Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymo istorijos > Gimdyti ne baisu -...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 51

2008-11-07 09:48

Pasipasakosiu ir aš jums. Prieš aštuonerius su puse metų su vyru laukėme ateinančio mažylio, tiesa jis turėjo gimti tik kovo 17d., tačiau ...
Buvo gražus kovo devintosios vakaras. Kaip ir kasvakar sugulę su vyru į lovą kalbinome mano pilvelio gyventoją. Prisiboksavę iki soties nusprendėme, kad jau pats laikas mums visiems eiti miegelio ir tada vyras, švelniai glostydamas pilvelį pasakė:
- Žinai, mažasis kleckiuk, pats laikas būtų tau jau gimti, mamytei jau sunku, o ir tavęs be proto pasiilgom. - mažius kaip visada atsakė švelniai aštriu spyriu. Tačiau neprabėgus nei valandai pajutau, kad kažkas bėga... Pirma mintis - viešpatėliau, negi šlapimo nebegaliu sulaikyti? Ant kojų sukėlėme visus namus: vyras stebėjosi, kodėl nėra sąrėmių, sesuo lakstė aplink ir klausinėjo, kodėl aš tokia rami, prikelta iš miegų mama niekaip negalėjo prisiminti kaip gi gimdė ji. Galų gale nusprendėme, nieko nebus, kviečiam "sunkiają artileriją" - kaimynę akušerę, kuri atėjusi ištarė:
- Mielieji, ko gi laukiat griebkit daiktus ir pirmyn į gimdymo namus. Laikas!
Mums palengvėjo: laikas tai laikas. Išsikvietėme taksi, vairuotojas, sužinojęs, kad važiuojame gimdyti ir bijodamas kaip nors paspartinti šį delikatų reikalą, per miestą važiavo aplenkdamas menkiausius kelio nelygumus 20km per valandą greičiu. Gimdymo namuose vyravo nakties ramybė. Kadangi atsidarymas buvo vos 4 cm, vyras išvažiavo į namus, o aš likau gimdykloje viena.
Išaušo nuostabus kovo dešimtosios rytas. Kadangi veikla vis neprasidėjo, gydytojai nusprendė skatinti. Išsikviečiau vyrą, sėdime abu skaitome žurnalus ir laukiame sąrėmių., ant pilvelio uždėti aparatai skaičiuoja vaikelio širdies tonusą. Atėjus gydytojui labai nustembame pasirodo sąrėmiai jau seniai prasidėję ir gan stiprūs tik aš su dievo palaima nieko nejaučiu. Penktą po pietų gydytojas prigrąso jei nepagimdysi iki septintos vėl skatinsim taigi vaikelis jau ilgai be vandenų dust pradės. Man tai skamba kaip košmaras - vėl gulėt!! Be dvidešimt devynios - nieko, na ką nusprendžiau einu paskutinį kart į tualetą ir vėl gulsiu po adata. Tačiau... O didysis stebukle!!! Jau !!! Stangos!!! Iškviesta akušerė juokias, vaikuti taigi prieš 5 minutes atsidarymas buvo tik 6,5cm kokios stangos! Aš jai aiškinu - gimdau jau, GIMDAU!!!! Akušerė pažiūri ir šūkteli:
_ O siaube, idomu ar spėsiu bent jau instrumentus pasiruošt?!
Štai taip per dešimt minučių ir visiškai be jokio skausmo gimė mano sūnelis Alanas.
Po septynių metų situacija kartojosi, tik šį kartą viskas vyko dar greičiau. Ačiū Dievui, kad į gimdymo namus nuvažiavau tik pasirodžius gleivių kamščiui, nes visas gimdymas su atsidarymu nuo 3 iki 10 užtruko vos 40 minučių.
Labai noriu padėkoti vyrui kuris kaip sprinteris abu kartus spėjo atvykti ir padėti gimti savo sūnums Alanui ir Viliui, taip pat Panevėžio akušerėms ir ginekologams, kurie vis nenorėjo patikėti kad taip greit ir be skausmo galima pagimdyti, o taip pat savo sūnums, kurių atėjimą į pasaulį atsimenu su didžiausia palaima.
Ir žinot, pasakysiu paslaptį, žinau, kažkur kažkada manęs dar laukia dukrytė kurios atėjimo lauksime jau keturiese.

