Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio... > Vaikiška kėdutė...
 
 
 
Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
 
 
5
 
 
Sukurtos temos: 11   Diskusijose pasisake: 131
 
2009-05-22 18:23

inguse 2009 05 18    

 Jeigu gali rinktis ir skirti kiek daugiau pinigeliu pirkiniui siuo metu, tai tikrai geriau pirkti nauja kedute ar tai vezimeli :) be to tos pacios parduotuves siuo metu turi pasispausti ir taikyti "krizines" kainas tai galima islosti :) kad ir ta pati Kotryna va Maxi-cosi kedutes pardavineja, kaip ir minejot uz 499 

 

Visgi galutinai apsisprendeme del sios kedutes ir pasinaudosime taikoma akcija atrakcija. Tik mes pirksim ja  Vaiku miesto parduotuveje, bet kainyte ta pati 499 Lt. Labai esu patenkinta savo apsisprendimu :)


 
 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 21
 
2009-05-25 14:03

sveiki, rasau diplomini darba,apie AVENT jei butu nesunku gal galetumet atsakyti i kelis klusimus, kurie patalpinti
http://apklausa.lt/answerform.php?form=19654
Aciu is anksto
 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 37
 
2009-05-28 21:16

o kaip jums chicco proxima, gal jau kas turit? nuo 0 iki 18 kg, labai noreciau isgirsti jusu atsiliepimus ar patogi naujagimiui, ar pakankamia atsilenkia, ar uztenka iki 4 metuku.. Hmmm


 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 37
 
2009-05-28 21:22

ir dar galvoju apie cabriofix kedute, kainuoja Kotrynoj 479 Lt, o kiek kainuotu dar tas padas i automobili gal zinot? Oi cia daug prirasiau, bet gal mamytes atrasysit man savo kaip visada naudingus patarimus.. :) Ka as be jusu daryciau.. :)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 5
 
2009-06-02 15:24

„Eurostat“ (Europos Sąjungos statistikos agentūra) duomenimis, Lietuva atsidūrė tarp tų ES šalių, kuriose vairuoti pavojingiausia. Pagal statistiką kiekvieną dieną Lietuvoje įvyksta apie dvidešimt eismo įvykių, per kuriuos žūsta du žmonės ir daugiau kaip dvidešimt – sužeidžiama. 2005 metais šalies keliuose per eismo įvykius žuvo 74 vaikai. 2006 metais mirtis pasiglemžė dar 65 vaikus.

Dalį pačių mažiausių keleivių gyvybių tikrai būtų buvę galima išsaugoti, jei automobiliuose būtų buvę vežami taip, kaip tai numato vaikų vežimo taisyklės – automobilinėse saugos kėdutėse.
Vienas didžiausių galvosūkių, kamuojančių bene visus tėvus – kaip pasirūpinti savo mažaisiais, kad šie neįkliūtų į bėdą ir nesusižalotų. Žinoma, kartais sunku sužiūrėti savo mažąjį padaužą. Tačiau kartais mes be jokių išlygų privalome pasirūpinti savo vaikučiais: kelyje jie privalo būti saugūs. Dauguma mūsų tai žino. Tiems, kurie apie tai negirdėjo – kelios citatos iš Lietuvos Respublikos įstatymų.

„Vairuotojas privalo imtis visų būtinų priemonių savo ir keleivių saugumui kelionės metu užtikrinti. Kelių eismo taisyklės numato saugos diržų, šalmų, vaikiškų saugos sėdynių ir kitų saugumo priemonių naudojimo atvejus ir tvarką.“
„Jaunesnius kaip 3metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse.“

Žinoma, Jūs galite apsimesti, kad šių įstatymų eilučių neskaitėte. Tačiau tuomet „geraširdžiam“ policininkui neliks nieko kita, kaip padėti Jums „prisiminti“ paskiriant baudą. Ji, beje, taip pat numatyta įstatymais.

„Kelių eismo taisyklių pažeidimai užtraukia vairuotojams įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų.“
Vis dėlto ne baudos dydis yra svarbiausia. Pasistenkime, kad mūsų vaikai keliautų saugiai.

