Forumas > Virtuvė > Maisto produktai > Ekologiški produktai

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

4

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-12-28 09:28

Na va, darom reklamą Arvi?

Aš irgi nuolat jų kalakutieną perku. Nežinau, ar smarkiai geresnė už kitą paukštieną, bet, kiek teko girdėti, jie tikrai kalakutus augina pas save, o ne perka iš kokios Lenkijos. Be to, labiau už mane apie paukštininkystę nusimanantys žmonės kalba, jog kalakutas - tas paukštis, kuris bet ko neės, tad jį prifarširuoti visokiu brudu, bent jau per pašarus, gerokai sunkiau nei vištą. Taigi dažniausia paukštiena ant mūsų stalo - kalakutiena, būtent iš Arvi. Nors... esu nelabai patenkinta jų firminiu kioskeliu "Urmo" bazėj. Jau kelis kartus man neapsižiūrėjus tiesiog brukte įbruko pasibaigusio galiojimo pakuotes. Kai daug pirkau, tiesiog neapsižiūrėjau. Taip vieną kartą supakuotą mėsytę nusipirkau, kuri baigęė galioti prieš kelias dienas, o kitą kartą - pardavėja šaltienos brukte įbruko paragauti, o, pasirodo, ji galioti baigia tą pačią dieną (deja, tai pažiūrėjau tik kitos dienos rytą). Ne "kriminalas", bet pasijutau kažkaip nemaloniai - reik iškišt visiškai benusibaigiančią prekę, tai įsiūlė kaip nuostabiausią delikatesą :( Tai jau po tokių nuotykių toje vietoje stengiuosi būti budri ir iš principo neperku nieko, ką pardavėja savo iniciatyva pasiūlo, nors šiaip, kitose vietose, esu linkusi paragauti, išbandyti ir kokių siūlomų naujovių...

Beje, o aš norėjau paklausti - ar esate kas užsisakinėję maisto iš UAB "Tikrasmaistas"?

Gavau jų užsakymo formą e-mailu, tipo įvairių ekologiškų, ūkininkų produktų pristatymas į namus. Kai kas šiek tiek brangiau, nei turguje, bet pristato į namus. Ir, tipo, tikrai viskas užauginta Lietuvoje... Kol kas dar neužsisakinėjau, bet gundausi pabandyt...

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 13846

2009-12-28 14:30

radau ekologiškų prekių elektroninę parduotuvę www.ekoeko.lt

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 17

2009-12-31 21:10

as irgi prie tu paciu, kurios perka kalakutiena is arvi parduotuves :) ) keleta kartu per savaite pagaminu butent ka nors is kalakutienos :) )

2009-12-31 21:13

a, beje man nera niekada buve tokiu dalyku, bent jau vilniuje kai perku kalakutiena. kazkaip keista.

Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654

2010-01-01 23:00

Man maksimoje dirbanti kaimyne taip pat pasiule arvi kalakutienos, sake kad tikrai lietuviska.

2010-01-02 18:37

zinoma, kad arvi lietuviska, tik tai kad ji savo produkcija dar ir kitoms salims tiekia :) taigi kalakutus patys uzaugina :)

2010-01-08 00:14

Pasigirsiu, kad aš jau gavau pirmą maisto siuntą iš to "tikrasmaistas".

Visus užsakytus produktus pristatė į namus, mėsytė atrodo dailiai (užsisakiau triušį ir kiaulienos sprandinės). Iš egzotikos - pirmą kartą ragausiu strutienos. Labai jau gundančia kaina buvo parduodama, faršas - 15 Lt už kilogramą. Taigi ne griekas pabandyt. Žiūrėsiu, kas gausis...

O va jų desertinis sūris nepatiko. Kažkaip desertinį tai ir įsivaizdavau saldų su aguonom. O čia - su aguonom, bet to saldumo - tik vos vos. Matyt, su pramoniniais sūriais jau savo skonio receptorius susigadinus būsiu :(

Taip pat pristatė naminį pienuką šiandienos melžimo (bus vaikam "skalsesnė" rytinė latte), grietinę, jogurtą - visa tai ragausim rytoj...

