Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

1

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-02-24 15:58

Dievinu kai namai tviska švara. Ir kartu esu dyyyyyydeliausia tinginė. Nemėgstu tvarkytis, o kaskart paimtą daiktą padėti į vietą man tiesiog nesigauna. Taigi tenka susimti, sukąsti dantis ir tvarkytis, nejaučiant jokio malonumo.

Tiesa, jau gerą mėnesį bandau tvarkyti namus pagal FlyLady principus. Tai yra sistema namų šeimininkėms, pagrįsta darbo zonų suskirstymu ir darbų planavimu: rytinė rutina, vakarinė rutina ir darbas dienos zonoje, teužtrunkantis 15 min. prie progos gal aprašysiu viską išsamiau, tai yra išties įdomi sistema. Tiesa, aš ją taip pat taikau improvizuotai.

Taigi dabar mano tvarkymasis atrodo taip: kiekvieną savaitės dieną paskiriu tam tikram darbui (pvz. pirmadienis - grindų plovimas, antradienis - dulkių valymas, trečiadienis - san. mazgų šveitimas ir veidrodžių valymas, ketvirtadienis - kokios nors spintos ar jos dalies tvarkymas, penktadiensi - su drėgnu skuduru apeinu ne visas grindis, o tik pakampes, palei grindjuostes.

Tai - mano sistema.

O pagal Fly Lady sistemą dar kiekvieną dieną padarau kokį 15 min. darbelį pasirinktoje zonoje: savaitė - virtuvėje, savaitė - vonioje ir prieškambaryje, savaitė - miegamajame ir vaikų kambaryje, savaitė - svetainėje.

Žiūriu, visai neblogai gaunasi. Namai smarkiai patvarkingėjo, o aš, nors viskas ir skamba sudėtingai, nepersidirbu :)

O kaip ir kada tvarkotės namus jūs? Ar turit savo sistemą, specifinius ritualus ir pan.?

Sukurtos temos: 39   Diskusijose pasisake: 350

2009-02-24 16:44

atsimenu sesijos laikus, vis atideliodavau mokymasi, tai sutvarkydavau viska is eiles, kambarys zvilgedavo :)

dabar jau ir mane tinginys lanko, nes yra kas labai staigiai viska vercia aukstyn kojom. bet nors mano zonoje, daiktai yra tuose vietose, kur padejau ir niekam nevalia perdeti, sitame reikale as labai apstabi :)

www.wioleta.projektas.lt

Sukurtos temos: 6   Diskusijose pasisake: 1652

2009-02-24 21:47

Kaip as noreciau tvarkos.Megstu ja,bet dvyniai mano noru neziuri.

Tvarkaus ryte,vakare kai su miega,bet vistiek ner taip kaip noreciau.Kiekviena diena siurbiuosi,valau dulkes,kas trecia diena plaunu grindis,o kur dar kiti uzsiemimai.Tas tvarkymas atima begalia laiko

Sukurtos temos: 24   Diskusijose pasisake: 373

2009-02-25 00:07

Pas mane dvynukai irgi namus apvercia aukstyn kojom tai per diena tik speju vaiksciot is paskos su skudureliu rankoi,tai tas tvarkymas taip nusibosta jok bunas dienu kad nieko nesitvarkau.

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2936

2009-02-25 08:44

Kai namuose vaikas,tvarka ir švara-laikina.Rodos ką tik susitvarkei,o jau vienam gale prikarpyta popierių,kitam-žaislų kalnas kėpso...vėl pradidi iš pradžių,arba ne...

Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 247

2009-02-25 10:18

Man labai patinka švara ir tvarka. Tiesiog kaifuoju, kai viskas turi savo vietas, kai namai kvepia švara, todėl kiekvieną dieną sąžiningai plaunu grindis, valau dulkes ir tvarkau viską, kas tik už akies užkliūna... Tvarkydamasi namuose, netgi savotiškai pailsiu, užsimirštu... Nors būna dienų, kai apsikuičiam su šeimynėle ir nesitvarkom... Na žodžiu, visko būna. Tačiau kažkokios sistemos namų tvarkymo neturim. Na nebent tai, kad sekmadieniais beveik niekada neplaunam grindų (išimtis būna tik po vakarėlių). Vat taip.

