Namai > Šventės > Spalvotos Velykos:...
 

Spalvotos Velykos: dekupažo technika marginti kiaušiniai


2017 04 14 | Autorius: Mama.lt, Shutterstock nuotr.
 

Dekupažas - dekoravimo technika, leidžianti ant popierinės servetėlės esantį piešinį perkelti ant įvairių daiktų. Dekupažas pravers ir per Velykas - nuo dailių servetėlių ant kiaušinių galima perkelti labai detalius, šventinius, spalvingus piešinėlius, sukuriant tiesiog tobulus margučius. Išbandykite!

Jums reikės:
Kiaušinių;
Spalvingų servetėlių;
Žirklių;
Klijuojančios medžiagos (tiks kiaušinio baltymas, krakmolas arba klijai „Lipalas“);
Nedidelio teptuko;
Orkaitės grotelių džiūstantiems margučiams sudėti.

Puošiame kiaušinius dekupažo technika:
Kiaušinius kietai išvirkite ir visiškai atvėsinkite.

Servetėles išskirstykite sluoksniais - mums reikės tik pirmojo, spalvingojo, ant kurio yra atspaustas piešinys. Kitų sluoksnių nereikės.

Jeigu dekupažo technika planuojate dengti visą kiaušinį, tai iš pirmojo servetėlės sluoksnio atsargiai išplėškite norimus piešinius ar raštus. Nelygūs, apspurę krašteliai tvirčiau prilips, o jų netobulumai pasislėps vienas po kitu.
Jeigu piešinėlis turi ryškius kontūrus arba, jeigu ant kiaušinio klijuosite tik vieną ar kelis piešinius, palikdami tarpelius, tai piešinius atsargiai iškirpkite.

Pasiruoškite vieną, pasirinktą klijuojančią medžiagą. Kiaušinio baltymą tereikia tik šiek tiek paplakti. Krakmolą reikia išmaišyti su šlakeliu vandens, kad susidarytų skysta košelė. „Lipalą“ reikia atskiesti santykiu 1:3 (1 dalis „Lipalo“ ir 3 dalys vandens).

Piešinėlio blogąją pusę vos vos patepkite klijuojančioje medžiagoje pamirkytu teptuku. Piešinį priklijuokite norimoje kiaušinio vietoje. Teptuku dėmesingai, atsargiai piešinį padenkite plonu sluoksneliu klijuojančios medžiagos.

Tokiu būdu papuoškite visą kiaušinį ar norimas jo vietas.

Papuoštą kiaušinį dėkite ant orkaitės grotelių ir palikite džiūti. Margučiai išdžius ir sutvirtės greičiau, jeigu juos padžiovinsite plaukų džiovintuvu.

Dekupažo technika papuoštų kiaušinių grožį, žinoma, lemia pasirinktos servetėlės - ypač dailiai atrodo gėlėmis, žolynais, Velykinės tematikos piešinėliais padengti margučiai.
 


 
Taip pat skaitykite
Velykos - viena nuostabiausių švenčių, leidžiančių pasidžiaugti pavasariu, pabūti su pačiais brangiausiais, primenanti mums Jėzaus...

Lietuviai per Velykas, kaip ir dauguma kitų tautų, margina kiaušinius, o taip pat skanauja silkę su įvairiais priedais, kepa mielines...

Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar...

Etnologas Libertas Klimka sako, kad seniau Šv. Velykoms buvo gaminama daug gardžių ir gilią prasmę turinčių patiekalų, šios...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (200)
Dominyka Virginija