Dangiško skonio biskvitinis tortas
Dangiško skonio biskvitinis tortas
Autorius: Aušra
Jums reikės
200 ml
Uogienė
 
8 v.š.
Miltai
 
8
Kiaušiniai
 
5-6 v.š.
Cukrus grietinėlei
 
4 vnt
Bananas
 
1
Citrinos sultys
 
2 indeliai
Grietinė (40% riebumo)
 
8 v.š.
Cukrus
 

Paruošimas

Biskvitas
Mikseriu išplakame kiaušinius (baltymų atskirti nuo trynių nereikia) su cukrumi iki grietinės tirštumo. Tuomet sudedame miltus ir pačiu mažiausiu mikserio greičiu gerai juos išmaišome. Gautą masę supilame į apvalia kepimo formą ir pašauname į orkaitę, įkaitintą iki 175 laipsnių karščio. Kepame maždaug valandą, kol biskvitas gražiai paruduos (tamsiai).

Grietinėlė
2 indelius grietinės (40% riebumo) išplakame su citrinų sultimis (paprastai 2 indeliams grietinės užtenka 1 citrinos sulčių) ir cukrumi (5-6 v.š. cukraus, pagal skonį). Plakame iki kol gausime standžią grietinėlę.
Ruošimas
Iškeptą biskvitą perpjauname į 3 sluoksnius. Ant apatinio sluoksnio gausiai tepame uogienės (tinka bet kokia, pagal skonį) ant viršaus uždedame vidurinį biskvito sluoksnį. Ant viršaus užtepame plaktos grietinėlės, ant viršaus uždedame riekelėmis supjaustyto banano ir vėl tepame grietinėlės sluoksnį. Užtepus dedame paskutinį biskvito sluoksnį, tepame grietinėlę ant viršaus ir šonų, apibarstome cinamonu arba papuošiame konservuotais persikais ar apelsinais.
Skanaus!
 

Skanaus!
 
 
Rašyti komentarą

 
Ugne
2016-12-15 19:14:12
Grietinės indeliai gali būti įvairūs, gerai būtų žinoti gramais.
 
 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Milena