Forumas > Ikimokyklinukas:... > Lavinimas > Įvairūs vaikų...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1
Mama.lt

Mama.lt

2004-06-02 23:48

Ar kas nors is jūsų kaip nors spec.lavinat ar lavinot vaikų intelektą? Ar be būrelių dar kaip nors vaiką patys lavinat?
Gal kas turit kokių patarimų apie kažkokius įdomius ar ypatingus lavinimus?

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 00:15

Planuojame šį rudenį nors kelis kartus per savaitę leisti į kokią nors mokyklėlę - būrelį. Dar neapsisprendėme, kokia tai būtų pakraipa. Persistengti nesinori, lai dar pasidžiaugia nerūpestinga "kūdikyste" :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 00:42

Kol kas mūsų lavinimai apsiribojo baseino lankymu. Ir tai specialiai nieko nemokome, tik dūkstame. Nors per tuos dūkimus dukra jau beveik išmoko plaukti (bent jau taip tvirtina kineziterapeutė, nors man kol kas dar atrodo visai nerealu, kad ji imtų plaukti...)
O nuo kito rudens mąstau apie kokią saviraiškos mokyklėlę (girdėjau gerų atsiliepimų apie Kauno dramos teatre įsikūrusią studiją). Bet konkrečiau dar nesidomėjau - rugsėjį pradėsiu rankiotis info...

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 04:36

Manau, kad geriausias lavinimas ir yra zaidimai, bendravimas su bendraamziais ir pan. Kazko specialiai "priverstinai" tikrai nelavinsiu

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 11:39

Sunus jau antri metai lanko muzikos mokykla,ritmikos pamokeles.Nuo rudens jis nori eiti gitara mokytis.Taip pat pradejom i baiseina leist.Po kol kas tai tik kursas,kad ismoktu plaukti.Bet rudeni prasides kitas ir as noreciau ,kad jis ten eitu.O jam irgi visai smagu ir dar kai mokytoja giria,kad jam gerai gaunasi.Jis siaip nelinkes per daug i sporta.Nuo rudens ir dukra jau leisim i muzikos mokykla,ta pacia ritmikos grupe,ir i baseina,jei jau sutiks priimti,nes dar poros menesiu truks jai iki 4,6 metu.Labai tikiuosi,kad tai pades dukrai.Iki jos yra labai sunku prasimusti,labai sunku ja kazko pamokyti ir kazkaip pergyvenu,kad per ta jos uzsispyrima,ji gali pradet atsilikinet nuo savo bendraamziu.Todel domina mane,gal yra kazkokiu knyguciu kuriu pagalba kazkaip galeciau su dukra uzsiimt.,Pasaku mes skaitom,noriu ir trumpuciu eilerastuku pamokyt,bet ji nenori,tai vel nekisu.Daug labai dainuojam namie.Nebutinai kazkokiu tai daineliu.Kartais as net pradedu kalbet su vaikais dainuodama.Jiems labai patinka ir jie bando prisitaikyt
Gal kas zinot ka daugiau apie intelektini auklejima,nes siaip as bijau,kad mes turesim nemazu problemu.O gal tik per daug pergyvenu,nezinau.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 12:32

Smilei, jei leistum savo mergytę į kpkią mokyklėlę, ji lavintųsi,net jei pati didelių pastangų ir nedėtų. Vaikai mokosi vieni iš kitų, net jei patys akivaizdžiai ir nedalyvauja veikloje.
Beje, mano sūnus (sprendžiu iš aprašymo) panašus savo būdu į tavo mergytę. Kiek ką bandėm lankyti,jis vis būdavo ne dalyvis, o tik žiūrovas. Bet.. Namuose, kai niekas nematydavo, sėkmingai viską atkartodavo. Aišku,kai jam dabar jau 5,5 metų, nesielgia taip.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 13:07