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 31

2009-03-09 20:21

na as nesu ta didzioji pedante,bet tvarkytis man visai patinka.tiesiog darau tai visad rupestingai ,ir tada kada turiu noro.vadovaujuosi ta taisykle,kad nieko negalima daryt atmestinai,arba tik truputi.jei labai nenoriu siandie plaut grindu tai ir neplaunu,nes per prievarta tik susinervini.dar stengiuosi pagrindinius darbus daryt kasdien.gryztu is darbo,atsigeriu sau arbatos,taip lyg leidziu savo mintim pareit namo.paskui imu skudura dulkem,siurbli ,ir sepeti i rankas ir pirmyn-siurbiu,plaunu,valau.ir taip er visus kambarius.patikekit,kai tai atlieki kasdien,sugaisti daug maziau laiko nei tai darydama karta savaitej.mano vaikai jau ugteleje,bet buvo ir jie mazi......tiesiog visad turejo savo kambari,ir visu zaislu susinest kur papuola neleisdavau.na o vaiku kambari pabira keli zaislai nelabai gal ir gadina ta tvarka.dabar tvarkomes visi kartu,kasdien.aisku viska sveiciu nuosirdziai tai tik karta savaitej(vonia,tualetas,veidrodziai,nepasiekiamos pakampes).patikekit,daug lengviau isvalyt uz kart,kai pavyzdziui kas grizo ne itin svariais batais,nei laukt,kol visas purvas issinesios visur

aciu visom mamom

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 192

2009-03-10 15:49

Pliusinemeskute, tikiu, kad nesi pedante, bet nuosirdziai stebiuosi, kaip tau uztenka jegu kasdien grizus is darbo grindis ar dulkes valyti. Baltai pavydziu. As kasdien visai sudepresuociau jei tuos darbus daryciau. O kai is darbo grizdavau - tai isvis tik kojas patiesus prie teliko atsipalaiduot tesinoredavo (ziema) arba lekt kur su vaikais prasiblaskyt i gamta (vasara).

tikiu, kad kasdien priziurint tvarkytis lengviau. Na bet valios tai savyje tam ne kiek neatrasciau :(

Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 2569

2009-03-11 20:33

O as pavydziu toms,kurios moka uzsimerkti ir nematyti kai daiktai guli ne ten kur reikia,arba iseiti is namu nors ten jau piesti ant baldu per dulkiu sluoksni galima,pavydziu kai jos be jokiu skrupulu susitvarko tik tada kai labai reikia(na sveciai netiketi) ir tai padaro itin greitai,pavydziu!!! Nes as tai stengiuosi kasdien bent dulkes nusibraukti ir grindis prasisluoti,dabar net kilimus nuemiau,kad tai daryti butu lengviau ir ,zinot,pasitvirtino,nes daug paprasciau nei su siurbliu bruzinti(dar ir nuo jo dulkiu papildomai prikyla) Labiausiai baisu kai sauleta diena kambarys buna apsviestas,tada visi nesvarumai kaip ant delno-siaubas,rodos gyvenime nesitvarkiusi,va tada jau ir as uzsimerkiu,nes nieko padaryti negaliu  .Blogai tiems pedantams,o ir seimos nariai kencia,nes einu ir bambu: negi sunku paemus padeti atgal daiktus,jei priprastumet tai ir tvarkytis maziau laiko reiketu .Taciau ir man budavo savaiciu kai per darbus(cia kai dirbau,o ne su vaiku sedejau namie) nieko netvarkydavau,tai jau savaitgaliais -generaline,tada visi bega is namu,nes mama-ragana,geriau jau jie lauke ar parduotuveje apsiperka arba jau patys kiek sugeba padeda .Taigi sakau,kad as ragana,bet juk visokiu reikia

