Tai ryžto, vilties, meilės gėlė.ROSEMERY

Kvapnioji smilkalo dalis: rozmarinų žiedų, stiebų, lapų ir šaknų aliejus.
Kvapas aštrus, gaivus, egzotiškas.
Poveikis: stimuliuoja širdies veiklą, normalizuoja kraujospūdį, padeda pašalinti toksinus iš organizmo, lengvina migreninius skausmus. Padeda susitelkti. Šalina tingumą, apatiją. Vienas labiausiai stimuliuojančių kvapų.
Mitai: rozmarinas senovės Prancūzijoje laikytas vaistu nuo daugelio ligų. Ypač naudotas apatijai ir nervingumui gydyti. Azijiečiai rozmariną laiko sveiko ir vaisingo gyvenimo simboliu.SANDAL (CHANDAN)

Kvapioji smilkalo dalis: sandalmedžio aliejus
Kvapas egzotiškas, minkštas, sunkus.
Poveikis: šaldantis, raminantis, harmonizuojantis, švarinantis. Tai viena geriausių padedančių susitelkti priemonių. Paprastai naudojamas per meditacijas ar dvasines praktikas. Malšina nervinę įtampą ir stresą. Padeda atkurti bendrumo su Kūrinija ir Dieviškuoju pradu jausmą. Teikia gyvenimo pilnatvės pojūtį.
Mitai: vienas mėgstamiausių ir seniausiai žinomų Rytų aromatų. Kai kuriuose Indijos regionuose sandalmedis laikomas šventu, nes manoma, kad jo aromatą labiausiai mėgsta Dievybės.SUN

Kvapnioji smilkalo dalis: muskuso, sandalo, magnolijų ir kt. kvapniosios medžiagos ir aliejai.
Kvapas sunkus, saldus, skvarbus.
Poveikis: tai susikaupimo, pusiausvyros, tvirtybės aromatas. Sukelia sotumo, gausybės,
harmonijos jausmą. Šalina įtampą, netikrumą dėl ateities, padeda pasitikėti savimi.
Mitai: žr. pagal aprašytų kvapniųjų augalų komponentus.

TANGERINE

Kvapnioji smilkalo dalis: mandarino žievės eterinis aliejus.
Kvapas stiprus, rafinuotas, aštrus.
Poveikis: tonizuojantis, gaivinantis, žvalinantis. Mandarinų aliejus šalina toksinus, valo kraują. Teikia optimizmo ir energijos, noro dirbti ir veiklumo. Mandarinų aromatas padeda protui rasti optimaliausius sprendimus.
Mitai: senovės Kinijoje mandarinas laikytas Saulės vaisiumi, kuriame slypi visos gerosios šio šviesulio savybės. Kaukazo gyventojai tiki, kad namo, pastatyto mandarinų sode, gyventojai bus ilgaamžiai ir sveiki.VANILLA

Kvapioji smilkalo dalis: vanilės aliejus.
Kvapas saldus, prisotintas, šiltas.
Poveikis: afrodiziakas, stiprina šilumos ir sotumo pojūčius. Skatina įgyvendinti troškimus, teikia ir jausmingumo, ir dvasingumo. Stiprina komforto, pasitikėjimo pojūtį, šalina pyktį ir
liūdesį.
Mitai: vanilės dievybė buvo garbinama senovės Meksikoje. Actekai tikėjo, kad vanilė saugo šeimą, leidžia sulaukti sveikų palikuonių ir ilgai gyventi.WHITE MUSK

Kvapnioji smilkalo dalis: aromatinių krūmų chinari lapų eteriniai aliejai.
Kvapas gaivus, švelniai tonizuojantis, lengvas.
Poveikis: atpalaiduoja, nuteikia kūrybingai, pozityviai meditacijai.Ypač tinka dirbantiems kūrybinį ir mokslinį darbą, intelektualams, šalina psichinį ir fizinį nuovargį. Palankiai veikia kvėpavimo takus, nosiaryklę, apvalo patalpas nuo mikroorganizmų, gerina nuotaiką.
Mitai: Šiaurės Kinijoje, iš kur į Indiją ir Pietų Amerikos šalis atkeliavo neišvaizdus, pilkšvas, bet maloniai muskusu kvepiantis chinari medelis, tikima, kad iš jo sėklyčių pagamintų karolių aromatas apsaugo nuo peršalimo ir slogos. Chinari dar vadinamas filosofų ir keliautojų medeliu. Manoma, kad subtilus, aštrokas jo lapų aromatas padeda intelektui pasiekti filosofinių aukštumų, o keliauninkams atneša sėkmę.

.Beje visą informaciją keliu iš savo asmeninio forumo.

 

 


 
 http://magijagyvenime.edicypages.com/lt


 http://fejoselfai.blogspot.com/


 


 

 
 

3
 


Viršun ^ | Forumas > Laisvalaikis > Kažkur anapus... > Raganavimo pamokos...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (145)
Slavunecka.