Namai > Gėlės > Gėlės ir emocijos
 

Gėlės ir emocijos


2009 02 12 | Šaltinis: Eli.lt
 

Mokslas ir gamta suranda vis naujus prasiskverbimus į emocinę žmogaus sveikatą.

 

Kaip gėlės įtakoja pasitenkinimo gyvenimu jausmus?

Su šiuolaikinėmis aukštomis technologijomis ir greitai kintančiu gyvenimo būdu, įtakojančiu kasdienį mūsų gyvenimą, ekspertai pataria pakeisti gyvenimo būdą taip, kad sumažintume šią įtampą. Remiantis neseniai atliktą elgesio tyrimą, pateikiamą kompanijos "Rutgers" (Valstybinis Naujojo Džersio universitetas), gamta apdovanojo mus paprastu sugebėjimu pagerinti emocinę sveikatą – tai gėlės.

Gėlių buvimas iššaukia teigiamas emocijas, sustiprina pasitenkinimo gyvenimo jausmą ir veikia socialinį elgesį, ir šis poveikis padaro daug didesnį efektą, nei esame pripratę manyti. "Kas mus labiausiai stebina, šio tyrimo atžvilgiu – tai, kad nustatyti moksliniai įrodymai atžvilgiu to, kaip žmonės gali susidoroti su kasdienėmis neigiamomis emocijomis sveiku ir natūraliu būdu", - pasakė Džanet Havilands-Džones, filosofijos daktarė, Rutgers psichologijos profesorė ir pagrindinė šio klausimo tyrėja. Daktarė Haviland - fiziologė ir pasaulyje pripažinta veikėja emocinio vystymo žmogaus elgesyje, emocinių signalų ir reagavimo į juos tyrimo srityje. Jos tyrimai sukuria mokslinį pagrindą tam, ką daugelis nagrinėja, kaip visuotinai priimtą tiesą – kad gėlės turi stiprų, pamaloninantį poveikį tiems, kas jas priima.

 

Tyrimo rezultatai

Mokslininkų komanda tyrė ryšį tarp gėlių ir pasitenkinimo gyvenimo jausmu. Eksperimento dalyvių elgesio, jų emocinio atgarsio į gėlių gavimą stebėjimas vyko beveik 10 mėnesių. Rezultatai parodo, kad gėlės – tai natūralus ir sveikas žmogiškųjų emocijų vadovas.

1. Gėlės betarpiškai veikia laimės pojūtį. Visi eksperimento dalyviai nuoširdžia ir pakilia šypsena reagavo į gėlių gavimą, demonstravo neįprastą susižavėjimą ir dėkingumą. Tokia reakcija sutinkama visose amžiaus grupėse.

2. Gėlės pasižymi ilgalaikiu teigiamu poveikiu nuotaikai. Dalyviai ypatinga pažymėjo mažiau prislegiančio, neraminančio ir mišraus jausmo atsiradimą gavus gėlės ir demonstravo didesnį pasitenkinimo laipsnį.

3. Gėlės formuoja intymius ryšius. Gėlių buvimas sąlygoja gilesnį kontaktą su šeima ir draugais. "Dabar mokslas parodo, kad gėlės ne tik padaro mus laimingesnius, bet it stipriai teigiamai veikia mūsų emocinę gerovę" – pasako daktarė Haviland-Džones. >> 2 psl.

Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gavę dovanų dailią gėlytę ar puokštę, žinoma, nuliūstame, kai žiedas nulinksta, o žiedlapiai ima byrėti. Ką daryti, kad...

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) jau prieš keletą dešimtmečių ėmė tirti kambarinių gėlių įtaką...

Bonsai japoniškai reikškia „užaugintas padėkle“. Tai jau 2000 metų gyvuojantis, begalinės kantrybės ir žinių...

Moliniai gėlių vazonėliai ilgainiui patamsėja, susibraižo, tiesiog nusibosta ar nebedera prie atnaujinto interjero. Neskubėkite jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (222)
Milena