Jūs galite apsisaugoti naudodami saugos diržus. Ar juos segsite – spręsti patiems. Tačiau Jūsų mažylis pats rinktis dar negali. Ar prisiimsite atsakomybę, jei jam atsitiks nelaimė? Ar įsivaizduojate, kokią kaltę jausite žinodami, kad galėjote jam padėti, bet to nepadarėte?
Saugos kėdučių klasifikavimas ir skirstymas pagal vaikučio svorį ir orientacinį amžių:

Kėdutės grupė
Vaikučio svoris kg
Orientacinis vaikučio amžius
0
0-10
0-9 mėn.
0+
0-13
0-12 mėn.
I
9-18
12mėn. - 4 metai
II
15-25
3 - 7 metai
III
22-36
6-12 metai

Kūdikių kėdutės–nešioklės (0 ir 0+ grupės)
Kūdikių kėdutės–nešioklės yra skirtos kūdikiams ir vaikams maždaug iki 12 mėn. amžiaus bei sveriantiems 10–13 kg (pagal ūgį). Šio tipo kėdutės gali būti tvirtinamos tik veidu į sėdynę, t. y. prieš važiavimo kryptį. Jas parduotuvėse galima įsigyti atskirai arba perkant vadinamąją kelioninę sistemą, kurią sudaro vežimėlis, nešiojamasis lopšys ir saugos kėdutė. Dauguma nešioklių yra parduodamos su pagrindu, paliekamu automobilyje. Todėl kėdutės nereikia kiekvieną kartą tvirtinti. Antra svarbi šio tipo kėdutės funkcija – ji labai patogi kaip nešioklė: nešamas iš vienos vietos į kitą kūdikis neprižadinamas. Kėdutės–nešioklės prisegamos trijų ir penkių taškų saugos diržais. Trijų taškų saugos diržais kūdikis prisegamas per pečius ir tarp kojyčių. Penkių taškų saugos diržais – per pečius, klubus ir tarp kojyčių.
I grupės kėdutės
Šio tipo kėdutės gali būti tvirtinamos ir važiavimo kryptimi, ir prieš ją. Šio tipo kėdutės išlaiko didesnį svorį nei įprastos nešioklės. Pritvirtintoje prieš važiavimo kryptį (veidu į sėdynę) puikiai jausis naujagimis ir vaikelis iki 13 kg. Apsuktoje ir pritvirtintoje važiavimo kryptimi saugos kėdutėje galės įsitaisyti jau sunkesnis, iki 18 kg sveriantis vaikas, tai yra nuo 12 mėn. iki ketverių metų amžiaus. Galima nusipirkti ir apsukamą kėdutę, kuri „auga“ kartu su Jūsų vaiku ir gali pavirsti į pasostę. Tokios pasostės išlaiko vaiką iki 36 kg. Visos apsukamos kėdutės gali būti segamos trijų arba penkių taškų saugos diržais.
Kėdutės vaikams nuo 15 iki 36 kg (II ir III grupės)

Šio tipo kėdutėse, kurios skirtos šiek tiek vyresniems vaikams, Jūs neparsivešite naujagimio iš ligoninės. Kol kūdikis mažas, aišku, tinkamiausia Jums bus nešioklė. Tačiau vėliau, kai jis pradeda sverti nuo 15 iki 36 kg, Jums kaip tik ir prireiks šio tipo kėdutės. Ji tvirtinama važiavimo kryptimi ant užpakalinės automobilio sėdynės.Kėdutės gali būti su nugarėle arba be, tik vadinama "pasostė". Pasostės geriausiai tiks gerokai paaugusiems vaikams. Kai Jūsų vaiko pečiai yra aukščiau saugos diržų arba ausytės yra ties kėdutės viršumi – metas persėsti į pasostę. Ji pakelia Jūsų vaiką taip, kad automobilio saugos diržai būtų tinkami ir saugūs jam prisegti. Automobilio saugos diržai turi būti segami per šlaunis – ne pilvą ir per krūtinės vidurį bei petį – ne kaklą.