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 171

2009-03-12 11:16

o taaaip!!!!!!!!!namų tvarkymasis tikrai atima daug jėgų irlaiko,dar kai gyvenome 1 kambaro bute vieni ,o vėliau ir su 1 mažyle,tai neatrodė taip sudėtinga kaip dabar.dabar gyvename 5 kambarių name,o kur dar virtuvė,valgomasis,didžiulis koridorius,košmaras.nespėju vieno kampo sutvarkyt žiūrėk jau kitas apverstas,tai stengiuosi kasdien nors su šlapiu skuduru grindis apeit,ir kambariuose kur būname dažniausiai dulkes pavalyt,nes kai vaikai žaidža,o dar mažius ropoja tai jiem ne labai sveika dulkės,o generalinę tvarką darau tada kai už lango saulutė šviečia ir namuose vyro nėra su mergaite,mažiukas dar mažai verčia,va vakar virtuvę ir valgomąjį susitvarkiau langus nusivaliau,tai pagalvojau gerai kai langai dideli,bet,kai reikia juos valyti tai jau ne kas.žaislų tai jau būna kad neberenku,tiesiog nebenoriu,kai jau visai nebeperlipam pagasdinu maže, kad išmesiu visus, tai apsirenka

Sukurtos temos: 4   Diskusijose pasisake: 171

2009-03-12 11:20

mamba 2009 03 11    

Taigi sakau,kad as ragana,bet juk visokiu reikia

ir aš ragana irgi vis vaikštau iš paskos visiems ir rankioju viska,kol jėgų užtenka,bet būna ir man dienų, kad nieko nenoriu,o vaikams tada būna laisvė ką nori tą daro,kur nori ten verčia.

2009-03-19 21:27

Aha,tik po tokiu dienu kai uzsimerki ir nieko nematai,nieko nesakai,tai dar labiau kartais gailiesi,nes nebezinai kur pradet, kur baikt , o ka veikti rasciau ir randu net vieno kambario bute,baisu net pagalvoti apie nama ir pan. BRRRRRRRR  

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-03-20 15:24

man namai turi būti visados švarūs, ryte atsikėlusi išleidžiu sūnų į mokyklą kitą pamaitinu , nuprausiu ir atsiraitoju rankoves, o kaip dirbdavau tai iš po darbo visados tvarkydavausi, na o jei užgrius svečiai negi prie jų pulsiu tvarkytis ir jiems sakysiu lukterkit, o paskui sėskitės  ne ne pas mane to nėra, būna tikrai būna, kad nenoriu nieko daryti, tai dažniausiai būna sekmadienį kokį, jei taip būna nors retai, tada net lovų nesikloju, vartausi su vaikais visą dieną, žaidžiam net lovoje o jei kas duoda žinią , kad nori ateiti tada atsakau ir toliau tinginiauju

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2127

2009-03-23 15:28

sunku palaikyta tvarka kai namie 3 vaikai,tik sutvarkai jau vienas ka nors numete,tai prikarpe popieriu,paliko viska.o kur dar kiti darbai,,.situ darbu labiausiai nemegstu,bet darai kai zinai kad nieks nepadarys

2009-03-30 21:34

Uztenka ir dvieju,pvz. siandien isisukau i vyresnelio spinta,tai galvojau,kad migrena man prasides,o vaikas tai net ausis uzsikimso .Jis stovi visas kaltas,o mazoji tai tik ir ziuri kaip ten i ta spinta sulindus ir dar daugiau skadu padaryti,kai neleidau tai nuejo i virtuve ir ten tvarkele padare,tai tik spek suktis,o jau apie visus kitus namu ruosos darbus net nekalbu,nes dazniausiai tai darau kai mergina miega

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-03-31 11:22

Tvarkytis galiu tik rytais :D Po pietų - aš lavonas, nors ir nieko nebūčiau veikus gero.

Kaip prisiruošti? Atsikeli vieną dieną ir žinai, kad šiandien ta diena :D Tuomet visi namai blizga. Tvarkytis kasdien - tik tai kas būtina: daiktus į vietą, indus susiplauti, bet ne daugiau. Neturiu tam nei laiko, nei jėgų. Nes man svarbiau su vaikais pabūti dar likusias kelias valandas negu su skuduru po namus bastytis.

Žinoma, jei sėdėčiau namuose ir auginčiau vaiką - tikrai būtų kitaip :)  Nes iš esmės tvarką aš mėgstu.

