Forumas > Ikimokyklinukas:... > Vaikų pasaulis > Mirtis,vėlinės: ką...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2008-10-30 14:48

Sveikos :)

Kadangi artėja jau Vėlinės, Helovynas (čia kaip pažiūrėjus - vis tiek apie tą patį), tai šovė tokia mintis į galvą: ką apie mirtį šneka jūsų vaikai? O gal nešneka?

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2008-10-30 14:56

mano mergyte dar mazyte tai klausimu dar neuzdavineja nes nelabai supranta kaip ir kas,bet va kaip pasipils klausimai kaip reikes rasti atsakymus tai net nezinau nes kyla ir paciai kartais visokie klausimai i kuriuos net atsakymu nezinau pati

Lilypie Pregnancy tickers

Sukurtos temos: 168   Diskusijose pasisake: 6795

2008-10-30 16:26

Mes irgi dar maži, darnekalbam apie tokius dalykus, bet mamos jus kurios turit vaikučius viresnius man idomi jūsų nuomone, nuo kada reikia arbajaučiat kad galima kalbeti šią temą?

Vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties,visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

2008-10-30 17:29

Mano vaikai patys pradėjo kalbėti apie mirtį: gal kokių 4 metukų... Kaip bus? Kas bus? Kodėl miršta žmonės?

Stengiuosi vaikams nepiešti pasaulio gražiom, rožinėm spalvom - sakau, ką pati galvoju, kaip pati suvokiu. Sakau, niekas nežino, kaip ten yra iš tikrųjų: vieno mano, kad keliaujame į dangų ir ten toliau gyvename, kiti mano, kad liekame čia, žemėje, tik mūsų niekas nemato, dar kiti - kad persikūnijam į kitus gyvus sutvėrimai. O gal tik mirštam ir pamaitinam kirminus.

Aišku, įdomiausiai būna, kai jie pradeda aiškinti apie mirtį :D Pasikartosiu (rašiau į Šnekutį šituos bajerius):

Mano dukra sako: Mama, kaip blogai Žygiui (jauniausiam pusbroliui). Mes visi mirsime, o jis vienas liks gyventi

Aišku iš pradžių man akys ant kaktos Bet vat reiškia išmąsto, kad žmonės pagal amžių miršta.

2008-10-31 11:23

Ai dar vieną bajeriuką prisiminiau.

Marius mano sako: "Kaip norėčiau matyti, kaip aš numirsiu... Pažiūrėčiau, kaip Dievas mane į dangų įsiurbia"

va kokį poveikį daro fantastiniai filmai ir kiti pokemonai :D

2008-10-31 13:14

Giedre 2008 10 31    

Ai dar vieną bajeriuką prisiminiau.

Marius mano sako: "Kaip norėčiau matyti, kaip aš numirsiu... Pažiūrėčiau, kaip Dievas mane į dangų įsiurbia"

va kokį poveikį daro fantastiniai filmai ir kiti pokemonai :D

nu tu giedre kaip pasakai ka tai mirstu is juoko

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2008-10-31 13:42

nu prajuokinai

mano berniukas taip pat kartais paklausineja ir kazkodel galvoja kad mirstama pagal metus , aiskinau jam kad ir vaikai kartais mirsta pasiklauso ir susimasto, bet sako mociutes gaila jau greitai mirs, klausiu kodel taip galvoji, sako jai jau nemazai metu greitai lazdele tures pirktis o po to ir mirs gaila man jos, vel jam aiskinu,kad nebutinai mirsta senas zmogus, bet matau ,kad nelabai supranta, ateis laikas supras, tikybos pamokas pradejo lankyti, tai jau poziuris kitoks darosi, vakar ejom vakare pasivaikscioti sako mum su vyru paziurekit kiek zmoniu mire, sakau kur na i dangu zvaigzdes tai mire zmones, o klausiu kaip jie tampa zvaigzdemis sako mire pavirsta dulkemis o tada skrenda ir pasivercia danguje i zvaigzde . Na jam tik 7 metai bet tikybos pamokos matau kad pravercia 

2008-11-04 12:11

Oj kaip gražu... Beje, buvome sekmadienį bažnyčioje - tai kunigas irgi taip gražiai paaiškino apie žvakeles, kad čia ne koks maskaradas.... Tiesa pasakius, ir aš nežinojau dėl ko tos žvakelės degamos ant kapų

Tai va - sakė degamos dėl to, kad tai yra šviesos-tikėjimo simbolis, kuris turi rodyti tiek gyviems, tiek ir mirusiems tikėjimo šviesą. Va :) Dabar ir aš apsišvietusi būsiu

2008-11-04 12:23

na netik tu apsisvietusi busi bet dar ir mus apsvietus

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 1652

2008-11-05 22:24

Giedre 2008 11 04    

Oj kaip gražu... Beje, buvome sekmadienį bažnyčioje - tai kunigas irgi taip gražiai paaiškino apie žvakeles, kad čia ne koks maskaradas.... Tiesa pasakius, ir aš nežinojau dėl ko tos žvakelės degamos ant kapų

Tai va - sakė degamos dėl to, kad tai yra šviesos-tikėjimo simbolis, kuris turi rodyti tiek gyviems, tiek ir mirusiems tikėjimo šviesą. Va :) Dabar ir aš apsišvietusi būsiu

Cia taip baznycia aiskina..O kaip visi zinome krikscionybe visas sventes pereme is pagonybes ir savaip pervadino,net dienas tas pacias paliko.Yra manoma,kas zmones degina zvakeles tam,kad veles,tu zmoniu,kurie tais metais mire nueitu ten kur joms priklauso.