Tai tikuiosi is muzikos mokyklos lankymo as jai kokios naudos.beda,kad ten tik nuo 4 metu tepriima.Buciau ir anksciau leidus,nes ji baisiai norejo.Pasislepous uz kampo dainuodavo "o Tannenbaum"tokia vokiska dainele Kaledine :mrgreen: Rekdavo,kad negaledavo eit i klase su vaikais. Bet darzeli aukletojos sako,kad ji nelabai isijungia kartu zaist.nebega,jei yra ijungiama ir niekad nesedi ar nestovi nezinodama ka veikt.Visada randa uzsiemima,bet uzeina momentai,kai su ja zaidi,ji ismeta kauliuka ir lyg kas ja isjungtu.sedi ir nieko nebedaro.Staiga ,netiketai.O tai reiksia,"as nebenoriu" Ir net aukletojoms nepavyksta jos ikalbet kad testu.Nes jos nenoriu reiksia nenoriu.Jei kalbinsi ji net neatsisuks,lyg negirdetu.Net klausa tikrinom,ar ji gerai girdi. Bet su tuo nenoriu bijau,kad ji prades ristis atgal o ne zengs i prieki.Noriu ir namie kiek ja palavint ,gal kaip nors sudominciau.Nors vis dar viltis dedu i busima muz.mokykla.Gal sakau pasijus irgi didele kaip ir brolis ir persilaus.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 14:32

labai idomi tema. jusu vaikiukai jau didesni uz maniski, bet ir man butu idomu, gal yra visai pupuliam kokie uzsiemimai. maniskiam tik 2 metukai, bet jis pazista daug spalvu, skaiciuoja iki 7, zino begales eilerastuku. noretusi, kad vaikas isnaudotu savo gabumus, kad tobuletu, o nestovetu vietoje. pati nevisada randu laiko ji pamokint, o ir gerai nezinau kaip ir kiek ji mokinti.
(man jis atrodo labai gabus ir protingas, o gal 2 metuku vaikai visi tiek moka?)

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 14:36

Tikrai ne visi tiek moka.Jei yra noro jam ir imlus,tai juk nieko blogo pamokyt. O mazyliams manau irgi buna uzsiemimu.Gal ir toj Suzuki mokyklelej ar dar kur noes kas nors yra.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 15:14

Tomana, norint lavinti vaikiuka, reikia su juo uzsiimti. Pvz, eini i lauka ir pasakoji ka matai. Stengiesi aiskinti ir kodel. Namie galima vartyti ivairias knygutes, skirtas tam amziaus laikotarpiui. Tokiu metu galima pradeti jau ir duoti zirkles, daryti aplikacijasd, piesti su dazais ir pan...

Svarbiausia - NORAS!

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-03 15:41

mes turejom aukle, kuri ji visko ir ismoke. as net nustebau, kad jis dar pries pora menesiu mano pirstus pradejo skaiciuot. eilerastuku tai kruvas zino. bet auklye, vargsele pasimire, o dabar kur turim, tai ji nelabai su juo susitvarko.
o as....ka as galiu pasakyt, as savo vaika matau per para po 2 val. ir dirbu per savaite po 6 dienas... :cry: :cry: :cry: tai kai susitinkam, tai tik dziaugiames ir ispudzius klausau, kai diena praejo

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-04 09:53

QUOTE(*aguonele*)
Tomana, norint lavinti vaikiuka, reikia su juo uzsiimti. Pvz, eini i lauka ir pasakoji ka matai. Stengiesi aiskinti ir kodel. Namie galima vartyti ivairias knygutes, skirtas tam amziaus laikotarpiui. Tokiu metu galima pradeti jau ir duoti zirkles, daryti aplikacijasd, piesti su dazais ir pan...

Svarbiausia - NORAS!