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-08 01:14

amber27 2010 01 02    

zinoma, kad arvi lietuviska, tik tai kad ji savo produkcija dar ir kitoms salims tiekia :) taigi kalakutus patys uzaugina :)

Taip, arvi lietuviska kalakutiena, ir mes ja valgem pilnom burnom, bet vat neseniai suzinojom toki dalyka, kad tie kalakutai pastoviai yra seriami antibiotikais. Is pradziu pamanem, kad tai tik pletkai, tai specialiai paklausem pazistamu, dirbanciu arvi paukstyne, o jie pasake " tai zinoma taip, o kaip kitaip uzaugint tukstancius kalakutu vienoj vietoj, kilus menkiausiai infekcijai visi iskristu." Tai dabar labai smarkiai susimastem, ar dar ja valgysim... Siaip tai man labai patinka kalakutiena, kuri laika mes ja pakeitem kiauliena absoliuciai, ir zinau, kad kalakutai taip nepasisavina tu pasaru, kapi kiti gyvunai, bet tie antibiotikai kazkaip kraupiai atrodo.

2010-01-08 16:59

kristale 2010 01 08    

Siaip tai man labai patinka kalakutiena, kuri laika mes ja pakeitem kiauliena absoliuciai, ir zinau, kad kalakutai taip nepasisavina tu pasaru, kapi kiti gyvunai, bet tie antibiotikai kazkaip kraupiai atrodo.

O kas belieka, kai nelabai yra alternatyvos, kuo pakeist?

Hormonai, antibiotikai - čia įprastas visų gyvulių ir paukščių ūkių "pašaras" :( Belieka nebent ekologiška mėsa, su visais ten sertifikatais. Nors, jei taip ranką prie širdies pridėjus, nepasitikiu ir parduotuvėse esančią "ekologiška" mėsa. Tiesiog jau susitaikiau, kad brudo gausiu iš visko. Tai užtai bent jau stengiuosi rinktis lietuvišką prekę - gal bent jau ji bus mažiau kuo nors apdorota, kad mėsa ilgiau šviežia išliktų, mat transportuojama trumpiau, nei iš kokios Belgijos ar Olandijos atgabenta...

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-08 17:06

Tai taip, is dveiju blogybiu reikia rinktis mazesne ir geriau jau vartot lietuviskus produktus. O pirkdamas su eko lipduku tikrai dar nereiskia, kad ekologiska produkta valgysi. Kad kaina didesne mokesi tai tikrai... Mes kaime gyvenam, tai mazai perkam ka is parduotuviu, bet be to irgi neapsieinam. Darzoves patys uzsiauginam, mesos nemazai uosviene uzaugina, bet norint paivairint maista, tenka ir is pasrduotuves nusipirkt, o tada tai jau niekas nezino, ka ten valgai.

2010-01-08 20:44

na man neteko girdeti apie arvi tokiu dalyku, bet jei atvirai tai abejoju. Nes jie ir apdovanojus gauna ir pripazinta metu gaminiu.

o del to ekologiskumo, tai pavydziu siek tiek kurie gyvena kaime, patys viska uzsiaugina ir zino "kas is kur" :)

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-08 21:12

Tai cia ne tik arvi taip augina, tas vyksta visuose gyvulininkiystes/paukstininkystes ukiuose. Gi ne paslaptis, kad ten gyvuliai ne zolyte seriami, o kombinuotais pasarais, kuriuose oi kiek visko yra. Ir taip ne tik Lietuvoj, visur tas pats. Kaip pacios sakot, tik kaime pas mociute, tevus, ar savo kieme uzaugintas produktas yra sveikas, tikras.