2008-11-10 14:53

Na esmė ta, kad žvakelės rodo kelią, kur joms reikia eiti :)

Sukurtos temos: 27   Diskusijose pasisake: 2191

2008-11-11 14:39

mano dičkė irgi dar nedidelė, bet kai važiavom į kapus tai paaiškinom,kad šiandien tokia dienelė, kai visi eina aplankyti tų žmonių kurie kapeliuose miega ir niekada neatsikelę. degsim žvakutes, kad jiems būtų šilčiau. lauke jau rudenėlis ir jiems šalta. neperseniausiai manosios prosenelis miręs tai kažkaip jau suvokia. tik sakom,kad miega ir mioegos labai ilgai.

http://magijagyvenime.edicypages.com/lt

http://fejoselfai.blogspot.com/

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 1029

2009-04-19 12:01

Kol buvo mažas tai sakydavo, kad miega. Dabar berniukui jau 5 metukai ir visai neseniai mūsų šeimoje buvo skaudžių netekčių. Mirė mano močiūtė, o po 3 menesių ir senelis. Tada kai mirė vaikučio prodedukas tai jis labai pergyveno, net verkė, priėjęs glostė, todėl pabūdavom tik trumpai. Jie labai gerai bendraudavo. Po laidotuvių dažnai nuvažiuojam į kapus tai visada klausia kada jau iškasim diedukus. Ir dar visada sako, kad susitiksim su jais danguje.Va kaip masto

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-10-29 16:03

Artėja vėlinės, todėl noriu su jumis pasidalinti ir prisiminti , kas yra iš vis tos vėlinės, nežinantys gali pasiskaityti, o žinantys prisiminti

Vėlìnės  arba Ilgės– visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 d. Lietuvoje gyvieji aplanko mirusiųjų kapus, uždega žvakes. Neretai šventė susilieja su lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena, ir paprastai tarp šių švenčių nėra aiškios ribos, bei kapai aplankomi dažniau lapkričio 1 d., kuri Lietuvoje yra ne darbo diena.

Papročiai
Vėlines šventė dar pagonys. Jie dažydavo kiaušinius raudonai ir juodai, nešdavo juos ant kapų ir tikėdavosi, kad tai atneš jiems gerą derlių ar dar ką nors.

Per Vėlines buvo paplitęs paprotys susėdus už stalo pasakoti šiurpias istorijas apie vėles. Šis paprotys išliko ir dabar, laikosi daugiausia jaunimo. Po tokių istorijų išeiti į lauką būdavo dar baisiau. Anksčiau vėlinių naktį užklydęs į namus nepažįstamas kareivis būdavo gražiai sutinkamas, tikėta, kad tai vėlių pasiuntinys.

Per Vėlines būdavo pagerbiamos ir „klajojančios vėlės“,tai yra, nesava mirtimi mirusieji. Buvo tikima, kad tokios vėlės,pavyzdžiui mirusių nekrikštytų kūdikių, per Vėlines klaidžiojančios po langais, prašydamos maldų.

Mama.lt

Mama.lt

2009-10-29 20:13

o mes visada sakeme ir sakome kad ir va dabar vaziuosime lankyti kapu kur yra musu artimi zmones, kurie yra aukstai danguje pas Dievuli, o cia ateiname tam kad pabutume nors kiek arciau savo artimuju...na rodos vyresnioji supranta...o karts nuo karto paklausia kas jai neaisku...jai labai patinka tas momentas kai yra uzdegama zvakute,tada ji taip dziaugiasi sakydama kad taip grazu ....Tik va nezinau kaip paaiskinti vaikui kas yra tas "Dievas" kurio ji nei aukstai danguje nemato nei baznycioje ...vat cia man uzduotis...

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 206

2011-10-28 17:58

oj tu vaiku mintys ir linksmos ir kartais susimastyti vercia na mamo mazylis dar maziukas kad uzdavinetu tokius klausimus , bet va kai kaskada paklaus reiks ir atsakyma sugalvot :) bet manau nebus sudetinga ir paaiskint manau reikia vaikus pratinti prie realybes kad paskui nebutu sunku viska perprast , na tik zinoma reikia viska aiskint vaikui suprantama kalba :)

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 372

2011-10-28 20:38

kas liecia sy klausima mano dukrai 6metai  nesenai mire jos senelis tada vat ir iskilo jei klausimas kodel kaip ir kur?

as atcakiau tiesei sviesiai kad mazyte toks gyvenimas vieni gimsta kiti mirsta as ir sakau nebusiu amzinai dukryte kaip ir tevelis jinai man o kur jus busit sakau taip kaip senelis kapuose taip ir mes o musu dvasia iskeliaus y dangu ir is ten mes tave ir broliuka matysime ir stebesim kaip jus gyvenate,ji man vel o kas yra dvasia vat tada pasimeciau as...

pagalvojau ir atcakiau-dvasia tai mamytes siluma jausmai sirdeles plakimas vat tai ir iskeliauja y dangu o va kunas mamytes lieka zemeje kad galetum kai noresi ateit pas mamyte pasikalbeti pasipasakoti pasiguosti.tai va tuom musu kalba ir pasibaige ir po sei dienai nebe klausineja manes jinai.o kas liecia laidojimus nu nelabai vedu vaikus y pasarvojimus nenoriu kad jie matytu tokius dalykus man nepriimtina kol jie mazi yra......

dukra-DANGE 7m.

sunus-JAUNIUS 3m.

Viršun ^ | Forumas > Ikimokyklinukas: kasdien... > Vaikų pasaulis > Mirtis,vėlinės: ką apie...

Šiandien gimtadienius švenčia (160)
Viltė