Beje, priminėt :D  Vaikai maži buvo, bet jau vaikštantys ir patys žaidžiantys, o mums kažkaip su vyru tinginio savaitgalis užėjo: gulim prie teliko, aš mezgu, pavalgom ir nieko nedarom. Tai kai mezgiau, pro vieną kampą vis žiūriu ir akyse kambarys "nešasi": žaislai, rūbai, daiktai, lėkštės, pagalvės Žodžiu, visas butas susirinko į mūsų kambarį :D Viskas buvo nuklotas įvairiais daiktais Aišku, paskui sekė popietė, kai tuos daiktus grąžinome į savo vietas :D Bet buvo smagu ;)

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 70

2009-03-31 14:32

Nagi nagi : tvarka priklauso ne tik nuo moteru ir manau kad tvarkytis turi visi, taip ir stengiames palaikyti: sunus priziuri savo kambari- as jam tik primenu, kad pakibe dulkes, reikia valytis ir siurbt, mazylis visur lenda, tai svara turi buti kiek imanoma ideali,nes ypac kai ropojo, tai mane siutas imdavo kai kas pareina ir parnesa zemiu ant batu- ypac prieskambaris ir virtuve svariai valomas, nes kas ant grindu nukrenta tai vel i burna dedama, mazylis jau baigia priprast ir savo zaisliukus susidet i dezute, kai einame miegoti- jis jau priprato prie tokio ritualo, na o as siurbiu kelis kartus per savaite, wc vonia karta per savaite ir tai sia pareiga stengiuos permest ant paauglio sunaus peciu, o vyras dazniau isnesa siuksles, rupinasi maisto pristatymu, masinos valymu, tad jau jo peciu tvarkymaisiais nebeslegiu- gal tik kartais savaitgaliai buna kapitalines tvarkos kelios valandos visiems- bet velgi- kazkas is musu ziuri mazyli

Sukurtos temos: 161   Diskusijose pasisake: 2751

2009-03-31 15:36

Aha tikrai - kai mano mažyliai ropojo aš irgi pretenzingiau žiūrėjau į grindų valymą

Kaip įsikelti nuotrauką ir kiti klausimai

Sukurtos temos: 25   Diskusijose pasisake: 3423

2009-03-31 18:16

zinokit ir as gana pedantiska sitam reikale,kai as nedirbu ir sedziu su dukryte namie tai tvarkausi kiekviena diena,siurbiu,dulkes valau,grindis tai plaunu viena karta savaitej ir vonia su toletu taip pat viena karta savaitej.Nu as labai labai megstu svara ir tvarka namuose,mano vyras kartais irgi labai pyksta kai as tokia pedantiska del tvarkos,as ji net isauklejau kiekviena karta po valgio issiplauti savo indus,nes as irgi moteris o ne indaplove o kai kiekvienas einam paskui save tai niekada nebuna bliudu kalno,nebent kai yra sveciu.Kas liecia daiktus tai pas mane taip pat turi daiktai buti savo vietoje,del to irgi kartais vyras pyksta nes pvz. ant kompiuterio stalo jis megsta siokia tokia netvarka kad jam viskas butu po ranka ir pries akis,o as negaliu kai metosi daiktai ir tik dulkes renka,tai pas mane grieztai turi buti sudeti daiktai i stalcius,spinteles ir panasiai,nes mane sunkina tokie dalykai.Didesnius darbus tokius kaip pvz. langu valymas,uzuolaidu plovimas,spintu tvarkymas ir panasiai as taip pat susiplanuoju  ka kokia diena darysiu,o siaip kazkokio tvarkymosi metodo nenaudoju.

Lilypie Pregnancy tickers

2009-03-31 18:25

Na,man tai vieno karto savaiteje tuoleto svarai palaikyti neuztenka ,kazkaip labai jau jis tada ir smirdeti pradeda ir krastai apsinesa,taigi bent kelis kartus savaiteje pats tas,tada man gerai ir ne geda jei kas is sveciu uzsuka i mano "vienute"

1

Viršun ^ | Forumas > Namai > Buitis > Kaip tvarkote namus?

Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Armandas