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 128

2008-11-07 11:56

Visoms pirma karta besilaukiancioms, noriu pasakyti, kad neklausytu tu baisiu istoriju apie gimdymus. Tos kur apie gimdyma kalba, kaip apie baisu, skausminga dalyka, dazniausiai perlenkia lazda. Nera ten taip baisu. Bent as tikejausi, kad viskas bus daug baisiau, nes buvau prisiskaicius baisiausiu istoriju, o is tiesu taip nebuvo. Laukite tos dienos kaip sventes

2008-11-07 20:55

Koska tu visiškai teisi, besilaukiant labai daug lemia nusistatymas, to kurios gimdyti nebijo gimdo lengviau.

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 84

2008-11-08 11:09

linksmas gimdymas tada buvo jeigu be skausmo ir greitai.   visoms linkiu gerai nusiteikti ir nebijoti gimdymo, nes poto kai pamatai koki stebukleli pagimdai tada jau norisi rekti, bet ne is skausmo o is laimes

2008-11-08 11:15

Ir dar patarimas visoms kurios pirma karta ruosiates gimdyti: nusiraminti, susikaupti ir butinai klausyti ka jums sako akusere kuri priima gimdyma! Man tai padejo . Ir labai padejo vyro palaikymas gimdymo metu. Aciu KMUK akuserei, gydytojoms ir mano vyrui

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 29

2008-11-09 19:24

AISKU KAD GIMDYMO DIENOS REIKIA LAUKTI KAIP SVENTES,BET KAI TA SVENTE SU DIDZIAIUSIAIS SKAUSMAIS SVENCIAMA TAI NE KASGERAI KAI PIRMA KART GIMDAI NEZINAI KAIP KAS,O ANTRA,TRECIA BIJAU LABAIIIIIIKAIP LAUKIU KADA VISKAS PASIBAIGS,IR GIMS MAZYLIS

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-11-09 22:21

pritariu tokiai nuomonei kad labai gerai kai pirma karta gimdai ir nezinai kaip ir kas,va jau antra kart jauciu bijosiu gimdyt,nes pirmas ne is lengvuju buvo

Lilypie Pregnancy tickers

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 1416

2008-11-09 23:24

Nors as labai bijojau gimdymo net ir tada, kai iki dukrytes gimimo buvo likus na max 15min as dar vis bijojau. Bet mazyle gime labai gretia ir ne taip jau skausmningai, net be epidurines nejautros pagimdziau, nors visa gyvenima sakiau, kad tik su nejautra gimdysiu. aisku paskauda truputi, bet asmeniskai man tai nebuvo nieko jau tokio nepakeliamo. Dukryte gime per 2val.  Svarbiausia buvo vyro palaikymas ir buvimas salai ir akuseres patarimai.

2008-11-10 08:11

Aš manau, kad vyras šalia yra tiesiog privaloma, neįsivaizduoju kaip reikėtų gimdyti be jo.

2008-11-10 10:00

O man pirmas kartas buvo baisiausias, nes nezinojau kas manes laukia, o dar tu baisiu istoriju prisiklausius buvau. Antra kart vaziavau jau drasiai, as is vakaro jau zinojau, kad ryte vaziuosiu gimdyt, tai viska pasiruosiau, issimiegojau, o ryte nuvaziavom i ligonine. Na, mes su gydytoja taip suplanave buvom, nes laukt kol prasides savajame, man negalima buvo. Suejus terminui, turejau iskart gimdyti, o del kokiu priezasciu, tai nenoriu pasakot, labai skaudus prisiminimai

2008-11-10 10:01

gerduxe 2008 11 08    

Ir dar patarimas visoms kurios pirma karta ruosiates gimdyti: nusiraminti, susikaupti ir butinai klausyti ka jums sako akusere kuri priima gimdyma! Man tai padejo . Ir labai padejo vyro palaikymas gimdymo metu. Aciu KMUK akuserei, gydytojoms ir mano vyrui

pritariu, kad reikia klausytis akuseres ir vygdyti jos nurodymus. Tada ir plysimu jokiu nebus.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 437

2008-11-10 10:54

as irgi buvau prigasdinta,kad skaudes,vajezau,kaip baisu.nieko ten baisaus tikrai.gal ir gerai,kad buvau prigaddinta,nes tikejaus baisiausio,o kai vaikas gime,vyras sako viskas jau pagimdei,o as dar laukiau,kad turi buti kazkas baisaus,o pasirodo viskas

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 17588

2008-11-10 10:59

o man dare cezari, tad nezianu kas tie saremiai

2008-11-12 07:47

sandriukas 2008 11 10    

o man dare cezari, tad nezianu kas tie saremiai

Jauna esi dar gal sužinosi

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2008-11-12 12:04

na nesutikciau visiskai su ta nuomone kad gimdymas yra neskausmingas ir reikia klausyti tai ka gydytoja sako,pirma vaikeli gimdziau airijoje tai neturiu labai geru prisiminimu apie gimdyma ir personala,is skausmo i siena galejau sulipti o is pribuvejos isgirdau tik neklyk ir jokio gero zodzio,na cia ilga istorija,o gimdyti tikrai nebijojau