Naudingi patarimai renkantis kėdutę
Kai lankotės parduotuvėje:
•Atidžiai perskaitykite instrukciją ir įsitikinkite, ar kėdutė tiks Jūsų automobiliui.
•Nusižiūrėję patinkančią, dar parduotuvėje pabandykite į ją pasodinti savo mažylį. Užsekite visus diržus ir pažiūrėkite, ar Jūsų vaikučiui jie nespaudžia, ar jam patogu.
•Nepirkite „išaugimui“ – kiekviena kėdutė skirta konkretaus svorio ir amžiaus vaikams.
•Jei neketinate naudoti nuolat, todėl planuojate kėdutę išimti iš automobilio, kai vaiko nebus šalia (tai nėra labai geras dalykas), įsitikinkite, ar tikrai įmontuoti ir išmontuoti bus paprasta.
•Kai tvirtinate kėdutę:
•Net jei esate auksinių rankų meistras, atidžiai perskaitykite kėdutės instrukciją – juk labai svarbu, kad Jūsų vaikas būtų saugus. Net 63 proc. saugos kėdučių tvirtinamos netinkamai, kai nesivadovaujama taisyklėmis. Jei kėdutę pritvirtinote tinkamai, neskubėkite išmesti instrukcijos, nes gali prireikti ateityje.
•Prieš pirmą kelionę su mažyliu kelis kartus pasipraktikuokite segdami kėdutę automobilyje. Tinkamai pritvirtinta kėdutė negali pajudėti daugiau kaip 2–3cm į bet kurią pusę.
•Kėdutę tvirtinkite kaip įmanoma tvirčiau. Automobilio saugos diržai turi būti maksimaliai įtempti.
•Sureguliuokite kėdutės saugos diržus pagal savo vaiko ūgį.
Kad išvengtumėte nelaimės:
•Niekada netvirtinkite kūdikio kėdutės–nešioklės ant priekinės sėdynės, jeigu automobilyje yra oro pagalvės. Jos gali sunkiai sužaloti ar net užmušti kūdikį.
•Visada naudokite automobilinę kėdutę, tinkančią Jūsų vaikui pagal svorį ir amžių. Taupydami galite prisišaukti nelaimę.
•Nekiškite nieko po kėdutėje sėdinčiu kūdikiu. Jeigu Jūsų vaikui lieka per daug erdvės, pabandykite stipriau įtempti saugos diržus arba naudokite mažesnę kėdutę.
•Nepirkite naudotų saugos kėdučių. Jūs nežinote, ar ji nebuvo patekusi į eismo įvykį ir ar atitinka dabartinius saugumo reikalavimus. Be to, padėvėtos kėdutės saugos diržai jau ne tokie tvirti kaip naujos. Jei žinote, jog buvo patirtas eismo įvykis, kad ir kaip viskas baigėsi, kėdutės naudoti nebegalima.
•Nenaudokite senesnės nei ketveriųmetų automobilinės kėdutės. Ji neatitiks dabartinių saugumo reikalavimų.
•Jeigu ant priekinės sėdynės Jūs vežatės vyresnį vaiką (sėdintį kėdutėje važiavimo kryptimi), atstumkite ją kaip įmanoma toliau nuo priekinio automobilio stiklo
•Įsitikinkite, kad saugos diržai gerai prigludę prie vaiko
•Nepamirškite, ar kelyje vaikas bus saugus, priklauso nuo Jūsų pačių!
•Pasirūpinkite Jūsų vaikučio saugumu !
Jeigu kyltu klausimu,mielai atsakysiu visiems besikreipiantiems.

Dar informacijos kėdučių saugumo klausimais:
http://de.news.yahoo.com/26/20090526/twl-a...ut-f41e443.html
Čia vokiečių kalba, galiu trumpai parašyti svarbiausius šio straipsnio akcentus:
Miunchene atliekant vaikiškų kėdučių saugumo bandymus rasta šie trūkumai (turiu paminėti, kad kėdutės žinomų gamintojų ir turinčios reikiamus saugos atitikimo sertifikatus):
4 iš 22 tikrinamų kėdučių neatitiko saugumo kriterijų:
1. «Alpin Daisy» - neatlaikė šoninio susidūrimo.
likusios trys nepakankamai saugios susidūrus priešpriešais:
2. «Emmaljunga First Class 0+ su Isofix»,
3. «IWH Babymax Isofix+Basis»
4. «IWH Megamax Isofix+Basis».
Pagrindiniai pažeidimai atliekant bandymus: sulūžo kėdutė, arba nutrūko diržai ir bandymų lėlė skrido per visą saloną. Bandytojai buvo nustebinti, kad tos trys kėdutės turinčios Isofix funkciją laikomos labai praktiškomis ir saugiomis.Jeigu kiltu klausimu,mielai atsakysiu visiems besikreipiantiems.
•Mano e-mail: jvcompact@yahoo.com

 


 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 105
 
2009-06-10 15:17

Oho kokia plati apzvalga aciu uz info :) idomu pasiskaityti :) tik uz naujas ir patikimas kedutes, kad vaikuciai butu saugus yapc Lietuvos keliose. Rinkimes naujas kedutes ir nepagailekime 100 litu daugiau uz kokybe ;)


 
 
 
 
Sukurtos temos: 11   Diskusijose pasisake: 131
 
2009-06-30 22:59

Gal kuri galite parasyti atsiliepimu apie Romer auto kedutes (nesiokles) idomu kaip jos kiek zinau ausktos kokybes pakankamai


 
 
 
 
Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932
 
2009-11-16 13:05

Mūsų tai tokia  BABY SHIELD skirta vaikui nuo 9 iki 25 kg. Pagaminta pagal Europinį ECE R44/03 standartą. Patogiai reguliuojama nugarėlės padėtis;
Paminkštinti pečių saugos diržai;
 

Vaikiška kėdutė automobilyje

 
 
 
 