Visiškai sutinku. Užtenka keletą dienų pačiai nuoširdžiai lauke mti pasakoti apie visus supančius objektus ir reiškiniu, ir vaiko protelis taip ima dirbti, kad bet kuris akademikas galėtų tik pavydėti - staiga gimsta pačios netikėčiausios, bet labai logiškos mintys. Mano pačios dukra ne kartą yra mane tiesiog pribloškusi savo netikėtomis išvadomis. Įdomiausia, kad nors tuo metu, kai ką nors aiškinau, jai viskas tarsi praslydo pro ausis, o, žiūrėk, po mėnesio kito ji prisimena tą aiškinimą, savaip transformuoja ir jau kai paklaus ko nors :roll:

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-04 10:07

mano vaikis atlanke visus metus estetinio -lavinimo mokyklele...labiausiai jam sekasi piesti...mokytoja labai gyre, sake kad pagal jo amziu labai daug yra detaliu, spalvu..As ir pati matciau kad jo piesiniai labai skyresi nuo kitu vaiku piestu....mokykla kuria pradesim lankyti nuo rydens ir bus DAILES pamokeles, bus teinanti mokytoja...paklausysiu ka ji sakys...
Labai norejau savo judruoli i baseina leisti..bet salia musu yra nelabai kokios reputacijos baseinas...Corida o i kur tavo dukryte lanko "vandens proceduras" :wink:
gal Kaunietes galetu pagelbeti, kur Kaune galima rasti gera, nebrangu, svaru ir vaikam pritaikyta baseina? aciu uz info ( isanksto) :wink:

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-04 10:25

Gerai,kai jus galit lauke vaikui ka parodyt ir papasakot.Maniske pradeda rekt,kam as bandau ka parodyt. Visada stengiuos kazka parodyt eidama,mes labai daug peciom vaikstom,bet kad tada susipykstam tik ir viskas. Pagal psichologa,tai ji isivaizduoja esnati didele ir cia kai as pradedu ka aiskinti,tai jai taorod,kad as ja uz mazuliuke laikau ir ji del to susiunta.Nusivedem kazkada i zoo muzieju. Priejom prie drugeliu,as ten susizavejus jai kazka pradejau rodyt,tai ta susiuto pradejo rekt o pskui tiesiog demonstrytyviai ejo per visa muzieju ir nei i viena eksponata is principo neziurejo. Nu abidna buvo tai labai.O ka padaryt? Nei miske ka parodyt galim,neziuri is principo.

Mama.lt

Mama.lt

2004-06-05 22:15

Bandziau ir kai maza buvo,tiklsiau mazesne.Tas pats budavo.Atsisukdavo trumpam ir vel neziuredavo.Juk ir brolis yra vyresnis,ir jam ka rodom ir aiskinam,bet ji neipatingai nori prisijungti. O apie tas knygeles ir as pagalvoju,pasipirkt,gal bent is ju kaip nors.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-09 22:11

Aš muzikos labai norėjau, bet pažįstamos muzikės atkalbėjo- anot jų, aš ir pati galiu vaikui tiek duot, kiek yra duodama mokyklėlėse. Pasakojo, kad yra ir tokių ,,pamokų", kad atsuka vandens čiaupą ir siūlo vaikams tokia ,,muzika" žavėtis. Suprasčiau, prie krioklio ar upės... Kadangi dirbama su mažyliais, tai darbas vyksta pakankamai atmestinai.
Gal ir yra kur rimtų užsiėmimų... Labai norėčiau sužinoti, kur.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-11 01:06

O tai kaip ta mano rekomendacija turėtų atrodyti - ar galiu rašyti tos studijos vadovės telefoną, ar pan.? Kiek girdėjau gandų, tai studija šiemet lyg ir kelsis į kitas patalpas, tad adresą nurodyti netikslinga. Be to, prieš einant reikia susiskambinti su vadove, o ji pasakys į kurią grupę vaikelis gali ateiti. Mat ten norinčių gan daug, be to vaikai pagal amžių suskirstyti į nedideles grupeles, kad visiems patogiau būtų.