Man tai budavo juokingai atrodo anglai- nueje i prekybos centra kuicia po "organic" lentynas, o is ten iseje suka i pacia pirma pasitaikiusia greito maisto kavinuke ir nusiperka kibiriuka keptu chicken'uku su Coca colla. Va tai ir logika.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 21

2010-01-09 18:27

na taip, tiesa, kad daugelis augina ne pagal reikalavimus, taciau tikrai manau, kad yra bendroviu, kurios laikosi reikalavimu. nes kitaip juk ju gaminiu niekas nepirktu, kad ir arvi

2010-01-11 07:08

Lunatike, atkreipk dėmesį, kad tuose reikalavimuose tokie dalykai, kaip antibiotikai, augimo hormonai ir pan. nėra draudžiami. Tik yra reglamentuotas leistinas jų kiekis. Jei gaminys jo neviršija - viskas OK. Tie reikalavimai griežtesni ekologiniams ūkiams, švelnesni - paprastiems. Taigi tiek "Arvi", tiek "Vilniaus paukštynas" ar kokios nors "Balbieriškio putpelės" gali ramiausiai gydyti dar nesusirgusius savo paukščius tam tikru kiekiu antibiotikų. Tą jie visi ir daro.

O dėl apdovanojimų - tai juos skina ir dešrelės, ir rūkytos dešros, nors niekas gi nesako, jog tai sveiki produktai. Jie laimi savose kategorijose. Kaip geriausias gaminys ar geriausia naujiena. Bet ne sveikiausias gaminys ar sveikiausia naujiena :)

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2936

2010-01-11 07:55

aš už ekologiškus maisto produktus,stengiamės maitintis sveikai,daug ką užsiauginame patys,pvz.daržoves,vaisius,netgi vištas

2010-01-11 16:40

Baltai pavydžiu, kas turi galimybę maitintis tuo, kas pačių užsiauginta.

Nors, kita vertus, jei reiktų pačiai nudobti vištą ar triušį - likčiau vegetare

O apie sodininkystę išmanau tiek, kad geriau nė nereikia

Mama.lt

Mama.lt

2010-01-11 17:18

Vyro brolis pries kelis metus dirbo vienoj zemaitijos mesinej, ne nuolatiniu darbuotoju, bet statybininku, ju firma buvo pasamdyta ten kazka sutvert, plete patalpas. Zodziu, esme ta, kad jie matydavo visa ta mesos gaminiu gamybos procesa. Tai nuo tada jis jokiu desru, desreliu, karsto rukymo mesos is pardotuviu nevalgo. Sake- atveza is parduotuviu pasibaigusio galiojimo pazaliavusias desreliu pakuotes, plesia jas ir visa turini meta i katilus, beria kazkokiu milteliu ir to rezultatas- naujos grazios desreles. Visi karsto rukymo gaminiai isverdami ir merkiami i kazkokius chemikalus, kurie priduoda dumu skoni... Musu seimoj tos visos pieniskos desreles ir "slapiankos" irgi retenybe. O jei jau noriu kada ka su jom pasidaryt, tai ziuriu, kad butu auksciausios rusies, bet cia tik psichologiskai ramindama save, nes tai dar nereiskia, kad tai buna tikrai geras dalykas...

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 21

2010-01-11 22:34

taciau jei vienoje bendroveje vyksta tokie dalykai, tai juk nereiskia, kad ir arvi tokius dalykus daro. na, ar jus esat pirkusios kalakutienos is arvi? nusivylet kokybe?

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2010-01-12 08:33

Eina sau panos, fuiiii kaip paskaičiau kristale tavo pasisakymą net bloga pasidarė, taip pats užsiaugink  žinosi ką valgai, bet kaip nėra galimibių tai ir valgai nežinodamas ką .

2010-01-12 10:25

Apie dešrų gaminimą jau nuo senų senovės šiurpiausios legendos sklando, kuriose, tikiu, ir daug tiesos :)

Anksčiau pasakodavo, kad kai per naktį dešrų negamina, katilai su mėsos likučiais paliekami neplauti, tai į juos prilekia pelių. O ryte darbuotojai atėję padaužo per tuos katilus, kiek pelyčių išbėga - tiek išbėga, o kiek nespėja - dzin, jungiama malimo mašina ir viskas į faršą sueina. Skanaus valgančioms dešras :D

Bet aš, tiesą sakant, stengiuosi atsiriboti nuo visų tų detalizavimų. Mėgstu dešrytę, nors valgau ją ir ne kasdien. Bet jau kai valgau - apie šlykštynes negalvoju. Galvoju tik kad skanu

4

Viršun ^ | Forumas > Virtuvė > Maisto produktai > Ekologiški produktai

Šiandien gimtadienius švenčia (169)