 
Sukurtos temos: 11   Diskusijose pasisake: 131
 
2010-01-13 20:35

Pasirode keli nauji maxi-cosi modeliukai. Idomu tai, kad yra spalvinis detektorius, kuris parodo ar teisingai uzsegtas dirzas. https://www.babymarket.lt/lt/prekes/saugos-automobilines--kedutes-nesiokles/,prid.4114Paskutinį kartą redagavo: _beach_ (2010-01-14 20:00)

 
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 105
 
2010-01-14 20:04

Skaiciau apie naujaja maxi cosi kedute. Kedute tinkama naudoti nuo 9men iki 4metuku. Lengvai tvirtinasi automobilyje ir yra tavo minetasis indikatorius, kuris informuoja apie blogai prisegta dirza. Manau geras patobulinimas, nes beskubant dirza gali uzsegti blogai, o cia viska pastebesi is kart.


Vaikiška kėdutė automobilyje


 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2010-01-14 21:17

Nelabai suprantu to pasakymo " negerai uzsektas dirzas" ? Jeigu as segu dirza,tai uzsegu arba jis neuzsisega,bet ,kad blogai? Bet gal man cia tiesiog vaizduotes trukumas? O siaip tai viskas po truputi zengia pirmyn,tuoj gal ir su posukiais kedutes sukurs

  
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2010-01-14 21:24

Musu stai tokia kedute nania sprint, bet maniskis joje nenori sedeti, netinka jam , nes kai pasodini gaunasi kad jis turi sedeti siek tiek gulsciom. Tai ko gero teks pirkti kita skirta iki 36 kg., kur galetu sedeti normaliai, miegoti masinoje retai uzmiega, nebent vakare vaziuojame.Ir dar nedarysiu klaidos, vesiuosi vaika ir sodinsiu i kedutes, kad jam tiktu ir patiktu.

http://market.yandex.ru/model.xml?hid=512743&modelid=1580452


Paskutinį kartą redagavo: Doriuks (2010-01-14 21:25)


  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2010-01-14 21:26

Beje kurios pirkote kedutes iki 36 kg gal turite patarimu kokia geriausia ir i ka verta atkreipti demesi.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2010-01-14 21:33

Vaikiška kėdutė automobilyje
 

musu tai gal ne visai tokia,bet panasi,sedeti taip pat didelio noro nerodo,bet sedi,kur dings,jei mama su teciu kitaip neleidzia    

  
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2010-01-14 21:35

Uztai as ir noriu vestis kartu kad isrinkti jam patogia, nes kitaip karias nemato ko nori ir viskas.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2010-01-14 21:36

Ir dar,kai pirkome,vezemes ir mergyte,kad kaip minejo Doriukas,jai patiktu ir tiktu .Del tokios kedutes nezinau ka patarti,nes musiske tik iki 18kg(4 metu),veliau galima ir ant pasikniuko sodinti,dar geriau vaikui.Mano patarimas: Doriuk, parduotuveje klausk kas tave domina,turetu patarti,mums tai labai padejo,mes Vaikutyje pirkome

  
 
 
 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 2654
 
2010-01-14 21:45

As ir galvoju apie vaikuti, mes ten vezimely pirkompatiko aptarnavimas, dar galvoju i bazes palekti, ko gero kainos panasios.  

 
 
 
 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569
 
2010-01-14 21:47

Kainos tai tikrai bus panasios,bet as zinok kazkaip neuzfiksavusi,kad butu Bazeje didelis pasirinkimas,na ,bet reikia visur apziureti,o tik tada issirinkus geriausia varianta,pirkti.Sekmes!

 

  
 
 
 
Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 105
 
2010-01-17 21:32

mamba 2010 01 14    

Nelabai suprantu to pasakymo " negerai uzsektas dirzas" ? Jeigu as segu dirza,tai uzsegu arba jis neuzsisega,bet ,kad blogai? Bet gal man cia tiesiog vaizduotes trukumas? O siaip tai viskas po truputi zengia pirmyn,tuoj gal ir su posukiais kedutes sukurs

Tai viena is nauju savybiu, kurias ivardina gamintojas :) Na dirzas gali buti persisukes ir gali to nepastebeti.


 
 
 
 
Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 7
 
2010-02-01 22:02

o kiek sveria cabriofix kedutes-nesiokles, ar jos lengviausios..? dar ziurinejausi romer nesiokles, girdejau, aie sia firma gerus atsiliepimus ir kainos siu keduciu labai patrauklios internete aptikau, gal kas zinot, kiek jos sveria...?


 
 

5
 


Viršun ^ | Forumas > Naujagimiai: patys... > Kūdikio... > Vaikiška kėdutė...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Šiandien gimtadienius švenčia (136)
Dukryte