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 347

2008-11-12 12:48

As galvojau,kad bus baisiai sunku gimdyti, na visokiu istoriju prisklausiau ir prisikaiciau,tai vaziavau gimdyti su nedideliu jauduliu,bet kai pagimdziau,tai pagalvojau sau mintyse,nieko cia baisaus,reikia butinai klausyti ka sako gydytoja ir akusere. Mano visas gimdymas truko 2h,bet tie didieji skausmai truko kazkur puse valandos ir gime sunelis.

2008-11-12 21:51

ateja 2008 11 12    

na nesutikciau visiskai su ta nuomone kad gimdymas yra neskausmingas ir reikia klausyti tai ka gydytoja sako,pirma vaikeli gimdziau airijoje tai neturiu labai geru prisiminimu apie gimdyma ir personala,is skausmo i siena galejau sulipti o is pribuvejos isgirdau tik neklyk ir jokio gero zodzio,na cia ilga istorija,o gimdyti tikrai nebijojau

Na visu pirma Airija tai ne Lietuva. Gimtinei gimdyti manau iskart yra drasiau negu kazkur svetimoje salyje.Tai kaip tu gali nesutikti su tuo ar klausyt reikia akuseres? jeigu neklausysi kada stumti, kada nestumti, tai gali netik savo sveikatai pakenkt bet kudikiui. Jeigu jos ten sake NEKLYK! reikejo nekreipt demesio, raganos jos tada As turiu omeny, kad klausyti ka apie gimdymo eiga sako. Na o skausmas tai jau taip, nereikia noreti, kad viskas vyktu greitai ir be skausmo Bet brangiosios mamytes juk verta pakenteti del savo vaikuciu?as tai kazkaip jau uzsimirsau, dziaugiuosi kiekviena diena, o gimdymas liko praeity... bent jau kolkas

Sukurtos temos: 33   Diskusijose pasisake: 7020

2008-11-14 11:18

tai ir kenciam del savo vaikuciu,gaila kad vyrai gimdyti negalio viskas tik moterims,kaip bebutu visos gimdo ir pagimdo vienaip ar kitaip,senoveje budavo dar baisiau ir niekas nesiskusdavo

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 1416

2008-11-20 22:57

Aga, senovej tai tikrai baisiau buvo. Va mano mociute mama gimge dvi paras, gulejo skausmuose ir ne zodelio ne garselio neistare. Vyro mociute irgi dvi paras gulejo ir niekaip negalejo pragomdyti, nes vaikutis sonu ejo. Kai pagalvoji kiek jos kankinosi, tai net siurpas nukrato. Gerai, kad siu dienu medicina tiek pazengusi ir jau tas gimdymas nebera toks baisus dalykas. Ir visada zinai, kad yra epidurine nejautra, kai jau visiskai nebegali kenteti. Mano sese ja ir pasinaudojo, po 9val kankinimosi, kaip ji sako. O dukryte pagimde ppo 12val.

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-11-26 14:30

Aš pati gimdžiau abu gana ilgai. Tiesa pasakius - sutiksiu, kad gimdyti ne baisu - gimdyti lengva, JEI esi tam tinkamai pasiruošęs: visų pirma, kūdikis yra laukiamas, moteris turi suprasti, kad ta diena yra šventė, o ne baimės, išgąsčio ir skausmo diena.

Pasiruošimas fizinis taip pat yra būtinas, nes nežinai, kokiomis sienomis tau teks laipioti: aš antrąjį gimdžiau atsitūpus, nes negalėjau gulėti - tam tikrai reikia nemažai fizinių jėgų. Žinoma, be vyro gal ir to būčiau nepadarius...

Pamokėlių (gerų!!!) lankymas, kuriose tau išaiškina, kokiu metu kaip reikia kvėpuoti. Reikia būtinai eiti į tokias pamokėles su vyrais. Kodėl? Nes kai tu esi streso būsenoje - gali nusispjauti į tą kvėpavimą ir rėkti kaip išprotėjus... Tuomet reikalingas vyras, kuris tau primena, ką tu turi daryti.

Kad gimdymas būtų lengvas bet kokiu atveju reikia visokeriopo pasiruošimo.

O kad tokiu kaip valiusiuke būtų daugiau - tai čia dievulio reikia paprašyti 

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

1

Viršun ^ | Forumas > Pakeliui į motinystę > Gimdymo istorijos > Gimdyti ne baisu - gimdyti...

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Koryna