JJ, o dėl draugių rekomendacijų, tai labai subjektyvus dalykas. Pati su vaiku esu apėjusi bene visas Vilniuje gyvuojančias studijas, tačiau geriau niekur neradau - bet vėlgi, čia tik mano nuomonė, mano patyrimas. Neabejoju, jog yra mamų, kurioms ir mano minėtoje studijoje nepatiko. Be to, negaliu teigti, kad į visas kitas studijas neverta vaiko vesti - jeigu pedagogė profesionalė, be proto myli savo darbą ir vaikus, tai ir mokslai bus tik į naudą. Tarkim, vienoje studijoje man pasirodė, kad dirbama labai nuobodžiai, pusė vaikų bėgiojo kas sau po salę, o mokytoja nekreipė į juos dėmesio, nemėgino sudominti pamokėle. antrą kartą niekas manęs ten nenuvarytų, tačiau ten lankosi daugybė šeimų, vaikams yra malonus "mokymosi" procesas, tėveliai džiaugiasi rezultatais - tad viskas tvarkoje. Geriausia yra ateiti į pamokėles, susipažinti su vadove, jos mokymo sistema, sudalyvauti keliuose užsiėmimuose. O tada galėsi ir pati įvertinti, norėtum ten lankytis ar ne.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-11 16:44

Aš kalbėjau ne apie drauges, o apie mergaites, kurios ten dirbo- norėjosi jų nuomones.
Iš jų supratau, kad pas mus laaaabai mažai pedagogių profesionalių. Metodinės ir kt. medžiagos dirbant su mažyliais irgi praktiškai nėr. Todėl dirba žmonės, kurie šiaip jau labiau moka elgtis su dičkiais. Ir tik dirbdami su mažesniais pradeda mokytis. Aišku, tobulėjimas gerai- bet aš norėčiau, kad mano vaikas gautų kuo daugiau, o ne būtų medžiaga kažkieno mokslams.
Ir šiaip ten dažniausiai (aišku, ne visada) galvojama, kad eiti pabūti su mažyliais didelio mokslo nereikia- patupinėsim, pakvaksėsim ir užteks.
Vat todėl ir būtų naudinga sužinot,kur, kaip pati sakei, iš tikrųjų dirba su vaikais geri pedagogai, o ne pinigus sau kažkas darosi.

Mama.lt

Mama.lt

2004-08-12 22:58

JJ, manau, dar labai svarbu, kad ir tėvai, ateidami į užsiėmimus, žinotų, koks darbas iš tikrųjų turėtų studijoje vykti. Nes būna, kad kai kurios mamos pačios nelabai supranta, kodėl daroma vienaip ar kitaip, kodėl tam tikros dainelės kartojamos vos ne kiekvieną pamoką, o kitos tik kartą kitą ir t.t. Tuomet ir kyla įvairios nepagrįstos kalbos ar gandai. Jeigu kas neaišku, reikėtų nepabijoti klausti mokytojos, ji turi paiškinti kas ir kaip.
Beje, pamokėlėse ir tupinėjama, ir kvaksima ir dar visokiausių vaikiškų "nesąmonių" daroma - tai yra mokymo dalis.
O vadovė, pas kurią lankome pamokėles, tikrai yra profesionalė. Pati esu labai priekabi ir noriu, kad mano vaikas gautų tik tai, kas geriausia. Tad gerai žinau, jog ta vadovė yra baigusi spec. mokslus, dabar rašo disertaciją ta tema, apvažinėjo daugybę pasaulyje vykstančių seminarų, kursų, mokymų ir t.t. Pati yra kviečiama skaityti pranešimus užsienyje vykstančiose konferencijose.

Mama.lt

Mama.lt

2004-09-10 08:59

atradau naują originalų būdą mokytis skaičius :idea:
dabar yra tokių mažų sausainukų-skaičiukų
tai mes pirmiausia susidėlijam ant stalo skaičius iki kokių 30 (žiūrint kiek nupirkta ir kokio įvairumo skaitmenų pasitaiko), o paskui smagiai juos sulagom

1

Viršun ^ | Forumas > Ikimokyklinukas: kasdien... > Lavinimas > Įvairūs vaikų lavinimai

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Vakarė